Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

je možné vytvořit CAB z exe souboru, který je určen pro spuštění na PC???

Kubiiiik (37)|25.1.2005 11:49
je možné vytvořit CAB z exe souboru, který je určen pro spuštění na PC???

Děkuji
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|25.1.2005 12:01
Budeš muset napsat, co je to za program EXE.
Jestli je ten program primárně určen pro POCKETPC, ale instalace EXE souboru je pro PC, není problém.
Pokud je však určen jen PC, tak těžko. Možná tak v emulátoru PocketDosu.
Kubiiiik (37)|25.1.2005 12:16
[QUOTE="JirkaP."]Budeš muset napsat, co je to za program EXE.
Jestli je ten program primárně určen pro POCKETPC, ale instalace EXE souboru je pro PC, není problém.
Pokud je však určen jen PC, tak těžko. Možná tak v emulátoru PocketDosu.
[/QUOTE]

Samozařejmě jsem měl na mysli program, který je určen pro PPC, ale jeho instalace (*.exe) je spustitelna pouze na PC.
Miloš Strouhal (3997)|25.1.2005 12:42
V tom pripade je odpoved na tvou otazku jednoznacna. Ano, lze to. Uz rok nepouzivam na instalace nic jineho nez caby. Caby jez jsem vytvoril z exe souboru urcenych pro instalaci z PC. Mam pocit ze jsem se snad jeste nesetkal s programkem ktery bych do cabu nedokazal prevest..:)
Kubiiiik (37)|25.1.2005 13:52
Výýýýýýborně výýýýborně děkuji všem bohům, že je to možné, ALE JAK????????????????????

Dík
KS (29)|25.1.2005 13:54
Ja to delam tak, ze spustim instalaci exe na PC, pockam az se mi otevre okno ActiveSync (pozadujeli instalator nejake potvrzeni instalace, atd.. proklikam se), nepotvrdim zacatek instalace, ale ani ji nezrusim a budto v systemove slozce Temp nebo v adresari, kde je nainstalovany ActiveSync nebo primo v ProgramFiles (vzdy na PC) vetsinou najdu pozadovany CAB. Dal je to jasne.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|25.1.2005 13:59
[QUOTE="xp"]. Mam pocit ze jsem se snad jeste nesetkal s programkem ktery bych do cabu nedokazal prevest..:) [/QUOTE]

Slovo "převést" bych spíše nahradil slovem "najít". ;)

Při instalaci *.exe souboru, se totiž vyextrahovaný *.CAB uloží nejdříve někam na disk C:
Většinou do nějakého podadresáře v ActiveSync, případně do Temp, nebo přímo do Progam Files. Je to jen otázka hledání. :)
Kubiiiik (37)|25.1.2005 14:27
no toto :?

budu tedy hledat, dík moc
yasmeene2 (794)|25.1.2005 16:05
A nevíte jak udělat aby se ten .cab po instalaci v pedečku nevymazal? Zatím to dělám tak, že ho mám na kartě a když ho potřebuju nainstalovat tak jí zamknu proti zápisu.
Pavlucha (1496)|25.1.2005 16:07
[QUOTE="yasmeene2"]A nevíte jak udělat aby se ten .cab po instalaci v pedečku nevymazal? Zatím to dělám tak, že ho mám na kartě a když ho potřebuju nainstalovat tak jí zamknu proti zápisu.[/QUOTE]

Pukud budeš používat CABINST, dá se to tam nastavit. Umí i zvolit úložiště k instalaci.

PavelR. (2184)|25.1.2005 17:26
[QUOTE="yasmeene2"]A nevíte jak udělat aby se ten .cab po instalaci v pedečku nevymazal? [/QUOTE]

... ve vlastnostech souboru zvol "jen ke čtení" ...

PavelR.
peter.nr (501)|8.3.2005 15:10
Už som to písal ako samostatnú tému, ale keďže nikto neodpovedal, skúsim takto.

Neviem, aký je rozdiel medzi inštalačnými súbormi ...arm.cab, ...hpcpro_arm.cab, ...pocketpc4_arm.cab, ...ppc2003_arm.cab, ...armv4.cab.

Ide o to, že chcem vyextrahovať z inštalačného programu exe ten správny súbor cab. Niekedy sú tam však viaceré súbory, ktoré obsahujú arm.

Mám PocketPC 2003 SE.
OLE_ce4you (78)|8.3.2005 15:18
Hmmm, no castokrat staci .exe subor rozzipovat, je to de facto archiv (napr GSplayer to tak ma na 100%), alebo v Total Commanderi dat Ctrl+PageDown na instalacny subor, castokrat to funguje.
kchrz_ce4you (120)|8.3.2005 16:00
[QUOTE="xp"]V tom pripade je odpoved na tvou otazku jednoznacna. Ano, lze to. Uz rok nepouzivam na instalace nic jineho nez caby. Caby jez jsem vytvoril z exe souboru urcenych pro instalaci z PC. Mam pocit ze jsem se snad jeste nesetkal s programkem ktery bych do cabu nedokazal prevest..:) [/QUOTE]

Jakou výhodu má "převádění " .exe na .cab ? Jen že člověk nepotřebuje k instalaci PC a má je třeba na pořád na SD kartě připravený na instalaci? nebo i něco dalšího?
dik
dodox (79)|8.3.2005 16:10
treba, ze na PC nepouziva M$ windowsy
dort (1212)|8.3.2005 16:10
[QUOTE="kchrz"]
Jakou výhodu má "převádění " .exe na .cab ? Jen že člověk nepotřebuje k instalaci PC a má je třeba na pořád na SD kartě připravený na instalaci? nebo i něco dalšího?
dik[/QUOTE]

předně, si můžete vybrat kam je přesně naistalujete

a ta největší výhoda je, že v případě HardReset máte PDA za pár minut funkční, pokud máte zálohy dat :cool: a to se mně osobně hodí ;)

a že nemusím zbytečně odinstalovávat pozůstatky ze stolního PC :D
dort (1212)|8.3.2005 16:12
[QUOTE="peter.nr"]Už som to písal ako samostatnú tému, ale keďže nikto neodpovedal, skúsim takto.

Neviem, aký je rozdiel medzi inštalačnými súbormi ...arm.cab, ...hpcpro_arm.cab, ...pocketpc4_arm.cab, ...ppc2003_arm.cab, ...armv4.cab.

Ide o to, že chcem vyextrahovať z inštalačného programu exe ten správny súbor cab. Niekedy sú tam však viaceré súbory, ktoré obsahujú arm.

Mám PocketPC 2003 SE.
[/QUOTE]

občas se tam najde txt soubor, kde je specifikované, který soubor je určený pro kterou verzi :-)

ale jinak, já osobně volím metodu pokus omyl, neb dle názvu to neodpovídá :-( / jednou naistalovat šli a po druhé z jiné aplikace ne :(( /
peter.nr (501)|11.3.2005 12:51
Bol tu spomínaný CabInstaller.

Má jednu skvelú vlastnosť. Jenoduchých odfajknutím je možné nastaviť asociáciu .cab súborov na tento program, čo znamená, že vždy, keď spustíte .cab súbor, nezačne sa inštalovať, ale spustí CABInstaller.:yes:

Tam si môžete vybrať, či chcete zdrojový súbor po ištalácii zmazať, alebo nie, a tiež kam ho chcete nainštalovať. Všetky voľby si samozrejme pamätá, takže nastaviť to stačí iba raz.
Je to fajn soft. Odporúčam!:yes:

Všetok software som si prerobil na .cab súbory, skopíroval som ich na SD kartu a tak mám stále zaručené, že kdekoľvek keď budem potrebovať nainštalovať nejaký soft, mám ho pri sebe. A tak isto aj keď budem musieť spraviť HR, do pôvodného stavu sa dostanem napr. aj na Aljaške. :yes:

A posledný palec dám tomuto riešeniu za to, že mi to "nezasviňuje" PC, na ktorom som mával medzi nainštalovaným SW kopec programov z PocketPC a iba mi to celé zneprehľadňovali. :yes:
peter.nr (501)|11.3.2005 12:57
Aby som neklamal, 3 - slovom: tri (!) programy sa mi nepodarilo prerobiť na .cab: Chess, MasterMind a Rubik Cube. Vlastne sú to hry. Ak sa to niekomu podarilo, napíšte.;)
reskator (71)|31.3.2005 00:39
Pokud mas nainstalovany WinRAR, tak dej pravy tlacitko na tom EXE a dej rozbalit do adresare. Z neho si vem CAB pro ARM.
peter.nr (501)|31.3.2005 06:20
Práveže toto na týchto súboroch nefunguje.
Áno, na jednom type ištalačných súborov sa to dá takto. Na druhom type nie, ale po inštalácii sa dajú caby niekde nájsť. Toto je však tretí typ, kde nefunguje ani to prvé, ani druhé.
jval (453)|31.3.2005 07:48
[QUOTE="peter.nr"]Aby som neklamal, 3 - slovom: tri (!) programy sa mi nepodarilo prerobiť na .cab: Chess, MasterMind a Rubik Cube. Vlastne sú to hry. Ak sa to niekomu podarilo, napíšte.;) [/QUOTE]

Nechci ti kecat, ale ted jsem stahl MaserMind a normalne jsem z toho ten cab dostal.
Klasika. Pustil jsem instalaci, ve slozce AS se vytvorila slozka MasterMind a v ni je cab.
Pokud by se ti to i presto nepovedlo, tak prikladam.
Co se tyce Rubik Cube, tak autor nabizi CAB primo ke stazeni.
http://www.valil.com/netcf/index.html
Chess je vicero druhu, tak dej vedet, ktery konkretne bys chtel.
peter.nr (501)|31.3.2005 13:34
Hmmmm ... je to ako pri lúštení krížoviek! Neviem si s niečím rady, potom príde niekto, kto niečo povie a mňa hneď napadne riešenie...

Ešte raz som si to spusti a zistil som, že všetky tri inštalačky ukladajú CABy do adresára C:\Documents and Settings\peter\Local Settings\Temp\..., pričom "peter" je názov uživateľkého konta.
Za tie tri bodky sa dá konkrétne dosadiť "ChessPPC", "MastermindPPC" a "RubikPPC".

Vďaka za posunutie ďalej. :yes:
peter.nr (501)|31.3.2005 14:06
Ten šach je konkrétne Valentin Iliescu Chess ;)
jval (453)|31.3.2005 14:29
no ja tenechci nejak peskovat, ale kdyby sis dal 30 vterin prace, tak bys nasel na strankach vyrobce ke stazeni primo ten CAB a nemusis zadny krizovky lustit (alespon ne v pripade Chess)


http://www.valil.com/chess2/ppc.html
peter.nr (501)|31.3.2005 14:46
Ja viem, ale páči sa mi takéto príslovie:

"Hladnému človeku môžeš dať rybu, ale lepšie spravíš, ak ho ryby naučíš loviť. Potom sa o seba postará sám."

Preto som na to chcel prísť sám - keby som mal v budúcnosti podobný problém, tak viem, ako na to. Ale aj tak ďakujem za ochotu. ;)
reskator (71)|1.4.2005 18:47
[QUOTE="xp"] Mam pocit ze jsem se snad jeste nesetkal s programkem ktery bych do cabu nedokazal prevest..:) [/QUOTE]

Tak zkus PocketVirtuaGirl
beecher (9270)|1.4.2005 19:27
[QUOTE="reskator"]Tak zkus PocketVirtuaGirl[/QUOTE] Pustit instalaci PVG, az se ozve AS, kam instalovat aplikaci, dat Cancel a pak c:\program files\Pocket VirtuaGirl... ;)
reskator (71)|2.4.2005 10:19
[QUOTE="beecher"]Pustit instalaci PVG, az se ozve AS, kam instalovat aplikaci, dat Cancel a pak c:\program files\Pocket VirtuaGirl... ;)[/QUOTE]

Tak to mam jinou verzi PVG. Instalator se rovnou spoji s MDA a instaluje primo. ActiveSync vubec nenabehne a nepta se Instalovat do vychoziho adresare.
beecher (9270)|2.4.2005 11:35
[QUOTE="reskator"]Tak to mam jinou verzi PVG...[/QUOTE] Ja jsem zkousel nejakou verzi volne dostupnou na netu od JGUIho...
jval (453)|4.4.2005 06:49
[QUOTE="reskator"]
Tak to mam jinou verzi PVG. Instalator se rovnou spoji s MDA a instaluje primo. ActiveSync vubec nenabehne a nepta se Instalovat do vychoziho adresare.[/QUOTE]

Pokud to neni warez verze, tak to sem hod do placu a ja to zkusim. Pokud je to warez verze, posli mi to mailem a zkusim to taky.

BTW: pokud je to jeden EXE soubor, tak se pred instalaci musi nekam rozbalit. Koukal jsi do TEMP slozky v documents and settings????
xRoman_ce4you (218)|30.1.2008 01:17
Stáhl jsem s xda instalační .cab a potřeboval bych v něm upravit jeden soubor. V total commanderovi ho vytáhnu ven z cabu, zedituji, ale vrátit ho zpět nelze. (Jedná se o úpravu grafiky). Je nějaký lidský pakovač, kterým bych mohl modifikovaný soubor zase vrátit do cabu? Díky za radu ...
Saman_ce4you (1451)|30.1.2008 08:20
WinCE CAB Manager na to asi bude nejlepsi..