Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zásadní otázka - dělit Technické diskuze podle výrobců nebo podle konkrétních modelů?

Pavel Koza (4761)|28.1.2005 12:14
V rámci právě probíhající přestavby diskuzních fór bych na všechny diskutující měl jednu výše uvedenou otázku. V tuto chvíli jsou v jednom "chlívečku" všechna zařízení od jednoho výrobce. Výhodou je omezený počet kategorií a jejich větší přehlednost, nevýhodou pak (především u výrobců s bohatou nabídkou modelů) větší zmatek v samotných tématech.

Já osobně se kloním k tomu to předělat a stávající diskuze roztřídit. Sice to pro většinu diskuzí není vzhledem k počtu příspěvků úplně nutné, ale časem by se k tomuto kroku asi muselo sáhnout tak jako tak, obzvlášť pokud návštěvnost poroste tímto tempem.

Co si o tom myslíte? Hlasujte a případně své myšlenky rozvěďte v diskuzi. Díky:)
hybo (3107)|28.1.2005 12:34
Dle mecho je 90% technickych problemu vseobecnych a nejsou vazane na model, nebo vyrobce, takze kdyz mam treba MDA Compact, juknu na svuj problem v MDA Compact kategorii, zjistim, ze nic, napisu znovu, ale to same nekdo resil s Toshibou :-)
Milan Švec (938)|28.1.2005 12:41
[QUOTE="Pavel Koza"]... stávající diskuze roztřídit. ...[/QUOTE]Souhlasím a věřím, že brzy dojde i k uskutečnění tohoto užitečného nápadu. :yes: Každému to ušetří čas.
Michal_Hron (19)|28.1.2005 16:10
Pokud mohu soudit z vlastni zkusenosti pri zakladani serveru Mobilgalaxy.cz a rozdeleni for na jednotlive modely vyrobcu, musim rict, ze je to naprosto zbytecne a navic, ackoli se nezda...vice neprehledne. Drive nez k tomuto kroku Pavle dospejete si zkuste predstavit, jak se casem fora rozrostou. Spise by stalo za to u kazdeho vyrobce vyclenit jeden thread, v kterem budou odkazy na zasadni problemy jednotlivych modelu...je to sice prace, ale uzitecnejsi nez rozvetvovani fora do vice temat - a podle modelu zvlaste. Jednoduse, rikam NE na zaklade vlastnich zkusenosti s tim samym problemem. :no: ;)
ipf (2136)|28.1.2005 18:24
Také si myslím, že je to zbytečné, protože většina diskuse se vede na obecné téma, společné pro většinu cihel (nemluvě o spoustě OT na téma: Jakou kartu, Jakou cihlu, Jaké GPS....).
I když nejlepší by bylo to vyzkoušet a pak se vyjádřit, jenže - chudák programátor.
A ještě něco:
Seřadil jsem si diskuse podle historie a spočítal (bohužel jen podle názvu, nikoli podle obsahu, což může zkreslovat). A výsledek?
Od počátku ledna jsem napočítal 673 diskusních fór, z toho 144 mělo v názvu uvedeno konkrétní zařízení a řešený problém (alespoň podle názvu) se týkal výhradně tohoto zařízení.
Co k tomu dodat? Jen že můj výpočet je zcela nesprávný :D
(třeba to někdo fundovaný přepočítá).

Pepa7 (110)|28.1.2005 18:25
Před časem jsem řešil problém samovolného restartování SR ale i HR u mého ASUSE 730. Vše skončilo výměnou základní desky. (přes měsíc přístroj v servisu :evil: - nebýt to u Sunnysoftu řešil bych to reklamací) Po té jsem si přečetl diskusi HX 4700 samovolné restartování SRnull a měl jsem jasno. Problémy bývají často stejné pro všechny přístroje.
yasmeene2 (794)|28.1.2005 20:09
Taky sem proti dělení na modely. Už takhle je těch fór až až..
VILIAM_ce4you (156)|28.1.2005 20:34
Také si myslím, že bude nutné do budoucna rozdělit to po jednotlivých kouscích. Na druhou stranu je jasné že většina problémů se stejně řeší všeobecně a ty diskuze, které budou mít méně rozšířený model stejně budou víceméně stagnovat. A uživatelé těchto oddílů stějně budou muset hledat odpověď na své otázky ve všeobecných tématech nebo u jiných typů. Opravdu to bude těžké rozhodnutí, ale pokud by to zůstalo tak jak to je tak se v tom za chvilku nevyzná skoro nikdo.
karlic (707)|28.1.2005 21:19
Já navrhuju ponechat jak to je, ale pokusit se při zadávání nového tématu přidělat chlíveček (okno), kam by uživatel zadal, o jaký přístroj se jedná.
Dále by bylo dobré zdokonalovat vyhledávání, kam by se mohlo zadat hledání i pro toto okno. Tak by si se asi zavděčil většině ;)
kutil_ce4you (39)|28.1.2005 21:23
myslím,.. není co řešit:D určitě to nechte po výrobcích, jinak se za pár let ničeho nedohledáme, vždyť výrobci dělají spolešná příslušenství, většinou je i společný softvare a apod. určitě bych to nechal tak jak to je nyní. líbí se mi to.
jerzy_ce4you (230)|28.1.2005 22:02
Já si myslím, že členit dle přístrojů - nee. O HW se tu v podstatě nediskutuje, ale o SW, který tu a tam něco umí a jindy zase ne. To důležité je SW. Všechny HW jsou postaveny na totožných součástkch a tudíž se v podstatě neliší. :cool: No a moc bych neškatulkoval, protože diskuze si cestu najde a navíc poběží jinudy než se to naplánuje.
blue face (120)|28.1.2005 22:14
no, ono je to o odpovědnosti (schopnosti) diskutujících. Stejně ta fora "zaplevelí" takový začátečníci jak třeba já. A pak se dočkám odpovědi, přečti si celou diskusi XDA XII, ze které bude odkaz na 17. diskusi u MDA IX a nezapomeň na 42. dikusi u DP XI. apod.

Jestli chcete diskusím ulevit, navrhoval bych něco jako "Jak na ..." a s konkrétními odkazy do diskusí. Takový výcuc odkazů na ta správná místa v diskusích.
Sanyn (27)|29.1.2005 01:39
Velice jednoduhá odpověď, vždť lepší pro mne bude, hledat v chlívečku HP 41xx/19xx, protože HP 4700 je o něčem úplně jiném.
yasmeene2 (794)|29.1.2005 02:02
Dobrý nápad s tím přidáním ikonkymodelu k předmětu příspěvku.
Pavel Koza (4761)|29.1.2005 08:38
Jo jo, jak se rika - zpatky na stromy:) Kdyz jsem vytvarel nove kategorie, dostal jsem se do problemu... Pokud by diskuze vyhrazene jednotlivym vyrobcum PDA byly urceny pouze pro technicke diskuze, co potom s ostatnimi diskuzemi? Bud mit dvojnasobek kategorii nebo mit jednu velkou kategorii Pocket PC atp., pokazde by v tom byl zase trochu jiny binec.

Takze jsem to vyresil (snad uz definitivne) jinak, vice informaci v pravidlech pro diskutujici. Omlouvam se, ze je to kazdy den jinak, ale hold to resim tak trochu zivelne:)
ipf (2136)|29.1.2005 09:27
[QUOTE="Pavel Koza"]Omlouvam se, ze je to kazdy den jinak ....[/QUOTE]

Neboj. Od doby, kdy jsme si nainstalovali první Windows95 jsme zvyklí, že je spousta věcí každý den jinak :D .
lubosd (60)|29.1.2005 10:19
Jednoznacne podle vyrobcu, ve smes jsou zarizeni vicemene identicka. Mozna by nebylo od veci rozdelit Technickou podporu na vice podkategorii. Npr. Wi-fi, bluetooth, Activesync, Pam. karty, apod. ke kazdemu je spousta diskuzi, bylo by pak jednodussi vyhledavani.
botur (67)|29.1.2005 10:23
Já se domnívám, že když je diskuze rozdělena podle modelů, tak je přehlednější. Jestliže chci si projít nějakou oblast, která mě zajímá, tak je to rychlejší, než se "přehrabovat" mnoha jinými příspěvky a názory.
Gooddeath (9)|30.1.2005 12:39
Dělení modelů - ne.Sem začátečník a s mým novým ,půlroku starým Hx3700 se dostal na ce4you a na fóru se vyznal hned a účelově našel vše co sem chtěl Mě osobně to ted vyhovuje akorat by bodlo fulltextové hledaní
Pavel Koza (4761)|30.1.2005 12:44
[QUOTE="Gooddeath"]Mě osobně to ted vyhovuje akorat by bodlo fulltextové hledaní[/QUOTE]

...no, to uz snad par dni boda, ne;)
Gooddeath (9)|30.1.2005 12:55
ne to Hledat ale v pravo nahore ramecek na fulltext a ten sem tam nenasel :)) viz tady
Pavel Koza (4761)|30.1.2005 13:19
Tyto diskuze jen kopiruji phpBB, nejedna se o stejny system.
Orloj_ce4you (299)|30.1.2005 19:54
osobne si myslim ze rozdelenim na konkretni modely se spousta informaci ktere by mohli byt uzitecne i uzivatelum ostatnich zarizeni (treba i jineho vyrobce) rozmelni do "mikrochlivku", ktere uz nebude bavit procitat nikoho jineho, nez prave vlastnika (ci potencialniho vlastnika) inkriminovaneho typu. Jsem za nechat to jak to je, protoze jsem se dozvedel spoustu informaci, ktere by se najednou ocitly ve forech ktera by mne stezi napadlo navstivit..
Pavlucha (1496)|30.1.2005 20:09
[QUOTE="Orloj"]osobne si myslim ze rozdelenim na konkretni modely se spousta informaci ktere by mohli byt uzitecne i uzivatelum ostatnich zarizeni (treba i jineho vyrobce) rozmelni do "mikrochlivku", ktere uz nebude bavit procitat nikoho jineho, nez prave vlastnika (ci potencialniho vlastnika) inkriminovaneho typu. Jsem za nechat to jak to je, protoze jsem se dozvedel spoustu informaci, ktere by se najednou ocitly ve forech ktera by mne stezi napadlo navstivit..[/QUOTE]

To ne, např. SW by se přeci měl diskutovat ve vlastní kategorii. Problém třeba s lámajícím se stylusem na Looxu 720 pak ve "chlívku" Loox 720 ...
CommanderZ (1798)|31.1.2005 18:20
Dejme tomu u Aceru by to nebyl problem - modelu je tam par a kazdy je uuplne jiny nez ten druhy. A co takove iPaqy?
Dominique (151)|3.2.2005 14:53
Nech to tak, jak to je...

Zbytecna prace... Vyrobci maji spolecne prislusenstvi a spolecne problemy... V threadu hp jsem jako doma... :) Navic by hromada modelu (treba ten muj) zelo prazdnotou... a ptat bych se nekde jinde... na jinem ipaqu ...

jednoznacne NE :no:
Pavel Koza (4761)|7.2.2005 15:15
Takze timto debatu uzaviram a dekuji za postrehy. V ankete sice zvitezila varianta oddelenych for, ale priznivci spolecnych for meli zase silnejsi argumenty. Odsouvam timto reseni tohoto problemu na dobu, kdy bude mit ce4you 1000000 prispevku mesicne NEBO 25000 lidi kazdy den:)