Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM 2003 SE na MDA II a opakované odosielanie SMS

madamare (167)|29.1.2005 14:56
Neviem ako vám ale strašne často sa mi stáva že mi SMS odošle dvakrát. Včera mi prišiel účet a skoro som odpadol Neviem čím to je a ako sa to dá zmeniť:evil: maté niekto podobný problém:?:
Suoraj (704)|29.1.2005 15:39
Je to buďto tím, že při odeslání hromadných sms se ti odešlou ale hlásí ti to, že nebylo možno odeslat a dá se do konceptů. Ty jí pak pošleš znova...
Pravděpodobnější je, že píšeš s háčky (pokud je tam me) a tím tam máš sice 160 znaků/1 sms ale pokud si dáš v outlooku účty/účty/textové zprávy a zaškrtneš unicode tak to počítadlo znaků bude ukazovat jinak - tak jak má;)
madamare (167)|29.1.2005 16:00
Posielam krátku SMS typu " ako sa máš?" a príjemcovi príde dva krát. hromadné SMS moc nepoužívam.
Suoraj (704)|29.1.2005 16:53
tak to je divný - 2x se sama neodešle. Jiné problémy s rádio částí nejsou?Takže mimochodem "jak se máš" je 10 znaků - už můžeš do jedné sms jen 60...
madamare (167)|29.1.2005 16:58
tomu rozumiem,rozporcované SMS sú OK ale vačšinou prídu 2x. Z rádiom iné problémy nemám - vlastne áno ale to som písal tu https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=5570
Miloš Strouhal (3997)|29.1.2005 17:05
No já nevím, ale začal bych uvažovat o tom, že chyba může klidně být na straně operátora, a né přístroje. Dej dovnitř jinou SIMku, pošli pár testovacích sms, a poznáš..
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|29.1.2005 17:18
[QUOTE="xp"]..začal bych uvažovat o tom, že chyba může klidně být na straně operátora.. [/QUOTE]

To myslíš vážně ? To by se zákazníci toho operátora jistě rychle ozvali, že jim účtuje SMS dvakrát.
Spíš bych to viděl to na problém češtiny - háčky a čárky při odesílání z Tvého přístroje.

A jestli za to může SE, se pozná, jak bude jednotlivým uživavatelů přicházet vyčtováním faktur od jednotlivých operátorů. Myslím Ti co si tam nově nahráli SE se určitě ozvou.
madamare (167)|29.1.2005 17:24
[QUOTE="Suoraj"]tak to je divný - 2x se sama neodešle. Jiné problémy s rádio částí nejsou?Takže mimochodem "jak se máš" je 10 znaků - už můžeš do jedné sms jen 60...[/QUOTE]
Zistil som zaujimavú skutočnosť ak dám SMS s diakritikou tak ako je známe jedna SMS má maximálne 70 znakov čo sa aj hneď pod textom zobrazuje a aj ukazuje počet delených SMS . Teraz som skúšal posielať takto rozsekanú SMS najprv na ORANGE a potom na Eurotel. A hádajte ako to prišlo? (posielané z ORANGE SIM) ...Na Orange 2 SMS a na Eurotel len jedna (samozrejme celá):!:
Miloš Strouhal (3997)|29.1.2005 17:30
Ano, to myslím 100% vážně! Vloni jsem kvůli tomu dokonce opakovaně reklamoval vyúčtování u T-mobilu. A oprávněně, jelikož tento jev nastával, i když jsem SIMku vytáhl z MDA I, a používal ji v jiném přístroji. Takže se může klidně jednat o stejný problém. Dokonce jsem pro T-mobile dělal takové malé testy. Všechny sms zapisoval, vedl si záznamy o přesném počtu odeslaných sms, a došlých výpisů.. Dle toho jsme pak zjišťovali, co mi účtovali jednou, a co dvakrát, a občas i třikrát!:mad:
Miloš Strouhal (3997)|29.1.2005 17:33
Tento nepříjemný jev nemá nic společného se Second Edition.. Sms jsou účtovány přesně dle počtu doručených výpisů. Kolik výpisů obdržíte, tolik sms zaplatíte. Krom případu, kdy vám občas nejprve přijde výpis že bylo nedoručeno, a vzápětí další výpis, že už bylo doručeno. Zavolejte si na infolinku vašeho operátora, potvrdí vám to.
madamare (167)|29.1.2005 17:34
ty sa nevzdávaš:D ...to ma inšpirovalo,v pondelok si pôjdem vytiahnuť výpis a trošku ho prebehnem uvidíme či to prejde:?: (reklamácia) predsa len 1200,-Sk za SMS je trochu dosť:evil:
Miloš Strouhal (3997)|29.1.2005 17:47
Při té příležitosti zažádej o otestování SIMky. A trvej na tom, nic za to nedáš. Dokonce máš právo při opakujícím se problému na její výměnu. Jinými slovy ti ji musejí zdarma naklonovat, dělají to přímo na některých prodejnách, a snad i na počkání. Už si moc nevzpomínám..
karlic (707)|29.1.2005 17:47
Už jsem to k ED3 jednou psal, tak ještě jednou pro jistotu. V ED3 se pošle SMS 2x, pokud je definován automatický podpis ke zprávě. Domnívám se, že ve tvém případě to bude totéž, jelikož je to možná bug Second Edition.
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=5273
Miloš Strouhal (3997)|29.1.2005 17:51
Ale pokud je tvá sms rozdělena do dvou, musejí ti přijít dva výpisy, že? Jdu si nastavit automatický podpis, a odeslat pár sms..

Takže jsem poslal testovací sms, méně jak 160 znaků, nastaven automatický podpis. Jedna sms byla adresátovi doručena včetně podpisu, a mě přišel jeden výpis o doručení sms. Takže vše v pořádku. Teď jdu otestovat MDA III.

Tak mam otestovanou i T-mobile MDA III.
Poslal jsem sms, o min jak 160ti znacích. Měl jsem nastaven automatický podpis. Adresátovi přišla jedna sms, včetně automatického podpisu. Mě přišel jeden výpis o doručení sms. Takže opět vše v pořádku.
karlic (707)|29.1.2005 20:55
Je to nějaká duchařina. Vím, že když jsem si přinesl úplně novou DP3, tak mi to posílalo 2 SMS a stačilo vypnout ten podpis a bylo to OK. Teď když tam mám milión aplikací a zapnu podpis tak je to OK :O
S našima cihlama se zkrátka nikdy nudit nebudeme :)

Já mám teď např. takový problém, že se mi v today obrazovce nerefrešují nové schůzky. Zůstane tam stále stejný údaj, dokud na tu událost nekliknu - pak se teprve změní :O Má někdo nějaký nápad?
Miloš Strouhal (3997)|29.1.2005 21:33
Jo, je to něco podobného, jako když přijdeš do servisu reklamovat, a chceš jim tu závadu předvést, a ono to před nimi jako na potvoru funguje..;)
Ten resfresh událostí netuším, zkusim na to juknout..
madamare (167)|29.1.2005 22:41
[QUOTE="karlic"]Už jsem to k ED3 jednou psal, tak ještě jednou pro jistotu. V ED3 se pošle SMS 2x, pokud je definován automatický podpis ke zprávě. Domnívám se, že ve tvém případě to bude totéž, jelikož je to možná bug Second Edition.
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=5273[/QUOTE]
Skúsil som zrušiť podpis a v tom to nie je,ale dík za snahu;)
karlic (707)|29.1.2005 22:45
Tak zkus vypnout u SMS Unicode, pak vymaž všechny zprávy ze všech složek. Pokud nepomůže, tak pak mě napadá už jen tvrdý reset (tl. Power + reset), tedy doufám, že normální reset si zkoušel ..
madamare (167)|29.1.2005 22:47
:D mám ho už nejaký ten deň, takže HR mám už "párkrát" zasebou:))
To ostatné idem vyskúšať
damien (1)|22.8.2006 19:58
mam podobny problem, tiez sa mi s mda2 poslu niektore sms aj 4-5x, niekedy aj po 24 hodinach
kozleek (32)|11.6.2007 09:08
se stejnym problemem jsem se vcera setkal na Asusu 525, WM5, SIM: T-Mobile a reseni mam nasledujici:

Nastaveni - Záložka připojení - Nastavení sítě - Něco jiného než T-Mobile (Eurotel).

Pokud jsem tam nechal ten T-Mobile tak se SMS posilaly opakovane, ale jen pokud na ne druha strana odpovedela. Zajimave je ze T-Mobile SIMka se v novem pristroji nastavila automaticky na ten Eurotel a ja to potom rucne menil na T-Mobile, coz byla asi chyba.

ps: napadne nekoho, ze by toto nastaveni mohlo ovlivnit neco dalsiho? telefon a sms jdou v pohode. 525 mam jen tyden, tak jsem snad nezmenil nic fatalniho :)
kozleek (32)|12.6.2007 13:12
navazu sam na sebe... nefunguje to! chvilku to slo ale ted je to zpet zase. nenapada vas cim to muze byt? karta funguje v jinych tel spolehlive.
stavitel ignor (11)|13.6.2007 09:18
Nam to dela na MDA vario take, mame 2 stejne pristroje koupene ve stejne prodejne. Jeden pristroj nam to dela take, jsme u Vodafone, nechali jsme testovat sim a pod...... reklamovali a stejne nic. Preinstalovali soft, resetovali, nic nepomohlo. Kolega nevydrzel a koupil Glofisch, ten mu to nedela. Muj pristroj je uplne v pohode. Tak by me take zajimalo kde je chyba.
kozleek (32)|13.6.2007 10:36
Problem byl nejspis v tom ze jsem mel nastaveno zavirani [x] a ne pouze minimalizaci. Nasel jsem to tady ve foru https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=20794.

Pokud jsem sestrelil outlook krizkem tak se pri odpovedi posilala ta zprava. asi budes mit stejny problem...
osch (1330)|13.6.2007 12:57
Ahj. Tento problém se může také objevit po obnovení systému ze zálohy. Obnovit klidně vše, ale nikdy SMS účet. Pak by neměl být problém.
kozleek (32)|13.6.2007 20:37
ta obnova ze zalohy mi chvilku fungovala (asi 5 SMS) a uz jsem se radoval a potom zase znova. jeste ze je toto forum jinak bych to uz asi reklamoval.