Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 11 z 22 PrvníPrvní ... 91011121321 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 151 až 165 z 329

Téma: Pocket Kim - rady, tipy, zkušenosti

MLB MLB je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Citace Původně odesláno od MLB
    Jaká je přesnost (výšková)? Mám Acer n35 + PocketKim. Mám to tak + 50m.
    Na aceru je 6 družic a Pocket ukazuje jen 3

Tak mám pocit, že tady se už asi spí.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2004

Citace Původně odesláno od mdaco
    Chtel bych se zeptat,zda lze pouzit vygenerovany soubor zaznam.gps z PocketKim v OziExploreru nebo v jinem programu na zobrazeni trasy?
    Melo by to jit Knihou jizd od TRANIS, ale buhuzel neni free:no:

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2003

Citace Původně odesláno od HelaPC
    Ahoj. ma někdo zkušenosti s Knihou Jizd pro PK? Má to cenu kupovat?
    No, záleší na tvé pečlivosti. Pokud jseš jako já tak je to nezbytnost ops: Je to paráda, když máš zapnutej záznam z PK a pak přijdeš domu a jednou za čas sesynchronizuješ PPC a do knihy jízd načteš svoje jízdy. Bohužel pokud nemáš spolehlivý propojení mezi PPC a anténou může se Ti stát, že trasa z Děčína do Ústí Ti bude měřit 27 km a zpáteční jen tři. Stalo se mi to se starým PPC (Medion) kde už jsem měl zničený konektor. Jinak super.

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2003

Zdravíčko,
    tak jsem si včéra poprvé prubnul PK v3.Jel jsem z Děčína přes Českou Kamenici do Starých Splavů. Do SS jsem jel jen se záznamem trasy do Knihy jízd. Teď ke zkušenosti : Děčín - vyznačeny i pojmenované uličky vedoucí do zahrádkářské kolonie, Benešov n.Pl. a Česká Kamenice bez ulic jen průjezdy. Myslím, že obě města by si již zasloužila být mezi vyvolenými zato Staré Splavy, kde se snad nedá zabloudit jsou podrobné do ulic. Zpáteční trasu jsem jel s navigací domu. V Zahrádkách jsem záměrně odbočíl a prakticky ihned my byla přepočítána trasa přes Kvítkov. Celou cestu jsem jel po silnici a né jako v předchozí verzi neustále v polích . Dokonce mi i ukazoval směr jakým pojedu na následující křižovatce a pokud jsme si všimli tak i správně (v Jestřebí rovně, za Zahrádkami na Kvitkov do prava a před Stružnicí do leva a dokonce v Polici perfektně zvládl navigaci - podle tohoto, bych si troufl doufat, že k hlasové navigaci není daleko) Ještě k ovládání - strašný, strašný, strašný prosím zpátky k starší verzi. : (asi jde o zvyk) Co mě ale trápí je spouštění aplikace. Nejdříve jsem nainstaloval PK na kartu. Bohužel se mi v programech nevytvořila ikona pro spouštění. Vytvořil jsem tedy zástupce ve start menu->Programy výborně objevila se, ale po softresetu zmizela. Vytvořil jsem tedy ve výše uvedené složce složku "navigace" a umístil zástupce tam, bohužel situace se opakovala. Rozhodl jsem se k Hardresetu a nainstaloval PK do cihly. Zástupce se vytvořil sám, ale po SR opět zmizel. Co s tím nevím, blbě se hledá přes průzkumníka.Snad příjde nějaká oprava.
    T- mobile MDA III WM 2003 SE seriová GPS (RealTec RGM 2000)

Obyvatel SMob
    Registrace
    Feb 2005

Jo to ovládání mě taky znechutilo že jsem Pocketa vymazal,pak jsem se uklidnil a zase jsem ho tam prdnul zpátky.Každopádně mapa která se vylepšilla na slušnou úroveň je degradována doslova hloupím ovládáním.Škoda...

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2005

Citace Původně odesláno od ElSoft
    Citace Původně odesláno od mdaco
    Chtel bych se zeptat,zda lze pouzit vygenerovany soubor zaznam.gps z PocketKim v OziExploreru nebo v jinem programu na zobrazeni trasy?
    Melo by to jit Knihou jizd od TRANIS, ale buhuzel neni free:no:
    A nezkoušel jste někdo rozluštit formát trs?Mám dojem, že jsou tam pouze odkazy na jednotlivé body a jejich souřadnice budou patrně někde jinde?

Nováček
    Registrace
    Jul 2005

Tak jsem dnes (8.8.2005) volal do firmy TRANIS ohledně rychlosti programu, problémem s vyhledáváním ulic a s dalšími poznatky. Bylo mi řečeno, že PocketKIM má určité nedostatky, o kterých ví (seká se, špatné vyhledávání ulic), ale aktualizaci s opravami programu vydají nejdříve koncem roku. Tak to vypadá, že zákazník, který si koupil chybový SW má smůlu a opravy se v rozumném čase nedočká. Ach jo. Ještě, že lze (doufám) PocketKIM vrátit jako nefunkční a žádat vrácení peněz.
    Petr.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Software nejde vratit, proto ma taky vlastni licenci - kdyby na to platily stejne podminky jako na hardware, tak nikdo zadny program neproda - vyrobce neruci za vhodnost programu ani za skody :-)))

Se divim ze PK vubec nekdo kupuje, spis by se TRANIS mel na navigace uplne vybodnout a skusit neco jineho, tohle mu totiz evidentne vubec nejde.

S prodejcem, ktery by se choval takhle by kazdy obchodoval pouze jednou - to se neda nazvat jinak nez banda zcela neschopnych trotlu, co ta firma predvadi

Kdyby to bylo free jako priloha k casopisu, tak bych to pochvalil, jenze za 5000 bych se to vubec neodvazil prodavat a rikat tomu navigace uz vubec ne. Funkcnostne je to nekde na urovni Mapy Prahy z roku 1993, a i ta byla MNOHEM lepe ovladatelna a nekolikanasobne rychlejsi

Kdyz se to srovna s TomTomem, tak ten je radove nekolikrat rychlejsi a mapy ma mnohonasobne podrobnejsi

Nováček
    Registrace
    Apr 2005

Citace Původně odesláno od petr22
    Kdyz se to srovna s TomTomem, tak ten je radove nekolikrat rychlejsi a mapy ma mnohonasobne podrobnejsi
    nevim kolik toho najezdis, ale kvalitu map pocket kima bych nezatracoval.. ma jednu velkou vyhodu.. a to, ze je to ceskej soft... v nejnovejsich mapach ma silnice, ktery existujou uz nejakych par let, ale ostatni softy je jeste zaznamenany nemaji (vcetne smartmaps)... i kdyz porad se najdou tisice chyb, kde silnice na mape je tak, jak vypadala pred 20 a vice lety... nevim proc vsichni porad kopirujou mapy stary desitky let a neudela mapu kompletne novou aktualni ;(

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

To uz neplati, Dynavix ma vyborne mapove podklady, podklady TomToma jsou krome Severni Moravy taky vyborny.
    Pocket Kima mam a naviguje dost casto do pole, do zastavene cesty apod. Pocket Kim je uz IMH0 opravdu mrtvola - jedinou jeho devizou byly nejlepsi mapy pro CR a to s Dynavixem (a i tomtomem) uz padlo. Ve vetsine mist me i SmartMaps navigovaly lip.
    Mluvim o PK 2.9, PK 3 ma snad jeste zmrsenejsi ovladani a s mym MDA II nefunguje.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od RStein
    To uz neplati, Dynavix ma vyborne mapove podklady, podklady TomToma jsou krome Severni Moravy taky vyborny.
    S tím máš bohužel pravdu.

Pocket Kima mam a naviguje dost casto do pole, do zastavene cesty apod.
    Byl jsem na dovolené a PK3 jsem používal o sto šest. Všude kam jsem potřeboval jsem se s ním dostal. Na žádném poli jsem se neocitl. Trasa vedla od nás do Červené Lhoty - Hluboká - Český Krumlov - Plzeň - Beroun (vč. navigace po městě) - Praha (vč. navigace po městě) a dom. V Praze jsem našel i nejbližší bankomat.

Co mě trošku zarazilo bylo to, že ráno když jsem strčil pda do stojanku (v autě, GPS napevno), tak se mě při jízdě nezobrazovala šipka ale jen kolečko. Při jízdě se pohybovalo. Po cca 5-10 minutách šipka naskočila. Stalo se to 2x a vždy ráno jak jsem vlezl do studeného auta. 7 viditelných satelitů. Může to mít na to nějaký vliv?

a s mym MDA II nefunguje
    Mému otci fachá na DataPhone II úplně v pohodě.

Je mi jasné že PK3 není v dnešní době úplná jednička, ale svůj účel splní. Ale i tak už šetřím na Dynavix nebo TomToma

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Ma otec na DataPhone II nainstalovany Pocket BT Tools?
    A jakou ma verzi ROM?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Verzi ROM momentálně nevím, ale má tam původní od ET. Pocket BT Tools tam nemá. GPS má napevno v autě tak jako já.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Mno udelat novou verzi ktera je HORSI nez ta predchozi to je fakt umeni

Cela zalezitost TRANIS/PK je v podstate historicka fosilie, urovni to odpovida roku 1997. Logika napovida, ze firma s takovymhle pristupem a jedinym nepovedenym prodjnim artiklem prece musi zkrachovat.

Nováček
    Registrace
    Apr 2005

jak sem psal predtim.. tomtom proste nema nove vybudovany silnice protoze vychazi z nejakych starych dat.. a pocket kima se mi jeste nestalo ze by me vesele navigoval pres polni cesty, kam bych se odvazil mozna tak s traktorem... tomtom me tam vesele posila kazdou chvilku (u nejkratsi cesty bych to pochopil, ale u nejrychlejsi.... )... takze ta podrobnost map je sice hezka, ale obcas neprijemna... ale i tak samozrejme jezdim podle tomtoma, protoze funkcnosti se tyhle softy srovnavat nedaji.. jen je fakt skoda ze si nemuzu na ty polnacky dat roadblocky, aby me tudy tomtom dobudoucna nenavigoval ;(

Strana 11 z 22 PrvníPrvní ... 91011121321 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Pocket Mechanic Pro 2.xx - rady, tipy, zkušenosti
    Od beecher v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 81
    Poslední příspěvek: 21-08-2009, 09:43
  2. Fujitsu-Siemens Pocket LOOX n 520 rady tipy zkušenosti
    Od Šeba_oldd v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 08-06-2007, 15:04
  3. iGO - rady, tipy, zkušenosti
    Od beecher v sekci iGO