Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jaký je rozdíl mezi 718 a 720?

našrot (126)|28.1.2005 17:44
Jasně, že 718tka nemá foťák, ale zajímalo by mě, jestli má opravdu vzadu místo čočky, zrcátka a blesku ty příšerné gumové záslepky (jak jsem viděl na jednom obrázku předprodukční verze) nebo to vypadá líp? A dál - liší se třeba ve výdrži nebo ve velikosti Looxstore? Už se blíží chvíle jeho koupě, ale teď váhám mezi ušteřením tisícovky a její investice třeba do kabelu do auta (který si stejně budu muset koupit) a nebo příjemnějším vzhledem s foťákem na nic...
brn (114)|29.1.2005 18:00
imho vzhled PDAcka na zadni strane je naprosto irelevantni, neni to videt. Taky si predstav, ze PDAcka jsou celkem mala a na fotografiich to nemusi vypadat tak jako ve skutecnosti. Nejake zaslepky na 718 jsem videl, nemelo by to vypadat strasne (ale jak jsem rekl, bylo by mi to jedno).
našrot (126)|30.1.2005 19:20
No, nebude to mé první PDA a kdyby nemuselo být nové, tak by mě to ani nezajímalo, neb jsem se svou Cassiopeiou již 3 roky velmi spokojen. Bohužel ale nastala doba, kdy mi v ní nefungují nejen nové aplikace, ale také hardware a to mě dost štve. Tedy vím, co mě na novém stroji zajímá. A když už slevuji z kvality touchscreenu, tak se mi nechce slevovat na dalších věcech. I když radši bych lepší display a klidně ty záslepky :o)

Ale abych se dostal k věci - mě ta zadní strana dost zajímá např. z toho důvodu, abych ty záslepky třeba někde neztratil (nemám rád obaly, co v nich je PDA pořád, protože ho mám a dělá to zařízení ještě větším ;o) ) a pak by se mi do PDA neprášilo jako do telefonu... A nějak když bych si kupoval zařízení za 17tis. tak od něj taky chci, aby vypadalo aspoň jako zařízení za 7 ;o) Tak proto mě to zajímá... No a pak taky ty další věci - výdrž, paměť, jestli náhodou nemá lepší display apod.
Milan Švec (938)|30.1.2005 20:22
Lepší displej budeš mít určitě.
Jestli jsou ty záslepky z gumy, tak to kamuflovat uměj perfektně.



(Detail z originálu, který pořídil majitel 718ky Dominik al."dokis007". Celé foto - 169 KB v této diskuzi.)

Jediný rozdíl mezi 718 a 720 je v těch zádech (kromě mírné úspory v ceně).

Zato se s ní smí všude tam, kde je jinak zakázán vstup s jakoukoliv kamerou (vč. všech 720ce podobných PDA nebo mobilů s digifoťákem).
našrot (126)|1.2.2005 21:38
Díky. To co jsem viděl já, bylo opravdu gumové jako jsou záslepky na externí anténu u mobilů. Co se týče displaye - má fakt lepší display než 720? Nebos myslel, že má lepší display než Cassiopeia? Tak rozhodně to rozlišení se mi fakt moc líbí, zvlášť kvůli excelu apod., ale docela mi vadí to, že je měkký - tedy že dělá na 720ítce ty hnědá kolečka kolem dotykového bodu stylusu...
Milan Švec (938)|2.2.2005 13:58
Co se týče displeje - displej 718ky je úplně stejný jako displej 720ky.
718ka i 720ka mají určitě lepší displej než Cassiopeia.
Ta hnědá kolečka kolem dotykového bodu stylusu se projevují zcela výjimečně (obvykle jenom po spuštění čistého LOOXe do provozu (po hard resetu) a podle toho, co všechno zrovna pak LOOX zpracovává současně a v jakém nastavení (Turbo atd.). Jedu na Turbo standardně a už si ani nevzpomenu, kdy jsem tento efekt viděl naposled. Hned jsem to vyzkoušel. Tvrdě jsem zaútočil stylusem na displej při spuštěném Pocket Informantu, Pocket Internet Exploreru, ActiveSync a s BT myškou. Velmi lehký efekt kolem stylusu se projevil jenom zpočátku a jenom při velmi silném tlaku na displej. Pak už nic. Asi i proto, že takhle rýt do displeje nejsem zvyklý. Už to není nutné (jako dřív - u starších typů PDA).
našrot (126)|4.2.2005 22:55
Já měl v ruce zatím jednoho a ten to dělal i při lehkém dotyku, na který jsem zvyklý (Cassiopeia měla na rozdíl od starých iPAQů, MDA1 apod. velice citlivý display, takže taky nejsem zvyklý do něho mlátit - navíc to byl první display se 65k barvami, kde bílá byla bílá atp. ;o) ) a proto se na to ptám, protože mě to zarazilo. Jinak co se ještě týče displaye - je jen 3,6" oproti 4" Cassiopeiy, což mi taky přijde jako snížení kvality, ale možná jde jen o zvyk.

Jinak ještě jsem pročítal různé jiné diskuze a zjisitl jsem, že někteří jsou výdrží nadšení a jiní zklamaní - někteří uvádějí, že jim vydrží 8-12 hodin běžného provozu, jiní že max. 4. Liší se tak kus od kusu nebo holt se sešlo tolik různých uživatelů s rozdílným chápáním pojmu běžná práce?
Pavel Koza (4761)|7.2.2005 14:37
[QUOTE="našrot"]Jinak ještě jsem pročítal různé jiné diskuze a zjisitl jsem, že někteří jsou výdrží nadšení a jiní zklamaní - někteří uvádějí, že jim vydrží 8-12 hodin běžného provozu, jiní že max. 4. Liší se tak kus od kusu nebo holt se sešlo tolik různých uživatelů s rozdílným chápáním pojmu běžná práce?[/QUOTE]

Tipuji B - jednak je ten pojem uz v zakladu hodne nejednoznacny (jinak pracuje manager a jinak technik) a druhak co clovek, to jine nastaveni podsviceni, hlasitosti, prodlevy pred upadnutim do sleepmodu, jine pouzite prislusenstvi...
našrot (126)|10.2.2005 22:24
Takže když jsem na Cassiopeie zvyklý mít v podstatě pořád minimální podsvícení, dělám většinou ve Wordu či Excelu a sem tam se přes IR připojím na ICQ a poštu a baterka mi po těch 3 letech při tomto užívání vydrží tak 2,5-3 hodiny (když byla nová tak asi 8-9), tak by mi na tom Looxu mohla vydržet těch 8-12? I když je fakt, že do něj budu často zapojovat CF GPS a WiFipojit se, takže to bude spíš 6? Jak moc je směrodatný ten test, co tu bývá v recenzích (co dělá ty zelené grafy)?