Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Cestina Language Extender

Pheek (22)|28.8.2002 11:43
Dobry den stahl jsem si cestinu Language Extender a jede mi jenom ceska klavesnice a ne pocesteni operacniho systemu.Po instalaci mi nabehne na PC okno s chybovou hlaskou stim ze nemuze otevrit nejaky soubor tusim ze world97.doc a tim instalaci skoncim.Po restartu PDA mi jde jenom ceska klavesnice a lokalizace systemu ne.Chci se zeptat kde stahnout novou lokalizaci na strankach jsem ji nenasel. A jeste jeden dotaz.Bude mi fungovat ma klavesnice s touhle cestinou./klavesnice CPA a iPAQ 3630/Diky
K3_ce4you (107)|28.8.2002 19:24
Můžu vědet jakou verzi LEx jste si stáhnul ??? Externí klávesnice by měla fungovat, v tom problém nevidím. Instaloval jste si lokalizaci na čistý ipaq ? Jaká lokalizace tam byla před instalací ?
Medved_ce4you (200)|28.8.2002 20:00
Me se zase nepovedlo u LEx (ver. 4.23) zprovoznit ceske znaky u Letter Recognizer...
Paullus_ce4you (400)|28.8.2002 21:42
Zkuste se spojit s firmou MORAVIA Consulting, s.r.o. (http://www.moravia-consulting.com). Tam Vám po prokázání vlastnictví licencovaného programu Language Extender pošlou novou verzi 4.87 včetně ovladačů externí klávesnice. Já jsem doposud nesehnal redukci mezi Ipaq H3870 a Keyboard Targus Stowaway, takže nevím, zda tyto ovladače fakticky fungují.
Při instalaci se Vás to zeptá, zda chcete instalovat plnou lokalizaci nebo jen klávesnici, popřípadě Custom Settings.
Jinak já jsem s touto lokalizací plně spokojen a ačkoliv výrobce upozorňuje, že program je vyzkoušen pouze s PDA od HP a nikoli tedy s Ipaqem, zatím se mi na Ipaqu H3870 nevyskytly žádné problémy, i když jsem nerespektoval doporučený postup a nenainstaloval to na čistý systém, nýbrž jako upgrade.
Jediné co jsem zjistil, že pod LengCZ nepracuje softwarová klávesnice Spb Full Screen Keyboard 1.0. Ta však stejně není lokalizovaná do češtiny a navíc je možno ji s menšími výhradami nahradit obdobným produktem Kilmist Keyboard XL 1.1, se kterým LengCZ žádné problémy nemá.