Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 22 PrvníPrvní 123412 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 329

Téma: Pocket Kim - rady, tipy, zkušenosti

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Citace Původně odesláno od jirka.s
    Vcera jsem se zkousel navigovat z Prahy do Harrachova. Dvakrat mi to hlasilo, ze mam odbocit (sipkou i pipanim), i kdyz se melo jet porad rovne - na mape to bylo zobrazeno spravne. Stava se to taky nekomu? Kdybych spolehal jen na pipani, tak se do cile nikdy nedostanu. A to, ze jsem na mape jel (hlavne ke konci) skoro porad mimo silnici, uz ani neresim ...
    To je vlastnost programu. Hyka vzdy kdyz se meni cislo silnice, byt se jede stale rovne po te same.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Citace Původně odesláno od jirka.s
    Vcera jsem se zkousel navigovat z Prahy do Harrachova. Dvakrat mi to hlasilo, ze mam odbocit (sipkou i pipanim), i kdyz se melo jet porad rovne - na mape to bylo zobrazeno spravne. Stava se to taky nekomu? Kdybych spolehal jen na pipani, tak se do cile nikdy nedostanu. A to, ze jsem na mape jel (hlavne ke konci) skoro porad mimo silnici, uz ani neresim ...
    To je vlastnost programu. Hyka vzdy kdyz se meni cislo silnice, byt se jede stale rovne po te same.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

Ahoj. ma někdo zkušenosti s Knihou Jizd pro PK? Má to cenu kupovat?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

2karlic: to je sice hezke, ze lze pridat znacku - tady.

Ale neni mozne ji jiz zaradit mezi Mista a pojmenovat ji. Takze se neda priste vyuzit. Alespon me to u 2.9 nejde.

Nováček
    Registrace
    Mar 2005

I když sám používám 99% času jiný soft pro navigaci, než je Pocket Kim, přece jen bych ho úplně nezatracoval. Byl jsem na dovolené na jihu Čech a jenom PK mně dokázal dovést do míst, které jiné sofwary nemají zmapované (na jejich mapách sice jsou, není tam ale možnost nechat se toho místa navigovat) A tak mně jediný Pocket Kim byl schopný navést například do "prdelek" v Novohradských horách.......
    Při používání různých navigačních programů jsem došel k jednomu závěru - pokud člověk nejezdí po Evropě anebo nepotřebuje navigaci do hloubky ulic velkých měst, Pocket Kim ho v rámci ČR dovede v pohodě.

Pokud ale jezdíte po městech, souhlasím s předchozími názory-existují jiné programy, s mnohem lepší grafikou, uživatelským prostředím a hlavně navigačními výstupy, než je PK.....

Berg..

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2004

Souhlasím s předchozím názorem, jsou uživatelsky propracovanější programy, ale pokud někdo jezdí po městech ČR tak snad jediný PK má nejobsáhlejší počet měst s navigací do urovně ulic.Na duben je snad chystáno rozšíření na 225 měst, tak uvidíme
    Smartmaps je sice pěkný ale13 měst je zatím např pro moje potřeby málo.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Mno nevim, Alturion ma do urovne ulic kazdou vesnici......... z nichz naprosta vetsina v PK je jenom bod na mape nebo prusecik silnic

Nováček
    Registrace
    Mar 2005

K výše uvedeným odpovědím :
    ... právě s Alturionem jsem měl popisovanou zkušenost. Pro názornost- když si najdete v českorakouském pohraničí v Novohradských horách vesničky Hojná Voda, Dobrá Voda, Staré Hutě (a určitě mnoho dalších po celé republice), nebudete mít možnost (nebo aspoň moje verze programu ji nemá) přidat si tohle malé místo jako bod na cestě - ať už průjezdní nebo cílový. Když tudy budete projíždět, opravdu uvidíte městečka až do úrovně ulic ....... ale třeba z Brna Vás tam Alturion nenavede (určitě se dá najít něco poblíž a i jinak to obejít) ..... ale pokud chci být naveden do výše uvedených míst, nejde to. U Pocket Kima bez problémů.Sice to bude jen kroužek na mapě, ale budu vědět, kam jedu.....
    Pokud už jsem na místě, není s Alturionem problém nechat se navigovat do větších měst - okamžitou polohu chytne GPSka.
    Vůbec nechci PK vyzdvihovat - mluvím o jednom z mála případů, kdy jsem rád, že ho mám "v záloze". Jinak jezdím na Alturion ...... a jsem maximálně spokojen.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Myslim ze naprosta vetsina lidi pouziva cestinu - tudiz "drzte se vlevo" a "odbocte vlevo" se nesplete

Navic v Alturiou jde pridat pouhym kliknutim na silnici libovolne misto mapy do navigace. Ad nesmysl za hrisne penize - myslim ze PK stoji stejne jako Alturion, a ze vseho nejvice pripomina freewarovy programek zadarmo pridavany ke GPS.

Kdyz prijedu do libovolne vesnice/mestecka, tak koncim protoze na mape v PK je videt jen krouzek reprezentujici celou vesnici. v Alturiou vidim vsechny silnice tak jak jsou dopravdy a nepripadam si, ze cele mesto je reprezentovano teckou na mape.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Ad PK - docela zajimave je, ze ten bod na mape co tvori vesnici nema presnou velikost te vesnice - o tom, kudy vede silnice si clovek muze nechat jen zdat.

Proste prijedu k sidlu, nejak ho projedu, a az zase mezi poli se da navigovat.

Nováček
    Registrace
    Apr 2005

Dobrý den,

existuje někde veřejně dostupná dokumentace k formátu souboru, který generuje PocketKiM se záznamy z GPS? Chtěl bych data předhodit jinému SW (a ne zrovna knize jízd od Tranisu).

Díky za odpověď.

Nováček
    Registrace
    Apr 2005

Pouzivam PocketKiM SK Pro (2.9) ako GPS jednotku pouzivamiTEC BT-308(konektivita cez BT). Ked som si to kupil(asi 2 mesiace dozadu) a nainstaloval, vsetko fungovalo OK. Potom som bol spravit Hard reset mojho iPAQu a po naslednej obnove zo zalohy som zistil, ze PocketKiM mi nekomunikuje s GPS jednotkou. Preinstaloval som PocketKiM a znova nastavil COM8 a 4800 a stale mi to nekomunikuje.
    Nainstaloval som si sw GPSinfo aby som zistil, ci nie je problem s GPS jednotkou ale GPSinfo bez problemov cita vsetky data s GPS (opat s pouzitim COM8 a 4800).

Vie mi niekto pomouct? Uz fakt neviem co mam vyskusat.

P.S. Mam iPAQ hx2750

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od reder
    Pouzivam PocketKiM SK Pro (2.9) ako GPS jednotku pouzivamiTEC BT-308(konektivita cez BT). Ked som si to kupil(asi 2 mesiace dozadu) a nainstaloval, vsetko fungovalo OK. Potom som bol spravit Hard reset mojho iPAQu a po naslednej obnove zo zalohy som zistil, ze PocketKiM mi nekomunikuje s GPS jednotkou. Preinstaloval som PocketKiM a znova nastavil COM8 a 4800 a stale mi to nekomunikuje.
    Nainstaloval som si sw GPSinfo aby som zistil, ci nie je problem s GPS jednotkou ale GPSinfo bez problemov cita vsetky data s GPS (opat s pouzitim COM8 a 4800).

Vie mi niekto pomouct? Uz fakt neviem co mam vyskusat.

P.S. Mam iPAQ hx2750
    Zkus si nainstalovat tothle, smaž původní spárování a znovu spáruj.Po spárování se tě to zeptá na který com to přiřadit.Ten pak nastav i PocketKim. Já mám propojení přes com 5 a rychlost myslím 56000.Vše mi funguje i po HR a zpětné obnově ze zálohy. Zatím problém žádný.

Nováček
    Registrace
    Apr 2005

Bohuzial mi to nepomohlo. PocketKiM stale mlci.

Registrace
    Feb 2007

Problém PocketKim a Intel 2700G
    Mám problém, že je PocketKim strašně pomalý při překlesování obrazovky s Intel 2700G. Můžete ještě někdo potvrdit, kdo máte PDA s tímto chipem Intel 2700G, že vám to dělá taky. Můj a kámošův Dell Axim X50v se tak chová a nevím co s tím. Při jízdě není na displeji skoro nic, protože než se obrazovka stačí překreslit, tak se chce překleslovat znovu. Údajně by to mělo být tím, že je tento sw "špatně napsaný". Legrační na celé věci je, že je tento sw koupen jako Navipack od Sunnysoftu určený přímo pro Dell Axim X50v a funkčnost si v Sunnysoftu zřejmě nikdo neověřil

Strana 2 z 22 PrvníPrvní 123412 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Pocket Mechanic Pro 2.xx - rady, tipy, zkušenosti
    Od beecher v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 81
    Poslední příspěvek: 21-08-2009, 09:43
  2. Fujitsu-Siemens Pocket LOOX n 520 rady tipy zkušenosti
    Od Šeba_oldd v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 08-06-2007, 15:04
  3. iGO - rady, tipy, zkušenosti
    Od beecher v sekci iGO