Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pocket Kim - rady, tipy, zkušenosti

Crusader_ce4you (624)|1.2.2005 08:31
Určeno pro příspěvky o Pocket Kim
Diesel_ce4you (19)|11.2.2005 15:26
1. Dají se u PocketKim nějak zobrazit nějaké body zájmu ? Např. benzínky, nemocnice, atd ....

2. Co znamená ta dlouhá oranžová šipka, která je přilepená na tu červenou, která udává aktuální pozici - ukazuje to střed světa nebo tak něco ?

3. Umí to navigovat jen zadáním cíle, tj. z aktuální pozice ? Když zadám jen cíl, hlásí to trasa nezadána.

4. Lze nějak nastavit , aby přepočítával rychleji - ne až když ujedu 5 km. Když minu odbočku, tak to na mě 5 minut píská, pak to něco vypočítá, ale to už jsem zase někde jinde....

Díky za rady
Kocir (836)|11.2.2005 15:35
[QUOTE="Diesel"]1. Dají se u PocketKim nějak zobrazit nějaké body zájmu ? Např. benzínky, nemocnice, atd ....
NELZE, NEUMI POI

2. Co znamená ta dlouhá oranžová šipka, která je přilepená na tu červenou, která udává aktuální pozici - ukazuje to střed světa nebo tak něco ?
VZDUSNA VZDALENOST A SMER K MANUALNE ZADANEMU BODU V MAPE

3. Umí to navigovat jen zadáním cíle, tj. z aktuální pozice ? Když zadám jen cíl, hlásí to trasa nezadána.
ANO - PROC TO NEVYZKOUSITE?

4. Lze nějak nastavit , aby přepočítával rychleji - ne až když ujedu 5 km. Když minu odbočku, tak to na mě 5 minut píská, pak to něco vypočítá, ale to už jsem zase někde jinde....
ANO V NASTAVENI, POKUD TO VSAK NASTAVITE NA MALOU VZDALENOST (POD 200M) TAK TO BUDE DELAT ZMATKY, NEBOT SI BUDE MYSLET ZE JSTE MIMO SILNICI A TRASU

Díky za rady[/QUOTE]

ODPOVEDI VIZ VYSE, ALE JENDODUSI BY BYLO SI NAPRED TEN PK SPUSTIT A PAK SE PTAT.
Diesel_ce4you (19)|11.2.2005 15:53
[QUOTE="Kocir"][QUOTE="Diesel"]1. Dají se u PocketKim nějak zobrazit nějaké body zájmu ? Např. benzínky, nemocnice, atd ....
NELZE, NEUMI POI

2. Co znamená ta dlouhá oranžová šipka, která je přilepená na tu červenou, která udává aktuální pozici - ukazuje to střed světa nebo tak něco ?
VZDUSNA VZDALENOST A SMER K MANUALNE ZADANEMU BODU V MAPE

3. Umí to navigovat jen zadáním cíle, tj. z aktuální pozice ? Když zadám jen cíl, hlásí to trasa nezadána.
ANO - PROC TO NEVYZKOUSITE?

4. Lze nějak nastavit , aby přepočítával rychleji - ne až když ujedu 5 km. Když minu odbočku, tak to na mě 5 minut píská, pak to něco vypočítá, ale to už jsem zase někde jinde....
ANO V NASTAVENI, POKUD TO VSAK NASTAVITE NA MALOU VZDALENOST (POD 200M) TAK TO BUDE DELAT ZMATKY, NEBOT SI BUDE MYSLET ZE JSTE MIMO SILNICI A TRASU

Díky za rady[/QUOTE]

ODPOVEDI VIZ VYSE, ALE JENDODUSI BY BYLO SI NAPRED TEN PK SPUSTIT A PAK SE PTAT.[/QUOTE]

Díky. Měl jsem spuštěno a zkusil, co se dalo. Např. to zadání pouze cíle - dokud nemám dvě místa, prostě mi to trasu neukáže. Stejně tak ta šipka - žádný bod jsem nezadával a přesto je tam - jak ji zrušit ?
Kocir (836)|11.2.2005 19:12
1) navigace do cile bez zadani startu
vzdyt je to jednoduche, zadam 1 bod kdyz mam GPS signal a zapnu vystredovani mapy "cervena sipka na ikone"

2) vypnuti oranzove sipky
Nastroje -> Znacka -> Smazat znacku (Zobrazit smer ke znacce)
brmbol_ce4you (6)|20.2.2005 10:06
Chtěl by jsem se zeptat,jestli jde u PocketKim zadat nějaké místo, kde momentálně jsem,do stálých bodů.Třeba zastavím v neznámém míéstě mimo mapu a zadám svoji polohu.Vypnu PDA a běhám po okolí a po zapnutí PDA chci najít svoje auto.
Studoval jsem návod ale nějak se mi to nedaří.Jinak navigace funguje bezva,upozorňování na odbočku a automatické zoomování před křižovatkou taky.Jsem spokojen.
karlic (707)|20.2.2005 10:21
Jéjda, přečti si návod. Ptáš se na věci, které tam jsou a jsou velmi jednoduché :)
Nástroje/Značka/Zadat značku/Tady
martinhamr_ce4you (486)|21.2.2005 14:36
Chtěl bych říci všem haničum PoketKima že máte pravdu v tom že je to nedokonalé a má dětské nemoci,ale pište proto podmětné návrhy jeho tvůrcům jako já a možná se to někam pohne.Budoucí upgread bude již v Dubnu,tak se snažte...
petr22_ce4you (454)|21.2.2005 14:41
No mozna bysme tvurcum psali napady - ono je ale tezke psat nekomu neco kdyz na tebe dotycny zvysoka kali :-))

brmbol_ce4you (6)|21.2.2005 16:39
Já si nemyslím,že je tak špatný.Dnes jsem ho zase prověřil za letu ve vrtulníku,v pohodě fungoval i když to není letecká mapa a podle GPS Bendix King i mapového navigač.systému Mooving absolutně bez problému.
Vtipné je,že zaznamenáva proletěnou trasu jako projetou autem po nejbližších silnicích.Není to letec.mapa ale je docela OK.

petr22_ce4you (454)|22.2.2005 09:03
Neni tak spatny, akorat ze mapa je nepresna, sipka porad blika doleva a misto hlasove navigace to umi jenom hykat :-)

Ale uvidime v dubnu vo vymysli za update

Minimalne hlasovou navigaci by to chtelo
martinhamr_ce4you (486)|24.2.2005 11:19
Také jsem jim psal návrh aby byla výstraha před odbočením kapku výraznější,šipka velká a mohlo by to nějak lépe pípat,když už není hlasová navigace.To co je dnes je moc malé a řidič na to musí koukat a nedává pozor při řízení.
petr22_ce4you (454)|24.2.2005 11:24
Me na tom hlavne vadi to, ze to NEUSTALE HYKA. Naprosto na sechno to reaguje pouze hykanim. Takze porad musim koukat, co se to vlastne deje.
svobod3 (142)|12.3.2005 10:37
Vcera jsem se zkousel navigovat z Prahy do Harrachova. Dvakrat mi to hlasilo, ze mam odbocit (sipkou i pipanim), i kdyz se melo jet porad rovne - na mape to bylo zobrazeno spravne. Stava se to taky nekomu? Kdybych spolehal jen na pipani, tak se do cile nikdy nedostanu. A to, ze jsem na mape jel (hlavne ke konci) skoro porad mimo silnici, uz ani neresim ...
Kocir (836)|12.3.2005 10:43
To je vlastnost programu. Hyka vzdy kdyz se meni cislo silnice, byt se jede stale rovne po te same.
Kocir (836)|12.3.2005 10:43
[QUOTE="jirka.s"]Vcera jsem se zkousel navigovat z Prahy do Harrachova. Dvakrat mi to hlasilo, ze mam odbocit (sipkou i pipanim), i kdyz se melo jet porad rovne - na mape to bylo zobrazeno spravne. Stava se to taky nekomu? Kdybych spolehal jen na pipani, tak se do cile nikdy nedostanu. A to, ze jsem na mape jel (hlavne ke konci) skoro porad mimo silnici, uz ani neresim ...[/QUOTE]

To je vlastnost programu. Hyka vzdy kdyz se meni cislo silnice, byt se jede stale rovne po te same.
Kocir (836)|12.3.2005 10:44
[QUOTE="jirka.s"]Vcera jsem se zkousel navigovat z Prahy do Harrachova. Dvakrat mi to hlasilo, ze mam odbocit (sipkou i pipanim), i kdyz se melo jet porad rovne - na mape to bylo zobrazeno spravne. Stava se to taky nekomu? Kdybych spolehal jen na pipani, tak se do cile nikdy nedostanu. A to, ze jsem na mape jel (hlavne ke konci) skoro porad mimo silnici, uz ani neresim ...[/QUOTE]

To je vlastnost programu. Hyka vzdy kdyz se meni cislo silnice, byt se jede stale rovne po te same.
HelaPC (130)|12.3.2005 10:59
Ahoj. ma někdo zkušenosti s Knihou Jizd pro PK? Má to cenu kupovat?
ms_ce4you (364)|22.3.2005 10:34
2karlic: to je sice hezke, ze lze pridat znacku - tady.

Ale neni mozne ji jiz zaradit mezi Mista a pojmenovat ji. Takze se neda priste vyuzit. Alespon me to u 2.9 nejde.
bergmann (45)|22.3.2005 15:04
I když sám používám 99% času jiný soft pro navigaci, než je Pocket Kim, přece jen bych ho úplně nezatracoval. Byl jsem na dovolené na jihu Čech a jenom PK mně dokázal dovést do míst, které jiné sofwary nemají zmapované (na jejich mapách sice jsou, není tam ale možnost nechat se toho místa navigovat) A tak mně jediný Pocket Kim byl schopný navést například do "prdelek" v Novohradských horách.......
Při používání různých navigačních programů jsem došel k jednomu závěru - pokud člověk nejezdí po Evropě anebo nepotřebuje navigaci do hloubky ulic velkých měst, Pocket Kim ho v rámci ČR dovede v pohodě.

Pokud ale jezdíte po městech, souhlasím s předchozími názory-existují jiné programy, s mnohem lepší grafikou, uživatelským prostředím a hlavně navigačními výstupy, než je PK.....

Berg..
paveluh_ce4you (300)|22.3.2005 15:20
Souhlasím s předchozím názorem, jsou uživatelsky propracovanější programy, ale pokud někdo jezdí po městech ČR tak snad jediný PK má nejobsáhlejší počet měst s navigací do urovně ulic.Na duben je snad chystáno rozšíření na 225 měst, tak uvidíme:)
Smartmaps je sice pěkný ale13 měst je zatím např pro moje potřeby málo.
petr22_ce4you (454)|22.3.2005 15:55
Mno nevim, Alturion ma do urovne ulic kazdou vesnici......... z nichz naprosta vetsina v PK je jenom bod na mape nebo prusecik silnic
bergmann (45)|23.3.2005 08:22
K výše uvedeným odpovědím :
... právě s Alturionem jsem měl popisovanou zkušenost. Pro názornost- když si najdete v českorakouském pohraničí v Novohradských horách vesničky Hojná Voda, Dobrá Voda, Staré Hutě (a určitě mnoho dalších po celé republice), nebudete mít možnost (nebo aspoň moje verze programu ji nemá) přidat si tohle malé místo jako bod na cestě - ať už průjezdní nebo cílový. Když tudy budete projíždět, opravdu uvidíte městečka až do úrovně ulic ....... ale třeba z Brna Vás tam Alturion nenavede (určitě se dá najít něco poblíž a i jinak to obejít) ..... ale pokud chci být naveden do výše uvedených míst, nejde to. U Pocket Kima bez problémů.Sice to bude jen kroužek na mapě, ale budu vědět, kam jedu.....
Pokud už jsem na místě, není s Alturionem problém nechat se navigovat do větších měst - okamžitou polohu chytne GPSka.
Vůbec nechci PK vyzdvihovat - mluvím o jednom z mála případů, kdy jsem rád, že ho mám "v záloze". Jinak jezdím na Alturion ...... a jsem maximálně spokojen.
petr22_ce4you (454)|23.3.2005 12:26
Myslim ze naprosta vetsina lidi pouziva cestinu - tudiz "drzte se vlevo" a "odbocte vlevo" se nesplete

Navic v Alturiou jde pridat pouhym kliknutim na silnici libovolne misto mapy do navigace. Ad nesmysl za hrisne penize - myslim ze PK stoji stejne jako Alturion, a ze vseho nejvice pripomina freewarovy programek zadarmo pridavany ke GPS.

Kdyz prijedu do libovolne vesnice/mestecka, tak koncim protoze na mape v PK je videt jen krouzek reprezentujici celou vesnici. v Alturiou vidim vsechny silnice tak jak jsou dopravdy a nepripadam si, ze cele mesto je reprezentovano teckou na mape.
petr22_ce4you (454)|23.3.2005 15:55
Ad PK - docela zajimave je, ze ten bod na mape co tvori vesnici nema presnou velikost te vesnice - o tom, kudy vede silnice si clovek muze nechat jen zdat.

Proste prijedu k sidlu, nejak ho projedu, a az zase mezi poli se da navigovat.
rk_ce4you (33)|10.5.2005 15:37
Dobrý den,

existuje někde veřejně dostupná dokumentace k formátu souboru, který generuje PocketKiM se záznamy z GPS? Chtěl bych data předhodit jinému SW (a ne zrovna knize jízd od Tranisu).

Díky za odpověď.
reder (20)|13.5.2005 22:08
Pouzivam PocketKiM SK Pro (2.9) ako GPS jednotku pouzivamiTEC BT-308(konektivita cez BT). Ked som si to kupil(asi 2 mesiace dozadu) a nainstaloval, vsetko fungovalo OK. Potom som bol spravit Hard reset mojho iPAQu a po naslednej obnove zo zalohy som zistil, ze PocketKiM mi nekomunikuje s GPS jednotkou. Preinstaloval som PocketKiM a znova nastavil COM8 a 4800 a stale mi to nekomunikuje.
Nainstaloval som si sw GPSinfo aby som zistil, ci nie je problem s GPS jednotkou ale GPSinfo bez problemov cita vsetky data s GPS (opat s pouzitim COM8 a 4800).

Vie mi niekto pomouct? Uz fakt neviem co mam vyskusat.

P.S. Mam iPAQ hx2750
paveluh_ce4you (300)|14.5.2005 09:16
Zkus si nainstalovat tothle, smaž původní spárování a znovu spáruj.Po spárování se tě to zeptá na který com to přiřadit.Ten pak nastav i PocketKim. Já mám propojení přes com 5 a rychlost myslím 56000.Vše mi funguje i po HR a zpětné obnově ze zálohy. Zatím problém žádný.
reder (20)|14.5.2005 13:56
Bohuzial mi to nepomohlo. PocketKiM stale mlci.
karlic (707)|19.5.2005 13:40
Problém PocketKim a Intel 2700G
Mám problém, že je PocketKim strašně pomalý při překlesování obrazovky s Intel 2700G. Můžete ještě někdo potvrdit, kdo máte PDA s tímto chipem Intel 2700G, že vám to dělá taky. Můj a kámošův Dell Axim X50v se tak chová a nevím co s tím. Při jízdě není na displeji skoro nic, protože než se obrazovka stačí překreslit, tak se chce překleslovat znovu. Údajně by to mělo být tím, že je tento sw "špatně napsaný". Legrační na celé věci je, že je tento sw koupen jako Navipack od Sunnysoftu určený přímo pro Dell Axim X50v a funkčnost si v Sunnysoftu zřejmě nikdo neověřil :mad:
petr22_ce4you (454)|19.5.2005 13:59
PocketKim-Ir-Sen JE priserne pomaly, to je jedna z jeho hlavnich vad

Vzhledem k tomu, ze Pocket Kim je obecne prakticky k nicemu - a je horsi nez 3x levnejsi konkurence - nechapu ze to nekdo muze jako soucast Navipacku vubec kupovat
bergmann (45)|19.5.2005 14:45
Je to zvláštní. Pocket Kim mi chodí bezvadně (a to ho mám nainstalovaný jen jako zálohu na kartě). Nikdy jsem s ním neměl problémy. Je sice mnohem jednodušší než Alturion nebo Tom Tom, ale právě pro jeho spolehlivost ho vozím s sebou jakoby navíc (kdyby se mi Alturion, s kterým po ČR jezdím potentočkoval..) Mám ale už starší verzi, nevím, jak jsou ty aktuální "vylepšené".
petr22_ce4you (454)|19.5.2005 14:54
Spolehlivost ?

na kazde krizovatce ukazuje smer vetsinou na opacnou stranu a pouzivat zoom nebo rucni posun mapy je na minuty

Nejrychleji se prekresluje pozice z GPS
karlic (707)|19.5.2005 21:19
Můj dotaz byl ve spojení s chipem Intel 2700G. Jnak ve spojení s normálním PDA např. MDA3 vše chodí naprosto skvěle.
petr22_ce4you (454)|20.5.2005 08:01
Chdoit Pocket KIM tak, aby se vyditelne necukal posun a prekreslovani mapy netrvalo v rozmezi sekund jsem jeste nevidel.

Takze neim jake zpomaleni tam mas, na 4000 MHz Intel Xscale je to nepouzitelne - pri rucnim posunu je zpozdeni vykresleni asi 1-2 vteriny
P800 (66)|20.5.2005 09:05
[QUOTE="petr22"]Chdoit Pocket KIM tak, aby se vyditelne necukal posun a prekreslovani mapy netrvalo v rozmezi sekund jsem jeste nevidel.

Takze neim jake zpomaleni tam mas, na 4000 MHz Intel Xscale je to nepouzitelne - pri rucnim posunu je zpozdeni vykresleni asi 1-2 vteriny[/QUOTE]

To je snad nějaká mýlka, ne? Nejsem příznivcem PocketKIMu, ale co popisuješ je naprosto "out".. na mém ACER n35 (Samsung 266MHz) aplikace šlape bez jediného zádrhelu, nikdy, opakuji nikdy ani cuknutí, přepočítání okamžité..
petr22_ce4you (454)|20.5.2005 09:50
Tak na Aceru N10 a na dalsich PDA co jsem videl se to chova velice podobne, na N10 je zcela nepouzitelne rucne posunovat mapu - trva vteriny nez se jednou prekresli obrazovka

Jedine pri pouziti GPS se to prekresluje jakz taks, sice skokove, ale pouzivat se to da
Kocir (836)|20.5.2005 10:31
YAKUMO DELTA 300 GPS:

Vypocty tras probihaji fantasticky rychle. Vykreslovani mapyje v pohode. Pokud se ovsem zvoli mensi meritko a maji se zobrazit ulice, tak to nekdy je poznat to vykreslovani.

PK mam ulozone v flash.

Ovsem pouzitelnost PK je minimalni.
petr22_ce4you (454)|20.5.2005 10:44
Pri podrobnosti mapovych podkladu PK neni duvod, proc by to melo pocitat pomalu - kdyz 99% vsech sidel jsou jen body na mape a tudiz to pocita poueze spojnice
svobod3 (142)|20.5.2005 10:55
Jaky je duvod haneni vseho, co se tika PK?:-) Kazdy sw ma klady i zapory. I mne bezi svizne, nestezuju si. BTW V dubnu mela vyjit dalsi verze - viz. rozhovor se zastupcem Tranisu tady na webu. Nevite nekdo, kdy bude?
svobod3 (142)|20.5.2005 10:55
[QUOTE="petr22"]Pri podrobnosti mapovych podkladu PK neni duvod, proc by to melo pocitat pomalu - kdyz 99% vsech sidel jsou jen body na mape a tudiz to pocita poueze spojnice[/QUOTE]
Jaky je duvod haneni vseho, co se tyka PK?:-) Kazdy sw ma klady i zapory. I mne bezi svizne, nestezuju si. BTW V dubnu mela vyjit dalsi verze - viz. rozhovor se zastupcem Tranisu tady na webu. Nevite nekdo, kdy bude?
petr22_ce4you (454)|20.5.2005 11:50
Skoro kazdy SW ma klady a zapory, vyhoda PK je ale jenom jedna - zabere po instalaci jenom 8 MB

A ty nevyhody jsou dost podstatne:

Nepresne mapy - nekdy o par desitek metru
Zadna navigace - hykani a blikani sipkami (ve zcela nesmyslnych smerech) nelze povazovat za navigaci
Neuveritelna pomalost programu pri vykreslovani dat, rucne cokoliv najit na mape je nemozne
Nepodporuje POI
99% vsech sidel jsou jen tecky na mape, kde se protinaji silnice - tudiz po vjeti do mesta/vesnice je program k navigaci nepouzitelny
Nehorazna cena - program tehle "kvality" by se mel davat zdarma ke GPS jako ukazka moznosti

Vzhledem k tomu, ze tady vyrabime navigacni systemy pro auta muzu prohlasit, ze kdyby nam program kvalit PK nekdo dodal jakozto navigacni software, tak ho zeneme 3x okolo fabrky dokud to neupravi do podoby kterou ma konkurence jiz nekolik let

A slibovany update z dubna taky nikde neni, Tranis nereaguje ani na pripominky a dotazy
rk_ce4you (33)|20.5.2005 14:40
[QUOTE="jirka.s"]BTW V dubnu mela vyjit dalsi verze - viz. rozhovor se zastupcem Tranisu tady na webu. Nevite nekdo, kdy bude?[/QUOTE]

Při mám mailování s Tranisem ze začátku dubna: bude do konce dubna, při mailování koncem dubna: terním opět posunut, tentokráte na neurčito.
petr22_ce4you (454)|20.5.2005 14:49
Klasika - pripravuju verzi, ktera mela vyjit minimalne pred rokem

A MOZNA bude obsahovat hlasovou navigaci

Jenom si nedovedu predstavit jak bude reagovat v mistech, kde na mape prusecik dvou car je cela vesnice/mesto.......
Kocir (836)|20.5.2005 19:19
[QUOTE="jirka.s"][QUOTE="petr22"]Pri podrobnosti mapovych podkladu PK neni duvod, proc by to melo pocitat pomalu - kdyz 99% vsech sidel jsou jen body na mape a tudiz to pocita poueze spojnice[/QUOTE]
Jaky je duvod haneni vseho, co se tika PK?:-) Kazdy sw ma klady i zapory. I mne bezi svizne, nestezuju si. BTW V dubnu mela vyjit dalsi verze - viz. rozhovor se zastupcem Tranisu tady na webu. Nevite nekdo, kdy bude?[/QUOTE]

Proc haneni? Proste kdyz je neco spatne, tak je to spatne. SmartMaps naprikald taky pracuje na podobne principu co se propocitavani trasy tyce (mezi krizovatkami), ale na ten nikdo nenadava. Je to mozna tim Ze zatimco se PK chlubi podrobnosti map a poctem mest na urovni ulic, tak v realu to znamena, Ze na celou ctvr jednoho mesta mate jenom 3-4 zachytne body pro navigaci. Takze vas to vlastne neni schopno navigovat. Program dosti selhava v okamziku kdy fest zakufrujete. To jsem si overil v Bratislave. Cesta jednoducha, ale diky hloupemu vykreslovani mapy jsem tak zakufroval, ze jsem po Blave pomoci PK krouzil cca 30 minut. Zuril jsem na sebe, ze jsem se doma nepodival do mapy a nenastudoval si cestu (totalne primitivni) a taky jsem zuril na SmartMaps, ze jeste nemaji hotovou Blavu.
petr22_ce4you (454)|23.5.2005 07:54
Kdyz porovnavam PK posledni verzi s betaverzi Audi navigace z roku 1997, je na tom PK ve vsech smerech mnohem hur......

A to za to chteji 5000 korun ceskych

Proti navigaci ve SmartMaps na TURISTICKE !!! mape nema PK nejmensi sanci co se tyce podrobnosti, protoze tam jsou i strouhy a uvozy
Kocir (836)|23.5.2005 09:10
Souhlasim, SmartMaps je na tom dnes daleko dale nez PK.
Ivanm_ce4you (466)|23.5.2005 09:35
Pred koupi bych si neco chtel vyjasnit:
na turisticke mape je navigace? V ceniku jsem videl pouze standard, tak je mi to nejasne. nebo je myslen pouze "pohyb" podle mapy?


[QUOTE="petr22"]Proti navigaci ve SmartMaps na TURISTICKE !!! mape nema PK nejmensi sanci co se tyce podrobnosti, protoze tam jsou i strouhy a uvozy[/QUOTE]
petr22_ce4you (454)|23.5.2005 09:42
Na turistych mapach i autoatlase funguje navigace perfektne a naprosto shodne

Turisticka mapa 1:50.000 je pochopitelne mnohem podrobnejsi nez autatlas
Ivanm_ce4you (466)|23.5.2005 09:51
tak to jsem zmaten. Verze navigator ma tedy pouze hlasovou navigaci navic?
Nebo -pokud mam nasvigator atlas, pak pouzije i turisticky podklad?

Hezka diskuze o Pocket Kim :-) Sorry