Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tom Tom - rady, tipy, zkušenosti

Crusader_ce4you (624)|1.2.2005 08:29
Zde vkládejte příspěvky o tomto skvělém softu.
KS (29)|1.2.2005 12:17
Muzete mi nekdo prosim napsat, jak markantni je rozdil z pohledu osoby cestujici prevazne po CR v 4 a 9 CD verzi tohoto programu?
Kocir (836)|1.2.2005 16:12
Takze rozdil ve verzi 4CD a 9CD

4CD:
Vlastni program TomTom + mapy SRN, Rak, myslim i svycarska a mapa cele evropy s Cr do urovne III tridy silnic (tedy skoro vsechny).

9CD:
pouze mapy, za to vsechny co TomTom dela a to vcetne map co jsou v sade 4CD. takze pri koupi 4+9 mate nektere mapy 2x.
HelaPC (130)|6.2.2005 22:01
[QUOTE="petr22"]Videl jsem TomTom Navigator jenom 9 CD verzi (Evropa), jinou v prodeji nemeli. Pro Ceskou Republiku jsou mapy od Navigatoru nepouzitelne, protoze jsou tam maximalne dalnice a E55.[/QUOTE]
Je TomTom použitelný i pro pěší tury v Alpách? Umí zaznamenat trasy?
bergmann (45)|23.3.2005 10:10
Mně dostal Tom Tom nejen tím, že umí projetou trasu zaznamenat a přehrát ..... on umí přehrát i trasu naplánovanou....... Takhle jsem si prošel třeba Benátky (z klidu obýváku) ;) Pokud člověk plánuje dlouhou cestu nebo se chce "připravit dopředu", je to paráda ...
Berg.
Edit by MODERATOR
Baharis_ce4you (95)|29.3.2005 11:04
Prosím poučte nevzdělance.
Že TT umí přehrát naplánovanou trasu, to vím. Demonstrate route. Ale nevím, jak píšete: Přehrát projetou trasu? Také postrádám uložení vytvořené trasy, což umí třeba PocketKIM.
Díky, ahoj
petr22_ce4you (454)|6.4.2005 07:56
A co treba dokreslit na mapu CR mesta a chybejici silnice ? :-)
bergmann (45)|19.4.2005 08:31
Zdravím všechny a mám následující otázku.

Dá se někde v TomTomovi zadat, aby při routování vynechával dálnice? (např. Alturion to umí, ale pro rychlost výpočtu v Pocket PC je TomTom -asi - lepší)

Díky, berg..
petr22_ce4you (454)|19.4.2005 08:52
V nastaveni by to melo jit, stejne tak placene useky

jasne ze je rychlejsi, kdyz ma tak 1/10 silnic :-)
bergmann (45)|20.4.2005 07:57
..... přesto jsem to nenašel. Víš postup, kde to najít? Nezdá se mi, že by byl Tom Tom oproti Alturionu až tak "ořezaný". Bavím se o cizině (plánuju cestu do Benátek z rakouských hranic) a ne o ČR.V ČR jezdím s Alturionem. Ale Tom Tom opravdu mnohem rychleji reaguje a vypočítává trasu. Pokud chci stejnou cestu zadat v Alturionu (mám na mysli cca 400 km najednou), bez minimálně 4 mezibodů se neobejdu-jinak počítá až 5 minut.
Na druhou stranu - pokud natáhnu velkou mapu do Tom Toma, taky má problémy s propočítáváním.......
Takže ještě jednou: Dá se v Tom Tomovi (a kde) zrušit cesta po dálnici? :-)
Díky, berg.
Edit by MODERATOR
bass_ce4you (105)|20.4.2005 08:17
No asi se to nedá zrušit při plánování ale určitě to jde v průběhu trasy. Nějakou dobu před začátkem dálnice je možno ťapnout na alternativní cestu a tam na ikonu s přeškrtnutou patřičnou dálnicí. Pak by to mělo najít alternativu mimo tuto dálnici. Nevím ale jestli tě to při absolutním zrušení dálnice která je dlouhá 300 km na ni za chvíli znovu nevrátí. Já jsem používal pouze volby jako dších 5 km neprůjezdných při zácpách v Německu a to mne pokud to šlo vždy vyvedlo co nejdřív ven a po zvoleném úseku zpět. Nikdy jsem nezvolil kompletní vynechání silnice.
bergmann (45)|20.4.2005 09:35
.... ještě jedna věc. K čemu slouží v programu TomTom GPS na záložce "GPS" posuvná lišta vlevo od ovládání hlasitosti? (pokud je nalevo, objeví se ikonka a na ní "zzz zzz zzz", pokud je lišta vpravo, na ikonce je logo Tom Toma) i když jsem zkoušel obě polohy ovladače, nenašel jsem rozdíl v činnosti programu ...

Díky, berg..
bass_ce4you (105)|20.4.2005 14:45
Pochybuji o tom, že autoři softu počítají s tím, že řidič ktery chce projet např. Rakousko a půl Itálie bude požadovat jízdu mimo dálnice. Snad s vyjímkou rádobypodnikatelů v nákladní dopravě, kteří by tak teoreticky mohli ušetřit nějaké náklady. I když ten rozdíl v rychlosti je zřejmě stejně diskvalifikuje ať jsou levní jak chtějí.
Jiná situace je jak jsem vytušil v Londýně, kde jde zvolit vynechání placených částí v centru. Tam asi při přejezdu z jednoho konce na druhý má smysl trochu si zajet.
Edit by MODERATOR
bergmann (45)|21.4.2005 07:57
Technická poznámka :-)
Ohledně té absence dálnic : je to ještě trochu jinak. Člověk občas jede kousek za Vídeň nebo za Linec a v rámci jednodenního výletu se nevyplatí kupovat dálniční známku. Proto se hodí funkce vynechání dálnic - samozřejmě za ceny časově delšího průjezdu..... Anebo zastánci "kochavé" turistiky tuhle možnost taky oceňují (viz moje maličkost) ......
A mimochodem, když se zvolí v TomTomovi "alternativní cesta" , vede většinou mimo dálnici (vyzkoušeno i při plánování).;)
berg..
Kocir (836)|23.4.2005 08:09
[QUOTE="bergmann"].... ještě jedna věc. K čemu slouží v programu TomTom GPS na záložce "GPS" posuvná lišta vlevo od ovládání hlasitosti?[/QUOTE]

Nedochazi k vypinani displeje a PDA
Edit by MODERATOR
ladis33 (11)|30.4.2005 11:12
Potrebuju vycestovat do Pobaltskych statu, tj.Litva, Lotyšsko a Estonsko. Má TomTom nějaké mapy do těchto států ? Ď.
Baharis_ce4you (95)|1.5.2005 11:11
for ladis33:
Kompletně celý východní blok obsahuje Tom Tom Routeplanner. Ale není to až tak podrobné.
Suoraj (704)|1.5.2005 11:15
[QUOTE="bass"]No nevím co je na absenci vynechání dálnic k smíchu.[/QUOTE]

No asi takhle. Jsem jeden z těch "rádoby podnikatelů v dopravě" a s návěsem sem do Španělska jezdil necelé dva roky non stop. Ono project Francii do Španělska s 180 eurama za dálnice nebo jen za 30 éček je za rok hodně znát... Co se týče rychlosti tak Frantíci mají podél dálnic prvotřídky na kterých můžu s kamionem stejně rychle jako po dálnici.
_______________________________________________________
Na tyhle rundy sem TOMa nepotřeboval ale nyní sem dostal Benelux a tak sem ho minulý týden poprvé použil... Nadšení je obrovské. V Belgickém Zelliku je cca 800 metrů dlouhá ulička Jan Tieboutstraat a on jí zná - včetně toho ze které strany se do ní musí zaject:yes: V properitách si zadám, že to tlačim po dálnici i s tolerancí 85 km/hod a ono mi to přepočítává čas do příjezdu podle aktualní situace zácpy, zastávky a pod. což je super. Dám-li si všechny body, které projíždím tak mohu plánovat pauzy... prostě je to neocenitelné. Kolik rát mi to připadalo, že ta ženská co mne navádí sedí u mne a sleduje vše kolem.
Suoraj (704)|2.5.2005 05:47
Jo a ještě jedna věc. Nainstaloval sem Toma kompletně na kartu a protože sem si uložil nějaké polohy do Favorites tak sem hledal. Ono je to ve složce dokumenty v cihle což je trochu bojim. Zkoušel někdo změnit cestu k týhle složce v registru? Kde se dá editovat poloha kterou sejmu tím "memorize position" můžu na ní maximálně kliknout...
Stormer_ce4you (28)|2.5.2005 14:14
Ted by se snad mela zacit prodavat Tom Tom navigator verze 5... nevite jestli uz tam bude aspon CR.. pripadne lepe cela vychodni evropa?
Suri_ce4you (117)|2.5.2005 14:41
TOMTOM3 a PocketKIM ????

PocketKIM mi na MDA compact + BT fortuna fachčil normálně. Teď jsem přidal TOMTOM3 (taky funguje) a PocketKIM hlásí při nastavení "číst polohu z GPS": ERROR - Unable to set the time-out parametrs.

Zkusil jsem upgrade tomtoma na 3.07, ale to nepomohlo. Poradíte prosím někdo jak to rozchodit oboje najednou????

Ď.

Suri
Suoraj (704)|2.5.2005 21:47
Vezmi to logicky (jako já):D Čas vyprší a nespojí se to....:sarcastic:

Ale protože sou to wokna tak v tom logika není... stačí znovu spárovat a chodí to:D
ipf (2136)|2.5.2005 23:22
[QUOTE="Suri"]TOMTOM3 a PocketKIM ????.....[/QUOTE]
Ten problém jsem měl také a tuším, že chyba byla na straně PK. Zkus hledat v diskuzích "PocketKIM", mám dojem, že existovalo řešení - UP na PK.
Suoraj (704)|3.5.2005 06:18
pokud si je jistej portem (4,5) tak to alespoň u mne stačílo odpátovat a znovu spárovat GPS a vše bylo OK
ivanmart07 (88)|3.5.2005 08:30
[QUOTE="Suri"]TOMTOM3 a PocketKIM ????
Poradíte prosím někdo jak to rozchodit oboje najednou????[/QUOTE]

Odpoveď tu
Edit by MODERATOR
Suri_ce4you (117)|3.5.2005 10:42
Díky za odkaz. Nainstalovat jsem TRE program a dle návodu šel hledat dll...

V registrech najděte klíč
HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\Serial8\Dll
(u některých PDA může být ovladač na portu Serial6 - např.iPAQ 4150, 1940,...)
a změňte jeho hodnotu z ttbtdev.dll na hodnotu BtCeIf.dll (hodnota klíče je následující následující b t c e i f ale je třeba dodržet velká a malá písmena, jak je napsáno výše a na obrázku!)

Jenže já tam nemám adresář HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\Serial8 .........?????

Je tam jen serial, serial_Cmd, serial_Data a serialUSB.
V žádném z nich není ttbtdev.dll a vyhledávání to TRE (asi) nemá.
ivanmart07 (88)|3.5.2005 14:41
Možno pomôže ešte toto, je to ale na inú GPS, princíp je ale rovnaký

Following my previous post in this thread, I was motivated to find a solution to the TomTom bluetooth issue.

I now appear to have resolved it, at least for Ipaq 4150 / WM2003, RBT300 & TomTom 3.07/3.07T combination anyway.

The install of TomTom GPS does replace the standard bluetooth driver which stops other apps from using the BT port. I beleive, its not that TomTom hogs the port, its that other apps can't use the TomTom driver.

This is the fix that worked for me.

1. Uninstall the Royaltek serial port driver on the ipaq but leave the Royaltek BlueGPS app installed. (The serial port driver is installed by default with the Royaltek software) This is not required to use BlueGPS.

2. Uninstall TomTom GPS. (Just GPS, not navigator)

3. Soft reset

4. Goto:- HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\Serial6 Note the value for Dll, "BTCEIF.DLL" or similar.

5. Re-install TomTom GPS 3.07

6. Soft reset

7. Go back to:- HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\Serial6. You will find that the Dll entry has been changed by TomTom. Probably to something like"--BTCEIF.DLL".

8. You need to edit this back to whatever it was before. (TomTom GPS not installed) i.e. "BTCEIF.DLL"

9. Do another soft reset.

10. Set TomTom GPS to SiRF or NMEA Bluetooth and set the COM port to COM6.

Should now be all ok. TomTom working and third party apps can now connect to the COM port. NOT at the same time though!

Hope it helps
Suri_ce4you (117)|3.5.2005 15:10
Díky všem, pomohla ta jednodušší rada: "odstranit BT GPS a naspárovat jí znovu" :-)

Thx

Suri
Suoraj (704)|3.5.2005 15:42
Neblbni... fakt jo?:D
Edit by MODERATOR
Suoraj (704)|6.5.2005 21:55
Ten kdo zna jen smartmaps poket kima si neumí představit ten propastnej rozdíl. Přesně jak si říkal - až k číslu popisnému. Krom toho je vše optimální i bez nastavování (upozorňuje na jakékoliv změny směru a to i ty které neznamenají odbočení). V ČR je dobrej na hlavní tahy ale to se projeví mizivé procento možností. Do Scanií se montují v příplatku tak navigace a přezto si kluci na Portugalsko vozí TOMa...
Edit by MODERATOR
PetrSenk (23)|8.5.2005 22:26
Ahoj vsichni, mam na Vas jeden dotaz. Neumistil by nekdo zde (nebo nekde jinde) link na premluvene Wavy v cestine k TomTom Navigatoru? Podarilo se mi je jednou stahnout, ale pak se mi podarilo uspesne je take smazat a na obou lincich uz nejsou dostupne. Dekuji predem.
bobino (32)|8.5.2005 22:40
http://www.pocket.sk/pocket/tomtomczech.rar
:)
ipf (2136)|8.5.2005 23:35
Mám problém, který už jsem několikrát bezúspěšně řešil, a to nefunkční kombinace hx4700 x BT GPS NAVILOCK 308 a TOM TOM NAVIGATOR. Problém je v tom, že TOM TOM VIZARD nedetekuje GPSku, a to ani v momentě, kdy jej již spárovaná (a např. SmartMaps ji bez problémů přijme). Má někdo stejnou kombinaci (nejlépe funkční)? Ještě dodávám, že jsem si stáhnul na TTN všechny aktualizace (včetně té pro hx4700).
Eddi (2)|10.5.2005 12:36
Lze ještě někde sehnat ten TOMTOM Route Planner Milenium s mapami východní evropy a CZ?
ivanmart07 (88)|10.5.2005 16:57
[QUOTE="ipf"]Mám problém, který už jsem několikrát bezúspěšně řešil, a to nefunkční kombinace hx4700 x BT GPS NAVILOCK 308 a TOM TOM NAVIGATOR. ... [/QUOTE]
Skús si skontrolovať hodnotu klúča HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\Serial6 resp. \Serialx kde x je číslo BlueTooth portu . Mala by byť "BTCEIF.DLL" alebo podobná. Určite nie "--BTCEIF.DLL" ! Tento problém bol riešený v kontexte s PK. Možno pomôže aj tu.

Edit by MODERATOR
Vachunek David (14)|10.5.2005 17:16
Zdravím Vás,
chtěl jsem touto cestou požádat, o zaslání souboru deutschland.cab, který mám na svém CD poškozen.Nemohu naistalovat mapy Německa,Rakouska.Moc dík.:) :) :) :) :))
ivanmart07 (88)|10.5.2005 17:22
[QUOTE="Vachunek David"]Zdravím Vás,
chtěl jsem touto cestou požádat, o zaslání souboru deutschland.cab, který mám na svém CD poškozen.Nemohu naistalovat mapy Německa,Rakouska.Moc dík.:) :) :) :) :)) [/QUOTE]

Myslím, že toto by malo byť skôr adresované výrobcovi software, prípadne spoločnosti, ktorá Vám CD dodala. V licenčnej zmluve je uvedené, že šírenie software ako aj "iba čast softwarei" nie je bez súhlasu výrobcu možné.
Suoraj (704)|12.5.2005 06:06
Tak sem se potuloval po Bruselu a hledal něco kolem PDA a našel sem ráj GPS maniaků - samozřejmě v barvách TOMTOMa:D
Prikládám pár fotek zařízení. Foceno MDAII
00063738_1_4ole.jpg
Suoraj (704)|12.5.2005 06:10
nevim jak je dostat všechny do jednoho prizpevku...:?
00063739_2_WSsK.jpg
Suoraj (704)|12.5.2005 06:13
a do třetice:D
00063740_3_IPKY.jpg
Suoraj (704)|12.5.2005 06:15
a poslední
00063742_4_8Onp.jpg
Jarin_ce4you (2)|22.5.2005 14:59
Ahoj,
jsem úplný začátečník.
Našel by se někdo kdo by mi napsl přesně cestu kam nahrát české vaw?
Děkuji (samozřejmě i za ty soubory)
Suoraj (704)|22.5.2005 15:19
Podíváš-li se o pár stránek této diskuze vzad tak najdeš odkar pro stažení. ve složce tomtomvoice přemázneš původní soubory těmi staženými.
Edit by MODERATOR
Suoraj (704)|22.5.2005 16:50
Chystam se přeinstalovat TOMa. Polohy a seznam favorites destinací je v dokumentech/TomTom Navigator Settings v souborech s příponou *.cfg které se mi nepodařílo niak otevřít (asi sem čekal, že tam bude řádka s GPS polohou a jméno pod jakým je ve favorites:D :D
Zkopírovat je do stejné složky po reinstalaci by asi neklaplo ,protože se do nich zapisují ůdaje registrace -to by mohlo dělat bordel.
Né moc elegantní ale funkčni způsob jak zálohovat je ve fovorites podržet ťapátko na položce, show on map pak Tools/ Go to co-ordinates a ta poloha, která tam je - to je poloha té favorites položky. to si opsat a pak po instalaci to opačným postupem dát z5. Stejné je to i s položkama Itinerary.

Má někdo elegantnější způsob:?:
Jarin_ce4you (2)|22.5.2005 20:09
Omlouvám se,
ale soubor tomtomvoice nemohu najít. Program mám nainstalovaný na kartě.
PS: Mějte se mnou trpělivost, já se určitě zlepším.
Suoraj (704)|22.5.2005 20:32
Dej si hledat "voice", na kartě máš složky TomTom....něco a jedna má na konci voice... Vždyť sou to základy ovládání PC...
Edit by MODERATOR
Baharis_ce4you (95)|22.5.2005 20:42
To: Jarin
Soubor tomtomvoice nemůžeš najít, protože prostě není. Vawy jsou soustředěné v adresáři. Rozdíl mezi souborem a adresářem jsem ochotný vysvětlit za příplatek:D .
Mám TomToma taky na kartě a moje cesta je: Storage Card\TomTom Navigator English Voice\*.vaw
Ivanm_ce4you (466)|22.5.2005 22:24
TomTom nemam, ale protoze je to pro novacka, mozna to bude *.wav :-)
Edit by MODERATOR
Baharis_ce4you (95)|23.5.2005 07:53
I'm sorry, tluču hlavou o stůl. Zblbnul mě původní text tazatele.
erikox (1)|23.5.2005 09:36
ahojte,som tu nový. potrebuje poradiť ako rozchodiť tom tom na Acer n35.nainštaloval som to ide v pohode,ale potrebuje poradit ako nastavit GPS prímač,pretože v možnostiach pripojenia my ponuka rôzne príjímacie moduly napr. HAICOM GPS: HOLUX GM-200: NAVMAN GPS1000: NAVMAN GPS3000 a rozne iné. Každý z nich ma ešte podmožnosti SC2410 USB Cable
S2410 IRDA2410
S2410 UART0
GPS ON NAVAGATOR
neviem si rady ktorí z nich použit a vybrať aby to vôbec fungovalo