Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 60

Téma: MapFactor - rady, tipy, zkušenosti

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Diskuse pro navigační sw MapFactor

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Hledám navigační software a narazil jsem na stránky MapFactoru.
    Jaké máte zkušenosti? Jít do Navigonu 4 Profesional, nebo raději do konkurence - Navigon, TomTom aj.?
    Díky za rady.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Navigator 4.0, ne ?

Na PDA je to k nicemu, a pouzivat v aute k navigaci notebook je pomerne zcestna idea. Az udelaji plnohodnotne fungujici PDA verzi, ma to cenu porizovat.

Pro Alturion nebo TomTom to neni v aute zadna konkurence. Mozna na mereni polohy s notebookem, na navigaci do auta je to nepouzitelne.

Ma sice pomerne slusnou mapu CR, jenze k cemu to kdyz ten sw je na nic

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

Citace Původně odesláno od petr22
    Navigator 4.0, ne ?
    Ovšem verze 4.2 Profesional už je lepší.
    Něco jsem už psal tady
    Stále však čekám na update. Původně měl být do konce ledna, teď snad do poloviny února :?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Parada, nejde nacist mapa :-) to jsou chyby skoro jak u Alturionu

Kolik vlastne ma mapa CR a jak je podrobna ? Alturioni ma 43 MB a podrobna je docela dost

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

Kolik vlastne ma mapa CR a jak je podrobna ? Alturioni ma 43 MB a podrobna je docela dost
    Podrobná je jako v Alturionu, jak už jsem psal, mám dojem, že je taky od TeleAtlasu. (jist se tím však nejsem)
    Velikost nevím, dělal jsem pouze malé výřezy na zkoušku 20-50MB, větší by soft nenačetl. Ale tenhle problém by měl být v další verzi odstraněn.
    Ale odhadem snad celá ČR tak 150MB
    Proč je větší než v Alturionu to nevím, tak dalece tomu nerozujím :-(

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Pekne, 150 MB je v pohode.

PocketKim ma 8 mega takze se bleze do pameti a nemusi byt na karte - jenze jakekoliv mestecko nebo vesnice je jenom bod na mape, tudiz krome tech par mest je mapa tvorena jen silnicema mezi sidlama.

Nekomu to muze stacit, me ne.

Mohl by ses podivat do Prahy na ulici U krcske vodarny ? Na jeji spojnici s Hornokrcskou (vychodni konec) by mel byt videt takovy "ctvereck", jednosmerka coz je vjezd do garazi. Alturion ho tam ma. Tiduz s tim mericim vozem museli projet okolo :-)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

Mohl by ses podivat do Prahy na ulici U krcske vodarny ? Na jeji spojnici s Hornokrcskou (vychodni konec) by mel byt videt takovy "ctvereck", jednosmerka coz je vjezd do garazi. Alturion ho tam ma. Tiduz s tim mericim vozem museli projet okolo :-)
    Zkusil jsem to, snad je to ono )

EDIT: screen je z PC, dokud nebude upgrade tak jsem to z PPC odinstaloval
    Připojené obrázky Připojené obrázky

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Jo, to je ono. Takze evidentne mapy od TeleAtlasu

Spravne je tam vyznacena i poliklinika Budejovicka

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Ta reklama na MapFactor co tady bezi na strance nahore je super - hlavne ta jizda v protismeru :-)))

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2005

Navigator 4.0, ne ?
    9.2 jsi psal stale cekam na upgrade, stale cekas
    Musim ho ted asi koupit v sobotu odjizdim. Testoval jsem Pocket kim , to je o nicem, letajici sipka na krizovatce mne nic nerekne
    SmartMaps nevim z demo toho nejde nic poznat, navic je ve verzi standard
    Libil by se mi navigon (nemaji demo na www)
    Mapfactor pouzivam rok na notebooku a bez problemu, samozrejme stane se cesta v realu je jina nez mape (nova silnice, stara neni prujezdna ....)
    Ale jinak OK, pokud se nemylim tak je to jediny soft s navigaci v CZ na PC i PDA

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

Citace Původně odesláno od MilanSu
    9.2 jsi psal stale cekam na upgrade, stale cekas?
    Ano, čekám, update stále není.
    Jezdit se s tím samozřejmě dá, nemožnost výběru nejrychlejší či nejkratší trasy není až takový problém (můžeš naplánovat v PC a v PPC zadat průjezdní bod), ale načítání části mapy do základní paměti, to už problém je. Takže je úplně jedno jak velkou máš paměťovou kartu, větší mapu tam stejně nerozchodíš. Musíš si nadělat více výřezů a cestou přepínat.
    Dle mojí zkušenosti jsem bez problémů rozjel mapu o velikosti 50MB, nutno vyzkoušet dle možností vlastního PDA

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2005

>> nemožnost výběru nejrychlejší či nejkratší trasy není až takový problém <<
    Dle informaci na mapfactor.cz by verze Pro mela umet planovat trasu i na PDA, jak tomu mam rozumet? Myslel jsem, ze planovani by melo byt stejne jako na PC, zadam start - cil a chci cestu
    Vyhledavat objekty tam snad jde (myslim treba najit restauraci ...) a co prepocet pri zmene trasy (ta by mela taky jit, ale jaka je realita)
    Dneska jsem jel jeste s verzi Standard, jakpak kdyz naplanuji trasu dojedu na misto (samozrejme bez PC ) a potrebuji zpet - je moznost i na PDA (na PC to jde) dat cestu zpet, nebo si musim dopredu exportovat dve trasy, tam a zpet.
    Mozna by bylo dobry soupnout sem nejaky screenshot z PDA, vyhledani bodu zajmu POI, naplanovani trasy, volba trasa zpet .....

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

Citace Původně odesláno od MilanSu
    Dle informaci na mapfactor.cz by verze Pro mela umet planovat trasu i na PDA, jak tomu mam rozumet? Myslel jsem, ze planovani by melo byt stejne jako na PC, zadam start - cil a chci cestu
    Vyhledavat objekty tam snad jde (myslim treba najit restauraci ...) a co prepocet pri zmene trasy (ta by mela taky jit, ale jaka je realita)
    Dneska jsem jel jeste s verzi Standard, jakpak kdyz naplanuji trasu dojedu na misto (samozrejme bez PC ) a potrebuji zpet - je moznost i na PDA (na PC to jde) dat cestu zpet, nebo si musim dopredu exportovat dve trasy, tam a zpet.
    Mozna by bylo dobry soupnout sem nejaky screenshot z PDA, vyhledani bodu zajmu POI, naplanovani trasy, volba trasa zpet .....
    Ale tohle jsem nemyslel. Plánování trasy na PPC je samozřejmě v pořádku, včetně vyhledávání dle POI, přepočítání při vyjetí z trasy i naplánování cesty zpět.
    Já měl na mysli to, že nelze vybrat z možností nejrychlejší nebo nejkratší trasy jako je to v PC (tam je těch možností ještě víc). PPC vypočítá "optimální" trasu podle svých, mně neznámých, nastavených údajů. Nikde není možnost (v PPC) nastavit rychlost na silnicích a dálnicích, takže z jakých veličin vychází výpočet "optimální" trasy netuším.
    Screenshot momentálně udělat nemůžu, než bude update tak jsem to odinstaloval :no:

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

to: MilanSu

Jestli budeš v brzké době kupovat upgrade (jak jsem četl někde výše), zeptej se na tohle:
    1. zda se mapa z paměťové karty načítá do základní paměti
    2. jestli již je možnost vybrat nejrychlejší či nejkratší trasu
    3. jestli je vypočítaná trasa stále značena červeně

Vše je myšleno samozřejmě na PPC.
    Bod 3 je důležitý v tom, že silnice I.třídy jsou taky značeny červeně. I když je barva vypočítané trasy malinko odlišná, je nutné zrak moc soustředit, což je v plném provozu značně nebezpečné a na hlasovou navigaci se nelze spolehnout na 100 procent.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. iGO - rady, tipy, zkušenosti
    Od beecher v sekci iGO
    Reakcí: 315
    Poslední příspěvek: 26-07-2006, 21:33
  2. Navigon - rady, tipy, zkušenosti
    Od Crusader_ce4you v sekci Navigon
    Reakcí: 132
    Poslední příspěvek: 24-11-2005, 14:21
  3. Tom Tom - rady, tipy, zkušenosti
    Od Crusader_ce4you v sekci TomTom