Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 44

Téma: Pár otázek pro společnost TRANiS

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Pokud uživatel Pocket PC zatouží využívat své zařízení i pro navigaci, s největší pravděpodobností se dříve či později setká s ryze českým programem nazvaným PocketKiM. I když se stále jedná o produkt, se kterým je nutno počítat, v mnoha ohledech už bohužel na světovou špičku nestačí. Jak se s touto situací hodlají vypořádat a na co nového se můžeme těšit jsem se zeptal Pavla Šmejce, vedoucího obchodního oddělení společnosti TRANiS.

Celý rozhovor si můžete přečíst v tomto článku.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Aug 2004

Používan mapu Slovenska a Čiech . Rad by som vedel kedy tieto dve mapy daju do kopy aby som nemusel vzdy na hraniciach prehadzovať program a vypočítavať trasu.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Oct 2004

Citace Původně odesláno od Igor96
    Používan mapu Slovenska a Čiech . Rad by som vedel kedy tieto dve mapy daju do kopy aby som nemusel vzdy na hraniciach prehadzovať program a vypočítavať trasu.
    to bych take uvital

doufam ze ta sipka bude ukazovat smerem kam se ma odbocit.

Nepotrebuje pocket kim beta testery dobrovolne se hlasim

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

V hlasovani schazi jeste jeden bod:

Špatná, používám jedině jako poslední možnost.

Pro tuto volbu bych hlasoval ja.

grp grp je offline
    Nováček
    Registrace
    Jul 2004

Pocket KIM je snad nejhorší aplikace kterou jsem měl možnost vyzkoušet. Předpokládám, že cílem autora mělo být rozpoutání diskuse na téma těch nejhorších zkušeností s aplikací Pocket Kim (ničím jiným aplikace Tranny-softu nestojí za pozornost).
    Naštěstí pokud jde navigační aplikace neexistuje jen Herpafrodit soft a je na trhu dostatek lepších aplikací. Po stránce funkčnosti za nejlepší považuji navigon http://www.navigon.de má možnost 3D náhledu jako věhlasná navigace Tom Tom http://www.tomtom.com/, ale myslím, že Navigon je v řadě věcí lepší než TomTom. Nevýhodou Navigonu je nedostatečná mapa ČR. To by se údajně mělo cca do února 2005 změnit (nechám se překvapit). Velice dobré mapy ČR a samozřejmě i západní Evropy má Mapfactor http://www.mapfactor.cz/,Mapy jdou v řadě i malých obcí až do úrovně ulic, ale Mapfactor nemá například možnost uložení cíle pod vlastním názvem a řadu dalších vychytávek jako Navigon (koridory a pod.. Zkoušel jsem i další SW, jako je: http://www.smartmaps.cz/ ale tato aplikace již chybným rozhodnutím autorů a to používat obrázkové mapy nejspíše nikdy nedosáhne vlastností navigace s vektorovými mapami. Údajně není špatný Teleatlas http://www.teleatlas.com (mám na mysli po stránce vlastností aplikace ne map pro ČR!!! Závěr: firmě Tranis jsem přednesl několik návrhů na vylepšení Pocket Kim, ale tyto náměty je vůbec v dané době nezajímaly. Naštěstí jsou k mání jiné aplikace. Cokoli jiného jen ne Tranis.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2002

Ako športový pilot (mám skúseností s GPS vo vzduchu, aj s mapovým podkladom) a súčasne užívateľ PDA čakám na aplikáciu, ktorú bude možné používať pri ceste autom naozaj s prehľadom. Myslím, že POCKET KIM taká ešte nie je. Žiaľ jej konkurenčnou výhodou pre mňa sú mapy Slovenska a Česka. Dúfam, že situácia sa v dohľadnej dobe zmení, vďaka uvoľneniu digitálnych mapových podkladov SR z VKU Harmanec (bývalý Vojenský kartografický ústav) a tieto mapy niekto spracuje aj pre iné aplikácie pre orientáciu a navigáciu.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Oct 2004

Citace Původně odesláno od grp
    Pocket KIM je snad nejhorší aplikace kterou jsem měl možnost vyzkoušet. Předpokládám, že cílem autora mělo být rozpoutání diskuse na téma těch nejhorších zkušeností s aplikací Pocket Kim (ničím jiným aplikace Tranny-softu nestojí za pozornost).
    Naštěstí pokud jde navigační aplikace neexistuje jen Herpafrodit soft a je na trhu dostatek lepších aplikací. Po stránce funkčnosti za nejlepší považuji navigon http://www.navigon.de má možnost 3D náhledu jako věhlasná navigace Tom Tom http://www.tomtom.com/, ale myslím, že Navigon je v řadě věcí lepší než TomTom. Nevýhodou Navigonu je nedostatečná mapa ČR. To by se údajně mělo cca do února 2005 změnit (nechám se překvapit). Velice dobré mapy ČR a samozřejmě i západní Evropy má Mapfactor http://www.mapfactor.cz/,Mapy jdou v řadě i malých obcí až do úrovně ulic, ale Mapfactor nemá například možnost uložení cíle pod vlastním názvem a řadu dalších vychytávek jako Navigon (koridory a pod.. Zkoušel jsem i další SW, jako je: http://www.smartmaps.cz/ ale tato aplikace již chybným rozhodnutím autorů a to používat obrázkové mapy nejspíše nikdy nedosáhne vlastností navigace s vektorovými mapami. Údajně není špatný Teleatlas http://www.teleatlas.com (mám na mysli po stránce vlastností aplikace ne map pro ČR!!! Závěr: firmě Tranis jsem přednesl několik návrhů na vylepšení Pocket Kim, ale tyto náměty je vůbec v dané době nezajímaly. Naštěstí jsou k mání jiné aplikace. Cokoli jiného jen ne Tranis.
    porad tu kritizujeme pocketkim, ale ukazte mi nejakou jinou mapu, ktera ma zmapovanych tolik mest v cr a sr.

Navigon: kde jsi vzal ze bude mit mapy cr? nemuze mit nic jineho nez co ma ceda. a slovensko neni krome pocketkimu nikde

take bych mel rad mapu se kterou muzu jen z cr az do svycarska a nemusel bych preminat na hranici

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

... hezký a co jsi tím chtěl do této diskuse přinést ... ??? :sarcastic:
    Chtěl zřejmě vyjádřit svoje rozhořčení nad situací, která je v ČR kolem navigace. Já to, bohužel, cítím podobně.

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Souhlasím s tím, že PocketKim, ve srovnání třeba s již výše zmíněným TomTom, nic moc. ALE !!! TomTom a jiné "světové" aplikace zatím nemají ČR tak jak bych si představoval. To se změní snad ve chvíli, kdy v roce 2006-7 bude spuštěn Evropský navigační systém. Do té doby bude absolutní jedničkou Tranis. Jediné, co mi tu chybí je zadání zájmových bodů do databáze a "natáhnutí" cesty k nim. Jinak, po té, co jsem vyzkoušel snad už všecko, včetně navigace od Škodovky,Blaupunktu,Pioneeru (90. tis !!!) musím konstatovat, že ve spojení s MDA III, to ideálně kombinuje vše, co jsem si kdy představoval. Jedno univerzální zařízení, které mne dovede k cíli, mobil,sběrnu textů a dat apod. PocketKim je (bohužel ?) zatím jediný rozumný software pro ČR.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Citace Původně odesláno od richard2
    Chtěl zřejmě vyjádřit svoje rozhořčení nad situací, která je v ČR kolem navigace. Já to, bohužel, cítím podobně.
    O této situaci ví pravděpodobně každý, kdo si nějakou "navigaci" pořídil - s tím jednoznačně souhlasím - jen mi přijde blbý, místo nápadů nebo objektivních (či subjektivních) připomínek, projet všechen SW, který existuje a příspěvek do diskuse, která je určena TRANISU pouze začít: Pocket KIM je snad nejhorší aplikace kterou jsem měl možnost vyzkoušet a ukončit: Cokoli jiného jen ne Tranis. . Mezi tím zhola NIC.

Mimochodem co se týká map, téměř souhlasím s PetremD ... TomTom ani jim podobné SW se nebudou Čechama a Slovenskem podrobněji zabývat dokud se jejich SW nebude v Čechách prodávat (což už tady v jiných diskusích zaznělo 100x).

Myslím, že je tady prostor pro KONKRÉTNÍ nápady a návrhy, ne jen na to jak říct, že je všechno špatně. Pak se nedá počítat s tím, že se někdo z výrobců bude obtěžovat sem nahlídnout.

... mimo jiné i tohle je OT ... SORRY :sarcastic:

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Mne osobne prijde trochu zvlastni jedna vec - spousta zaprisahlych odpurcu PocketKiMu rozplyvajicich se nad uzasnymi featurkami Alturionu, TomToma a dalsich vetsinou na konci chvalozpevu pronese, ze jen ty mapy by to chtelo trochu dodelat... Coz mi prijde absurdni - na co je mi u navigacniho software 3D zobrazeni, dopocitavani trasy "stale na silnici", hlasova navigace a dalsi, jinak urcite uzitecne veci, kdyz ma zmapovany jen casti republiky a to jeste ve vselijake kvalite:?: Kdyz to sice umi vsechno myslitelne, jen ty silnice, po kterych jedu, jaksi chybi...:?:

I ja souhlasim s tim, ze PocketKiM ma k dokonalosti daleko a vzhledem k cene bych si predstavoval rychlejsi vyvoj, ale prohlasovat o tomto programu ze je nejhorsi...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

tak pocketkim je snad to nejhorší s čím jsem se zatím setkal. Na co mi je 225 měst a nejpodrobnější mapa, když mnou vytyčená trasa je dána jako poslední vrstva, takže člověk musí zaostřit, a to v autě neni nejlepší, když se má věnovat řízení.
    Další výtku vydím v překombinovasti, snaha autorů nacpat do programu co možná nejvíce věcí mi přijde na nic. U pocket kimu mi chvíly trvalo, než jsem zjistil, jak zadat trasu z bodu A do bodu B. U Navigona na uvodní stránce kliknu na "one destination" a vyberu adresu, tot vse. NEjlepsi fce mi prijde, že si nastavím domovskou adresu do programu, potom již jenom stačí kliknout na uvodni stránce na ikonku domečku a už se jede. Další výhoda je provázanost s kontakty, stačí když máte u jména v adresáři zadanou adresu a ono si ji to veme a může se hned jed.
    Zpátky k pocket kimu, nemá hlasovou navigaci, a co je hlavní vetsina věci se děje pomocí stylusu, což je při jízdě docela nebezpečné.
    Určitě bych pocketkim používal, kdybych jezdil často mimo prahu, ale v PRaze je NAvigon (pro mě) nepřekonatelnej
    uff, to měla byt jenom mala poznamka

grp grp je offline
    Nováček
    Registrace
    Jul 2004

OK, asi jsem se špatně vyjádřil. Takže jinak a znovu: Poměrně dobré mapové podklady ČR a myslím že podrobnější než Tranis má: http://www.mapfactor.cz/ I samotná aplikace Mapfaktoru je uživatelsky lepší než Tranis. V Mapfaktoru je vedle přímo excelentně zpracované celé západní Evropy a Česka i Polsko (Slovensko si nejsem jist ale asi tam je již nyní taky), od 02/2005 přibude v Mapfaktoru i Maďarsko a od 1/2 2005 by mělo být i Slovinsko.

Podle neověřených informací by lepší aktualizované mapy ČR pro PDA měl mít od cca 02/2005 i Navigon. Rozumějme obce s cca 10.000 obyvateli do úrovně názvů ulic.

Pokud jde o r 2006 a vazby na spuštění Galileo, tak bych chtěl přispěvateli říci, že mapy ČR pro nějaké navigační aplikace do PDA vůbec nesouvisí se spuštěním Galilea.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

Citace Původně odesláno od grp
    Poměrně dobré mapové podklady ČR a myslím že podrobnější než Tranis má: http://www.mapfactor.cz/ .........
    MapFactor jsem nedávno zakoupil. Že má mapy podrobnější než Tranis to bych neřekl (samozřejmě myslím Česko), zdají se mi stejné jako u Alturionu. Hádám, že jsou od TeleAtlasu.

grp grp je offline
    Nováček
    Registrace
    Jul 2004

Pro zájemce dále uvedu několik vychytávek Navigonu, které jiné aplikace nemají:

Automatické zoomování mapy v závislosti na rychlosti pohybu vozidla (maličkost, ale moc fajn věc).
    Ukládání cílů pod vlastními názvy (blbost, ale nemá to třeba Mapfaktor a řada dalších)
    Výběr cíle jako křižovatku ulic - výborné když je nějaká ulice dlouhá a potřebujeme se co nejvíce přiblížit cíli. Toho kdo nám sděluje adresu kam máme přijet (např. Vinohradská 150) se stačí zeptat: Která ulice nejblíže cíle kříží místo na dané ulici a není pak nutno ulico projíždět celou. Toto je obzvlášT dobré, jestliže je ulice jednosměrná a to v různých úsecích pokaždé jiným směrem.
    Výběr trasy po placených či neplacených komunikacích.
    Hlasová navigace.
    Příprava trasy s možností nastavení okruhu koridoru v uzlech. - Moc dobré jestliže jedeme z Prahy do Paříže a cestou se chceme stavit v různých městech. Koridor trasy může být široký třeba 10 km, ale v zájmových místech můžeme individuálně nastavit třeba 30 km. Tím cestou obsáhneme třeba jako uzel Frankfurt jako celek a nemusíme přepínat mapu.
    Noční mód - display v noci neoslňuje ani když se stáhne jas podsvícení PDA.
    PocketKim má jen mapu ČR. Navigon, Mapfaktor a pod. mají i cepou západní Evropu od Gibraltaru po nejsevernější místo v Evropě včetně ulic včetně názvů na úrovni vesnic!!! či polních cest.
    Samozřejmostí je: zobrazení za jak dkouho budu v cíli, v kolik hodin budu v cíli, zda klesám či stoupám, záznam trasy, ovládání je konstruováno tak, aby bylo možno během jzdy provádět ovládání prstem a ne jen tužkou (zvětšená ovládací tlačítka na displayi) etc...etc... ...holt je to německý výrobek zhotovený s jejich puntičkářskou pečlivostí :-)) Samozřejmě lze najít i zápory, ale ty se mi hledají jen těžko.

Naopak démonizovaný 3D náhled mě nějak u Navigonu neuchvátill. Je velice hezky zpracovaný, ale půdorysný pohled na mapu mi připadá přehlednější. Znám i další uživatele, kteří 3D taky nepoužívají ačkoli ho mají možnost zobrazit (tak to snad není jen můj dojem).

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Acer koupil společnost E-Ten
    Od Zdenek Malinsky v sekci Oznámení a tiskové zprávy
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 05-03-2008, 15:45
  2. Rok 2004 byl pro společnost Sunnysoft úspěšný
    Od Tiskové zprávy v sekci Oznámení a tiskové zprávy
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 01-03-2005, 19:01
  3. Pár otázek pro společnost T-Mobile