Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 32

Téma: ma smysl prechazet z psiona?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

Mam revo a dumam nad necim novym, hlave mi chybelo podsviceni displaye, moznost pouzivat SD karty a vystup na sluchatka. (mp3)
    Ale jak to tak posloucham, tak je to s pocketpc dost hruza!
    S vydrzi baterek jsem tak nejak pocital. (zlaty 3a-cko!)
    Ale cekal sem napriklad, ze postu budu cist samozrejme prez ssl imap a jak to tak ctu, tak to takovou trivialitu vubec neumi!
    Nebo se pletu?
    A jak je to treba s rychlosti (a moznosti?) cist ruzny pdf dokumenty? (cca do 2MB)
    Jak rychle to umi nacist jpg(dejme tomu 2Mbit) z karty? (prohlizeni fotek)
    Mam se fakt tak desit?
    JP
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Oct 2003

Revo jsem měl, resp. Diamond Mako a myslím, že přechodem na PPC jsem nic neztratil, naopak mnohem více získal. Nebál bych se toho.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2004

Revo jsem kdysi měi, ale už je to tak dávno, že si ani nemohu vzpomenout. Samozřejmě, že jej mám schované a funkční, tak jsem jej zapojil do sítě a hle, Revo obživlo. Můj názor: Revo a iPAQ 4700 je jako parní lokomotiva a kosmická loď. Obě nás dopraví tam kam chceme, ale jde o to, kam chceme a jak rychle tam chceme být. Co dodat?
    MilanO

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

No toho sem se prave bal! :-) Jen aby ta parni lokomotiva nebyla nakonec rychlejsi!
    Nechci zazraky, jen kalendar a ukolnicek, moznost poslouchat mjuzik, cist si pri tom knizku/manual.., moznost stahnout si postu a obcas mrknout na fotky na vetsim displeji nez ma muj fotak.

Nováček
    Registrace
    May 2004

Citace Původně odesláno od dodox
    No toho sem se prave bal! :-) Jen aby ta parni lokomotiva nebyla nakonec rychlejsi!
    Nechci zazraky, jen kalendar a ukolnicek, moznost poslouchat mjuzik, cist si pri tom knizku/manual.., moznost stahnout si postu a obcas mrknout na fotky na vetsim displeji nez ma muj fotak.
    Kdyby jenom kalendář, úkolníček, pak je možná lepší Palm, ale jestli i poslouchat muziku, číst e-knížky, stahovat poštu, prohlížet fotky atd., tak to jednoznačně PocketPC.

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Jak rychle to umi nacist jpg(dejme tomu 2Mbit) z karty? (prohlizeni fotek)
    U fotek hodne moc zalezi na pouzitem programu. Ten zabudovany MS Pictures je u vetsich souboru na nic, cekat pul hodiny na nahledy je tragedie.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

...Mam se fakt tak desit?
    Já myslím, že určitě.

Moje první PDA bylo taky se Symbian EPOCem (MC 218 = PSION 5mx). Odejít jsem od něj musel kvůli XP, které se s ním už nechtěly kamarádit při synchronizaci (jako ještě předtím pořád používané W95).

V porovnání s tím, co mi dnes poskytuje WM2003SE na VGA displeji LOOXe 720 se všemi jeho připojitelnými periferiemi, mělo tehdejší rozměrnější, těžší a v možnostech do minulého století patřící PDA v jednom přece svoji výhodu. (Kromě výměny/nabití dvou tužkových článků jednou za tři týdny, o což se ale u 720ky nestarám vůbec, dobíjení běží bez mé péče.)

Koukal jsem na jeho zelený displej průměrně pár minut denně.
    Což se teď nedá srovnávat (a to s ním nehraju hry, nepouštím si na něm filmy a hudbu a ještě ho nepoužívám pro GPS).

Registrace
    Nov 2007

Mam zkusenosti jen s o dalsi kategorii starsi masinou. To nebyla ani parni lokomotiva, to byly jen lepsi tenisky. Co se tyce podsviceni, tak to je nezaplatitelne logicky ve tme a na dennim svetle( uz jsem ho pouzil i jako baterku). Moznost poslouchat hudbu nebo pouzit 500MB kartu je pro me taky nezaplatitelna.

Pak tu jen vyvstava dalsi otazka: Pokud je treba jen na kalendar, poznamky apod, tak starsi masina MUZE, nebo lepe receno je rychlejsi. Proste zmacknout na klavesnici klavesu pro kalendar a opdklepnot bylo jednodussi.

Jenom me trochu desi pomysleni, ze by mnou pouzivana masina mela recenzi na www.obsoletecomputermuseum.org

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

takze bazarovy loox 410 za 5k asi nebude nejhorsi volba, ne?

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

ahoj,
    pokusim se ti odpovedet jako dlouholety uzivatel Reva plus (4 roky) a novy uzivatel Pocket PC (FS Loox 420 od prosince)
    takze co te asi nejdriv dostane je stadardni vlastnost woken - jakmile si se zarizenim budes trochu hrat, experimentovat a instalovat, nebudes se stacit divit kolik resetu potrebujes a to jak sw tak hard - oproti psionu nebe a dudy. taky musis porad cistit registry a tak coz na psionu neni. zkratka windows jsou proti EPOCu opravdu nutne zlo.
    kalendar je na psionu z meho hlediska mnohem lepsi - ten Outluk vzhled mi na win nikdy neprirost k srdci. Jinak word, excel a tak jsou cca na stejno.
    moznosti pripojeni - tady win vede, prece jen Psion mel jen infra nebo seriak na kolibce, Loox ma BT (pro me jeden z hlavnich duvodu upgradu), SD slot rozhodne potesi (1 GB karta to jisti) a wifi taky neni k zahozeni. Nicmene obcas neco nastavit je o nervy
    multimedia - tady opet vede win ale je to hlavne starim zarizeni - hry moc nehraju (teda skoro vubec) mp3 malokdy ale neco na PPC mam, filmecky sem zatim jen tak zkousel.. nicmene potesi ze to zarizeni na to ma potencial.
    Co je rozhodne plus je podsviceni displeje. barevny displej taky potesi ale dalo by se bez nej zit.
    vydrz - drive mi Revo vydrzelo 12 hodin, dnes tak 7.. melo starou bolistku, NIMH baterky. Loox vydrzi tak 3, 4 hodinky to je sice slaby ale da se to prezit
    ergonomie prace - co naplat, klavesnice u Reva je o mnoho vyse nez SW klavesnicka na PPC, rozeznavani pisma sem se dodnes nenaucil.. az bude chvili cas
    Rychlost - nezlobte se na me, ale na to ze Revo melo 36 MHz procesor a Loox ma 400 se mi ROZHODNE nezda 11x rychlejlsi.. subjektivne je to stejny. a to aplikace na Revu taky nebyly zadny orezavatka.
    Pro me ten upgrade smysl mel, BT a SD uz byla nutnost - jako navigaci s BT GPS by Revo asi uz taky nestacilo.. ale na Revo vzpominam s laskou
    Nekdo tady psal ze to je jako kosmicka lod a parni lokomotiva - dovolim si nesouhlasit. Spis bych uzil prirovnani - drive kdyz byly PPC v plenkach tak byl Psion mercedes mezi kapesnimi pocitaci - PPC (drive WinCE pokud si pamatuju) se placaly nekde na urovni Skody Favorit ve stadiu prototypu. Dnes je to jako stary mercedes versus uplne nove auto - v obojim se da celkem pohodlne jezdit, ale ty roky vyvoje ja nove technologie sou proste znat.. dovoluji si tvrdit ze kdyby dnes bylo Revo II nebo uz spise Revo III tak bych rozhodne nemel PPC a Revo by se se Symbianem vesele smalo kapesnim okynkum jejich snaze opet ho aspon dohnat.. Ovsem myslim ze vsichni vime jak Psion dopadl - na co je vam dokonala technika kdyz mate na houby marketing

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Ja jsem se pokousel prejit z Reva na PDA, a jsem z toho nemocny.
    Pouzival jsem Revo jako notebook.
    - kontakty
    - zapisy z jednani
    - tabulky excel
    - word dokument

Pocem se me styska (Revo)
    - vydrz baterek 7 dni
    - super stabilni system bez zpomalovani a presipaciho kolecka
    - klavesnice
    - rozliseni displeje
    - propojeni schranky mezi PC a Revem
    - multimedia nepotrebuji ikdyz pustit si film na PDA je prijemna vec
    - moznost tisku primo z Reva i pres PC
    - super dobre programy na spravu SIM a telefonu (Phonema PRO)
    - za 5 let uzivani jsem resetoval pouze asi 3x a nikdy neprisel o data

Co se me nelibilo na Revo
    - spatna vydrz baterii
    - teoreticky me nevyhovoval cernobily displej

Co se me libi na PocketPC
    - pousteni filmu
    - barevny displej
    - dostupnost novych aplikaci

Co se me nelibi
    - nestabilni system, aspon nekolikrat tydne reset
    - uz jednou jsem prisel o data (nastesti zalohuji)
    - nestabilni rychlost a nutnost ponechat spoustu volne pameti
    - nepropojeni schranky s PC
    - nulova podpora tisku (katastrofa)
    - takrka nulova moznost rozumne pouzivat textovy editor natoz excel

Zaver
    Revo je zastarale avsak jako maly noteboolk dobre pouzitelne a prakticke.
    PDA nabizi spoustu barev. Poslouzi jako mensi herni konzola a jako databanka ci velmi jednoduchy zapisnik na kratke poznamky. Ovsem zpracovat na nem dopis ci excelovskou tabulku je velmi tezke a na toto se nehodi.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Jeste dodatek:

Psion mel super vyrobky, bohuzel diky blbe strategii kdy ignoproval nastup PDA ("Nase vyrobky jsou pro managery a ne na hry. Zde neni potreba barevny displej ci MP3 podpora..") je vsemu konec.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Citace Původně odesláno od Kocir
    Ja jsem se pokousel prejit z Reva na PDA, a jsem z toho nemocny...
    ...
    - nestabilni rychlost a nutnost ponechat spoustu volne pameti
    - nepropojeni schranky s PC
    - nulova podpora tisku (katastrofa)
    - takrka nulova moznost rozumne pouzivat textovy editor natoz excel

Zaver
    Revo je zastarale avsak jako maly noteboolk dobre pouzitelne a prakticke.
    PDA nabizi spoustu barev. Poslouzi jako mensi herni konzola a jako databanka ci velmi jednoduchy zapisnik na kratke poznamky. Ovsem zpracovat na nem dopis ci excelovskou tabulku je velmi tezke a na toto se nehodi.
    Dodoxi, nevěř všemu, co kdo napíše. Zkus nejdřív zjistit, z čeho vycházejí uváděné argumenty (= čemu kdo říká PDA).

Výše citovaný autor nás chtěl (při svém stavu - chápu a nedivím se) určitě dobře pobavit.

V mém případě se mu to povedlo dokonale. (ipfe, máš konkurenci!)

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Citace Původně odesláno od patros
    Kdyby jenom kalendář, úkolníček, pak je možná lepší Palm, ale jestli i poslouchat muziku, číst e-knížky, stahovat poštu, prohlížet fotky atd., tak to jednoznačně PocketPC.
    Neřekl bych, že něco s toho dělá Palm hůře.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2004

Dodoxi, tady alespoň vidíš, že situace je vážná, nikoli však zoufalá. Přeji Ti, aby ten strojek co si vybereš splnil vše co od něj budeš žádat a aby jsi byl jen a jen spokojený, což se jistě stane, protože Tvým požadavkům totiž vyhovuje jakékoli PDA co se dá koupit.
    MilanO

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. A-GPS (asisted GPS) - smysl, výhody?
    Od pdq v sekci Navigace zbývající
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 06-10-2008, 13:49
  2. Má ještě smysl měnit Compact I za Vario?
    Od toorek_ce4you v sekci Jaké si vybrat / koupit zařízení?
    Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 03-08-2007, 00:38
  3. Ma smysl pouzivat exchange s MDA Compact?
    Od cenebris v sekci Obecné problémy
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 07-06-2005, 13:56
  4. Má smysl uvažovat nad PDA??
    Od jixjox v sekci Co se jinam nevešlo
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 28-02-2005, 21:17
  5. Service Pack - ma to smysl?
    Od Namornik. v sekci Zbývající zařízení HP a Compaq
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 22-11-2004, 08:52