Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Displej MDA III vs. MDA II

Miloš Strouhal (3997)|27.1.2005 10:23
Pro ukázku jsem nafotil pár fotek G pětkou, není to tak dobře vidět jako v reálu, ale znatelný rozdíl poznáte už i z fotek. Sami jistě poznáte, co je na fotkách vcelku slušný, dobře udělaný ač již starý displej, a co je sice nové, ale žlutavé jak omalovánky.. Displej MDA III v podstatě ani netuší co je to čistě bílá barva..:(
00045219_IMG_2165_ECI1.jpg 00045219_IMG_2166_MV6L.jpg 00045219_IMG_2168_o9CF.jpg 00045219_IMG_2169_a5ME.jpg 00045219_IMG_2172_VCa.jpg 00045219_IMG_2174_RXm1.jpg 00045219_IMG_2178_7M8p.jpg 00045219_IMG_2179_FfdC.jpg 00045219_IMG_2183_8SBG.jpg 00045219_IMG_2181_TxB5.jpg
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|27.1.2005 10:28
A to je záležitost všech MDA3, nebo jen tvého kusu? Pokud všech, tak zlaté MDA2...
Miloš Strouhal (3997)|27.1.2005 10:33
Všech:!::evil:
Suoraj (704)|27.1.2005 10:34
bohužel všech XDA III - u novější řady už má být jiný display. Zpětná výměna záleží na tom jak se k tom postaví Thajwan - jeden z operátorů už se o to zajímá.
Miloš Strouhal (3997)|27.1.2005 11:15
Podotýkám, že fotografie jsem pořídil s nastaveným maximálně možným podsvícením u obou přístrojů. To jen pro upřesnění.
miroslav_ce4you (219)|27.1.2005 12:07
[QUOTE="xp"]Všech:!::evil: [/QUOTE]

Ale ja to take zlte nemam !!!!
Suoraj (704)|27.1.2005 12:19
[QUOTE="miroslav"][QUOTE="xp"]Všech:!::evil: [/QUOTE]

Ale ja to take zlte nemam !!!![/QUOTE]

U všech světových distributorů - u všech operátorů je to rovnaké. Daj si to vedle dvojky...:(
PavelR. (2184)|27.1.2005 12:39
[QUOTE="Suoraj"]
U všech světových výrobců - u všech operátorů je to rovnaké. Daj si to vedle dvojky...:( [/QUOTE]

... v pripade MDA3 hodne zalezi z jakeho uhlu se na displej divas. Pokud je to kolmy uhel tak zluta neni uplne az tak zluta. Nicmene bezny uhel pohledu na PDA neni vzdy je z kolmeho uhlu, ze ... Nicmene diplej vsech MDA3 je opravdu vyrazne horsi nez u MDA2 ...

PavelR.
Miloš Strouhal (3997)|27.1.2005 13:34
Ted uz u sebe trojku nemam-pujcil jsem ji Pavlovi K, ale jakmile mi jí vrátí, udělám vám fotky kolmo na displej. Ta žlutá je tam stále, a pokud si prohlédnete pozorně fotky jež tu jsou, najdete minimálně dvě, které jsou pořízeny témeř z kolmého směru, a žlutá tam stále je, sice o něco méně, ale je..:evil:
miroslav_ce4you (219)|27.1.2005 13:56
Mozno kolmejsie odfotit !!!
Cim vacsi uhol pohladu tak horsie :)
pri kolmom pohlade to ujde ....
Ale myslim, ze to neni najvacsia chyba...


:D
Miloš Strouhal (3997)|27.1.2005 14:14
[QUOTE="miroslav"]
pri kolmom pohlade to ujde ....
[/QUOTE]
To máš pravdu, slovo "ujde" je opravdu na místě.. Koukněte na jeden z těch WMPlayerů, a Dialpadů, ty jsou skoro kolmé, a výsledek je stále otřesný v porovnání s MDA II. Vídíte jak ani ta černá obrazovka nevypadá přirozeně?..Jak to podivně září..:(

[QUOTE="miroslav"]
Ale myslim, ze to neni najvacsia chyba...[/QUOTE]
Neboj, pokud ten Bluetooth modem nerozchodí ani Pavel, založím diskusi i na toto téma.. Musí se to přeci nějak už vyřešit.:(

Opravuji: jeden WMPlayer je kolmo! A výsledek je evidentní..
00045271_IMG_2178_hd7W.jpg
zavinac_ce4you (38)|27.1.2005 15:08
[QUOTE="xp"]Pro ukázku jsem nafotil pár fotek G pětkou, není to tak dobře vidět jako v reálu, ale znatelný rozdíl poznáte už i z fotek. Sami jistě poznáte, co je na fotkách vcelku slušný, dobře udělaný ač již starý displej, a co je sice nové, ale žlutavé jak omalovánky.. Displej MDA III v podstatě ani netuší co je to čistě bílá barva..:( [/QUOTE] MD@III.
To je navrat zpet,.. to vime vsichni,... Je dobrej akorat jako sberatelska trofej :D :no:
P.S.a hranaty pismenka si ukazal!
:D :O :mad:
Kato_ce4you (970)|27.1.2005 15:57
Je to opravdu velice strasne - podle toho, co jste tady na diskuzi nekteri rikali, ze je to zlutejsi, tak jsem si rkal, ze to tak zle nebude a ze nekteri z vas (XP ap.) jsou zbytecni HiFickari - ovsem po te, co tady nekteri tvrdili, ze jim Clear Type v landscape modu funguje a jini, ze nefunguje (i kdyz evidentne nefungoval nikomu), tak jsem zacal pochybovat, ze i ten displej bude hodne spatnej.. A svete div se - je to daleko horsi, nez jsem vubec ocekaval :-O
Opravdu neuveritelne... Jak tady zaznelo, ze pri kolmem pohledu je to lepsi, tak si nemuzu pomoci, ale nektere fotky (presne jak XP napsal) - slovy 2-3 jsou presne z kolmeho pohledu - vic kolmo uz to nejde a je to priserne - jsou to fotky IMG_2178.jpg a mozna IMG_2183.jpg a IMG_2165.jpg - sice ty dve posledni nejsou 100%ne kolme - je to tak 83˚, ale zase - mam takovy pocit, ze uplne kolmo se na displej divam malokdy - vetsinou tak kolem 86˚, takze jsou take smerodatne a o moc lepsi to neni :(
A kdyz uz preziju tu zlutou, tak co je proboha v tom WMPlayeru ta seda? To neni mozne - to je nejaky skin, pro WMP, ne?! To prece neni dost dost dobre mozne :?
A posledni vec - ta barva horni listy - ta ma jako byt u obou modelu stejna? Ta na MDA III ma uplne jiny jas, kontrast a snad i zbarveni..
Co se tyce displeje, tak jsem opravdu netusil, ze ho HTC az tak moc zmrsil :no: IMHO design jako takovy se mi libi vic u MDA III - MDA II mi nikdy neprirostl k srdci (ale mam ho a jsem nejspokojenejsi uzivatel, jaky vubec muze byt :)) )
Miloš Strouhal (3997)|27.1.2005 16:12
Obě MDAčka tak jak je vydíte jsou tesně po Hard Resetu, žádný skin pro WMPLAYER tam není dohráván, žádné aplikace navíc, veškeré plochy, lišty posuvníky, včetně toho dialpadu mají ve skutečnosti naprosto totožnou barvu, i verze operačního systému jsou téměř totožné, (MDA II ji má tedy novější:) ). Rozdíly jež vydíte jsou způsobeny POUZE nekorektním zobrazováním barev, jasu a kontrastu u MDA III.
Kato_ce4you (970)|27.1.2005 16:32
Tak to je fakt sila.
Btw. XPe - ten dialpad urcite nemas stejnou barvu - to ti ulitlo :D Oba maji ruzne skiny - modrou za sedou a ruzovou za cervenou to urcite nezamenilo a stejne tak to urcite nezmenilo tvar tlacitek - zas tak spatne na tom ten displej urcite neni :D :yes:


P.S. Ja se jmenuje ten skin dialpadu, co mas na te MDA II - je peknej :) (a dokonce jsem ho i mel, ale po hardresetu jsem ho tam uz asi nedal..) a tak tam ted mam ten origos Windowsackej (ne T-Mobilovej - ta ruzova se neda :sarcastic:). Takze premyslim, ze bych tam dal zase tenhle - jak se pls. jmenoval? Dik
Miloš Strouhal (3997)|27.1.2005 17:03
Neulitlo..;) Bohuzel. Oba Dialery jsou az na rozdil ve tvaru tlacitek totozne. Naprosto stejne odstiny. MDA III proste takhle spatne zobrazuje sedou barvu.. Oba Dialpady jsou soucasti Intellidialeru, jez je soucasti jak MDA II tak MDA III. Jak rikam, jsou barevne a odstinove totozne, rozdil je opravdu jen ve zpusobu zobrazovani techto barev MDA trojkou..:?
gm_ce4you (176)|27.1.2005 17:32
Třeba je tam žlutej podklad...:D :D (tím myslím v tom vyfoceném menu),ale já měl MDA 2 a myslím,že mělo velice dobrý displey.3 jsem v ruce prozatím neměl,ale mrknu na ní...
beecher (9270)|27.1.2005 18:00
Byl jsem se dneska znova podivat na prodejne ET na DP3. Jsem myslel, ze mam jeste zalepene oci ze spanku, coz tezko, protoze bylo 14:30, ale fakt ten display je teda tezky prusvih...
Pripomina mi to, jak jsem se nekoho s iPAQem 4150 na 1. pravidelnem prazskem srazu ptal, co to tam ma nastavene za zlute barvy, proc si tam nenastavi bilou. No jenom jsem se na to proste dival pod blbym uhlem...
Jak tady PavelR. dobre poznamenal, nikdy se na PDAcko nedivame pod kolmym uhlem a doporuceni divat se na to pod nim opravdu neobstoji.
To u MDA2/DP2 nic takoveho neexistovalo, opravdu by mne zajimalo, kde "soudruzi z HTC udelali chybu..." :)
Miloš Strouhal (3997)|27.1.2005 18:15
[QUOTE="beecher"]....a doporuceni divat se na to pod nim opravdu neobstoji....[/QUOTE]
To by totiz bylo jako by do navodu napsali, pri telefonovani vzdy zvednete levou ruku nad hlavu, a zkrizte si nohy..:D :D :D
Kazdy kdo mate ted u sebe nejake PDA ci MDA, sednete si na chvilku na zidli ke stolu, polozte na stul pred sebe svuj pristroj, udelejte si pohodli, vemte stylus, a zacnete se zaritenim pracovat.;) Az tak ucinite, po chvilce toho nechte, a uvedomte si v jake poloze prave jste. Pod jakym uhlem se na displej divate. Je to snad 90 stupnu???:O To bych chtel videt ty zirafi krky, jak je nad stolem natahujete, aby jste toho docilili..:D :D ;)
Kato_ce4you (970)|27.1.2005 18:38
Vzdyt presne to jsem tady psal - ty moje vypocty s uhlama :D

XP - jeste k tomu dialeru - uz verim vsemu, ale tomuhle fakt ne - takhle blbe na tom ten displej opravdu neni - to si nenecham vymluvit - to ma byt modra - je to jinej skin -



mam teda narozdil od tebe (ktery mas zkusenosti a navic obe zarizeni) pouze tyto obrazky, ale tohle je proste jinej skin - nemuzu si pomoct - TMO tam proste pribalil jinej skin.. Tohle uz ma bliz k tomu standardnimu Windowsovskymu... Vzdyt se na to podivej - jiny tvar tlacitek, logo T-Mobile navic a ta barva je proste jina - sry, ale tohle mne nevymluvis.. Ostatne proc by tam podle tebe TMO nemohl dat nejaky jiny skin? Vzdyt pomoci XDASkinChooseru je to lehky jedna radost, tak proc by to nezvladl tam dat operator uz standardne?
Miloš Strouhal (3997)|27.1.2005 19:05
Vsad boty ze je.. Prohrajes je!;) Vsem nevericim rad predvedu v praxi.. Vydrz az budu mit trojku zpet, udelam opet fotky tech dialpadu, tentokrat zblizka a z jineho uhlu, nejlepe zezhora, a muzes mi ty boty pak zaslat..:D A nebo je jeste snazsi pro vas neverici, skocit na prodejnu Tmobilu, ci Eurotelu, a nechat si trojku ukazat, a porovnejte si to s dvojkou sami.. Samozrejme nesmite stat hned pod zarivkou, je treba jit nekam do polosera, aby vase oci zacali citliveji vnimat.. Na svetle to neuvidite. A pokud se vam podari vlezt nekam do tmy, to bude teprve podivana..:(
Kato_ce4you (970)|27.1.2005 19:38
Boty sazet nebudu (abys nepadl smrady :D), ale proste tomuhle neverim - to je moc - az budes met to MDA III zpet a pres XDA Phone Skin Chooser tam nahrajes stejny skin (ne ze das moznost "Original Skin", ale opravdu nejaky jiny a na obe zarizeni), tak pak "mozna" uverim :cool:

Ale uz zacinam citit, ze tady jdu trosku do flame (ikdyz urcite ne), ale presto je to OT, takze uz mlcim.. ;)
HOWG
Stheepan (194)|28.1.2005 09:06
Ha ha, mam eurotel dataphone III, zluta barva tam opravdu trochu je, ale ty fotky vyse foceny ze strany (z uhlu) jsou opravdu sci-fi, v realu to tak hroozne jak vyse neni...asi autor opravdu narazil na "špatnej kus" nebo je to sikovnej kutil ve photoshopu :o))))))
Miloš Strouhal (3997)|28.1.2005 09:39
[QUOTE="Stheepan"]Ha ha, mam eurotel dataphone III.....[/QUOTE]
Jak jsem již psal, pro kohokoliv není nic snažšího než se sebrat, a zajít si to ověřit na prodejnu. Podotýkám, že je potřeba nestát přímo pod zářivkou, jít někam do pološera (tak byly pořízeny i ty fotografie) a dále je velmi důležité vzít si do ruky MDA II (či jiné PDA) s velmi kvalitním displejem, jelikož teprve při tomto porovnání ta žlutá vynikne. Ať už více při pohledu jemně zespodu (nejpřirozenější a nejčastější pohled na PDA), či z boku, nebo o trošku méně, při kolmém pohledu.

A jedna otázka pro Stheepana: a s jakýmpak PDA jsi to porovnával ty?:) ;) Jestli jsi z Prahy, a máš problém sehnat MDA II, velice rád ti zapůjčím to své..
Suoraj (704)|28.1.2005 10:00
To je právě v tom porovnání. Na iDNES je o tomhle taky polemika . Pokud měl někdo Siemens A55 nebo Nokii 3330 a pak kouká na MDA III, tak je to pro něj nádherná bílá. Potom si MDA III položí omylem na bílou A čtyřku a zjistí, že něco nehraje. Potom si tu A čtyřku vyfotí a ona bílá neni bílá? To co napsal Becher o tom iPAQu - ano bylo to toho rejži z moravy a aniž bych chtěl popudit iPAQáře tak sem měl na test 5550 a taky ho má trochu žlutej...:?
Stheepan (194)|28.1.2005 10:02
pro XP: z prahy nejsem, Liberec...
porovnaval jsem to s MDA II, ale jak jsem psal, nadech zlute u 3jky je, to je bez debat, ale aby me to az tak obtezovalo, ze bych kvuli tomu vracel pristroj nebo doma brecel, tak to teda neeeeee o:))))
beecher (9270)|28.1.2005 10:04
Já su blbec... Já to neporovnal s Dellem, páč mně tak nějak stačilo to, že se to při snížené intenzitě světla rovnalo displayi, co je na iPAQu 4150...
Asi tam ještě jednou zajdu a trochu si zaprovokuji... :D :yes:
Miloš Strouhal (3997)|28.1.2005 10:10
Pro všechny kteří by se pozastavují nad tím, proč proti MDA III tak zbrojím, a snažím se tu ve velkém upozornit na jeho vady (a nejen tady, upozorňuji na to i na jiných fórech a diskusích na internetu) je vysvětlení jednoduché.
Tlak na operátory! Jelikož jedině oni mají v moci s tím něco dělat. Mohou o těchto problémech informovat dodavatele, a ten zas informaci zdělí výrobci. Což by postupem času mohlo vést k výrobě serií (pokud budu uvažovat hodně optimisticky), jež budou mít již vyměněný displej za kvalitnější, a mohly by být provedeny úpravy v rámci toho problematického BlueTooth.. "A vo tom to je!" Jako příklad uvedu MDA II, a jeho novější série, jež ještě o něco korektněji zobrazují bílou! Opravdu. Mam kolem sebe dva lidi s MDA II, kteří mají ještě o něco kvalitnější displej než já. Sice jenom o fous, ale při přímém porovnání je rozdíl vyditelný. pokud se na sraz dostaví z@vináčník, nebo pan Fanfulík, rád vám toto porovnání předvedu na vlastní oči.;) ....................................................................................... A o to mi právě jde!!! Protože lidi jsou od přírody hluší a slepý, a bojí se ozvat.
Miloš Strouhal (3997)|28.1.2005 10:13
[QUOTE="beecher"]Já su blbec... Já to neporovnal s Dellem, páč mně tak nějak stačilo to, že se to při snížené intenzitě světla rovnalo displayi, co je na iPAQu 4150...
Asi tam ještě jednou zajdu a trochu si zaprovokuji... :D :yes:[/QUOTE]
Udělej to prosím, už kvůli mě!;)
Miloš Strouhal (3997)|28.1.2005 10:17
[QUOTE="Stheepan"]..ale aby me to az tak obtezovalo, ze bych kvuli tomu vracel pristroj nebo doma brecel, tak to teda neeeeee o:))))[/QUOTE]
No vidíš to! A pro mne je to tak velký problém, že se mi MDA III libí méně a méně. A stále raději používám MDA II.;)
Jsem prostě náročnější zákazník než jsi ty! Jelikož jsem již několik podobných zařízení (zřejmě) narozdíl od tebe vlastnil, a aby toto momentálně nejnovější a nejdražší zařízení (MDA/XDA III) bylo zároveň i skoro tím nejhorším, to mi opravdu nedá spát!:mad:

Proč se na idnes navážím tolik do autora recenze ti nedošlo? Jelikož v celé recenzi nepadla jiná slova, než jak je to skvělé, a úžasné zařízení! A pokud náhodou narazil na nějaké nedostatky, okamžitě je zakecal, nebo alibisticky obhájil a převedl v pozitivní vlastnost zařízení. Viz. obhajoba toho šmejdského foťáku v dobách, kdy je standart u mobilů střední třídy 1Mpix.. K smíchu. Pokud ti stále není jasné o čem mluvím, přečti si nějakou velkou recenzi zařízení na tomto webu.. Myslím, že rozdíl je poněkud zřejmý..;) A uvidíš jej na první pohled i ty.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|28.1.2005 10:26
[QUOTE="xp"].... Protože lidi jsou od přírody hluší a slepý, a bojí se ozvat.[/QUOTE]
Jojo, pravdu máš, po přečtení tvé diskuze na iDnes k recenzi MDA III jen dodávám, že se ozvou, ale na špatnou adresu... kdo chce vědět více, ať si to pročte také...
Stheepan (194)|28.1.2005 10:51
[QUOTE="xp"][QUOTE="Stheepan"]..ale aby me to az tak obtezovalo, ze bych kvuli tomu vracel pristroj nebo doma brecel, tak to teda neeeeee o:))))[/QUOTE]
No vidíš to! A pro mne je to tak velký problém, že se mi MDA III libí méně a méně. A stále raději používám MDA II.;)
Jsem prostě náročnější zákazník než jsi ty! Jelikož jsem již několik podobných zařízení (zřejmě) narozdíl od tebe vlastnil, a aby toto momentálně nejnovější a nejdražší zařízení (MDA/XDA III) bylo zároveň i skoro tím nejhorším, to mi opravdu nedá spát!:mad:

Proč se na idnes navážím tolik do autora recenze ti nedošlo? Jelikož v celé recenzi nepadla jiná slova, než jak je to skvělé, a úžasné zařízení! A pokud náhodou narazil na nějaké nedostatky, okamžitě je zakecal, nebo alibisticky obhájil a převedl v pozitivní vlastnost zařízení. Viz. obhajoba toho šmejdského foťáku v dobách, kdy je standart u mobilů střední třídy 1Mpix.. K smíchu. Pokud ti stále není jasné o čem mluvím, přečti si nějakou velkou recenzi zařízení na tomto webu.. Myslím, že rozdíl je poněkud zřejmý..;) A uvidíš jej na první pohled i ty.[/QUOTE]


no jasne ze me doslo proc to delas :o) a neboj se, objektivni jsem a clanek na IDNES me prijde samozrejme tendencni ci zaujaty, ale .... AD1) do ET III jsem sel i kdyz jsem vedel jaky bude mit fotak, proste me staci na fotku volajiciho, jine vyuziti pro me nema vyznam, chapu ze pro ostatni ANO... AD2) chtel jsem integrovane wifi AD3) chtel jsem QUERTY klavesnicku, protoze proste pisu SMS za jizdy v aute, coz proste stylusem nenapisu :o))) ... o ostatnich standardnich funckostech se nebudu zminovat :o)
Miloš Strouhal (3997)|28.1.2005 11:03
Jasný, každý má na zařízení jiné požadavky. To je v pořádku. Já jen dodávám, že až udělají něco s tím displejem a modrým zubem, budu s tím zařízením také již celkem spokojen.;) Nová verze ROM odstraňující všechny další "mušky" by také neškodila.:yes:

A jelikož jsem již na vlastní oči viděl přístroje MDA II s různými displeji, mam pocit, že je reálná naděje, aby totéž bylo časem běžné i u MDA III.:yes:

A psaní recenzí v tomto smyslu:

Displej (vyňato z recenze DataPhonu III uveřejněné na serveru idnes)

Eurotel DataPhone III je vybaven dotykovým displejem o rozměrech 56 x 74 mm s úhlopříčkou 3,65 palce (92,8 mm). Displej dokáže zobrazit až 65 536 barev v rozlišení 208 x 320 bodů. Tento aktivní transreflektivní displej zobrazuje velice dobře text, obrázky, fotografie i videa.

Snad jediné, co se dá tomuto displeji vytknout, je skutečnost, že příliš odráží světlo a že se v něm tedy často vidíme sami. To je bohužel nemoc snad všech větších displejů a setkat se s ní můžete velmi často.


...to příliš neurychlí.;) Spíše nažene více "manažérů" do prodejen, jelikož těm jde především o to aby byli "in".
zavinac_ce4you (38)|28.1.2005 11:23
XP,... kdyz si byl u me ve Frescu tak jsme to testli MDAII. moje Stribro II. a kick the shitIII. A kdybych ti nedal pivko tak si me tu omdlel,.. Ja rikal, ze je to jantarova barva a jeste pro obraIII. hralo plus to ze ja mam folii ktera taky trosku stahuje je urcite rozdil v matne a leskle desce.... Je to trosku navrat,.. kdyz uz udelame stavku za display. Co stavkovat i za sluchatka, zase mi jedna pecka upadla rozlepilo se to,... F..K OFF uz mam doma troje posr... sluchatka......! Jeste, ze mam aspon na cihle ten bilej playlist....
:D
beecher (9270)|28.1.2005 11:26
[QUOTE="xp"]Jasný, každý má na zařízení jiné požadavky. To je v pořádku. Já jen dodávám, že až udělají něco s tím displejem a modrým zubem, budu s tím zařízením také již celkem spokojen.;) Nová verze ROM odstraňující všechny další "mušky" by také neškodila.:yes:[/QUOTE]
Nevim, jaka to je verze, ale i-mate na PDA2k uz davno vydal update...
http://www.clubimate.com/index.asp?PageAction=DEVICE_PDA2K_BT3
[QUOTE]This ROM build provides some significant improvements in radio, audio, bluetooth, Photo Id, and operating functionality.[/QUOTE]
Miloš Strouhal (3997)|28.1.2005 11:29
2 zavin@čník: Já jsem ti to neřekl, ale jsi jeden z těch "postiženců" co mají novější sérii MDA dvojek.. Neřekl jsem ti to proto, že ti ten displej závidim.:D :D :D ..a že bych ti ho z cihly nejraději vymontoval, a namontoval k sobě. Upozornil jsem na to jen pana Fanfulíka, a ten když si to prohlédl, a uviděl ten rozdíl mezi displeji dvou totožných zařízení, tak nadšením málem vylétnul z bot..;) Však to budete mít šanci vidět všichni na srazu, pokud jeden z vás dvou dorazí.:yes: A né, že si tu teď všichni MDÁ dvojkaři začnete navzájem závidět!!!:D Asi jsem vám to snad raději neměl ani říkat..:sarcastic:
Miloš Strouhal (3997)|28.1.2005 11:33
[QUOTE="beecher"]Nevim, jaka to je verze, ale i-mate na PDA2k uz davno vydal update...[/QUOTE]
Mam u sebe již druhou trojku za poslední dva měsíce. V té první byl ten update od i-mate o kterém mluvíš. Dle mých praktických zkušeností jsem ten BT modem nerozchodil ani tam..:? Navíc, já mluvím o ofiko updatu poskytovaném operátorem. Málokdo si teď riskne ztrátu záruky. Ačkoliv by mělo jít původní ROM zálohovat. A musíš uvažovat trochu globálně. Kolik lidí MDÁčka vlastní, a kolik z nich je schopno si jej flešnout.. Na ce4you či xda-dev chodí jen část majitelů těchto zařízení..;)
beecher (9270)|28.1.2005 11:40
[QUOTE="xp"][QUOTE="beecher"]Nevim, jaka to je verze, ale i-mate na PDA2k uz davno vydal update...[/QUOTE]
Mam u sebe již druhou trojku za poslední dva měsíce. V té první byl ten update od i-mate o kterém mluvíš. Dle mých praktických zkušeností jsem ten BT modem nerozchodil ani tam..:? Navíc, já mluvím o ofiko updatu poskytovaném operátorem. Málokdo si teď riskne ztrátu záruky. Ačkoliv by mělo jít původní ROM zálohovat. A musíš uvažovat trochu globálně. Kolik lidí MDÁčka vlastní, a kolik z nich je schopno si jej flešnout.. Na ce4you či xda-dev chodí jen část majitelů těchto zařízení..;) [/QUOTE] Ja to dal jenom k dobru, ze si pamatuji, ze to na mne jednou RSS ctecka vyplivla...
Chcel som iba pomoct! :D

Jo, a tohle je nejlepsi hlaska... :D
(To ty licence na ten WidComm ty firmy koupily pred peti lety? Pokud si dobre pamatuji, timhle je postizeno snad kazde zarizeni s WidCommem...)
00045456_A050125_DNO_ETDPIII-BT2_N_3c7R.jpg
zavinac_ce4you (38)|28.1.2005 11:42
[QUOTE="xp"]2 zavin@čník: Já jsem ti to neřekl, ale jsi jeden z těch "postiženců" co mají novější sérii MDA dvojek.. Neřekl jsem ti to proto, že ti ten displej závidim.:D :D :D ..a že bych ti ho z cihly nejraději vymontoval, a namontoval k sobě. Upozornil jsem na to jen pana Fanfulíka, a ten když si to prohlédl, a uviděl ten rozdíl mezi displeji dvou totožných zařízení, tak nadšením málem vylétnul z bot..;) Však to budete mít šanci vidět všichni na srazu, pokud jeden z vás dvou dorazí.:yes: [/QUOTE]
Nevim jestli si na sraz mam vzit rovnou helmu. Podle me bude rvacka jako prase. Co mas za display..... trojku? Rach bum*@,.. bez na druhou stranu stolu... tady sedej Dvojky...:D :D :D
beecher (9270)|28.1.2005 11:44
[QUOTE="xp"][QUOTE="beecher"]Já su blbec... Já to neporovnal s Dellem, páč mně tak nějak stačilo to, že se to při snížené intenzitě světla rovnalo displayi, co je na iPAQu 4150...
Asi tam ještě jednou zajdu a trochu si zaprovokuji... :D :yes:[/QUOTE]
Udělej to prosím, už kvůli mě!;) [/QUOTE] Na ja, ale kde vezmu fotak, kurna? :?
Miloš Strouhal (3997)|28.1.2005 11:52
Foťák neřeš. Vyhodili by tě z té prodejny, že jim tam sabotuješ..:D :D :D Prostě to porovnej v nějakém přítmí s Dellem, a popiš nám sem podle nejlepšího vědomí a svědomí své zkušenosti.:yes:

Ale pokud máš v Eurotelu či T-mobilu nějaké známé, tzn. že tě s tím foťákem nevyhoděj, ale naopak ti poskytnou čas a klid si to korektně odfotit (někde v přítmí), tak mi řekni, já vemu pořádnej foťák v práci, a zajdeme tam spolu.;)
beecher (9270)|28.1.2005 13:13
XP díky, ale není třeba... Důkazy jsou nezvratné!!! ;)

Byl jsem se podívat na Jindrišské v ET, kde mi ochotně jedna slečna/paní (omlouvám se, že nevím, nějak jsem si nevšimnul osazenstva levého prsteníčku, no škoda, byla pěkná ;) :yes: ) uvěřila ty moje bulíky, co jsem jí vešel na nos... :D (Omlouvám se...) Ale byla velmi milá, příjemná a velmi ochotná, za to má ET ode mne za 1! :yes:

Takže opakuji, to co jsem tady již napsal...

DISPLAY NA DATAPHONE 3 JE NAPROSTÁ KATASTROFA!!!

Přidávám fotografii ze své Nokie, DP3 v porovnání s Dellem X50v, obě zařízení na plné podsvícení, spuštěné Poznámky, foceno pod úhlem "pracuji na zařízení položeném na stole", v prodejně s rozsvícenými zářivkami.
Já vím, že Dell to s barvami taky nemá moc v pořádku (jsou takové více studené, ale to já přežiju, páč to mám rád :) ), ale to nemění nic na tom, že DP3 má ten display takový, jaký má, tedy příšerně žlutý, což mi i ta slečna/paní potvrdila!
00045480_Obraz009_nKXQ.jpg
Pavel Koza (4761)|29.1.2005 12:34
Koukam, jak se to tady rozjizdi;) Jen bych rad ubezpecil vsechny majitele MDA III ci podobnych klonu, ze neni nutne panikarit. Lidi majici vic jak 1000 prispevku nejsou normalnimi uzivateli (nic ve zlem:) a pokud PDA berete jen jako dalsi uzitecnou vec, je nutne brat jejich (OK, nase:) nazory s rezervou.

Podobne je to ve vsech oborech, ktere jsou pro cast lidi velkym konickem. Napriklad muj kolega je schopen 4 hodiny diskutovat o tvaru prednich svetlometu jeho vytuneneho milacka zatimco me na mem autu bohate staci to, ze tam nejake svetlomety jsou a ze obcas svitej:D

To, ze je displej MDA III v porovnani s vetsinou ostatnich Pocket PC dost bidny je sice fakt, ale vetsina prave tech manageru a dalsich uzivatelu si toho pri cteni posty, psani kratkych dokumentu ci telefonovani nevsimne.
Marixy (54)|29.1.2005 17:38
Neměl jste někdo pře MDA 3 iPAQ 4150? Je ten displej zhruba stejný? Když jsem totiž měl ten 4150 nový, koukal jsem, kdeže se dá zapnout místo žluté bílá :) Ale časem jsem si na to zvyknul, taky co jsem jiného měl dělat :) Jinak je zajímavé, že světle šedá je dobrá, jen ta čistě bílá...

A ještě bych měl jeden dotaz - rozumí si MDA3 dobře s BT HF? Docela bych přivítal, kdybych ho měl někde v aktovce a v kapsičce jen HF...

Dík, Ivoš
Pavel Koza (4761)|29.1.2005 20:52
[QUOTE="Marixy"]Neměl jste někdo pře MDA 3 iPAQ 4150? Je ten displej zhruba stejný? [/QUOTE]

Neni uplne stejny, ale mozna je to tim, ze ten iPAQ uz preci jen ma neco za sebou... Pokud si vzpominam, tak zlutej byl podobne, jen mel nizsi jas (hold je uz trochu vysvicenej...).

Tedy abych byl presny - porovnaval jsem to vedle sebe, zluta byla v obou pripadech jasne patrna, ale iPAQ byl navic i na maximum vyrazne mene jasny.
Stheepan (194)|30.1.2005 11:29
[QUOTE]A ještě bych měl jeden dotaz - rozumí si MDA3 dobře s BT HF? Docela bych přivítal, kdybych ho měl někde v aktovce a v kapsičce jen HF...

Dík, Ivoš[/QUOTE]


ja mam MDA III a bluetooth handsfree od motoroly a no problem....
Scythe_ce4you (130)|30.1.2005 13:19
.. No slovenská skúsenosť .....:D
....Žltá je žltá....
....a to su obrazky bez podsvietenia /vacsina/ aby ste si nemysleli ze zlte to je len z podsvietenim......
00045764_15859_qfw.jpg 00045764_16319_CCvf.jpg 00045764_16334_5Vj2.jpg 00045764_16335_3N7B.jpg 00045764_16336_RC3.jpg 00045764_16339_IFf7.jpg