Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Udělejte ze svého iPAQa digitální fotoaparát!

Wuffi (1599)|29.8.2002 07:52
Společnost Nexian uvedla na trh druhou generaci svého digitálního fotoaparátu pro COMPAQ iPAQ - Nexian Nexicam Digital Camera Expansion Pack II. Jak již sám název napovídá, jedná se o digitální fotoaparát zabudovaný v iPAQ Expansion Packu. Nová generace tohoto produktu poporuje již i sérii H3900 a podporuje využití při videokonferencích.
NexiCam II nabízí rozlišení 800x600 a oplývá slotem na karty CF typu II - nemusíte se tedy bát že kvůli focení přijdete o možnost využívat paměťové karty.
Samozřejmostí je možnost využít displej iPAQa jako hledáček. Fotoaparát je napájen z PocketPC. Výsledné fotografie můžete do PC přenést přes ActiveSync nebo IrDA port.

[IMG-NA]http://us.st6.yimg.com/store6.yimg.com/I/dreampages_1704_3223385[/IMG]

Fotoaparát dále nabízí dvojnásobný digitální ZOOM, automatickou expozici, automatické vyvážení barev, automatickou spoušť.

Nexicam je kompatibilní se zařízeními COMPAQ iPAQ řady H3100, 3600, 3700, 3800 a 3900.
Cena zařízení je stanovena na $219.95

Celé zařízení vypadá velmi zajímavě a nabízí řadu možností, uvažuji však, zda není v našich končinách pomalu lepší přidat si několik tisíc navíc a pořídit si plnohodnotný digitální fotoaparát.
Pheek (22)|29.8.2002 09:18
Fotak ma pouze rozliseni 800x600? To je podle me docela malo. To se nehodi ani koupit.Radsi opravdu pridat a koupit si neco lepsiho.
MaPo_ce4you (174)|31.8.2002 11:06
Mel jse m to na testovani.
Pokud se s tim foti za rozumnyho svetla nebo venku, na fotky pro web to staci a jsou docela dobry. Jakmile neni svetlo, je to horsi, protoze to nema vlastni blesk. Neni to spatnej napad a jestli se objevi verze s lepsim rozlisenim, muze to pro nekoho byt i hodne zajimavy. Mluvi se o verzi 1,4Mpixelu.

MaPo, Intersiter
null (0)|11.9.2002 11:18
S takovými parametry se mi to zdá příliš komplikované. Já bych si představoval něco úplně primitivního, jen fix objektiv s chipem, který se zasune místo CF karty. Hledáček je na Ipaq, ovládací prvky taky, paměť taky, stačil by jen driver a ovládací SW. Nebo je to technicky vyloučené?
john_ce4you (112)|12.9.2002 11:29
no tak zrovna to co popisujes mam zastrceno v cf slotu sve toshiby.... delal to jiz kdysi sharp, pak casio, hp, dale to ukazuji asi dalsi tri firmy na webu a ja tu mam cf kameru od pretecu - prave pred dvaceti minutami se mi prisla nova po reklamaci. parametry: 1,3 mpix, video....
null (0)|18.9.2002 13:21
Šlo by dodat nějaké podrobnější informace, spíš zkušenosti, technická data jsem si našel na Webu (pretec)??
Uvažuji, že bych to koupil, ale vadí mi na tom poměrně vysoká cena (téměř 5k bez DPH), nemá to blesk, a rozlišení taky nic moc.Použití jako videokamera vyloženě slabé (15 fps). Za ty peníze se dá sehnat Umax s lepšími parametry. Doufal jsem, že když to bude tak jednoduché, že tomu bude odpovídat i cena (tak do 3000). Nebo to má nějaké skryté kouzlo, kvůli kterému se to hodí koupit???
john_ce4you (112)|18.9.2002 14:18
no mate asi nerealne predstavy. rozliseni 1.3 mpix je super na to, co tu bylo mezi cf kamerami doposud - zatim vsechny meli rozliseni pouze vga, tedy 0.3 mpix. a ta cena je take prulomem, ani jsem nechtel verit! vga cf kamera casia se stale nabizi za 12.000 bez dane, na 8.500 bez dane byla zlevnena kamera hp. vse je tedy silene drahe a kvalitou naprosto neporovnatelne s digitalnimi fotoaparaty dneska. ovsem ani nejlevnejsi digitalni fotoaparat se slotem a lcd panelem neni za mene nez 8 bez dane a pritom rozliseni take nebude vice nez 1.3 mpix. navic ale cf kamera nefoti nijak zazracne, kazdopadne ma ale uzitnou hodnotu vyssi, nez sileny umax (pokud mluvime o tomtez - bez lcd panelu, pametoveho slotu, dokonce bez moznosti dobit jinak nez pres usb a bez flash pameti (= dojde stava - prijdete o snimky) a fotky take priserne). zde proste platite za tu moznost mit vse na pda.
john_ce4you (112)|30.9.2002 12:33
tak mam pro vas dalsi info na tema cf kamera. presneji receno neco k cf kamere pretec 1.3 mega - musim trochu poopravit to, co jsem uvedl na jeji adresu minule, tedy to, ze fotografie ji porizene jsou slusne receno mizerne. nedovedu si to rozumne vysvetlit, ale fotografie porizene pres ipaqa 3850 s pcmcia jacketem jsou naprosto jine - o rad kvalitnejsi. je to zvlastni, ale asi neni uplne jedno, k jakemu pda kameru pripojite (doposud jsem si myslel, ze vykon pda ma vliv maximalne na dobu potrebnou pro kompresi, ale ze se nemuze podepsat na jejim vysledku - lec praxe je jak vidno jina).