Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Je Loox 720 pomaly?

Tomas Novak (4)|27.1.2005 08:01
Zdravim vsechny majitele 720ek

Ja sam mam Loox 600 a premyslim o upgradu na 720ku. Prochazel jsem si ruzna fora a co mne zacina znervoznovat je zminka dvou detailech - rychlost a vydrz baterie. Ja bych se chtel zeptat na tu rychlost.

Nekolikrat jsem cetl, ze Loox 720 je jaksi pomalejsi zduvodu VGA (vice pixelu). Zvlast v porovnani s iPaq2210 a ostatnimi 320x240 PDA. Prekreslovani mezi aplikacemi neni okamzite a clovek ma pry pocit, ze je to cele nejake pomale.

To same se psalo sve doby o Loox 600 s tim, ze nekteri trvrdili, ze to neni tak hrozne. Po 2.5 letech s Looxem musim rict, ze je to hrozne. Zvlast kdyz dostanu do ruky jine PDA od kolegu. To jiz nikdy vice. Snad pry existuji nejake nove drivery pro 720, ale co zlepsuji a jak moc uz jsem se nedocetl.

Takze jak je tedy 720ka svizna?

Chtel jsem se jeste zeptat, zda by nekdo z Prahy s Looxem 720 nebyl ochoten mi ji predvest, kdyz je na nem neco nainstalovano. V prodejnach to ukazuji bez jedineho nainstalovaneho programu coz mi neni moc platne. Chtel bych na vlastni oci videt ten rozdil VGA a 320x240 a rychlost po nainstalovani beznych programu. Pokud by jste byl nekdo ochoten tak by mi to moc pomohlo.

Diky

Tomas




Pavel Koza (4761)|27.1.2005 08:07
[QUOTE="Tomas Novak"] Chtel jsem se jeste zeptat, zda by nekdo z Prahy s Looxem 720 nebyl ochoten mi ji predvest, kdyz je na nem neco nainstalovano. V prodejnach to ukazuji bez jedineho nainstalovaneho programu coz mi neni moc platne. Chtel bych na vlastni oci videt ten rozdil VGA a 320x240 a rychlost po nainstalovani beznych programu. Pokud by jste byl nekdo ochoten tak by mi to moc pomohlo.[/QUOTE]

Napiste mi SZ, myslim, ze mohu pomoci.
Milan Švec (938)|27.1.2005 08:21
[QUOTE="Tomas Novak"]... rychlost a vydrz baterie....[/QUOTE]Tomáši, stačí režim "Turbo" (na 720ce) - svižnost nesrovnatelná proti 600ce.
Napájení - úplně jiná třída. Při mém běžném používání (data, i-net, záznam zvuku, fotky) výdrž podle zátěže mezi 6 - 12 hodinami. Tedy při náročnějším provozu mě odpoledne upozorní, že je třeba dobít (to je při cca 27 % kapacity). A pak jede ještě asi hodinu až dvě - podle režimu. Mám od začátku rezervní baterii. Použil jsem ji zatím třikrát (od října 2004).
Tomas Novak (4)|27.1.2005 08:39
Ahoj Milane,

Jo Turbo zminovali, ale pak pry jde zase vydrz baterie rapidne dolu. Nemas odhad jak moc?

A vydrz 6-12 mi prijde docela hodne. Co ja jsem cetl tak se psalo maximalne o 4.5 hodinach setrneho zachazeni. Nekdo dokonce zminoval, ze tu koluji verze ktere vydrzi 4.5 a ktere vydrzi vic jak 6. Otazka co je na tom pravdy.

Tomas
Crusader_ce4you (624)|27.1.2005 09:05
Výdrž baterie je různá a hodnocená subjektivně. Mě vydrží při režimu Turbo celý den, ale rozhodně ne při celodenním používání. Opravdu záleží jakou práci na Looxovi děláš. Kdybys ho ráno v 8 nastartoval a pracoval nonstop (e-maily, internet, psaní dokumentů, excel), tak počítám, že po poledni už budeš muset hledat nabíječku, ale pokud třeba stáhneš maily, zabrouzdáš a potom Looxe vypneš a vše zopakuješ znova po půl hodinách, tak ti vydrží až do pozdního odpoledne. A nemám pocit, že by na tom některé z novějších PDA bylo výrazně lépe či hůře.
Tomas Novak (4)|27.1.2005 09:09

Aha. To je fakt otazka co kdo mysli tim vydrz 6 hodin. Ja kdyz uvazuji o vydrzi 4.5 hodiny tak myslim kontinualni provoz. Pouzivam na to utilitku UpTime, ktera sleduje jak dlouho byl Loox v provozu a tudiz vim ze moje 600vka vydrzi ted po dvou letech tak 4 hodiny kontinualniho provozu bezneho pouzivani - PIM, email, explorer.

Coz kdyz jedu treba na sluzebku letadlem a pak vlakem tak neni moc a nestaci to.

Tomas
Crusader_ce4you (624)|27.1.2005 09:23
[QUOTE="Tomas Novak"]
Coz kdyz jedu treba na sluzebku letadlem a pak vlakem tak neni moc a nestaci to.
Tomas[/QUOTE]

No, tak potom bych doporučil záložní baterii nebo doufat, že v letadle a ve vlaku bude zásuvka pro dobíjení.