Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PPC + mobil

MarekClie (1)|30.1.2005 16:33
Zdravim a predem dekuji za radu.
Dosud jsem uzival PDA-PalmOS - Clie, nebot rada medicinskych software bezi v tomto systemu. Nyni jsem dospel k rozhodnuti, poridit si PDA ci PocketPC, jedno tedy na ktere platforme pobezi, ktere mi umozni nasledujici:
-stabilni system, ktery nepada
-prace (prohlizeni i editace) - Microsoft Word a Excel
-Acrobat Reader
-prace (prohlizeni) PowerPoint, a zde ---hlavne moznost prezentace primo z PDA do LCD projektoru
-mobil GSM/GPRS -sam jsem u Eurotelu
-snadnou komunikaci s Microsoft Outlook a mym desktop WinProf2000
-pristroj by mel byt rychly, casto nacitam velmi rozsahhle datove soubory doc ppt a pdf
-prostroj by mel mit dobry display. pri komunikaci preferuji psani stylus-em, ale proti klavesnici nic nemam

Celt jsem radu recenzi zde na webu, ale priznam se, ze jelikoz nejsem odbornik, nejsem si ani jisty, co vybrat.
Poradi mi nekdo? Diky. MS
hybo (3107)|30.1.2005 16:44
No, to nebude lehke, pokud to vse chcete vazne v jednom. Nejde ani tak o SW, to zvladne kazde PocketPC, problem je hlavne s VGA vystupem, na to bude potreba karta, pravdepodobne CF a tu neni vetsinou kam zasunout, jak u iPAQu 6340, tak u XDAI, II, III, mini - k verzi II lze dokoupit CFslot.
Suoraj (704)|30.1.2005 16:44
Každý majitel ti bude vychvalovat jeho zařízení, takže se na to koukej jako na koupi počítače. Procesor, paměť, periférie, display, pověst, apod. Softwarově jsou na tom všechny pockety stejně.
Kája_oldd (759)|30.1.2005 16:47
No ale co se týče stability, PocketPC (respektive wokna) na tom nejsou zrovna dvakrát nejlépe-to jsou body pro palm
Pavel Koza (4761)|31.1.2005 12:00
Pokud posoudim vsechny pozadavky, tak v tuto chvili neni zarizeni, ktere bych mohl s klidnym svedomim doporucit:) Pokud je podminkou integrovany GSM mobil, tak je nabidka velmi omezena...

Nemit tak hnusny displej, tak bych asi doporucil nove MDA III.

- stabilni system je vec relativni. Palm neznam, ale mam pocit, ze nepodporuje multitasking, zatimco PPC ano. A v tom vidim jednu z hlavnich pricin problemu - bezny nadseny uzivatel si da na Today screen 4 freewarove pluginy psane nekym, komu pojem "memory leak" nic nerika, k tomu spravce uloh a pokud mozno overclocking utilitu a pak se divi, ze mu to 3x za den spadne a jednou tydne se udela samovolny HW reset. Vice jsem se k tomu vyjadril zde
- Word a Excel - no, radeji videt predem, to Pocket v nazvu aplikace znamena obcas velmi omezene vlastnosti...
- Acrobat reader - bez problemu tak v 95% pripadu
- PowerPoint - potreba nejakeho softu (vetsinou komercniho), pripojeni projektoru mozne napr. pres WiFi u kompatibilnich modelu
- GSM = jasne
- MS Outlook - vetsinou bez problemu
- rychlost - 400MHz je vskutku OK
- MDA III - ehm.... Doporucuji prohlednout pred nakupem.