Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Neonode N1

Kato_ce4you (970)|31.1.2005 13:58
Predem se omlouvam, jestli to tady bylo, ale zadnou zminku jsem nenasel ;)

Kdysi davno, kdyz jsme si vsichni mohli nechat o necem ve styl XDA jenom zdat, Sendo teprve zacinalo spolupracovat s MS vznikl projekt Neonode a jeho model N1. V te dobe jsem se na to zarizeni tesil jak maly kluk, ale po dlouhem cekani, co se nic nedelo jsem si koupil novinku Nokii 6310. O N1 se obcas objevila nejaka ta zprava, jako ze se bude prodavat uz za XY dni ap., ale stale nic. I o rok pozdeji by to stale byla absolutni bomba. Pote prisel HTC se svym Wallaby u nas znamym jako T-Mobile MDA popr. Eurotel DataPhone. Po Neonode N1 stale ani zminky a vsichni uz tento projekt pohrbili s tim, ze je to skvele propracovana kachna do nejmensiho detajlu. I kdyz jeste jako "neprimy" konkurent MDA I mohl uspet (prece jenom jsou primarni zamereni techto zarizeni rozlisna). Ovsem nyni v posledni dobe opet obcas slychavam o Neonode N1 a ze se prodava - sam tomu moc neverim - tak jsem se aspon podival na oficialni stranky (http://www.neonode.com) a maji ho tam opravdu v nabidce a opet to vypada velice realisticky a veryhodne + navic to ma v nabidce treba i GSMArena. Procesor by to melo mit 220 MHz a ani nevim, jaky ma OS - co si tak pamatuji, tak to byly nejake Windows CE.NET s vlastni nadstavbou.
Takze by me zajimalo, jestli se da opravdu koupit a co si o nem myslite v dnesni dobe.
beecher (9270)|31.1.2005 14:11
Pokud se nepletu, tak to nema dotykovou obrazovku... :no:

A ano, je to na WinCE.NET 4.2 postavene, podobne jako mel byt Sendo, byly to vlastne predchudci toho, cemu dneska rikame SmartPhone...
Kato_ce4you (970)|31.1.2005 14:15
[QUOTE="beecher"]Pokud se nepletu, tak to nema dotykovou obrazovku... :no:

A ano, je to na WinCE.NET 4.2 postavene, podobne jako mel byt Sendo, byly to vlastne predchudci toho, comu dneska rikame SmartPhone...[/QUOTE]

Nevim jak to dopadlo - jak rikam - nevim ani, jestli se doopravdy kdy prodaval... Ale dotykovou obrazovku mel mit 100%ne ;) - mel to byt take prvni mobil s dotykovou obrazovkou - a podle toho by se spis dalo rict, ze se nejednalo o Smartphones, ale skoro az Phone Edition :D
Pavel Koza (4761)|31.1.2005 14:16
Vypada to velmi pekne, ale ten zasadni problem (pro me) spociva v tom, ze na tom zarizeni nejsou Windows Mobile. Co bezi "uvnitr" je v tomto pripade tochu irelevantni - pokud vzpominate na Casio BE-300, tak to taky bezelo na Windows CE, ale melo vlastni GUI a proto to s kompatibilitou mezi Casiem a klasickym Pocket PC bylo vselijake.

Mit to Windows Mobile 2003 Second Edition for Smartphone, tak uz jsem asi o 500 EURO chudsi (i kdyz, nema to BT...), ale takhle to nechci.:)
Kato_ce4you (970)|31.1.2005 14:28
Diky vsem za odpovedi - takze se asi opravdu konecne prodava :) Nema to ani vibrace, natoz BT (ten se mimochodem v dobe puvodniho terminu prodeje jeste vubec nepouzival), nema to snad dokonce ani IR. Nicmene ciste jako mobil + k tomu druhe zarizeni ciste PDA a melo to novy OS bych to asi bral (pravdepodobne predpokladam by asi byla dost dobra synchronizace - jak je na tom asi tak treba SP3i + klasicky PocketPC - treba napriklad HP iPaq hx4700?). To by se mi asi libilo :)
Takze vyvstava nova otazka - myslite si, ze by bylo Neonode N1 konkurenceschopne, kdyby melo navic pouze nejnovejsi OS + popr. BT?!
Stheepan (194)|14.11.2005 14:08
- kdyby melo jiny OS, bluetooth a EDGE, jdu do nej naprosto okamzite :)
kubisz (1054)|14.11.2005 14:25
JanHavlicek (635)|14.11.2005 17:45
řekl bych, že dneska už je to docela pasé, toto zařízení již nemá šanci. Za 16 000 Kč můžu mít vynikající PDA jako Dell Axim x51v nebo třeba HTC Wizard. Navíc to nemá bluetooth, e-mailového klienta, internet browser apod.
dzony (95)|17.11.2005 19:28
Koukám,že zde běží plno dohadů.Já to měl už víc jak před rokem jak je vidět u mého profilu před MDAc.Prodal jsem ho zde přes bazar a stávající majitel je sním podle posledních zpráv spokojen.Dotykový displej samozřejmě má,jak by se jinak ovládal.Stacil na ovládání prst,stylus nebyl potřeba.Email a internet taky má a další přidávali s upgrade skoro každý měsíc.Kam došli už dnes nevím.Poslední OS co jsem měl bylo CE.NET 5.0 a vše bylo uloženo na SD kartě.Běžely na tom většinou starší programy CE 2.11-3.0 nebo určený pro HPC a SM.Zajímavá mašinka vzhledem k super velikosti.Jen škoda že jím to od prvních info k prodeji tak dlouho trvalo.Prodává se po Evropě jen v eshopu,možno objednat i pro nás do ČR.Ve Skandinavii i v obchodech.Další info na foru N1
Kato_ce4you (970)|18.11.2005 14:33
4dzony: Vsak taky tenhle topic je uz pekne starej ;) A skoda neni jen, ze jim to od prvnich info k prodeji tak dlouho trvalo, ale taky ze tomu nasadili takovou cenu, jakou nasadili (podle prvnich informaci, kdy se mel uvest mel stat snad pod 12000Kc).
Ale dost uz historie - tedka neco konkretnejsiho - jestlize jsi ho mel - jak byl pouzitelnej? (nemyslim SW, ale HW) Obzvlaste me zajima ten dotykovej displej - protoze nebyl na zpusob, jak mame dotykovej displej na vetsine zarizeni, ale byl udelan tak, ze v okrajich byly laserove senzory.. a krome toho myslim, ze tam bylo nejake specialni hejbani v menu - ze to fungovalo vlastne jako touchpad. By me zajimalo, jak to bylo uzivatelsky prijemne. No a posledni, co by me zajimalo, tak je za kolik jsi to tak zhruba koupil/prodal. A taky kdy...
Ale to fakt jen tak s nostalgie, protoze jsem na neho kdysi moooc cekal a nikdy se nedockal.. ale srdecko vzdy potesi :)
dzony (95)|18.11.2005 22:10
Přesně jsi na to kápnul.Ten displej funguje podobně jako touchpad u noťasů.Bylo tam 6 diod ve spodní části a snímání je rozvedeno jako optickým vláknem po displeji.Ovládání bylo,alespoň pro mne,příjemný a k tomu ta super velikost.Přešel jsem na něj z S65 a pokračoval na MDAc,kde je ovládání jen prstem dost problematické.Prst stačí přiložit a píše se tam jako v intellipadu,šlo psát i po slepu jako na S65.Pohyb třeba v menu šel posunutím,tahem prstu po zvýrazněné položce a potvrzení přiložením prstu 1 nebo 2x [spuštení exe souboru] nebo kurzorovými tlačitky stějně jako na MDA.Zjednodušeně místo stylusu stačí prst bez tlaku.Pokud si dobře pamatuju tak to ve Švedsku začali prodávat na jaře 04 a 10/04 to v eshopu uvolnili do EU.Začátkem listopadu mi přišel za cca 12000,- bez DPH a šel do světa v květnu 05 za 7500."Běhá" po Praze.Případný kontakt na současného majitele mám.
Kato_ce4you (970)|18.11.2005 22:27
Hmmm - rikas dokonce lepsi ovladani nez na MDAc... Cili jinymi slovy - kdyby bylo to same (pojmenujme to trebas N2) s vybavou a systemem ala MDAc, tak bys nevahal a misto MDAc bys koupil N2? Ja jsem si prave myslel, ze to ovladani (dotykovej displej) byl praveze horsi/ne tak prijemnej...
To budu muset nekdy na nekoho s Neonodem narazit, abych si ho aspon osahal :)
Jinak diky moc za info ;) Toho si fakt moc cenim, protoze jak jsem uz rikal - furt je to pro me takovej mazel :yes:
dzony (95)|19.11.2005 20:55
Já bych do toho určitě šel,ale vývoj zase poskočil.Výbavou i systémově jsme jinde a pokukuju výš.Museli by do toho novinky nacpat.Ovládání jen prstem v kombinaci s velikostí bylo příjemný.N2 se určitě už připravuje.
Kato_ce4you (970)|19.11.2005 20:59
Tak diky moc za info :)
Btw. jestli se ted priparavuje N2, tak za dva roky se mozna zacne vyrabet a za tri roky dokonce i prodavat :sarcastic:
dzony (95)|20.11.2005 11:30
Teď když už jim tam tečou nějaký fufniky tak to vypadá,že budou rychlejší.N1m přišel asi po 9měsících od uvedení N1 a update po měsíci.Taky musí,jinak by ten projekt skončil.
Kato_ce4you (970)|20.11.2005 11:52
No nevim - kez by, ale N1m se od N1 zas tak zasadne nelisi - kdyz to prezenu, tak je to asi jako rozdil mezi Nokii 6310 a 6310i - akorat zmenili barvu podsviceni a pridali javu a novej model byl na svete :?
dzony (95)|20.11.2005 14:56
Tam přidali ještě foťák z VGA na megapixel."robertka" a triband.