Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

nové téma

Kubiiiik (37)|26.1.2005 19:22
Je mi líto, že se znovu vracím k tématu, je mi také líto, že některé z Vás rozlobím tím, že zakládám novou diskuzi, nicméně, sesypali jste se tu na mě jako hrušky a potom téma uzavřeli, takže se bohužel těžko můžu jakýmkoli jiným způsobem bránit.

Předně se chci omluvit za to, že jsem na web umístil program včetně hesla, tudíž jsem ohrozil chod tohoto výtečného serveru, pardón omlouvám se.

Co ale nechápu je přístup některých z Vás. Diskuzní forum jako je toto, může být dle mého názoru jenom těžko kdy přehledné do takové míry, aby zde každý okamžitě našel to, co hledá. Proto se dívím tomu, když se zlobíte, že zakládám nové téma, i přes to, že tento způsob může být daleko rychlejší i přehlednější. Ano, umím používat tlačítko hledat, pokud však hledám, ne zrovna specifický výraz, stane se mi, že výsledek je několik desítek diskuzí po desítkách stránek, v nichž se hledaný výraz objevuje buď okrajově, nebo né přímo v té souvislosti, kterou hledám já. Proto založím nové téma s konkrétním požadavkem. Očekávám potom, že mi dobrá duše, kterých je na tomto serveru více než dost buď poradí, nebo odkáže přímo na danou diskuzi s konkrétní stranou, kde je požadované zmiňováno, potom už není pro dalšího příchozího nic jednoduššího, než se řídit dle odkazu, pokud si pomocí tlačítka hledat, vyhledá stejný výraz, jako jsem se pokoušel bez úspěchu najít já.

Mám ale spíš pocit, že tento server je jakýmsi duševním vlastnictvím úzkého okruhu zasvěcených přispěvovatelů, kteří bez vynechání čtou každý příspěvek, aby jim neutekla možnost být tím prvním, kdo nejlépe vymyslí řešení. Jistě, tak to má být a bez těchto lidí by ani takovýto server těžko mohl existovat, uvědomte si ale prosím, že ne každý má zmapované diskuze stejně jako vy a né každý má čas a nervy na to procházet dlouhé diskuze a hledat to pravé. Nedivím se, že se zlobíte, když se ptám na věci, o kterých zde byla řeč, jiště, proč o nich znova a zvnova hovořit, to ale přece nikdo nechce, stačí vložit příslušný odkaz a je to, téma se uzavře na dvou příspěvcích a je vymalováno. Nebo i tak chci moc? Tak proč potom nová témata vůbec čtete? když již v nadpisu se mluví o věci, která jíž byla zmiňována, jen proto, aby bylo možno si ulvevit nad méně znalým uživatelem??

Další věc která mě zarazila je přístup nejmenovaného uživatele, který se významě a řádně viditelně pozastavoval nad tím, jaké že to mám vlastně stupindní dotazy. Samozřejmě, stupidita mých dotazů je přímo úměrná znalostem práce s MDA a danému uživateli se omlouvám, že nesdílím jeho výtečné vědomosti. Nikdy jsem neměl čas se MDA věnovat natolik, abych potřeboval pomoc ce4you, teď ano, proto se ptám. Není snad diskuzní forum založené na těch, kteří hledají otázky a na těch kteří odpovídají?


no to snad jen na vysvětlenou.

Jestli se zlobíte ještě víc, než před chvílí, tak se nezlobte
:((
jumbo_ce4you (162)|26.1.2005 19:30
Chceš udělat rekord v počtu naštvaných moderátorů za den? :D :D :D :D

To, co ti v předchozích diskusích napsali, jsou dobře míněné rady. Pročítám diskuse, dokud si nejsem jistý, že mi nezbyde nic jiného, než založit nějakou novou. Záleží jen na trpělivosti a ohleduplnosti. Tenhle server je ohromná odborná knihovna a nemůžeš hned ode dveří volat, že něco nevíš. Projdi, co se tvého problému dotýká, potom se ptej. Žádný problém nevyžaduje okamžitou odpověď, všechno má svůj čas :D A bručounstvím fousatých profesorů se nenech odradit, za nějakou dobu ti dojde, že to s tebou myslí dobře :yes: Jinak si myslím, že takhle osobní příspěvek do tohoto tématu nepatří. I to se nauč.
Merlin_CZ (108)|26.1.2005 21:13
zeptam se te jinak ... predstav si, ze jsi na tomhle foru rekneme uz treba rok ... a docela dost tomu rozumis... a chces lidem poradit pomoct a podobne... a ted ti kazdej druhej den budou lidi zakladat nova temata s tema stejnyma otazkama ... budes porad odpovidat ? nebo se to za chvili zvrhne v predpripravene odpovedi v textovych souborech a pouze ctrl+c ctrl+v kopirovani do diskusi .....

nemyslis ze by to za chvili zacalo pripominat praktiky jistych nejmenovanych firem ? nehlede na kvalitu ktera by sla rapidne dolu ...

nerikam, ja tu jsem teprve chvilicku ... a urcite jsem taky zalozil par tematek ktere nebyly uplne nove a daly se najit... :)

proste jinak nez ctenim hledanim a patranim se odpovedi nedoberes... protoze jestli budes pokracovat tak jak pokracujes.... tak se tech par lidi co tu odpovidaji nastve a nedozvis se nikdy nic. zkus se nad tim zamyslet...

heh to jsem se rozepsal.... :)
Miloš Strouhal (3997)|26.1.2005 22:00
Přesně o půlnoci ti tuto diskusi přesunu do sekce: Co se jinam nevešlo. Tam totiž patří. To jen tak na okraj, abys to ráno nehledal a nemusel zakládat hned další, ju?;) Prostě se věnuj tématu jež jsi zde započal, ale na místě kam to patří.
Díky za pochopení.
Scythe_ce4you (130)|26.1.2005 23:03
Mno mojich príspevkov je tu ako psov v rómskej osade /živích/ ale nedá mi aby som sa teraz nezapojil.....
Ako to ja vidím - situácia na tomto servery je taká že sú tu ludia ktorých tieto zariadenia bavia a stále skúmajú možnosti a vylepšenia ....
Niektorý ako XP z jeho slušnou rétorikou a láskou k blížnemu svojmu :D sú ešte aj ochotný pomáhať luďom ako napr. vy tým že odpovedajú na ich dotazy ...
ALE!!!!

Jednak p.Koza nezaložil tento server kôli tomu aby ho zavreli /server/ z dôvodu warezu , čo je jasne napísané v pravidlách - keby tam bolo niečo o štúdijných účeloch viem o tom.....

Tento server nie je ani jeden obrovský FAQ , pre nováčikov i ked si neviem predstaviť oblasť o ktorej by ste tu nenašli všetko čo potrebujete .

Bežný USER by po prečítaní týchto diskusíí mal nabúchaného Qteka ako nikto v jeho okolí a momentálne sa tu už riešia len high-end problémy a dolaďovačky do ktorých sa vačšinou púšťajú len jedinci , ktorých to baví....

A pokial tvrdíte , že Vás nebaví , čítať všetky tieto diskuzie tak pravdepodobne budete musieť čakať , kým si niekto s týchto dobrých ludí najde čas aby Vám odpovedal.....čo ako si tu tak všímam niekedy môže trvať a trvať......

....je to ale len môj názor ale ako sa tu poslednou dobou hovorí ....

nedalo mi.....
Pavel Koza (4761)|26.1.2005 23:04
[QUOTE="Kubiiiik"]Je mi líto, že se znovu vracím k tématu, je mi také líto, že některé z Vás rozlobím tím, že zakládám novou diskuzi, nicméně, sesypali jste se tu na mě jako hrušky a potom téma uzavřeli, takže se bohužel těžko můžu jakýmkoli jiným způsobem bránit.[/QUOTE]

V pohode, to zamceni nebylo moudre.

Vy se na to divate pouze svym pohledem - mate samozrejme pravdu, ze zpusob zalozeni noveho tematu se stale stejnou otazkou je rychlejsi. Pro Vas...

Myslite si, ze ten zkuseny uzivatel nosi v hlave stovky a tisice URL a na Vasi otazku bez zavahani odpovi? Ani nahodou, ten pouzije vyhledavani a trpelive se proklika temi desitkami nalezenych odkazu, kde nezanedbatelnou cast bohuzel tvori stale se opakujici zakladni dotazy podobne tem Vasim, na ktere nekdo poslal jeden prosty odkaz na odpoved... Takze tim, ze vytvorite dalsi zbytecne tema, na ktere se odpovi odkazem, jen docilite toho, ze az se na webu vyskytne nejaky Kubiiik2, tak mu misto nekolika desitek diskuzi na ten samy dotaz vyjedou ne desitky, ale rovnou stovky diskuzi, nacez se samozrejme zdesi a radeji se zepta s tim, ze jeden duplicitni dotaz nikoho nezabije...

Neberte to prosim jako nejakou buzeraci ci ze jsme si na Vas zasedli. Neni to pravda. Jen nam ctenarsky zajem trochu prerusta pres hlavu, takze se ted snazime s tim neco delat.

Znovu vsak musim zopakovat tu zakladni tezi - na ce4you dostavate informace zdarma a platite za to svym casem. Pokud nemuzete (ci nechcete) platit svym casem, musite si bohuzel najit jinou formu pomoci. Vynasobte svych 10 novackovskych dotazu, ktere jste za 3 dny polozil, tisicem (asi tolik je po Vanocich novych uzivatelu ce4you s novym PDA, mozna jeste vic) a dojdete k tomu, ze kdyby byl kazdy stejne zaneprazdneny jako Vy (tedy poslal "jen" par rychlych, zakladnich dotazu), tak to tady muzem zabalit. A o tom to cele je.

A jeste posledni myslenka - i kdyz tomu ted asi tezko uverite (pote, co jsme Vas tu takhle sepsuli), vetsina z nas ma radost z toho pomahat a poteseni z toho, ze je dalsi clen jakesi virtualni rodiny PDAckaru se svym zarizenim spokojeny. Takze kdyz se mekdo hodi dotaz typu "pomoc, za pul hodiny mam prezentaci, PDAcko mi krachlo a mam jen zalohu, jak to z toho rychle dostanu", tak ho nikdo nebude poucovat o tom, jak se na ce4you vyhledava, ale pomuze rovnou. Vase dotazy napriklad ohledne tvorby CABu vsak byly uplne jineho razu a vzhledem k jejich poctu proste doslo k tomu, o cem se zda jiz par hodin bavime...
Scythe_ce4you (130)|26.1.2005 23:22
To: Pavel Koza

Vidím že rétoricky nadaných je nás tu viacej....:D ;)