Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Spb Software House uveřejnil Spb Clone

Pavel Koza (4761)|25.1.2005 16:31
http://www.spbsoftwarehouse.com/products/clone/?en

Společnost Spb Software House dnes na trh uvedla novou aplikaci pod názvem Spb Clone. Jedná se o nástroj určený firmám, které používají spoustu stejných a stejně nakonfigurovaných zařízení. Pomocí této aplikace se celý proces výrazně zjednoduší - z jednoho zařízení se sejme obraz paměti a na ostatní se pak tento obraz nainstaluje. Během několika minut (cca. 3 minuty) je celé zařízení nakonfigurované a připravené k práci.

Vlastnosti

  • Jen jedno zařízení je nutné ručně nastavit, ostatní jsou klonována
  • Průměrný čas klonování jsou 3 minuty.
  • Datový soubor je možné komprimovat a šifrovat
  • Samorozbalovací nebo samospustitelný datový soubor je možné uložit i na kartu
  • Možnost nastavení různých IP adres a jmen pro různá zařízení (pomocí INI souboru)

A proč je nástroj určený převážně firmám? Protože 299 amerických dolarů je za program pro koncového uživatele příliš:) Licence je celofiremní, takže i když se staráte o 100 zařízení, platíte pořád stejně.
00044765_s01_pxZ6.gif 00044765_s03_Tlpt.gif
Arkobad (134)|26.1.2005 11:28
Hm. A co takhle udelat si backup a restore potom provest na vice zarizenich? To preci funguje, ne?
jumbo_ce4you (162)|26.1.2005 12:46
Je to tak, (včera jsem to psal zde), ale je to nepoměrně delší, přes Backup a Restore je to v mém případě cca 15 až 20 minut komplet, přes ten soft podle popisu 3 minuty.
Penne (3)|1.2.2005 13:29
Mám stejný názor. Myslím, že Backup funguje stejně. Ten čas je pravda, ale nemyslím, že časový rozdíl je nějak neúnosný. Výhodou snad může být, že je to samospustitelný soubor a dá se šifrovat.
fockey (33)|14.2.2005 23:49
Rozhodně to pro našince nemá moc smysl... Backup & Restore sice zabere více času, ale nestojí to nic :yes: A pro majitele LOOXíků ještě možnost FSC Backup (i když je to malino záludné, protože při obnově to nezvládne diakritiku a místo háčků jsem tam nesmysly --> vhodné jen pro ENG) howgh