Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prvních 60 minut s T-Mobile MDA III

Pavel Koza (4761)|29.1.2005 12:13
Když zhruba před rokem uváděl T-Mobile na trh zařízení MDA II, ihned vzbudilo velký ohlas a po několik týdnů byl z důvodu vysoké poptávky trochu problém si zařízení vůbec zakoupit. Technicky šlo o jedno z nejlepších zařízení té doby - 128MB paměti, kromě GSM modulu i integrovaný Bluetooth, výkonný procesor a obrovská spousta bonusových aplikací přímo v ROM. Jinými slovy proti prvnímu MDA maximální změna k lepšímu. Nyní se pokusím rychle zjistit, jestli je mezi MDA II a III stejně zásadní rozdíl.

Přečtěte si celé preview.
Miloš Strouhal (3997)|29.1.2005 13:32
Také se připojuji svým "ach jóó..":?
Jelikož jsem uživatel Phone Edition, který nejen sleduje co "mačká", a na co "ťuká", ale také se silně zajímá o to, na co to vlastně "kouká"..:sarcastic:
A jak tak na to koukám, tak......:mad:
Suoraj (704)|29.1.2005 15:58
Myslím, že MDA III už bylo dokonale zrecenzováno uživateli...:sarcastic: takže nic nového.
Kato_ce4you (970)|30.1.2005 14:52
[QUOTE="Suoraj"]Myslím, že MDA III už bylo dokonale zrecenzováno uživateli...:sarcastic: takže nic nového.[/QUOTE]

To urcite ano, ale na druhou stranu se zcela nepochybne najdou uzivatele, kteri si neprectou zdejsi fora a jenom mrknu na hlavni stranku ce4you, "co noveho"?! ;) A to nepocitam ruzne casopisy stylu Mobilmania ap, ktere mohou hodit bleskovku na to, ze je tady na serveru kratke preview :cool:

2Pavel Koza: mohl byste hodit do souvisejicich odkazu take odkaz na forum o tom, ze exituje WM2k3SE i pro MDA II - https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=4757 ;)
Suoraj (704)|30.1.2005 16:32
no.... když to říkáš...:D :D Je třeba trojku pořádně zrecenzovat. To je fakt a napiš Lutonskýmu ať tam dá náš link:D
Miloš Strouhal (3997)|30.1.2005 21:16
Já myslím, že když si člověk prohlédne tuto záležitost, zjistí, že MDA III je již celkem "OUT"..:)
Kato_ce4you (970)|31.1.2005 10:28
[QUOTE="xp"]Já myslím, že když si člověk prohlédne tuto záležitost, zjistí, že MDA III je již celkem "OUT"..:) [/QUOTE]

Tak urcite - MDA IIi je o mnoho lepsi, nez MDA III - byl by to jednoznacne dustojnejsi nastupce, nez MDA III (i kdyz ani MDA IIi neni nijak "revolucni" - proste to "icko" naprosto sedi. Ale MDA IIs nazvat MDA III - to se tezce utali - meli ho nazvat taky MDA IIs - s jako "s klavesnici + zlutym displejem" :D ). Ale co je bohuzel hlavni - MDA IIi se v CR nebude nikdy prodavat oficialne :( (operatori ho urcite nebudou prodavat - tim jsem si jistej na 100% a nedelam si iluze, ze by ho tady prodaval nejaky oficialni dovoze (GSMobil ap.)
Miloš Strouhal (3997)|31.1.2005 10:39
No, já sázim na AHMobile..;) Počkám jak to bude vypadat s MDA 4, a pokud by měla přijít až někdy hodně pozdě nebo vůbec, koupim to "íčko".
Pavel Koza (4761)|31.1.2005 12:32
Ja bych to zas tak UPLNE out nevidel;) Co ma MDA IIi tak super? Rychlejsi procesor - na papire to vypada lip nez ve skutecnosti. Nepatrne mensi rozmery a hmotnost - OK. 1,3MPix fotak - radsi si pockam na fotky, megovejch fotaku uz jsem videl par a bida s nouzi.

Naopak nema tak silnou baterku, integrovanou klavesnici...:) Ja si nekoupim ani jedno, ale uplne mimo asi neni.
Kato_ce4you (970)|31.1.2005 12:50
[QUOTE="Pavel Koza"]Ja bych to zas tak UPLNE out nevidel;) Co ma MDA IIi tak super? Rychlejsi procesor - na papire to vypada lip nez ve skutecnosti. Nepatrne mensi rozmery a hmotnost - OK. 1,3MPix fotak - radsi si pockam na fotky, megovejch fotaku uz jsem videl par a bida s nouzi.

Naopak nema tak silnou baterku, integrovanou klavesnici...:) Ja si nekoupim ani jedno, ale uplne mimo asi neni.[/QUOTE]

Ano - mate pravdu, ale v podstate jste tedka castecne odpovedel na uplne jinou, ale souvisejici otazku - jaky mam proboha duvod prejit z MDA II na MDA III, kdyz podle vas neni mezi MDA II a MDA IIi zas tak velky rozdil (coz uznavam), ovsem v tom pripade je rozdil mezi MDA II a MDA III jeste mizivejsi :no: Baterie - da se snad koupit i do MDA II (a ani bych se nedivil, kdyby do MDA II pasovala baterie z MDA III), ale uznavam, ze se neprodava standardne primo v MDA II - OK, ale jak rikam - nevidel bych to jako zasadni vec. A co se tyce klavesnice - na tom se urcite se spoustou lidi neshodnu - nekdo bude klavesnici preferovat, jiny ne - holt nekdo rad vdolky, jinej vdolky...(v tomhle pripade klavesnici/nic) :D Ja patrim mezi uzivatele, kteri HW klavesnici vylozene nechteji :cool:
Jenom tak nakonec OT - ja MDA II nemam zase tak dlouho a doufam, ze mi jeste aspon dva roky vydrzi a v te dobe uz zase bude vse uplne jinak ;)
Miloš Strouhal (3997)|31.1.2005 13:00
Kdyz me ta klavesnice spis prebyva, nez chybi.. Krom toho, ze se za ni trojka lepe drzi v ruce, ji vlastne ani nepouzivam.. :?
A baterka o podobne kapacite jez ma MDA 3 se da koupit i na dvojku. Dalsi velka vyhoda "icka" oproti trojce je v dostupnosti vetsiho mnozstvi prislusenstvi, a navic vse co si kdo dokoupil na MDA 2 ted snadno vyuzije i u "icka". BackPack, pouzdra, nahradni baterie, atd.. Dale ve prospech "icka" muze pro nekoho hovorit VGA Out, o nem si trojka muze nechat pouze zdat, a diky klesajicim cenam BackPacku jej jiste bude chtit pouzivat stale vetsi mnozstvi lidi. "Icko" ma tez novejsi verzi Second Editionu", coz clovek snadno vycte z pritomnosti WMPlayeru 10 oproti verzi 9 ve trojce. Dalo by se tedy ocekavat, ze clear type v landscapu mu nebude cizy oproti trojce.. A hlavne, displej v "icku" umi bilou barvu, jelikoz je to displej dvojky.;)
Samozrejme ze MDA3 neni OUT doslova, (prodaji se ji jiste oproti "icku" mraky), jde jen o to, ze to "icko", ac je to jen vytuningovana dvojka jej kvalitativne a vykonove predbehlo..:D
Kato_ce4you (970)|31.1.2005 14:18
[QUOTE="xp"]Kdyz me ta klavesnice spis prebyva, nez chybi.. Krom toho, ze se za ni trojka lepe drzi v ruce, ji vlastne ani nepouzivam.. :?
A baterka o podobne kapacite jez ma MDA 3 se da koupit i na dvojku. Dalsi velka vyhoda "icka" oproti trojce je v dostupnosti vetsiho mnozstvi prislusenstvi, a navic vse co si kdo dokoupil na MDA 2 ted snadno vyuzije i u "icka". BackPack, pouzdra, nahradni baterie, atd.. Dale ve prospech "icka" muze pro nekoho hovorit VGA Out, o nem si trojka muze nechat pouze zdat, a diky klesajicim cenam BackPacku jej jiste bude chtit pouzivat stale vetsi mnozstvi lidi. "Icko" ma tez novejsi verzi Second Editionu", coz clovek snadno vycte z pritomnosti WMPlayeru 10 oproti verzi 9 ve trojce. Dalo by se tedy ocekavat, ze clear type v landscapu mu nebude cizy oproti trojce.. A hlavne, displej v "icku" umi bilou barvu, jelikoz je to displej dvojky.;)
Samozrejme ze MDA3 neni OUT doslova, (prodaji se ji jiste oproti "icku" mraky), jde jen o to, ze to "icko", ac je to jen vytuningovana dvojka jej kvalitativne a vykonove predbehlo..:D [/QUOTE]

Presne moje slova - XPe mi holt mluvi uplne z duse/srdce/buhvi ceho vseho jeste :cool:
fman (4)|31.1.2005 21:18
Zdravim, mam MDA III uz mesic a pul (Eurotel) a chci taky prispet par slovy.
Co se barvy displeje tyce, tak lehce oranzovy nadech vidim kolmo zleva a zezdola, jinak bila.Vlastne jsem to zjistil az ted, po precteni clanku.
Tento text pisu na klavesnici presne a pomerne rychle.Kdybych to tukal na displej, asi bych skoncil u prvni vety.
Musim napsat, ze tady je spokojenost.
:cool:
Drummer_ce4you (42)|31.1.2005 21:49
Tak dnes jsem mel toto zařízení také v ruce. Pokud se díváte na displej kolmo má normální bílou barvu, ale stačí se podívat jen lehce zespodu a je to totální žluťák. Jinak nechápu jak si může někdo koupit takovou těžkou cihlu.
Stheepan (194)|1.2.2005 15:06
i ja bych rad prispel par body do debaTy :)

ad klavesnice : vyborna vec, musite si na ni jen zvyknout, take jsem ji nechtel pouzivat, ale nyni s ni pisu sms radeji nez stylusem, btw: da se krasne psat i za jizdy v aute :o)

ad barva displeje: ano zluta tu zcela jiste je, ale oci z toho opravdu neboli :o)

ad baterie: oproti MDA II opravdu znatelne zlepseni....

resume: pokud uzivatel neni PDA tuningovy fanda (kteremu vadi s prominutim kazda "blbost") tak si myslim, ze III ka je dobra volba
Miloš Strouhal (3997)|1.2.2005 15:13
No, tohle všechno je pravda, ale jen pro upřesnění.
Pro mne je plně funkční BlueTooth modem pro notebook každodenní nutnost. A na MDA III mi BT modem prostě nefunguje! A to mi zrovna jako "blbost" moc nepřijde..:((
PS: za pár stovek se dá na internetu koupit stejně silná baterie i do MDA II.;)
PPS: měl jsi MDA II? Jak dlouho? Kdyby to bylo delší dobu, věř že by tě ty oči i třeba bolely..;) A to bys ani nemusel být tuningový fanda..:)

Ale veřejně uznávám, MDA III je dobré zařízení. Ale jen pro méně náročné uživatele, dle mého názoru..Pokud bych osobně neměl MDA už od léta 2003, a MDA III by bylo mé první zařízení tohoto druhu, určitě bych z tohoto zařízení byl nadmíru nadšen.:yes: To nepopírám..
Stheepan (194)|1.2.2005 15:19
- MDA III jiz mam cca od 22 prosince a pouzivam ho porad a oci proste neboli :o)

- ano baterie se dokoupit da, jenze MDA III ji ma ve standardni vybave, to je nutno si uvedomit....
Stheepan (194)|1.2.2005 15:20
btw: pripominku k bluetooth modemu chapu, ac ji nemuzu proverit, protoze pripojeni k internetu pred MDA III pouzivam jine, pokud je BT modem nefunkcni, pak to jiste neni dobrou devizou.....
Miloš Strouhal (3997)|1.2.2005 15:21
[QUOTE="Stheepan"]
- ano baterie se dokoupit da, jenze MDA III ji ma ve standardni vybave, to je nutno si uvedomit....[/QUOTE]
A MDA II zase stojí o 10000kč méně..:D
Stheepan (194)|1.2.2005 15:26
Ber ale prodejni cenu, nikoli bazarovou .... :o)


Hutys (1)|11.5.2005 21:59
Dobrý den,
chci si koupit PDA a rozhoduji se mezi MDA III a HP 6340 ktere by jste me doporzcili? Mockrat dekuji za odpoved.
Miloš Strouhal (3997)|11.5.2005 22:07
A co MDA Compact? :)
lukash (24)|13.10.2005 19:54
Ahoj. Jsem na tomto forum uplnej novacek. Pouzivam uz pres rok smartphony a momentalne vlastnim ET Smartphone II, jsem s nim maximalne spokojen. Jedine co me mrzi je maly displej. Nedavno me nejak napadlo koupit nejake PDA(wifi) a maly telefon do kapsy. Tak jsem hledal a ted se mi naskytla moznost koupit MDA III za slusne prachy (vymena za ET SII + 1000). Premyslim nad tim asi 3dny, tak jsem se snazil rychle po vecer toho zjistit o tom co nejvice. Vim o zlutem displeji, bluetooth modemu... chci proste WIFI. Ptam se je lepsi investovat prachy do PDA s wifi(bazar) + nejake male Vcko(bazar) jen telefonovani, nebo si koupit rovnou MDA III(bazar):?: Dekuju za odpovedi.
hybo (3107)|13.10.2005 20:40
mno, to zalezi na tom, co ptorebujes a jak pracujes...u MDAIII si dej pozor ani ne tak na display, to je OK a prehani se to, ale na klavesnici, ktera se rychle uvoni a pak je problem s udrzenim v zasunutem stavu...
lukash (24)|13.10.2005 20:59
[QUOTE="hybo"]mno, to zalezi na tom, co ptorebujes a jak pracujes...u MDAIII si dej pozor ani ne tak na display, to je OK a prehani se to, ale na klavesnici, ktera se rychle uvoni a pak je problem s udrzenim v zasunutem stavu...[/QUOTE]
Urcite ho chci vyuzivat na net(wifi), ctecku pdf, doc.(velky displej), hudba, filmy a taky volani/sms. Ta klavesnice se mi prave libi, na ostatnich PDA se mi nelibilo psani perem :(. Prijde mi ze hodne lidi hani MDA III, tak jen ptam jestli neudelam chybu s koupi za ty penize. Proste jestli mam investovat do PDA(wifi) + malej phone, ale zase tahat 2 veci :(.