Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Navigon - rady, tipy, zkušenosti

Crusader_ce4you (624)|1.2.2005 08:27
Aby jsme tu v těch sw měli trochu pořádek, tak se to tu budu snažit rozdělit obecně do skupin podle názvu sw.
Jan Hendrych (8)|13.5.2005 14:44
Mam NAVIGON 4.2 mapy fungují ale mam problem s vyhledavanim mest ci ulic to nejde nenabizi mi to nic . Pritom ulice na mape vidim. Takze nemohu navigovat nemel jste nekdo podobny problem. Diky za radu
Johny CZ (23)|6.6.2005 21:24
Mam problem s instalaci Navogonu 4.0. Spustim instalaci z 1. CD a asi po 2 sekundach mi vyskoci okno s hlaskou:

Error Code: -5005 : 0x8007000d
Error Information:
>Kernel\KernelMedia.cpp (94)
>SetupDLL\SetupDLL.cpp (1594)
pAPP:NAVIGON MobileNavigator|4
PVENDOR:NAVIGON GmbH
PGUID:C186B723-E9E3-4AB1-BC5F-DD8A0FC8DD34
$7.1.100.1248
@Windows XP Service Pack 2 (2600) BT_OTHER 312.0

A instalace se ukonci:? Nemate s timto nekdo zkusenosti? Uz jsem to zkousel na 2 compech a vzdycky to samy... (Win XP SP2)
Pavel Koza (4761)|7.6.2005 08:29
Hloupa otazka - jste na tech pocitacich jako administrator?
petr22_ce4you (454)|7.6.2005 12:00
Vadne CD ?

reklamovat u vyrobce

Johny CZ (23)|7.6.2005 13:52
No právě že na obou počítačích je jen jeden profil - administrátor. Mam vsechny prava...
Vadne CD take nevim...instaluji to z image souboru, jako virtualni CD.
petr22_ce4you (454)|7.6.2005 14:00
tak instaluj z originalnich CD a ne z image :-)

V image muzou byt chyby a nepoznas to
martinhamr_ce4you (486)|16.6.2005 16:13
Jaké máte zkušenosti s přijímáním dopravního hlášení TMC na Navigonu?
pantata_ce4you (149)|16.6.2005 17:53
Zatim hledam zpusob kterak TMC vystup z autoradia pripojit k PDA ...
martinhamr_ce4you (486)|16.6.2005 18:51
[QUOTE="pantata"]Zatim hledam zpusob kterak TMC vystup z autoradia pripojit k PDA ...[/QUOTE]

Tak to bude asi dost složité a nepraktické...
martinhamr_ce4you (486)|17.6.2005 13:14
Tak toto jsem si objednat,do 14dnů to spustím.



00070586_66_DdsA.gif
martinhamr_ce4you (486)|17.6.2005 13:17
[EMAIL=null]null[/EMAIL]
martinhamr_ce4you (486)|17.6.2005 13:18
00070590_00023140_RlV.jpeg
martinhamr_ce4you (486)|17.6.2005 13:20
00070591_00023140_oaYR.jpeg
martinhamr_ce4you (486)|17.6.2005 13:23
00070593_68_uqIh.gif
vichr_ce4you (47)|17.6.2005 15:34
Navigon 4, to snad ne ;)

Mimochodem - otazka pro autory uzasneho noveho ceskeho navigacniho SW, jehoz diskuse je uz uzavrena: Budete poskytovat neco jako konkurencni upgrade?
martinhamr_ce4you (486)|17.6.2005 15:40
[QUOTE="vichr"]Navigon 4, to snad ne ;)

Mimochodem - otazka pro autory uzasneho noveho ceskeho navigacniho SW, jehoz diskuse je uz uzavrena: Budete poskytovat neco jako konkurencni upgrade?[/QUOTE]


Na krabici nekoukej,ta stím nesouvisí.Jde o to před krabicí.Nebo lépe co je vní.
Mefisto (231)|17.6.2005 19:19
Zkousel uz nekdo tu na ACER n35? Podle NAVIGONU by mela fungovat, podle Suunysoftu ne
Vasek_ce4you (74)|17.6.2005 19:43
No v poslední době se zdá že Acer N35 s verzi 5 problem nemá naopak Acer N50 většinou nefunguje vubec :(
Vasek_ce4you (74)|17.6.2005 19:43
No v poslední době se zdá že Acer N35 s verzi 5 problem nemá naopak Acer N50 většinou nefunguje vubec :(
mardoka (2)|18.6.2005 12:24
ano. mam acer n35 a navigon 5 na nom funguje bez problemov...
Mefisto (231)|18.6.2005 15:30
Dik za info
vichr_ce4you (47)|19.6.2005 01:07
Tak mi prisel Navigon 5, program je hezky, nektere nejdrsnejsi problemy predchozi verze jsou vyreseny (napr. ted uz to neni pozadu, ale zobrazuje skutecne, kde zrovna jste).

Jsem ale dost zklamany z podrobnosti map (jen par velkych mest, zbytek pokud jde o ulice je smula). To je drsne. Netusite nekdo, jaka je nadeje na brzky update map?

richard2 (150)|19.6.2005 05:56
[QUOTE="vichr"].... Netusite nekdo, jaka je nadeje na brzky update map?
[/QUOTE]

Už se to tady řešilo několikrát. Navigon používá mapy od Navteq, takže info by mohlo být tady
jeenik_ce4you (375)|28.6.2005 14:25
Tak zkouším Navigon 5 - mám ipaq 2210 a iTec 308, přestože s jakýmkoli jiným software mě tato kombinace funguje bez problémů, tak s Navigon 5 po několika minutách spojení dojde ke ztrátě satelitního signálu, přestože iTec ukazuje, že signál má a navigon mi ohlašuje, že spojení s GPS je bez problémů a že není satelitní signál. Když pak restartuji tak opět chvíli běží a pak opět vypadne... Zkoušel jsem různé možnosti GPS předdefinovaných modulů a problém nevyřešen. Nemá někdo podobné zkušenosti či návod jak problém řešit?
jeenik_ce4you (375)|28.6.2005 16:06
tak už jsem na chybu přišel, už vše funguje jak má.... omlouvám se za unáhlený předchozí příspěvek
ANGELLO (7)|29.6.2005 00:47
chci se zeptat mam taky Acer N35 pouzivam alturion6 ale moc mi nesedi je navigon5 lepší a ma hlasovou navigaci v češtině
martinhamr_ce4you (486)|29.6.2005 07:08
[QUOTE="ANGELLO"]chci se zeptat mam taky Acer N35 pouzivam alturion6 ale moc mi nesedi je navigon5 lepší a ma hlasovou navigaci v češtině[/QUOTE]

Nemohu posoudit alturion6,ale Navigon je alespoň pro mne naprostá bomba.Jel jsem v Pondělí do Drážďan a ta přesnost navigace je skutečně na centimetry! Hlasová navigace je dokonalá a skoro by se člověk nemusel ani na ten displej dívat,ale nekoukejte se na něj když je to tak pěkně graficky vyvedené :)) Například nastavené značky rychlosti byli měněné skutečně tak jak byli na silnici. Již se těším na modul TMC a jeho dopravní hlášení,mám ho teprve objednaný.
petr22_ce4you (454)|29.6.2005 08:13
Jenze je ten sw u nas nepouzitelny, takze na co kupovat jen navigaci Nemecka.....
martinhamr_ce4you (486)|29.6.2005 10:00
[QUOTE="petr22"]Jenze je ten sw u nas nepouzitelny, takze na co kupovat jen navigaci Nemecka.....[/QUOTE]

Proč ty máš Navigon5 že máš takovéhle poznatky? V České republice jsou velice dobře pokryté silnice I.a II. třídy a to dostatečně stačí.Navíc já potřebuji mapu celé Evropy protože často jezdím do ciziny. A když bude tempo pokrytí ČR pokračovat jako doposavad tak se máme skutečně na co těšit. Viz: v předchozím příspěvku mapy… :yes:
petr22_ce4you (454)|29.6.2005 10:11
Jakakoliv mapa ktera neobsahuje kompletni silnicni sit je prakticky nepouzitelna, mozna tak k jezdeni po D1 z Brna do Prahy. Ale nelze to nazyvat silnicni mapa CR.

Mapu bez kompletniho pokryti by si slusna firma nikdy nedovolila vydat. I prvni betaverze mapy od VW a Blaupunktu mela vsechny silnice.

Pouzivat k navigaci v CR mapu, kde neni 85% silnic neni moc dobry napad.

Ano, software je dobre udelany, v Nemecku funguje perfektne ale ja jsem zvykly na jine mapove pokryti. A 1/3 silnicni site me opravdu nenadchne.
petr22_ce4you (454)|29.6.2005 10:14
Navic nechapu co na tom trva - navigacni mapa z rijna 2003 ma kompletni pokryti CR, takze by me zajimalo od koho jsou tyhle mapove podklady. Uz 2 roky musi existovat kompletni mapove podklady.

Ad silnice III tridy - pokud na te mape nejsou, tak se do naproste vetsiny mist kam chci jet podle te mapy nedostanu
martinhamr_ce4you (486)|29.6.2005 10:50
[QUOTE="petr22"]Navic nechapu co na tom trva - navigacni mapa z rijna 2003 ma kompletni pokryti CR, takze by me zajimalo od koho jsou tyhle mapove podklady. Uz 2 roky musi existovat kompletni mapove podklady.

Ad silnice III tridy - pokud na te mape nejsou, tak se do naproste vetsiny mist kam chci jet podle te mapy nedostanu[/QUOTE]

Jaký máš soft?
Já mám ještě Pocketa takže se dostanu naprosto všude.:yes:
PS: řekni kam se teda s Navigonem nedostanu...
petr22_ce4you (454)|29.6.2005 11:23
skus Kalubice (okres Rakovnik), Dolejsi Krusec, Smedava, Nove udoli

jestli tam vede silnice
ANGELLO (7)|29.6.2005 12:49
[QUOTE="martinhamr"][QUOTE="ANGELLO"]chci se zeptat mam taky Acer N35 pouzivam alturion6 ale moc mi nesedi je navigon5 lepší a ma hlasovou navigaci v češtině[/QUOTE]

Nemohu posoudit alturion6,ale Navigon je alespoň pro mne naprostá bomba.Jel jsem v Pondělí do Drážďan a ta přesnost navigace je skutečně na centimetry! Hlasová navigace je dokonalá a skoro by se člověk nemusel ani na ten displej dívat,ale nekoukejte se na něj když je to tak pěkně graficky vyvedené :)) Například nastavené značky rychlosti byli měněné skutečně tak jak byli na silnici. Již se těším na modul TMC a jeho dopravní hlášení,mám ho teprve objednaný. [/QUOTE]

díky za odpoved. jo a jak to vypada s pokrytím Prahy a větších měst v čr umíto prahu do popisnách čísel :?:
pantata_ce4you (149)|29.6.2005 13:15
[QUOTE="martinhamr"]... V České republice jsou velice dobře pokryté silnice I.a II. třídy a to dostatečně stačí.[/QUOTE]
Hmm, například nemít něco jiného, tak do Semil s Navigonem netrefím ... Proste a jednoduše I a II .třída silnic nestačí.
pantata_ce4you (149)|29.6.2005 13:18
[QUOTE="ANGELLO"]
...díky za odpoved. jo a jak to vypada s pokrytím Prahy a větších měst v čr umíto prahu do popisnách čísel :?: [/QUOTE]
Čísla ani náhodou ...
pantata_ce4you (149)|29.6.2005 13:20
[QUOTE="petr22"]Navic nechapu co na tom trva - navigacni mapa z rijna 2003 ma kompletni pokryti CR, takze by me zajimalo od koho jsou tyhle mapove podklady. Uz 2 roky musi existovat kompletni mapove podklady.[/QUOTE]
No podle mě je to marketingový tah :) . Prostě vzali průjezdní mapu Evropy, aby ušetřili a mohli tvrdit co vše mají pokryté ...
petr22_ce4you (454)|29.6.2005 13:23
Spis nechali neco za co lidi skasnout priste :-)

Proste mapa CR = dalnice :-)
martinhamr_ce4you (486)|29.6.2005 13:59
[QUOTE="petr22"]skus Kalubice (okres Rakovnik), Dolejsi Krusec, Smedava, Nove udoli

jestli tam vede silnice[/QUOTE]

Ano,to jsi řekl přesně...:yes:
Jestli tam vůbec vedou silnice.:D
henze77 (6)|29.6.2005 14:18
Navigon 4.2 - v celých mapách můžu zadávat body/adresy pro navigaci.
Ale v exportovaných částech mapy mi to troubí "address not found".
Připadá mi to, že adresy jsou dostupné pouze v plných mapách - setkali jste se s tím taky někdo???

Díky předem za postřehy.
petr22_ce4you (454)|29.6.2005 14:20
V exportovane mape by mely byt k dispozici jen ty adresy ktere obsahuje
henze77 (6)|29.6.2005 14:30
To jsem si taky myslel, je to logické.
Jenže ejhle, když píchnu stylusem do full mapy, bod se ukáže, ale u části mapy nic...
Asi nezbude nic jiného, než to zkusit znovu stylem pokus / omyl...
vichr_ce4you (47)|30.6.2005 23:53
Co vy na nize citovany text? Netusite, zda je nadeje mit mapy od TeleAtlasu v normalnim Navigonu, kdyz Navteq zatim pokryva CR relativne tragicky?

----

http://navigon.com/site/int/en/news/8/104

NAVIGON is cooperating with OEM-partner Mio Technology and Tele Atlas

NAVIGON team up with Mio Technology (Mio Tech), Europe’s second-largest supplier of portable navigation devices and TeleAtlas, the worldwide leading provider of digital maps and dynamic location content for a variety of navigation, in selected European markets with immediate effect.

Due to this co-operation NAVIGON provide international customer`s the opportunity to purchase mobile navigation software from NAVIGON within the latest product range of Mio Tech (Mio 268 and Mio 269). NAVIGON´s new software MobileNavigator|5 as well as digital maps from TeleAtlas for more than 20 European countries will be integrated in Mio Tech devices.

For more information: http://www.teleatlas.com
jarula (19)|1.7.2005 20:36
[QUOTE="martinhamr"][QUOTE="petr22"]Jenze je ten sw u nas nepouzitelny, takze na co kupovat jen navigaci Nemecka.....[/QUOTE]

Proč ty máš Navigon5 že máš takovéhle poznatky? V České republice jsou velice dobře pokryté silnice I.a II. třídy a to dostatečně stačí.Navíc já potřebuji mapu celé Evropy protože často jezdím do ciziny. A když bude tempo pokrytí ČR pokračovat jako doposavad tak se máme skutečně na co těšit. Viz: v předchozím příspěvku mapy… :yes: [/QUOTE]

S tou II.třídou v ČR to jistě nemyslíš vážně. I.třída snad, ale třeba takové Boskovice, či Blansko, které bohužel na I.třídě neleží , jsem nenašel. Vesničky na I.třídě z Brna do Hradce už oproti N 4.2 jsou, ale okolo jsou stále "lvi".

V Z.Evropě pohoda, ale ten Východ. Ve středu jsem zkoušel Polsko, včera Slovensko. Výběr měst, které jsou volitelné pro navigaci, je spíš k pláči než smíchu. Přesto, včera po Bratislavě byla navigace v pohodě, až do čísla popisného v zvolené ulici, ale když jsem se pak z centra chtěl dostat na dálnici na Žilinu, tak mě nutila stále se otočit do protisměru, je-li možno, ale ono na dálnici s dělícím pruhem, byť ve městě, je problém. Trvalo mi snad 2 kilometry, než mi docvaklo, že nikdo není neomylný, a jet opačným směrtem se dá jedině přes dálniční sjezd a nájezd. První dojem perfektní Bratislavy vystřídalo zklamání z neaktuálních podkladů. Zbytek cesty směr Žilina byl bez připomínek. Zpět na Moravu zná jen I.třídu.
richard2 (150)|1.7.2005 20:51
Dívali jste se někdo na tohle?
Kromě ČR je tam tuším i část Řecka, Maďarsko, Slovensko a taky Slovinsko.
martinhamr_ce4you (486)|2.7.2005 07:43
[QUOTE="jarula"][QUOTE="martinhamr"][QUOTE="petr22"]Jenze je ten sw u nas nepouzitelny, takze na co kupovat jen navigaci Nemecka.....[/QUOTE]

Proč ty máš Navigon5 že máš takovéhle poznatky? V České republice jsou velice dobře pokryté silnice I.a II. třídy a to dostatečně stačí.Navíc já potřebuji mapu celé Evropy protože často jezdím do ciziny. A když bude tempo pokrytí ČR pokračovat jako doposavad tak se máme skutečně na co těšit. Viz: v předchozím příspěvku mapy… :yes: [/QUOTE]

S tou II.třídou v ČR to jistě nemyslíš vážně. I.třída snad, ale třeba takové Boskovice, či Blansko, které bohužel na I.třídě neleží , jsem nenašel. Vesničky na I.třídě z Brna do Hradce už oproti N 4.2 jsou, ale okolo jsou stále "lvi".

V Z.Evropě pohoda, ale ten Východ. Ve středu jsem zkoušel Polsko, včera Slovensko. Výběr měst, které jsou volitelné pro navigaci, je spíš k pláči než smíchu. Přesto, včera po Bratislavě byla navigace v pohodě, až do čísla popisného v zvolené ulici, ale když jsem se pak z centra chtěl dostat na dálnici na Žilinu, tak mě nutila stále se otočit do protisměru, je-li možno, ale ono na dálnici s dělícím pruhem, byť ve městě, je problém. Trvalo mi snad 2 kilometry, než mi docvaklo, že nikdo není neomylný, a jet opačným směrtem se dá jedině přes dálniční sjezd a nájezd. První dojem perfektní Bratislavy vystřídalo zklamání z neaktuálních podkladů. Zbytek cesty směr Žilina byl bez připomínek. Zpět na Moravu zná jen I.třídu.[/QUOTE]


Neber si to osobně,ale čekat od navigace že za tebe převezme řízení je velká utopie.No a že tam není slušně Bratislava a Slovensko,tak to se nediv.Vyrábějí to Němci a ty nějaké Slovensko zajímá až na konec.Nevím jestli jsi měl třeba před Navigonem 4,2 ještě starší verzi,zajímalo by mně jak dělá navigon rok od roku větší pokroky...Aspoň v České republice
martinhamr_ce4you (486)|2.7.2005 07:46
A ještě něco,nechápu proč se tady pořád někdo přetrumfovává že ten či onen soft je lepší.Jestli je někdo zklamán že se jeho očekávání nenaplnilo do puntíku,tak to je mi líto,ale jsou to jenom hračky pro nás nadšené "GPSkáře" a jestli to někdo bere jako něco životně důležitého tak je to jen jeho problém...
Lada Dekany (130)|2.7.2005 08:44
Je pravdou, ze vetsina GPS programu jsou "pouhou hrackou".
Vetsina uzivatelu je "nepotrebuje" pouze chce. U teto skupiny problemy tak nevadi, i kdyz dilko by melo byt perfektni.
Ale co s temi, kteri navigaci skutecne potrebuji?
petr22_ce4you (454)|2.7.2005 09:48
Vzhledem k tomu, ze vyrabime navigacni pocitace do aut, tak rozhodne navigaci za HRACKU NEPOVAZUJI

Naopak, je to smrtelne vazne myslena aplikace kde jakakoliv chyba muze stat desitky tisic Euro. U nas by si nikdo nedovolil vydat nekompletni nebo polofunkcni mapu - proste by ta pokuta byla tak strasliva nehlede na ostudu, kdy by vsichni zakaznici nakoupili jinde.

Pokud neni vyrobek prvotridni, nesmi na trh. Jedine stesti sw firem je ze SW se neprodava - tudiz ho nelze reklamovat pro nefunkcnost. Jenze navigacni pocitac reklamovat lze.

Pokud by se melo jednat o bezcennou hracku, melo by se to prodavat za 200 Kc v hrackarstvi, a ne v srioznich obchodech.

To, co predvadi nektere firmy s mapami a softem by si v automobilovem prumyslu nedovolil nikdo - jedna takova bota a firma zjisti, ze nema pro koho vyrabet.

A je mnohem lepsi vydat az kompletni mapu nez nejakou polofunkcni. TeleAtlas ty mapy MA, protoze nase Blaupunkt navigace ma kompletni podklady pro CR od roku 2003. Tudiz to co predvadi Navigon je pouze tahani penez z lidi.

Navigaci, na kterou enni spoleh nebo ma nekompletni mapy nema smysl v dames state vubec prodavat.