Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MapFactor - rady, tipy, zkušenosti

Crusader_ce4you (624)|1.2.2005 08:32
Diskuse pro navigační sw MapFactor
jarula (19)|9.2.2005 19:16
Hledám navigační software a narazil jsem na stránky MapFactoru.
Jaké máte zkušenosti? Jít do Navigonu 4 Profesional, nebo raději do konkurence - Navigon, TomTom aj.?
Díky za rady.
petr22_ce4you (454)|9.2.2005 21:59
Navigator 4.0, ne ?

Na PDA je to k nicemu, a pouzivat v aute k navigaci notebook je pomerne zcestna idea. Az udelaji plnohodnotne fungujici PDA verzi, ma to cenu porizovat.

Pro Alturion nebo TomTom to neni v aute zadna konkurence. Mozna na mereni polohy s notebookem, na navigaci do auta je to nepouzitelne.

Ma sice pomerne slusnou mapu CR, jenze k cemu to kdyz ten sw je na nic
richard2 (150)|9.2.2005 22:09
[QUOTE="petr22"]Navigator 4.0, ne ?[/QUOTE]

Ovšem verze 4.2 Profesional už je lepší.
Něco jsem už psal tady
Stále však čekám na update. Původně měl být do konce ledna, teď snad do poloviny února :?
petr22_ce4you (454)|10.2.2005 08:38
Parada, nejde nacist mapa :-) to jsou chyby skoro jak u Alturionu

Kolik vlastne ma mapa CR a jak je podrobna ? Alturioni ma 43 MB a podrobna je docela dost

richard2 (150)|10.2.2005 08:50
[QUOTE="petr22"]Kolik vlastne ma mapa CR a jak je podrobna ? Alturioni ma 43 MB a podrobna je docela dost[/QUOTE]

Podrobná je jako v Alturionu, jak už jsem psal, mám dojem, že je taky od TeleAtlasu. (jist se tím však nejsem)
Velikost nevím, dělal jsem pouze malé výřezy na zkoušku 20-50MB, větší by soft nenačetl. Ale tenhle problém by měl být v další verzi odstraněn.
Ale odhadem snad celá ČR tak 150MB
Proč je větší než v Alturionu to nevím, tak dalece tomu nerozujím :-(
petr22_ce4you (454)|10.2.2005 09:00
Pekne, 150 MB je v pohode.

PocketKim ma 8 mega takze se bleze do pameti a nemusi byt na karte - jenze jakekoliv mestecko nebo vesnice je jenom bod na mape, tudiz krome tech par mest je mapa tvorena jen silnicema mezi sidlama.

Nekomu to muze stacit, me ne.

Mohl by ses podivat do Prahy na ulici U krcske vodarny ? Na jeji spojnici s Hornokrcskou (vychodni konec) by mel byt videt takovy "ctvereck", jednosmerka coz je vjezd do garazi. Alturion ho tam ma. Tiduz s tim mericim vozem museli projet okolo :-)
richard2 (150)|10.2.2005 09:54
[QUOTE="petr22"]Mohl by ses podivat do Prahy na ulici U krcske vodarny ? Na jeji spojnici s Hornokrcskou (vychodni konec) by mel byt videt takovy "ctvereck", jednosmerka coz je vjezd do garazi. Alturion ho tam ma. Tiduz s tim mericim vozem museli projet okolo :-)[/QUOTE]

Zkusil jsem to, snad je to ono :))

EDIT: screen je z PC, dokud nebude upgrade tak jsem to z PPC odinstaloval
petr22_ce4you (454)|10.2.2005 10:07
Jo, to je ono. Takze evidentne mapy od TeleAtlasu

Spravne je tam vyznacena i poliklinika Budejovicka
petr22_ce4you (454)|14.2.2005 09:56
Ta reklama na MapFactor co tady bezi na strance nahore je super - hlavne ta jizda v protismeru :-)))
MilanSu (823)|20.2.2005 04:05
[QUOTE="petr22"]Navigator 4.0, ne ?[/QUOTE]

9.2 jsi psal stale cekam na upgrade, stale cekas
Musim ho ted asi koupit v sobotu odjizdim. Testoval jsem Pocket kim , to je o nicem, letajici sipka na krizovatce mne nic nerekne
SmartMaps nevim z demo toho nejde nic poznat, navic je ve verzi standard
Libil by se mi navigon (nemaji demo na www)
Mapfactor pouzivam rok na notebooku a bez problemu, samozrejme stane se cesta v realu je jina nez mape (nova silnice, stara neni prujezdna ....)
Ale jinak OK, pokud se nemylim tak je to jediny soft s navigaci v CZ na PC i PDA
richard2 (150)|20.2.2005 10:36
[QUOTE="MilanSu"]9.2 jsi psal stale cekam na upgrade, stale cekas?[/QUOTE]

Ano, čekám, update stále není.
Jezdit se s tím samozřejmě dá, nemožnost výběru nejrychlejší či nejkratší trasy není až takový problém (můžeš naplánovat v PC a v PPC zadat průjezdní bod), ale načítání části mapy do základní paměti, to už problém je. Takže je úplně jedno jak velkou máš paměťovou kartu, větší mapu tam stejně nerozchodíš. Musíš si nadělat více výřezů a cestou přepínat.
Dle mojí zkušenosti jsem bez problémů rozjel mapu o velikosti 50MB, nutno vyzkoušet dle možností vlastního PDA
MilanSu (823)|20.2.2005 21:22
>> nemožnost výběru nejrychlejší či nejkratší trasy není až takový problém <<
Dle informaci na mapfactor.cz by verze Pro mela umet planovat trasu i na PDA, jak tomu mam rozumet? Myslel jsem, ze planovani by melo byt stejne jako na PC, zadam start - cil a chci cestu
Vyhledavat objekty tam snad jde (myslim treba najit restauraci ...) a co prepocet pri zmene trasy (ta by mela taky jit, ale jaka je realita)
Dneska jsem jel jeste s verzi Standard, jakpak kdyz naplanuji trasu dojedu na misto (samozrejme bez PC ) a potrebuji zpet - je moznost i na PDA (na PC to jde) dat cestu zpet, nebo si musim dopredu exportovat dve trasy, tam a zpet.
Mozna by bylo dobry soupnout sem nejaky screenshot z PDA, vyhledani bodu zajmu POI, naplanovani trasy, volba trasa zpet .....
richard2 (150)|20.2.2005 21:43
[QUOTE="MilanSu"]Dle informaci na mapfactor.cz by verze Pro mela umet planovat trasu i na PDA, jak tomu mam rozumet? Myslel jsem, ze planovani by melo byt stejne jako na PC, zadam start - cil a chci cestu
Vyhledavat objekty tam snad jde (myslim treba najit restauraci ...) a co prepocet pri zmene trasy (ta by mela taky jit, ale jaka je realita)
Dneska jsem jel jeste s verzi Standard, jakpak kdyz naplanuji trasu dojedu na misto (samozrejme bez PC ) a potrebuji zpet - je moznost i na PDA (na PC to jde) dat cestu zpet, nebo si musim dopredu exportovat dve trasy, tam a zpet.
Mozna by bylo dobry soupnout sem nejaky screenshot z PDA, vyhledani bodu zajmu POI, naplanovani trasy, volba trasa zpet .....[/QUOTE]

Ale tohle jsem nemyslel. Plánování trasy na PPC je samozřejmě v pořádku, včetně vyhledávání dle POI, přepočítání při vyjetí z trasy i naplánování cesty zpět.
Já měl na mysli to, že nelze vybrat z možností nejrychlejší nebo nejkratší trasy jako je to v PC (tam je těch možností ještě víc). PPC vypočítá "optimální" trasu podle svých, mně neznámých, nastavených údajů. Nikde není možnost (v PPC) nastavit rychlost na silnicích a dálnicích, takže z jakých veličin vychází výpočet "optimální" trasy netuším.
Screenshot momentálně udělat nemůžu, než bude update tak jsem to odinstaloval :no:
richard2 (150)|20.2.2005 22:00
to: MilanSu

Jestli budeš v brzké době kupovat upgrade (jak jsem četl někde výše), zeptej se na tohle:
1. zda se mapa z paměťové karty načítá do základní paměti
2. jestli již je možnost vybrat nejrychlejší či nejkratší trasu
3. jestli je vypočítaná trasa stále značena červeně

Vše je myšleno samozřejmě na PPC.
Bod 3 je důležitý v tom, že silnice I.třídy jsou taky značeny červeně. I když je barva vypočítané trasy malinko odlišná, je nutné zrak moc soustředit, což je v plném provozu značně nebezpečné a na hlasovou navigaci se nelze spolehnout na 100 procent.
petr22_ce4you (454)|21.2.2005 09:38
Jediny soft s CZ navigaci to rozhodne neni - minimalne je jeste Alturion a SmartMaps

Mimochodem, co to je za trik MapFactoru ze pri nacitani mapy vytuhne a kdyz pouziju jen ten kus okolo cesty tak to chodi. To to neumi pracovat s celou mapou CR nebo co ?
richard2 (150)|21.2.2005 09:49
[QUOTE="petr22"]Mimochodem, co to je za trik MapFactoru ze pri nacitani mapy vytuhne a kdyz pouziju jen ten kus okolo cesty tak to chodi. To to neumi pracovat s celou mapou CR nebo co ?[/QUOTE]

O tom už jsem někde psal. Při načítání mapy je silniční síť "natahována" do základní paměti. Program zahlásí chybu, sice jede, ale nefunguje navigace.
Proto taky ten kus kolem cesty funguje, ale větší mapa už ne.
Právě v tom očekávaném upgrade by tento problém měl být odstraněn.
Takhle mi to bylo vysvětleno.:((
MilanSu (823)|21.2.2005 11:47
[QUOTE="petr22"]Jediny soft s CZ navigaci to rozhodne neni - minimalne je jeste Alturion a SmartMaps
[/QUOTE]
SmartMaps má Evropu ...., Alturion nevím, informace na www jsou dost kusé (myslím v češtině). Má lokalizovaný SW jak na PC tak PPC ??
petr22_ce4you (454)|21.2.2005 11:55
Alturion lokalizovany je, ale ma mensi problemy se spustenim :-)

nejdriv update z webu, pak spoustet
MilanSu (823)|5.3.2005 00:11
MapFactor 4.3 Pro
Takže jsem dnes nainstaloval MFN 4.3 Pro, vylepšení která jsme požadovali (některá) tam jsou.
1. Možnost exportu do PDA pás podél trasy
2. Jiná barva zvýraznění trasy na PDA
3. Volba optimalizace nejrychlejší/nejkratší
4. Automatický zoom (nezkoušel jsem nevím)
5. Jiné písmo (čitelnějsí) pro zobrazení vzdálenosti do příští operace

Bylo by dobré se domluvit (já komunikuji s firmou MapFactor téměř denně) a sestavit naše náměty uživatelů. Zde uvádím svoje (ty jsem již zaslal i na MapFactor). Možná, že ostatní máte jiný názor nebo jinou zkušenost.

1. Hlasová naviace (HN) nehlásí pokud sjedu z trasy, začne probíhat přepočet, ale toho si nevšimnu
2. HN TEĎ hlásit vždy (nyní pouze když nenahlásí 100 m)
3. Velikost map, mně se nedaří natáhnout celou ČR najednou, udělal jsem si čtyři díly, ale to není ono. Ideální by bylo něco jako MajorRoads Evropy (dálnice a silnice 1.,2. třídy) a k tomu mít možnost přihrát kus podrobné mapy.
4. Zobrazit km/čas do cíle
5. Možnost si zvolit co zobrazím v GPS info (mně osobně by stačilo pouze satelity) souřadnice nevím na co by mi v autě byly a rychlost vidím na tachometru. Mně osobně více vyhovuje zobrazení počtu satelitů číslem než jako teď "teploměr"
6. U symbolu další operace (šipka) zobrazit i náčrt (detail) křižovatky
7. Export do PDA-možnost exportu jednotlivého státu bez nutnosti objiždět polygonem (čtvercem...)
8. Export pásu podél trasy, možnost ručního rošíření (např v oblasti měst, tam většinou zabloudím, na dálnici nepotřebuji ani ten kilometr)
9. Možnost přidat průjezdní body
10. Uživatelské objekty - mít možnost je uložit/načíst, nyní pouze pokud neukončím program

Mých 10. námětů je tady, napište své, případně zkritizujte nebo podpořte mé. Pokud se tu objeví ještě nějaké další náměty (tyto jsem již předal na MapFactor), zašlu jim odkaz na tuto diskuzi.

6.3.2005 Další náměty
11.Při exportu si pamatovat poslední cestu, vzhledem k tomu, že je nutno exportovat menší mapy, pokud připravuji export musím pořád dávat tento počítač a dál bla, bla takže zhruba x zbytečných otravných kliknutí.
12.Doplnit možnost preference silnic (obdobně jako na PC) nyní je nejrychlejší na PDA jinudy než na PC
richard2 (150)|5.3.2005 00:56
[QUOTE="MilanSu"]Bylo by dobré se domluvit (já komunikuji s firmou MapFactor téměř denně)............[/QUOTE]

Myslel jsem, že největší otrava jsem já :D

Taky mi dneska přišla nová verze.
Vylepšení jsou příjemná, ovšem největší problém vidím stále v nemožnosti načíst větší mapu.
Barva vypočítané trasy se sice změnila, ovšem z červené tuším na fialovou. Proč tam nedali zelenou? Na červených silnicích I.třídy by byla mnohem výraznější než ta "vylepšená" fialová.

Se všemi body souhlasím, nové náměty zatím nemám, nestihl jsem pořádně vyzkoušet.
Link na tuhle diskuzi by ale rozhodně dostat měli, snad ji budou i číst.

V každém případě se mi tento program začíná líbit.
svobod3 (142)|6.3.2005 21:08
Muzete mi nekdo rict, jak je to s kvalitou map pro CR?
Diky
richard2 (150)|6.3.2005 21:59
[QUOTE="jirka.s"]Muzete mi nekdo rict, jak je to s kvalitou map pro CR?
Diky[/QUOTE]

"V České Republice je většina měst v českých krajích, v morvských krajích jsou to jen krajská měta."
Přesně tohle má MapFactor uvedeno na webových stránkách.
Ze svého okolí jsem našel všechny silnice I. a II. třídy, vesnice a malá města jsou bez názvů ulic.

EDIT: Pokud chceš, napiš jaká část republiky tě zajímá a já ti, pro tvou představu, pošlu podrobný výřez mapy.
MilanSu (823)|6.3.2005 22:33
Mně by se nejvíc líbila možnost uživatelsky nastavit si kód barvy pro zvýraznění, ale ta fialová je podstatně líp vidět, ono ideální by bylo, kdyby zvýraznění trasy bylo podél původní silnice, tím by bylo hned zřejmé po jaké silnici mně to vede (dálnice, 1,2...) a myslím že by to bylo i nejpřehlednější.
Co se týče map CZ, je to jak píše Richard2, u nás v západních čechách je prakticky vše i silničky v každé vesničce (alespoň tam kam jezdím já), ve městech včetně názvu ulic, čím víc na východ, tím je tam toho méně. Je to v podstatě jediný SW komplet v CZ (jak na PC tak v PDA) s hlasovou navigací, se slušnou mapou CZ a Evropou.
richard2 (150)|6.3.2005 22:43
[QUOTE="MilanSu"]Mně by se nejvíc líbila možnost uživatelsky nastavit si kód barvy pro zvýraznění, ale ta fialová je podstatně líp vidět..........[/QUOTE]

Mám dojem, že barvu trasy lze měnit při výpočtu v PC. V PPC bohužel ne. Souhlasím s tím, že fialová je mnohem lepší než ta dřívější červená, ale i tak je potřeba na display soustředit pozornost.
Mám zkušenost s nav.softem, kde je barva zelená a tam stačí na PDA jenom mrknout a vím kudy jedu. Spolehnout se pouze na hlas zatím bohužel nelze.
MilanSu (823)|7.3.2005 02:06
Myslím, že "spolehnout se na hlas" asi nejde na 100 % u žádné navigace, jendak samozřejmě aktulizace map asi nikdy nemůže odpovídat reálu (myslím jednosměrky, změny uzavírky) a zvláště na složitých sjezdech z dálnice to asi hlasovka ani nemůže stíhat. Nebo máš jiné zkušenosti, tuším, že jsi někde psal, že používáš ještě Navigon ?
richard2 (150)|7.3.2005 08:42
[QUOTE="MilanSu"]Myslím, že "spolehnout se na hlas" asi nejde na 100 % u žádné navigace, jendak samozřejmě aktulizace map asi nikdy nemůže odpovídat reálu (myslím jednosměrky, změny uzavírky) a zvláště na složitých sjezdech z dálnice to asi hlasovka ani nemůže stíhat. Nebo máš jiné zkušenosti, tuším, že jsi někde psal, že používáš ještě Navigon ?[/QUOTE]

Právě ty složité sjezdy z dálnice jsem měl na mysli. Na mapě jsou červené a ta fialová není nijak výrazná.
Zkušenost mám s MapSonicem, Navigon neznám.

svobod3 (142)|8.3.2005 14:14
[QUOTE="richard2"][QUOTE="jirka.s"]Muzete mi nekdo rict, jak je to s kvalitou map pro CR?
Diky[/QUOTE]

"V České Republice je většina měst v českých krajích, v morvských krajích jsou to jen krajská měta."
Přesně tohle má MapFactor uvedeno na webových stránkách.
Ze svého okolí jsem našel všechny silnice I. a II. třídy, vesnice a malá města jsou bez názvů ulic.

EDIT: Pokud chceš, napiš jaká část republiky tě zajímá a já ti, pro tvou představu, pošlu podrobný výřez mapy. [/QUOTE]

Diky za nabidku. Mohl bys mi poslat napr. Krasnou Lipu a okoli? Okres Decin. Zajimalo by me, ktere vsechny silnice tam jsou ...
richard2 (150)|8.3.2005 14:26
[QUOTE="jirka.s"] Mohl bys mi poslat napr. Krasnou Lipu a okoli? Okres Decin. Zajimalo by me, ktere vsechny silnice tam jsou ...[/QUOTE]

Tady to je.

edit: nějak se mi soubor nechce připojit, zkusím později
MilanSu (823)|8.3.2005 15:01
Témeř denně mailuji s MapFactorem, takže mi sdělil, že tuto diskusi sledují, ale zatím jako výrobci do ní nepřispívají.
Přišel jsem na jeden "fígl" při obsluze na PC, doposavad mně hrozně rozčliovalo, když jsem si dal vyhledat trasu a pak jsem si chtěl prohlížet vyhledanou cestu v okně výsledků, tak šipka nahoru dolů hejbala s mapou místo listování v okně výsledků.
Pokud se však použije Alt+šipka funguje v okně výsledků (výběru map, kategorii) včetně posunu zvýrazněného řádku, pokud se použije Ctrl+šipka listuje bez posunu vybraného řádku.
Možná, že použití těchto kombinací je obvyklé, ale já o nich nevěděl a v Helpu jsem o nich také nenašel zmínku.

Dle sdělení firmy MapFactor se budou zabývat načítáním větších map a zrychlení práce na PPC, nyní jedou na CEBIT.
Mám vyzkoušeno mapu cca 20 MB je v pohodě, u 50 MB už je to pomalé a hlasovka reaguje až v podstatě za křižovatkou.
petr22_ce4you (454)|8.3.2005 15:15
Dokud to nebude umet nacist na PDA mapu, tak je to ten software zcela nefunkcni.

To je jako si koupit auto s tou chybou, ze tam nejde natankovat benzin, jen nakapat kapatkem.
richard2 (150)|8.3.2005 15:44
[QUOTE="jirka.s"]Diky za nabidku. Mohl bys mi poslat napr. Krasnou Lipu a okoli? Okres Decin. Zajimalo by me, ktere vsechny silnice tam jsou ...[/QUOTE]
Druhý pokus
richard2 (150)|8.3.2005 15:46
A ještě podrobnější náhled.
MilanSu (823)|8.3.2005 15:56
[QUOTE="petr22"]Dokud to nebude umet nacist na PDA mapu, tak je to ten software zcela nefunkcni.

To je jako si koupit auto s tou chybou, ze tam nejde natankovat benzin, jen nakapat kapatkem.[/QUOTE]
Tady snad nikde nepadlo, že to neumí načíst mapu na PDA, nebo se mýlím ?
MilanSu (823)|8.3.2005 16:40
Berme situaci na našem trhu, to znamemá SW, který můžu koupit u nás, který mně naviguje česky a aplikace se mnou komunikuje česky a zároveň má mapu ČR a Evropy, tak jediný co je mně známo je MapFactor.
SmartMaps-pouze ČR+SK, navigace asi nic moc (neotáčí mapu)
PocketKim - pouze ČR - blikající šipčička mi moc neřekne kam mám jet
Navigon - hlasovka není v CZ, ČR mapa k ničemu
TomTom - neviděl jsem, ale hlasovka asi taky není v CZ a mapa ČR podle mně stejná jako u Navigonu
Alturion - stejný mapy jako MapFactor, ale nejde koupit u nás, problémy s instalací
Route 66 - neviděl jsem, ale podle mně taky není v CZ a mapa ČR slabá
Jiný SW (na navigaci ) na PDA neznám
Kocir (836)|8.3.2005 19:21
[QUOTE="MilanSu"]Berme situaci na našem trhu, to znamemá SW, který můžu koupit u nás, který mně naviguje česky a aplikace se mnou komunikuje česky a zároveň má mapu ČR a Evropy, tak jediný co je mně známo je MapFactor.
SmartMaps-pouze ČR+SK, navigace asi nic moc (neotáčí mapu)
PocketKim - pouze ČR - blikající šipčička mi moc neřekne kam mám jet
Navigon - hlasovka není v CZ, ČR mapa k ničemu
TomTom - neviděl jsem, ale hlasovka asi taky není v CZ a mapa ČR podle mně stejná jako u Navigonu
Alturion - stejný mapy jako MapFactor, ale nejde koupit u nás, problémy s instalací
Route 66 - neviděl jsem, ale podle mně taky není v CZ a mapa ČR slabá
Jiný SW (na navigaci ) na PDA neznám[/QUOTE]

TomTom - velice propracovany program nejlepsci s cim jsem se setkal. GUI je v anglictine. Hlasova navigace neni v cestine, ale ve WAV. Na iternetu je spousta lokalizaci hlasove navigace od uzivatelu. CR je od TELEATLASU. V nove verzi se da ocekavat velmi podrobne pokryti CR a mozna SR. V nove verzi se da cekat ceska lokalizace vseho.

Alturion - kvalita navigace mizerna. Neni aplikovana inteligentni iterpolace, spatne zvlada navigaci na vozovkach ktere ma roz/spojeny jizdni smery delicim pruhem. Hlasi nesmysly. Stabilita mizerna. Rychlost mizerna. Pokryti od Teleatlasu je skoro vyborne v CR, ale je tam spousta chyb v nazvech obci. GUI je lokalizovano ale katastrofalnim zpusobem. Hlasova navigace je lokalizovana, ale katastrofalnim zpusobem. Hlasova navigace jako takova je na urovni 50proc.kvality TT ci R66.

Route66 - GUI asi brzo lokalizovano, hl.navigace lokalizovano brzo. Hl.navigace je na vysoke urovni. Pokryti CR (NAVTEQ) bude brzo kompletni CR a mozna i SR
svobod3 (142)|8.3.2005 20:18
[QUOTE="richard2"]A ještě podrobnější náhled.[/QUOTE]

Diky moc za snahu, vypada to dobre. Jen bych se zeptal, jestli se stejna mapa (stejne detaily) zobrazi i na PPC.
MilanSu (823)|8.3.2005 21:25
[QUOTE="Kocir"]
TomTom - velice propracovany program nejlepsci s cim jsem se setkal. GUI je v anglictine. Hlasova navigace neni v cestine, ale ve WAV. Na iternetu je spousta lokalizaci hlasove navigace od uzivatelu. CR je od TELEATLASU. V nove verzi se da ocekavat velmi podrobne pokryti CR a mozna SR. V nove verzi se da cekat ceska lokalizace vseho.

Alturion - kvalita navigace mizerna. Neni aplikovana inteligentni iterpolace, spatne zvlada navigaci na vozovkach ktere ma roz/spojeny jizdni smery delicim pruhem. Hlasi nesmysly. Stabilita mizerna. Rychlost mizerna. Pokryti od Teleatlasu je skoro vyborne v CR, ale je tam spousta chyb v nazvech obci. GUI je lokalizovano ale katastrofalnim zpusobem. Hlasova navigace je lokalizovana, ale katastrofalnim zpusobem. Hlasova navigace jako takova je na urovni 50proc.kvality TT ci R66.

Route66 - GUI asi brzo lokalizovano, hl.navigace lokalizovano brzo. Hl.navigace je na vysoke urovni. Pokryti CR (NAVTEQ) bude brzo kompletni CR a mozna i SR[/QUOTE]

No a vo, vo, vo tom to je, bude, bude, bude.
richard2 (150)|8.3.2005 21:42
[QUOTE="jirka.s"]Jen bych se zeptal, jestli se stejna mapa (stejne detaily) zobrazi i na PPC.[/QUOTE]

Ano, úplně stejné :yes:
petr22_ce4you (454)|9.3.2005 08:49
Bude, bude bude - mozna nekdy za par let

TomTom je NEPOUZITELNY v CR, protoze na Major Roads krome toho ze tam je par silnic zapomeli primalovat mesta

To same Navigon a dalsi klony

MapFactor navigator je super, akorat na PDA neni schopen nacist mapu, takze je to jeste horsi nez vsechny ostatni aplikace

Alturion 6.1 (ano, jiz je verze 6.1) je nejpouzitelnejsi aplikace z hlediska funkce

Az MapFactor vychyta to ze nejde nacist mapa, tak se poradi mozna i zmeni. To same TomTom a Navigon

Ono je hezke rici ze nejaky program je nejlepsi, jenze kdyz se zrovna z n ejakeho duvodu neda v CR pouzit tak to ze je nejlepsi nepomuze
MilanSu (823)|9.3.2005 11:32
[QUOTE="petr22"]Bude, bude bude - mozna nekdy za par let

MapFactor navigator je super, akorat na PDA neni schopen nacist mapu, takze je to jeste horsi nez vsechny ostatni aplikace
[/QUOTE]

Já to používám a nemám problém načíst mapu, mám třeba mapu moji obvyklou trasu Su-Plzeň-Praha a když potřebuji jinam, tak si ji šoupnu na SD kartu do PDA.
Načtu i celou mapu ČR, ale hledání a plánování je už pomalé, takže mám ČR rozdělené na kraje.
Neříkám že bych nebyl radší kdyby šlo pracovat rovnou s celou ČR (nebo jinou větší mapou), ale že je to nepoužitelné je silný výraz.
Ostatně já většinou potřebuji navigaci jenom ve městě, z Plzně do Prahy (70 km po dálnici) jsem ještě nikde nezabloudil.
Pořád zastávám svůj názor, že SW komplet v CZ s mapou ČR+Evropa, možnost zakoupení v ČR - znám jenom MapFactor
petr22_ce4you (454)|9.3.2005 12:32
Navigace v PDA, ktera je pouzitelna pouze v useku okolo jedne silnice JE nepouzitelna. To jako kdyz pojedu jinam, tak si vzdycky musim vyexportovat tu cast mapy na pocitaci ? No to snad ne. Kdybych tohle chtel prodat nekomu do auta tak me to hodi na hlavu.

Pokud nebude fungovat cela mapa CR najednou stejne jako u vsech ostatnich programu, budu Map Factor povazovat za nepouzitelny. A to ma jenom 150 MB, takove Nemecko ma napriklad 500 MB a v Alturionu nebo Navigonu to nedela nejmensi problemy.
richard2 (150)|9.3.2005 12:34
[QUOTE="MilanSu"]Načtu i celou mapu ČR, ale hledání a plánování je už pomalé............[/QUOTE]

Opravdu? Celá ČR má cca 140MB a to se mi načíst nepodařilo. Program najede, ale navigace nefunguje.
Rozdělení na více map už mi taky takový problém nedělá, jenom škoda, že si program nepamatuje zadaný cíl, takže by stačilo pouze otevřít novou mapu. Takhle se musí všechno udělat znovu, otevřít mapu, zapnout sledování GPS, najít cíl ..........
richard2 (150)|9.3.2005 12:37
[QUOTE="petr22"]Pokud nebude fungovat cela mapa CR najednou stejne jako u vsech ostatnich programu, budu Map Factor povazovat za nepouzitelny............ [/QUOTE]
Právě tohle mělo být odstraněno v nové verzi, která byla nedávno uvedena. Prezentoval jsem to na MapFactoru jako zásadní problém. Bohužel zatím to neopravili.
petr22_ce4you (454)|9.3.2005 12:40
Neopravili to

Program, u ktereho se muze exportovat jen cast mapy a tudiz kdyz chci nekam jet tak sebou jeste vlacet pocitac - no to fakt ne.

Chteli jsme to koupit ve firme pro navigaci, jenze je to k nicemu. Ja chci mit moznost jet kamkoliv, ne si dopredu exportovat trasy.
richard2 (150)|9.3.2005 12:45
[QUOTE="petr22"]Neopravili to

Program, u ktereho se muze exportovat jen cast mapy a tudiz kdyz chci nekam jet tak sebou jeste vlacet pocitac - no to fakt ne.

Chteli jsme to koupit ve firme pro navigaci, jenze je to k nicemu. Ja chci mit moznost jet kamkoliv, ne si dopredu exportovat trasy.[/QUOTE]

Máš pravdu, dokonalé to není. Ale vláčet PC přece nemusíš. Uděláš si z ČR čtyři výřezy, které budeš mít na kartě a pak jenom otevřeš jinou část mapy.
svobod3 (142)|9.3.2005 14:00
[QUOTE="richard2"][QUOTE="jirka.s"]Jen bych se zeptal, jestli se stejna mapa (stejne detaily) zobrazi i na PPC.[/QUOTE]

Ano, úplně stejné :yes: [/QUOTE]

Tak to me tesi, protoze vypada vazne pekne. Co se tyce PC map, tak je to asi standard, ale na PPC takove pekne vektorove mapy nejsou - vz. treba srovnani s PocketKimem ...
MilanSu (823)|9.3.2005 14:01
Já taky netvrdím, že je mapFactor dokonalý a jak jsem uváděl dříve, tak svoje připomínky jsem již zaslal na Mapfactor (jak píše Richard - možnost uložit body, velikost map a další). Ale je použitelný a pořád je jediný v CZ (myslím ČR+Evropa a komplet v CZ)
Nevím jak bych své požadavky, připomínky zasílal na Alturion, Navigon ...
Každý máme svůj názor a myslím že nemá cenu tady v diskusi o Mapfactoru se dohadovat, který je lepší a který horší.
Ty co zde diskutují tak zřejmě Mapfactor mají a používají, a kdyby proti němu měli velké výhrady, tak by ho asi nepoužívali.
Diskuse na téma "Nejlepší navigace na PDA" by měla být otevřena jinde (pokud už není).
petr22_ce4you (454)|9.3.2005 14:27
Jen jestli to nema neco spolecneho s tim, ze je nejlevnejsi - tudiz i nejprodavanejsi

Ja tvrdim, ze program ktery neumi zobrazit celou mapu jednoho statu a automaticky mapy prepinat nelze povazovat za pouzitelny

Tuhle chybu nema ani nejlevnejsi navigace do auta a je ostuda, ze takovahle brutalni chyba je tam tak dlouho.
Losos_ce4you (1147)|9.3.2005 16:42
Ty chyby o kterých se tu píše se týkají i poslední verze ? I té verze 4.2 profesional ??? Skoro se mi nechce verit ze by vyrobce pustil do obehu pomerne jiz drahou verzi programu s mapou cele Evropy kterou ovsem lze do PDA dostat pouze po kouscich ?????!!! Pokud by jim to makalo tak si to klidne a rad samozrejme koupim - pro CR opravdu neni jiny srovnatelny softik .... ale pokud bych na ceste s Prahy treba do Bruselu musel 5x nastavovat cestu mi pripada jako vysmech ... rsp.obrovsky podvod vyrobce ....