Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 42 z 53 PrvníPrvní ... 32404142434452 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 616 až 630 z 789

Téma: SmartMaps - rady, tipy, zkušenosti

Nováček
    Registrace
    Aug 2003

Pošlete chyby např. pomocí SZ PLANstudiu, zařadí opravu do updatu routingu
    Tu chybu v Praze jsem jim posílal přes web. Už je to asi měsíc a zůstalo to bez odezvy.

Tím co jsem sem poslal ale nechci řešit chyby, ty má asi každý software, ale spíš ukázat problémy. Jinak je to hezký a použitelný software. Jen vyžaduje od uživatele si prohlédnout před cestou alespoň konec cesty a případně body na trase, aby se pak nedivil, že skončil jinde. Ve srovnání s TT5 je SM jen mapa s možností výpočtu trasy a hlasovou navigací. TT5 je naopak skutečná navigace s možností prohlédnutí mapy.

SM má ale podle mě problém někde v základní myšlence, protože mu zjevně chybí vektorová mapa do všech vesnic a body, na které dokáže navigovat, nejsou ani na všech křižovatkách silnic. Navigovat na nejbližší bod podle vzdálenosti vzdušnou čarou není zrovna optimální.

Možná jen chybí zpracování kusu mapy a zrovna jsem měl smůlu, že jsem na to narazil. Zkusil jsem ještě navigovat do Krašovic (těmi se přímo projíždí) a SM mě nechá projet a pak mě vede ještě cca 12 km do Radešína Asi tedy opravdu jen chybka v kusu mapy.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2005

Citace Původně odesláno od P.L.
    Tu chybu v Praze jsem jim posílal přes web. Už je to asi měsíc a zůstalo to bez odezvy.
    To nas mrzi, asi se k nam hlaseni nedostalo...
    Doporucuji posilat pripominky primo na pda@planstudio.cz

V Samoobsluze je nyni nova verze, kde jsme opravili Sterboholskou i Mokrice.

Hezky den preje

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Rekl bych, ze se blizi dalsi update navigacnich tras :-)

Sem to rikal, netrvalo to ani dve hodiny

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Neslo by ty navigacni data stahovat primo jako CR.SMR soubor ?

Protoze takhle to musim nainstalovat do pameti, nahrat pres USB na PC, dat kartu do ctecky, presunout na kartu a vratit kartu do PDA
    (zapis v PDA na SD kartu je z nejakeho duvodu nefunkcni, update SM to ale nepozna, napise OK a nic nenahraje)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2005

Citace Původně odesláno od petr22
    Neslo by ty navigacni data stahovat primo jako CR.SMR soubor ?

Protoze takhle to musim nainstalovat do pameti, nahrat pres USB na PC, dat kartu do ctecky, presunout na kartu a vratit kartu do PDA
    (zapis v PDA na SD kartu je z nejakeho duvodu nefunkcni, update SM to ale nepozna, napise OK a nic nenahraje)
    Slo, ale takto je to pro vetsinu uzivatelu urcite pohodlnejsi...

Osobne jsem mel s SD kartou stejne problemy, pak jsem ale zjistil, ze je zamcena ;-)
    Neni to i Vas problem?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Jak zamcena ? Prepinac je v poloze unlock

Chovaji se takhle 3 karty (32, 256, 1024 MB) - v PC i Palmu funguji OK, v PDA neustale "read only", zajimave ale je ze Backup na ni zalohu vytvori.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2005

Ja se primlouvam /opet/ za to, aby se na PC /lepe i na PDA/ dala zjistit verze toho updatu. Vsechno jsou to jen *.exe . Uz mam asi 4, vetsinou stejne, nebo podobne velikosti. Vim, ze vzdy plati ten posledne uverejneny v samoobsluze, ale stejne. Nejake info v SM by bodlo.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Vzdyt to zjistit jde - podle data souboru

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

Nevymenil by nekdo Jizni cechy a Sumavu za neco jineho? Vice kdyztak v SZ. Docela to specha, potreboval bych to na vikend - to misto pouziju tak jednou za rok:-)

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2005

Posledni verze navigacnich dat me naviguje v Praze hure, nez predchozi. Opet jde o misto lezici mimo vektorovou sit.

Nemam moznost poslat screenshot.

Ulozim si bod na krizovatce HARFA a druhy na sidle SAZKY /ne Sazka Arena/.

Navigace neskonci na semaforech "K Zizkovu" -to by bylo nejblize.
    Neskonci ani na svetlech "Pod Balkanem" -tam koncila pri navigaci dle predchozich dat.
    Neskonci na "Spojovaci", ale az na "Spojovaci/Pod Sancemi".
    Nazvy krizovatek jsem bral z itinerare.

Uznavam, ze svetla" K Zizkovu" nejsou z hlediska jine navigace dulezite.

A jeste jedna vec- bylo by velmi ucelne, kdyby se daly vybirat body vektorove site primo v mape -asi by se tim odstranily tyhle nepresnosti. Myslim neco, jako v PK v2.9 /tim ale vubec nechci srovnavat :O /

Nováček
    Registrace
    Aug 2003

Citace Původně odesláno od PLANstudio
    To nas mrzi, asi se k nam hlaseni nedostalo...
    Doporucuji posilat pripominky primo na pda@planstudio.cz
    Aha, tak já to posílal přes formulář na webu Aponia Software. Dnes jsem to tam poslal ještě jednou i s odkazem na tuto stránku, takže uvidíte, jestli se to k vám dostane.

Je fakt, že reakce byla opravdu blesková :yes:

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2005

Ano, ja vim. Ale v pda uz vidim /myslim/ datum a cas instalace, to mi o verzi nic nerekne. Da se bez toho zit ,ale ...
    Citace Původně odesláno od petr22
    Vzdyt to zjistit jde - podle data souboru

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2005

Pro PLANstudio:

Dalo by se nejak pomoci v zahustovani site? Myslim, ze by uzivatele sami mohli zvysovat pocet bodu. Jsem presvedcen, ze je tu par lidi, co by celkem radi pomohli. Ja urcite.
    SM je natolik presna, ze mi pripada, ze by snad stacilo dokonce jen naklikani bodu v mape

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2005

Citace Původně odesláno od Ivanm
    Pro PLANstudio:

Dalo by se nejak pomoci v zahustovani site? Myslim, ze by uzivatele sami mohli zvysovat pocet bodu. Jsem presvedcen, ze je tu par lidi, co by celkem radi pomohli. Ja urcite.
    SM je natolik presna, ze mi pripada, ze by snad stacilo dokonce jen naklikani bodu v mape
    Dekuji za pripominky a navrhy,

ad Sazka - mne to naslo spravne (z rejstriku jsem vybral ulici K žižkovu 2)
    ve verzi 2.5 bude hledani primo ve vektorech, takze pokud si kliknete primo na silnici kam potrebujete dojet, spocita se cesta presne na tento bod/vektor

ad verze - v pristi verzi by mel byt udaj o datumu navigacnich dat

ad dalsi body - hledanim ve vektorech se problem relativne mala bodu z velke casti vyresi. Samzorejme na datech dale pracujeme a postupne vse rozsirujeme (nejen Prahu) o dalsi ulice a

ad semafor u Sazky - pokud je to jen semafor u prechodu pro chodce, nejde o krizovatku a takove vynechavame. Pokud to krizovatka je, muzeme samozrejme snadno doplnit.

Nováček
    Registrace
    Aug 2005

Tak se pridam - testoval jsem Smartmaps navigator a zna ve meste jen par bodu :-(
    GPS jsem si oznacil bod a chtel jsem k nemu potom zajet zpet - navigace me vedla 10 km daleko - vzdusnou carou to je sice 3km.
    Proste to neumi navigovat k ulozenym bodum.
    Testoval jsem to jak v Plzni tak i v Praze, podle me to ma jeden bod v kazde ctvrti a odtamtud vyjizdi.
    Treba v Plzni jsem si nasel v rejstriku Stanicni - sever a navigace zacina od Masarykova - Mohylová. (cca 1 km rozdil)
    Podle me to ma k navigaci hodne daleko :-((

Strana 42 z 53 PrvníPrvní ... 32404142434452 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. SmartMaps 3.4 - obecné zkušenosti, rady a tipy
    Od Petr_J v sekci SmartMaps (Navigator)
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 31-01-2011, 13:40
  2. iGO - rady, tipy, zkušenosti
    Od beecher v sekci iGO
    Reakcí: 315
    Poslední příspěvek: 26-07-2006, 21:33
  3. Tom Tom - rady, tipy, zkušenosti