Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ma smysl prechazet z psiona?

dodox (79)|25.1.2005 11:53
Mam revo a dumam nad necim novym, hlave mi chybelo podsviceni displaye, moznost pouzivat SD karty a vystup na sluchatka. (mp3)
Ale jak to tak posloucham, tak je to s pocketpc dost hruza!
S vydrzi baterek jsem tak nejak pocital. (zlaty 3a-cko!)
Ale cekal sem napriklad, ze postu budu cist samozrejme prez ssl imap a jak to tak ctu, tak to takovou trivialitu vubec neumi!
Nebo se pletu?
A jak je to treba s rychlosti (a moznosti?) cist ruzny pdf dokumenty? (cca do 2MB)
Jak rychle to umi nacist jpg(dejme tomu 2Mbit) z karty? (prohlizeni fotek)
Mam se fakt tak desit?
JP
Jandik (17)|25.1.2005 12:03
Revo jsem měl, resp. Diamond Mako a myslím, že přechodem na PPC jsem nic neztratil, naopak mnohem více získal. Nebál bych se toho.
MilanO_ce4you (187)|25.1.2005 12:12
Revo jsem kdysi měi, ale už je to tak dávno, že si ani nemohu vzpomenout. Samozřejmě, že jej mám schované a funkční, tak jsem jej zapojil do sítě a hle, Revo obživlo. Můj názor: Revo a iPAQ 4700 je jako parní lokomotiva a kosmická loď. Obě nás dopraví tam kam chceme, ale jde o to, kam chceme a jak rychle tam chceme být. Co dodat?
MilanO
dodox (79)|25.1.2005 13:20
No toho sem se prave bal! :-) Jen aby ta parni lokomotiva nebyla nakonec rychlejsi!
Nechci zazraky, jen kalendar a ukolnicek, moznost poslouchat mjuzik, cist si pri tom knizku/manual.., moznost stahnout si postu a obcas mrknout na fotky na vetsim displeji nez ma muj fotak.
patros_ce4you (29)|25.1.2005 13:28
[QUOTE="dodox"]No toho sem se prave bal! :-) Jen aby ta parni lokomotiva nebyla nakonec rychlejsi!
Nechci zazraky, jen kalendar a ukolnicek, moznost poslouchat mjuzik, cist si pri tom knizku/manual.., moznost stahnout si postu a obcas mrknout na fotky na vetsim displeji nez ma muj fotak.
[/QUOTE]

Kdyby jenom kalendář, úkolníček, pak je možná lepší Palm, ale jestli i poslouchat muziku, číst e-knížky, stahovat poštu, prohlížet fotky atd., tak to jednoznačně PocketPC.
Pavel Koza (4761)|25.1.2005 13:52
[QUOTE="dodox"]Jak rychle to umi nacist jpg(dejme tomu 2Mbit) z karty? (prohlizeni fotek)[/QUOTE]

U fotek hodne moc zalezi na pouzitem programu. Ten zabudovany MS Pictures je u vetsich souboru na nic, cekat pul hodiny na nahledy je tragedie.
Milan Švec (938)|25.1.2005 14:02
[QUOTE="dodox"]...Mam se fakt tak desit?[/QUOTE]Já myslím, že určitě.

Moje první PDA bylo taky se Symbian EPOCem (MC 218 = PSION 5mx). Odejít jsem od něj musel kvůli XP, které se s ním už nechtěly kamarádit při synchronizaci (jako ještě předtím pořád používané W95).

V porovnání s tím, co mi dnes poskytuje WM2003SE na VGA displeji LOOXe 720 se všemi jeho připojitelnými periferiemi, mělo tehdejší rozměrnější, těžší a v možnostech do minulého století patřící PDA v jednom přece svoji výhodu. (Kromě výměny/nabití dvou tužkových článků jednou za tři týdny, o což se ale u 720ky nestarám vůbec, dobíjení běží bez mé péče.)

Koukal jsem na jeho zelený displej průměrně pár minut denně.
Což se teď nedá srovnávat (a to s ním nehraju hry, nepouštím si na něm filmy a hudbu a ještě ho nepoužívám pro GPS).

CommanderZ (1798)|25.1.2005 14:38
Mam zkusenosti jen s o dalsi kategorii starsi masinou. To nebyla ani parni lokomotiva, to byly jen lepsi tenisky. Co se tyce podsviceni, tak to je nezaplatitelne logicky ve tme a na dennim svetle( uz jsem ho pouzil i jako baterku). Moznost poslouchat hudbu nebo pouzit 500MB kartu je pro me taky nezaplatitelna.

Pak tu jen vyvstava dalsi otazka: Pokud je treba jen na kalendar, poznamky apod, tak starsi masina MUZE, nebo lepe receno je rychlejsi. Proste zmacknout na klavesnici klavesu pro kalendar a opdklepnot bylo jednodussi.

Jenom me trochu desi pomysleni, ze by mnou pouzivana masina mela recenzi na www.obsoletecomputermuseum.org
dodox (79)|25.1.2005 15:45
takze bazarovy loox 410 za 5k asi nebude nejhorsi volba, ne?
kuba78 (42)|25.1.2005 15:55
ahoj,
pokusim se ti odpovedet jako dlouholety uzivatel Reva plus (4 roky) a novy uzivatel Pocket PC (FS Loox 420 od prosince)
takze co te asi nejdriv dostane je stadardni vlastnost woken - jakmile si se zarizenim budes trochu hrat, experimentovat a instalovat, nebudes se stacit divit kolik resetu potrebujes a to jak sw tak hard - oproti psionu nebe a dudy. taky musis porad cistit registry a tak coz na psionu neni. zkratka windows jsou proti EPOCu opravdu nutne zlo.
kalendar je na psionu z meho hlediska mnohem lepsi - ten Outluk vzhled mi na win nikdy neprirost k srdci. Jinak word, excel a tak jsou cca na stejno.
moznosti pripojeni - tady win vede, prece jen Psion mel jen infra nebo seriak na kolibce, Loox ma BT (pro me jeden z hlavnich duvodu upgradu), SD slot rozhodne potesi (1 GB karta to jisti) a wifi taky neni k zahozeni. Nicmene obcas neco nastavit je o nervy
multimedia - tady opet vede win ale je to hlavne starim zarizeni - hry moc nehraju (teda skoro vubec) mp3 malokdy ale neco na PPC mam, filmecky sem zatim jen tak zkousel.. nicmene potesi ze to zarizeni na to ma potencial.
Co je rozhodne plus je podsviceni displeje. barevny displej taky potesi ale dalo by se bez nej zit.
vydrz - drive mi Revo vydrzelo 12 hodin, dnes tak 7.. melo starou bolistku, NIMH baterky. Loox vydrzi tak 3, 4 hodinky to je sice slaby ale da se to prezit
ergonomie prace - co naplat, klavesnice u Reva je o mnoho vyse nez SW klavesnicka na PPC, rozeznavani pisma sem se dodnes nenaucil.. az bude chvili cas
Rychlost - nezlobte se na me, ale na to ze Revo melo 36 MHz procesor a Loox ma 400 se mi ROZHODNE nezda 11x rychlejlsi.. subjektivne je to stejny. a to aplikace na Revu taky nebyly zadny orezavatka.
Pro me ten upgrade smysl mel, BT a SD uz byla nutnost - jako navigaci s BT GPS by Revo asi uz taky nestacilo.. ale na Revo vzpominam s laskou
Nekdo tady psal ze to je jako kosmicka lod a parni lokomotiva - dovolim si nesouhlasit. Spis bych uzil prirovnani - drive kdyz byly PPC v plenkach tak byl Psion mercedes mezi kapesnimi pocitaci - PPC (drive WinCE pokud si pamatuju) se placaly nekde na urovni Skody Favorit ve stadiu prototypu. Dnes je to jako stary mercedes versus uplne nove auto - v obojim se da celkem pohodlne jezdit, ale ty roky vyvoje ja nove technologie sou proste znat.. dovoluji si tvrdit ze kdyby dnes bylo Revo II nebo uz spise Revo III tak bych rozhodne nemel PPC a Revo by se se Symbianem vesele smalo kapesnim okynkum jejich snaze opet ho aspon dohnat.. Ovsem myslim ze vsichni vime jak Psion dopadl - na co je vam dokonala technika kdyz mate na houby marketing
Kocir (836)|25.1.2005 19:09
Ja jsem se pokousel prejit z Reva na PDA, a jsem z toho nemocny.
Pouzival jsem Revo jako notebook.
- kontakty
- zapisy z jednani
- tabulky excel
- word dokument

Pocem se me styska (Revo)
- vydrz baterek 7 dni
- super stabilni system bez zpomalovani a presipaciho kolecka
- klavesnice
- rozliseni displeje
- propojeni schranky mezi PC a Revem
- multimedia nepotrebuji ikdyz pustit si film na PDA je prijemna vec
- moznost tisku primo z Reva i pres PC
- super dobre programy na spravu SIM a telefonu (Phonema PRO)
- za 5 let uzivani jsem resetoval pouze asi 3x a nikdy neprisel o data

Co se me nelibilo na Revo
- spatna vydrz baterii
- teoreticky me nevyhovoval cernobily displej

Co se me libi na PocketPC
- pousteni filmu
- barevny displej
- dostupnost novych aplikaci

Co se me nelibi
- nestabilni system, aspon nekolikrat tydne reset
- uz jednou jsem prisel o data (nastesti zalohuji)
- nestabilni rychlost a nutnost ponechat spoustu volne pameti
- nepropojeni schranky s PC
- nulova podpora tisku (katastrofa)
- takrka nulova moznost rozumne pouzivat textovy editor natoz excel

Zaver
Revo je zastarale avsak jako maly noteboolk dobre pouzitelne a prakticke.
PDA nabizi spoustu barev. Poslouzi jako mensi herni konzola a jako databanka ci velmi jednoduchy zapisnik na kratke poznamky. Ovsem zpracovat na nem dopis ci excelovskou tabulku je velmi tezke a na toto se nehodi.
Kocir (836)|25.1.2005 19:11
Jeste dodatek:

Psion mel super vyrobky, bohuzel diky blbe strategii kdy ignoproval nastup PDA ("Nase vyrobky jsou pro managery a ne na hry. Zde neni potreba barevny displej ci MP3 podpora..") je vsemu konec.

Milan Švec (938)|25.1.2005 20:18
[QUOTE="Kocir"]Ja jsem se pokousel prejit z Reva na PDA, a jsem z toho nemocny...
...
- nestabilni rychlost a nutnost ponechat spoustu volne pameti
- nepropojeni schranky s PC
- nulova podpora tisku (katastrofa)
- takrka nulova moznost rozumne pouzivat textovy editor natoz excel

Zaver
Revo je zastarale avsak jako maly noteboolk dobre pouzitelne a prakticke.
PDA nabizi spoustu barev. Poslouzi jako mensi herni konzola a jako databanka ci velmi jednoduchy zapisnik na kratke poznamky. Ovsem zpracovat na nem dopis ci excelovskou tabulku je velmi tezke a na toto se nehodi.[/QUOTE]
Dodoxi, nevěř všemu, co kdo napíše. Zkus nejdřív zjistit, z čeho vycházejí uváděné argumenty (= čemu kdo říká PDA).

Výše citovaný autor nás chtěl (při svém stavu - chápu a nedivím se) určitě dobře pobavit. :)

V mém případě se mu to povedlo dokonale. :D (ipfe, máš konkurenci!)

Drummer_ce4you (42)|25.1.2005 20:20
[QUOTE="patros"]Kdyby jenom kalendář, úkolníček, pak je možná lepší Palm, ale jestli i poslouchat muziku, číst e-knížky, stahovat poštu, prohlížet fotky atd., tak to jednoznačně PocketPC.[/QUOTE]

Neřekl bych, že něco s toho dělá Palm hůře.
MilanO_ce4you (187)|25.1.2005 21:52
Dodoxi, tady alespoň vidíš, že situace je vážná, nikoli však zoufalá. Přeji Ti, aby ten strojek co si vybereš splnil vše co od něj budeš žádat a aby jsi byl jen a jen spokojený, což se jistě stane, protože Tvým požadavkům totiž vyhovuje jakékoli PDA co se dá koupit.
MilanO
blue face (120)|26.1.2005 18:32
[QUOTE="Kocir"]
Co se me nelibi
- nestabilni system, aspon nekolikrat tydne reset
.[/QUOTE]

Zas tak bych nepřeháněl s těma Pocket PC. Já osobně přešel z PSIONA 5MX na SONY Clié NRV 77 (či jak se to jmenovalo) a po chvilce experimentů jsem absolvoval několik samovolných hard resetů u onoho sqělého a stabilního PALMA a to jsem ani nezkoušel žádné hacky.

Záleží na tom, jestli budeš od stroje "cpát" každou chvíli něco nového či nikoliv. Jestli si systém vyladíš (vyzkoušíš, co funguje), rozhodně ti nebude padat několikrát za týden.
kuba78 (42)|26.1.2005 22:01
Panove nehadejte se :-)
vsichni asi vi jak to je - kdo nekdy zkusil EPOC u Psiona, Palma i kapesni okna bude se mnou asi souhlasit - ve stabilite systemu je EPOC neprekonatelny. wokna jsou proste wokna.. a palm je nekde mezi.
Kdyz si ty PocketPC vyladis tak ten reset nebudes potrebovat tak casto.. aspon hard reset :-) ale chvili to trva. Jsou to porad jen windows.
Palm taky neni marny ale porad to neni ono..
a EPOC je EPOC. na to jak je stary je porad dobry. ale pokrok nezastavis.. Bohuzel pokud nekdo nevzkrisi Psiona a neuvede nove Revo tak asi vsichni u toho Billova systemu nakonec skoncime.
Ja sem byl dlouho zaprisahly uzivatel Reva a nedal sem na nej dopustit - a nedam dodnes - ale ten upgrade uz byl proste nevyhnutelny. A docela sem se s tim wokenim vynalezem szil.. laska na prvni pohled to neni, spis takove partnerstvi z rozumu. Takze ten kdo se na zacatku ptal - jestli to povazujes za nevyhnutelne, jdi do toho - neboj prezijes to .-)
PS: ale prejit na Nokiji z Erika me nedonuti nikdo.. :-)
Kocir (836)|26.1.2005 22:18
[QUOTE="Kuba78"]Panove nehadejte se :-)
vsichni asi vi jak to je - kdo nekdy zkusil EPOC u Psiona, Palma i kapesni okna bude se mnou asi souhlasit - ve stabilite systemu je EPOC neprekonatelny. wokna jsou proste wokna.. a palm je nekde mezi.
Kdyz si ty PocketPC vyladis tak ten reset nebudes potrebovat tak casto.. aspon hard reset :-) ale chvili to trva. Jsou to porad jen windows.
Palm taky neni marny ale porad to neni ono..
a EPOC je EPOC. na to jak je stary je porad dobry. ale pokrok nezastavis.. Bohuzel pokud nekdo nevzkrisi Psiona a neuvede nove Revo tak asi vsichni u toho Billova systemu nakonec skoncime.
Ja sem byl dlouho zaprisahly uzivatel Reva a nedal sem na nej dopustit - a nedam dodnes - ale ten upgrade uz byl proste nevyhnutelny. A docela sem se s tim wokenim vynalezem szil.. laska na prvni pohled to neni, spis takove partnerstvi z rozumu. Takze ten kdo se na zacatku ptal - jestli to povazujes za nevyhnutelne, jdi do toho - neboj prezijes to .-)
PS: ale prejit na Nokiji z Erika me nedonuti nikdo.. :-)[/QUOTE]

Plny souhlas s vyse citovanym.

Ovsem zda prejit nebo ne, je stejne otazka zodpovezena pouze vlastnim rozhodnutim na zaklade zhodnoceni vlastni potreb.
dodox (79)|26.1.2005 22:36
[QUOTE="Kuba78"]Panove nehadejte se :-)
vsichni asi vi jak to je - kdo nekdy zkusil EPOC u Psiona, Palma i kapesni okna bude se mnou asi souhlasit - ve stabilite systemu je EPOC neprekonatelny. wokna jsou proste wokna.. a palm je nekde mezi.
Kdyz si ty PocketPC vyladis tak ten reset nebudes potrebovat tak casto.. aspon hard reset :-) ale chvili to trva. Jsou to porad jen windows.
Palm taky neni marny ale porad to neni ono..
a EPOC je EPOC. na to jak je stary je porad dobry. ale pokrok nezastavis.. Bohuzel pokud nekdo nevzkrisi Psiona a neuvede nove Revo tak asi vsichni u toho Billova systemu nakonec skoncime.
Ja sem byl dlouho zaprisahly uzivatel Reva a nedal sem na nej dopustit - a nedam dodnes - ale ten upgrade uz byl proste nevyhnutelny. A docela sem se s tim wokenim vynalezem szil.. laska na prvni pohled to neni, spis takove partnerstvi z rozumu. Takze ten kdo se na zacatku ptal - jestli to povazujes za nevyhnutelne, jdi do toho - neboj prezijes to .-)
PS: ale prejit na Nokiji z Erika me nedonuti nikdo.. :-)[/QUOTE]

Tak to asi nejak vidim, skoda EPOCU, stejne mam tuseni, ze v tom jejich konci ma Bill ;-). A stacilo malo!
No uvidime, budu referovat.
Jeste se zeptam jak probehla migrace dat? Nejaky problemy?
Jinak sem cekal vetsi flame. :-)
PS: me zas z Nokie... :-)
Jandik (17)|27.1.2005 06:43
No já myslím, že hlavní problém byl v marketingu. Vždyť ještě před třemi lety se u nás Revo prodávalo za nějakých dvacet tisíc.
Nechal jsem si dovézt Diamond Mako, což bylo vlastně Revo+ pro US trh. Vyšlo mě to na čtyři tisíce.
Potřeboval jsem vyměnit akumulátory a nějakou další podporu. Jak myslíte, že se zachovala firma, která měla výhradní zastoupení Psionu u nás? Úplně se na mě vykašlali. Všechno jsem si chtěl zaplatit, samozřejmě.
Nekoupil jsem si od nich předražené Revo, tak jsem měl smůlu.
Okamžitě jsme ho prodal a vrátil se k Palmu a později přešel na PPC ... a nelituji.
RStein (2012)|27.1.2005 09:51
Tohle jsem posilal kdysi do jine konference a myslim, ze se to tyka tematu diskuze. Nejde o namet na Flamewar, jen o vyjadreni meho zklamani z PSIONA...

"Dnes jiz nejsou kapesni pocitace jen jednoucelovymi a predrazenymi zarizenimi, jejichz dominantnim ucelem by byla sprava PIM informaci. Samozrejme, ze u kapesniho pocitace stale sprava PIM dat hraje pri vyberu velkou roli, ale kapesni pocitace toho umi mnohem vic. Kdyz nenaleznete program, ktery by vam vyhovoval, ihned v zakladni SW vybave, tak si muzete vybrat z mnozstvi programu tretich firem. Existuji spickove komercni programy i jejich freewarove a nekdy i dostacujici alternativy. To plati pro vsechny tri majoritni platformy (Pocket PC, Palm, Symbian).

Mne je nejblizsi Pocket PC a myslim, ze zarizeni s Windows Mobile 2003 (SE) je dnes nejlepsi volbou. Mel jsem moznost zkouset Palm i Symbian, ale PALM (Handspring Treo ) na me pusobil mene vyzralym dojmem nez WM 2003 a Symbian (SE P800) mi pripadal pomaly. Nenechte si namluvit od nikoho, ze operacni system Windows Mobile je spatny, padavy, nevykonny a z jeho utrob se line dabelsky puch jen proto, ze jeho autorem je Microsoft. Zarizeni si pujcte, porovnejte a pak se sam rozhodnete, jaky OS Vam lepe vyhovuje.

Jeste muj postreh k volbe operacniho systemu. Pred par lety jsem si chtel koupit PDA a take, z podobnych duvodu asi jako nyni vy, jsem vyzadoval, aby zarizeni melo vestavenou klavesnici. Moje volba padla na PSION Revo. Kdyz jsem se ptal v diskuznich forech na slabiny Psiona Revo, zadne jsem se od jeho priznivcu nedovedel, protoze malokdo dokaze priznat, ze sve penize vyhodil za chybami prolezle zarizeni. Stale jsem jen od vsech slysel, jak je PSION bezvadne zarizeni a ze se s nim ostatni platformy nemohou vubec merit. Byl jsem naivni a Psiona jsem za hrisne penize koupil. Ihned pri prvnim nabijeni jsem zjistil, ze animovana ikona baterie nikdy neindikuje konec dobijeni. Myslel jsem si, ze je to vada meho kusu, ale po konkretnim dotazu byli fanaticti priznivci Psionu sdilnejsi a sdelili mi, ze se jedna o typickou zavadu a ze s tim nejde nic udelat. Pak nasledovaly radosti s rozchazenim komunikace pres IrDa u Nokie 7110. S vyssimi FW u S55 reagoval PSION na IrDa pripojeni vetsinou zatuhnutim nasledovanem v lepsim pripade SW, v horsim pripade HW resetem samozrejme s roztomilym bonusem ve forme ztraty vsech nezazalohovanych dat. Rad jsem se PSIONA zbavil a zjistil jsem, ze ani tu klavesnici jsem nepouzival tak casto, jak jsem puvodne predpokladal.

Lide kolem Pocket PC platformy vas vetsinou bez jakychkoli ritualnich tanecku kolem sve modly upozorni na vyhody a nevyhody svych zarizeni, protoze je nepovazuji za inkarnaci ideje dokonalosti na zemi a misto opakovani marketingovych frazi tlaci na odstranovani chyb. Rozvoj, kterym prosla platforma Pocket PC za tech par let, co je na trhu, je IMHO obdivuhodny.
blue face (120)|27.1.2005 11:38
[QUOTE="RStein"] Pak nasledovaly radosti s rozchazenim komunikace pres IrDa u Nokie 7110. S vyssimi FW u S55 reagoval PSION na IrDa pripojeni vetsinou zatuhnutim nasledovanem v lepsim pripade SW, v horsim pripade HW resetem samozrejme s roztomilym bonusem ve forme ztraty vsech nezazalohovanych dat. Rad jsem se PSIONA zbavil a zjistil jsem, ze ani tu klavesnici jsem nepouzival tak casto, jak jsem puvodne predpokladal.
Rozvoj, kterym prosla platforma Pocket PC za tech par let, co je na trhu, je IMHO obdivuhodny.
[/QUOTE]

Já měl PSIONA 5MX a REVO bych si třeba nekoupil. Bylo už příliš malé, nemělo výměnné baterie a v době barevných displejů iPAQů přišlo s monochormatickým a nepodsvíceným displejem apod. BTW to vše se objevovalo v nejrůznějších diskusích a recenzích (Abych si rýpnul - anebo si typický čech, který něco neuhlídá a pak si stěžuje). Ostatně v době, kdy se REVO objevilo na trhu, už byly první známky toho, že PSION výrobu PDA ukončuje a nebude je podporovat.

Ty nemožnosti spojení s mobilem, které vytýkáš, byly způsobeny právě zastaralostí systému, ne jeho "nedokonalostí". Chceš-li nějaký stroj hodnotit, je dobré jej srovnávat při jeho nástupu na trhu a ne na konci jeho životnosti.

(To mi připomíná jedny známé. Koupili si Forda Mondeo předchozí model když jej FORD vyprodával se slevou 200 000 Kč. A byli hrozně zklamaní, že není schopen konkurovat současným autům, že rámusí a nejede. Jaksi jim nedošlo, že to auto je konkurent Favorita a ne Octavie).
RStein (2012)|27.1.2005 11:57
[QUOTE="blue face"]

Já měl PSIONA 5MX a REVO bych si třeba nekoupil. Bylo už příliš malé, nemělo výměnné baterie a v době barevných displejů iPAQů přišlo s monochormatickým a nepodsvíceným displejem apod. BTW to vše se objevovalo v nejrůznějších diskusích a recenzích (Abych si rýpnul - anebo si typický čech, který něco neuhlídá a pak si stěžuje). Ostatně v době, kdy se REVO objevilo na trhu, už byly první známky toho, že PSION výrobu PDA ukončuje a nebude je podporovat.

Ty nemožnosti spojení s mobilem, které vytýkáš, byly způsobeny právě zastaralostí systému, ne jeho "nedokonalostí". Chceš-li nějaký stroj hodnotit, je dobré jej srovnávat při jeho nástupu na trhu a ne na konci jeho životnosti.

(To mi připomíná jedny známé. Koupili si Forda Mondeo předchozí model když jej FORD vyprodával se slevou 200 000 Kč. A byli hrozně zklamaní, že není schopen konkurovat současným autům, že rámusí a nejede. Jaksi jim nedošlo, že to auto je konkurent Favorita a ne Octavie).[/QUOTE]

Hned v prvnim prispevku jsem psal, ze jsem se na REVO vyptaval v diskuznich forech a precetl jsem vsechny mozne (nejen ceske) recenze.

Odpovedi byly asi takoveto:
1) Revo je sice predrazene, ale nic lepsiho na psani textu nesezenes. 5MX je zbytecna, REVO zastane stejniu praci.
2) Displej je sice cernobily a nepodviceny, ale z citelnosti nemusis mit obavy. Kdo nekdy pracoval delsi dobu s Revem i pri dobrem osvetleni, tak asi klel jako ja.
3) Po nainstalovani patche komunikacni knihovny chodi bez problemu i GPRS. Coz, jak jsem napsal v predchozim prispevku, nebyla pravda u vice telefonu. A argumentovat technologickou zaostalosti pristroje, kdyzt jedine, co jsem pozadoval bylo IrDa pripojeni a vysel oficialni patch na GPRS komunikaci?

S MDA II i jinymi PDA s WM si take uzivam svoje, ale uz bych nemenil...
RStein (2012)|27.1.2005 12:02
BTW: Nakonec ten problem pri komunikaci Psiona s S55 jsem vyresil jednim mene legalnim zasahem do knihovny s komunikacnim patechem. To by ale bezny uzivatel asi nemel delat...
dodox (79)|27.1.2005 12:30
kdyz uz plkame :-)
-argument "revo je maly" jsem prave videl jako plus!
-"znamky toho ze psion konci" po bitve je kazdej general :-)(jako s IPB, ted sem taky slysel ze kazdymu bylo jasny ze to krachne, kazdej asi neni kazdej :-)
-ja mam nokii 6310i a GPRS mi s tim chodi dobre, problem byl jen kdyz sem nasilim utnul email aplikaci a ip stack bezel vesele dal
-nemyslim,ze v ty dobe byl epoc buhvijak zastaralej
Ale jiste, je to historie, s tim uz nic neudelame.
Koukam,ze tady asi kupce na ten svuj stroj nenajdu,ze? Ale je fakt v poradku.

blue face (120)|28.1.2005 09:56
[QUOTE="dodox"]kdyz uz plkame :-)
-"znamky toho ze psion konci" po bitve je kazdej general :-)(jako s IPB, ted sem taky slysel ze kazdymu bylo jasny ze to krachne, kazdej asi neni kazdej :-)
-nemyslim,ze v ty dobe byl epoc buhvijak zastaralej
[/QUOTE]

U IPB jsem zrušil účet ještě před tím, než krachla, to totiž byla ze strany Zemana cílená likvidace. O krachu IPB mluvil tak dlouho, až prostě musel přijít. :((

Že je EPOC zastaralý nebylo myšleno jako nedokonalý. Dneska není tak stabilní systém. Zastaralý bylo spíš myšleno jako "nereagující na novější ostatní zařízení, nové standardy apod.".

Asi bych to tady neměl říkat, ale nebyla by pro tebe nakonec nejlepší Nokia comunicator?

Anebo jinak. Co vlastně chceš? Co potřebuješ? Na co máš peníze? Troufnu si tvrdit, že běžnu práci zvládají všechny platformy v novějších verzích. Jestli nejsi nějaký technoid (já třeba ne), tak si pak stejně vybereš podle momentálních sympatií, barvy, tvaru, kamaráda, souseda apod. :))
kuba78 (42)|28.1.2005 20:26
[QUOTE="dodox"][QUOTE="Kuba78"]Panove nehadejte se :-)
..[/QUOTE]

Tak to asi nejak vidim, skoda EPOCU, stejne mam tuseni, ze v tom jejich konci ma Bill ;-). A stacilo malo!
No uvidime, budu referovat.
Jeste se zeptam jak probehla migrace dat? Nejaky problemy?
Jinak sem cekal vetsi flame. :-)
PS: me zas z Nokie... :-)[/QUOTE]

Ahoj, migrace dat byla vcelku bez problemu ale ja toho moc nemel - akorat kalendar a kontakty a to z psiona jen vymazal protoze vse mam aj v telefenu (SE K700i) a v notebuku v Outluku (pouzivam na soukromy mail) a v Lotus Notes (na firemni veci). do noveho prcka sem to dostal normalne pri synchro. Podaril sem mi takovy kousek ze pres jeden SW - XTNDConnect od Erika, v podstate premalovany Lotus EasySync - ted synchronizuju jak Lotus, Outlook, mobil tak pocketPC. Delam synchro akorat kontakty a kalendar, do prcka jeste nahravam Favourites do explorera - mam ho doma pripojeny do wifiny. Maily nechavam v notebuku stejne ho mam skoro furt u sebe (workholic :-) a abych si ty kvanta mailu sypal jeste do kapesniho prcka a do telefonu pripadne tak to bych byl asi uplny magor :-)
akorat sem narazil na jediny problem, pri synchro Lotus-PPC kontakty se proste v prckovi prehodi jmeno a prijmeni - zadano je to porad spravne, ale najednou se proste prehodi razeni.. nevim co s tim este sem na to neprisel. Jako hlavni mam Lotusy takze priorita pri synchro jsou Notes a do tech ostatnich veci to jen nasypu cas od casu abych to mel vsude stejne.. a timto delam v podstate i nekolikanasobnou zalohu :-)

jinak co tu psali lidi o problemech Psion-Infra. chyba byla hlavne na strane nokije (vim ze to ode me jako antinokijare bude znit jako pomluva ale je to tak :-) muj stary S35 to vzdy spolehlive poznalo. Erika T68 taky, novou 700vku taky (ale uz ne cislem jen nejakym obecnym erik protokolem ci co. vsechno zkouseno v te interni aplikaci na telefon a ve phonemanu (neprekonatelny sw s laskou vzpominam a intenzivne hledam neco takoveho na kapesni wokynka).koneckoncu i co mam starou Nokiji 6310i (firemni) tak s prvnim opravdu fungujicim firmwarem to chodilo taky a poznalo ji to. Az ted dostanu v praci novej kram 6230 nebo jak se ta blbost jmenuje tak to taky zkusim (Revo porad slouzi - dal sem ho brachovi aby nelezo ve skrini a nebylo mu smutno :-) a myslim ze az dodaji poradny firmware tak to bude chodit taky. Nokije samo potom pude pryc. pritelkyne asi dostane ode me dalsi telefon :-)

hernajs to sem se teda rozepsal
dodox (79)|28.1.2005 21:00
Tak to vypada bud na looxe 410 (5k) nebo ipaq1940(4k).
Ten ipaq me laka moznosti pohrat si s linuxem (i kdyz je portace na tomhle typu v plenkach...), ale loox je asi lepsi (jen skoda,ze nema aspon malou flashku na zalohu dulezitych veci).
Nokia comunicatator me zrovna nelaka.
Jinak diky za celkem konstruktivni debatu. To se nekdy ve forech tezko hleda.
dodox (79)|31.1.2005 21:08
Tak mi na stole predemnou lezi looxik 410.
Teda reknu vam, outlook je teda vec! :-/
Jinak zkousim, zkousim..... ;-)
Jiri02 (62)|2.2.2005 18:17
Já mám Revo i Dell Axim X30. Jde o to, který strojek na co budeš používat. OS Windows Mobile (CE) má svoje a Epoc také. Porovnávat zařízení technicky asi není třeba, neboť je to jasné. Jen pár postřehů: Převod Contacts z EPOCu do CE jsem dělal Outlook a nebylo to triviální. Outlook totiž ignoruje (možná to s ním neumím - nemáme se rádi) např. položku Work Mobile (jen Home Mobile), dále neumí korektně zpracovat záznam, kde je v 1 kontaktu více telefonních čísel jednoho druhu (více různých Home Tel., více různých Work Tel. a pod.). Pokud v EPOCu hledám, zadávám dotaz bez diakritiky a EPOC najde odpovídající záznamy s diakritikou i bez. V CE to neumím a irituje mne to. Tónové vytáční telefonu - jedině v EPOCu! :yes: Ne, že by to některé SW pro CE neuměly, ale Contacts CE nejsou ani zdaleka tak inteligentní jako Contacts EPOCu - neumí např odpárat nebo naopak použít mezinárodní předvolbu podle toho, zda jsi v cizině a voláš mezinárodně či lokálně. Ani náhodou! Copak v cizině, ale i doma točí tónově mezinárodní předvolbu, což je apoň pro mne na 2 věci.
SMSky má EPOC promakané v základu, pro CE buď free (nic moc) nebo placený SW (neznám). Samozřejmě PhoneMan pro EPOC je oproti mně známým aplkacím onoho druhu stále třída.
Na druhou stranu Adobe Acrobat Reader pro CE (free) je o několik tříd lepší, než freeware pro EPOC. Opera ci jiný browser pro EPOC nedosahuje kvalit MSIE pro CE.
Pošta je tak zhruba nastejno, ale CE zobrazí i Word (jakž takž) i Excel.
Fotky a filmy na Psionu jsou oproti CE slabota.
Pro síťové administrátory Window2000/XP je Remote Desktop v CE dost dobrý, PuTTY je s EPOC verzí tak nastejno.
No, Psion je Psion, málo platné, CE cihla jej alepoň mě nenahradí! Ale ty barvy jsou jaksi bledší, zase ta klávesnice:yes: , Bluetooth, podsvícení, karty ...
Psiona bych nezahazoval, asi jako když si koupíš letadlo, auto nezahodíš.:))
dodox (79)|7.2.2005 18:15
Tedy to prirovnavani k letadlu a autu je podle me pekna blbina, nehodlam sebou tahat dve zarizeni.
Jinak par postrehu:
HW se mi libi, ale SW, teda tomu rikam pokrok! Kdyz srovnam aplikace na revu (rok cca 1991) a to co je v tech mobilnich vidlich (2003) to snad Mikro$$oft nemuze myslet vazne??!!!
To co umi Agenda na revu a to co NEumi outluuk, no to se ani neda srovnavat!
Lituju toho kdo to opravdu aktivne pouziva na svoje planovani casu...(existuje vubec nekdo takovy?) Jeste ze Pocket Informant to trochu vylepsi.
Jen jeste vyresit to vyhledavani bez/s diakritikou. Najit pak neco kdyz se nevi jak se to psalo je des a hruza! Nevi nekdo jak na to? To se mi na revu hrozne libilo, stacilo to napsat bez diakritiky a vysypalo to vsechno.
Vubec me nenapadlo, ze to neumi zadnou synchronizaci seznamu v telefonu.
Takze dalsi $$ za smartgsm.
Proc to neumi secure imap? ...>$$ za Webis mail
Proc se k tomu rovnou neprodava manual "Programujeme v Ceecku..."
Se stabilitou systemu to vcelku ujde, kdyz se experimentuje, tak se s tim musi pocitat.
Pavel Koza (4761)|7.2.2005 18:36
V roce 99, kdyz Pocket PC zacinaly, jsem MS hajil a ty Pocket parodie programu me vyhovovaly. Ted uz bez debat souhlasim s tim, ze jedine, co jakz tak ujde, je Excel (ale to je mozna jen muj pohled, pac ho pouzivam jen velmi omezene). Misto tech ostatnich veci by snad bylo lepsi mit o par mega vetsi safe storage...

Moc se tesim na Magneto, jestli se MS chytne za nos a ty aplikace upravi tak, ze se s tim bude dat pracovat i v roce 2005 a nebo jestli si zase jen 3 roky hrali s barvickama a generatorem tematek. Nechci mit v PDAcku ty nechutny bazmeky z desktopu, ale zase se to s tou jednoduchosti nesmi prehanet:)