Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Funkčnost customize cabů na Windows Mobile 2003 Second Edition

Miloš Strouhal (3997)|24.1.2005 09:35
Tyto caby byly vytvořeny beecherem na původní verze ROM Windows Mobile 2003 . Většina z nás je nyní již na Second Editionech. Když jsem opakovaně zkoušel cab vytvořený pro T-mobile, zjistil jsem, že to korektně nastaví již jen GPRS, na MMS mi to jaksi již nefunguje. Můžete někdo ozkoušet i ty ostatní caby? Případně raději i ten T-mobile. Zda fungují či nefungují, popřípadě co všechno nastaví.. Po jejich instalaci by vám mělo chodit korektně GPRS a MMSky. Jak jejich odesílání, tak přijímání. A nejen to. Viz popisek u jednotlivých beecherových cabů, jež vám sem dávám opět ke stažení. Své zjištěné poznatky prosím napište sem, ať už vám to fungovat bude či ne, ulehčíte tím tak mnoha lidem práci. Díky


Jen pro jistotu opakuji, že caby na této straně jsou ty které byly vytvořeny na původní ROM beecherem (1.52.00, 1.60.00, 1.66.00, 1.72.00), cílem této diskuse je na základě vašich poznatků a zkušeností ověřit zda korektně fungují i na nové ROM Second Edition(2.02.00, 2.06.00, 2.20.00)!
miroslav_ce4you (219)|24.1.2005 10:27
ET Slovensko Qtek 9060
Bojoval som pomerne dost dlho s modifikaciou pre pripojeni na internet priamo zo zariadenia...
Internet (cely) isiel v pohode, ale dostat sa na interny ET wap server - strasne tazke. Pripajalo sa to cez CSD no katastrofa 9600 bps :sarcastic :
a este to ET spoplatnuje mimo programu DATA NONSTOP
Nakoniec som to k plnej spokojnosti vyriesil s automatickym prepinanim takto:

00044458_gprs2_NXlK.jpg
miroslav_ce4you (219)|24.1.2005 10:32
Je to v slovenskom CABe tak ?
Skusim to, ale poprosim XP upozornit na dosledky instalacie!
a ako pripadne odinstalvat CAB
:)
Miloš Strouhal (3997)|24.1.2005 10:43
Jenže tady jde o to otestovat funkčnost cabů na MDA 2 přeflešovaných na Second Edition.. Ale klidně testuj také. Jinak netuším co vám to může v zařízení přesně "napáchat". Raději to testujte na čistém zařízení, aby jste případně mohli udělat HR, v nejhorším případě.. A příliš toho nelitovali..
miroslav_ce4you (219)|24.1.2005 11:03
Neviem ci sa mylim, alebo nemylim :)
ale CAB je CABom, v tomto ponati nastavenia, ked funguje na MDA 2, alebo MDA X. Ide o nastavenie pristupu GPRS a to by malo (mohlo) byt jednotne!!??
:))
Miloš Strouhal (3997)|24.1.2005 11:16
Ano, GPRS je jednotné. U MDA2 i MDA3. Ale nastavení MMS, respektive správce MMS se může lišit, jelikož jak pro MDA2 tak pro MDA3 existují různé varianty správců MMS.. A každý má trošku odlišnou stavbu, tudíž u některých ten cab nemůže prostě nic nastavit..;)
madamare (167)|24.1.2005 13:26
Tak GPRS aju MMS ( obojsmerne) fungujú úplne v pohode. Nastavenie regiónu taktiež,akurát miestny čas hodí na Casablancu ...ale myslím že to je to najmenej:D . A ozaj testoval som obidva caby určené pre Slovensko Eurotel aj Orange
Tugof (79)|24.1.2005 13:55
Na Oskara výše uvedený CAB jsem na SE zkoušel již před časem a není funkční.
Ale ve vedlejší debatě o Cabech Beecher zveřejňuje RC2 Cabu na Oskara a ten mi funguje bez problémů. Teda alespoň maily přijímám i posílám a MMS jusem také odeslal.
Miloš Strouhal (3997)|24.1.2005 14:28
:yes: :yes: :yes: Skvělé. Ještě nám někdo otestuje Eurotel, a máme to kompletní. Přikládám funkční caby pro T-mobile na Second Edition.
Kato_ce4you (970)|24.1.2005 16:40
Takova OT pripominka - na ce4you.cz je napsano v sekci Bleskovky & další krátké zprávy: [QUOTE]Snadné nastavení vašeho XDA II s Windows Mobile 2003 Second edition[/QUOTE] pritom se jedna teprve o otestovani cabu a ne jeste uplne vychytanou verzi (vim, ze uz je skoro vychytana, ale tato diskuze je o poradnem otestovani). Cili tim chci jenom naznacit, ze nadpis bleskovy je trochu zavadejici - sam jsem to cetl nekolikrat, nez mi doslo, ze nadpis bleskovky a fora se lisi. Jinak samozrejme opet skvela prace :yes:
romix (134)|24.1.2005 17:16
[QUOTE="xp"]
Eurotel CZ: ETCZCustomize.CAB
- nastavuje GPRS a MMS připojení
- konfiguruje MMS klienta
- nastavuje GPRS always on, v bublině připojení tlačítko "Odpojit" a dobu připojení
- nastaví české Regional Settings a správnou časovou zónu
[/QUOTE]
- GPRS, MMS bez problemu
- u mne v MMS Composer Version1.5.0.24 (v outlooku) nefunkcni, rozhodil stavajici nastaveni :(
- regional settings OK
- casova zona, spatna - GMT Casablanca :( namisto spravne GMT+1 Prague
Miloš Strouhal (3997)|24.1.2005 20:55
[QUOTE="romix"]- GPRS, MMS bez problemu
- u mne v MMS Composer Version1.5.0.24 (v outlooku) nefunkcni, rozhodil stavajici nastaveni :(
- regional settings OK
- casova zona, spatna - GMT Casablanca :( namisto spravne GMT+1 Prague[/QUOTE]
Nějak nechápu. Funguje ti to nebo ne? Jde mi o to, aby se ti po instalaci toho cabu korektně nastavilo GPRS a MMS, a abys okamžitě bez jakýchkoliv dalších úprav v nastavení mohl odeslat a přijmout MMS. Ano či ne...? Díky
Je tu prosím někdo s MMS cabem verze 2.0.0.00 a vyšším( 2.0.0.12, 2.0.0.16), a zároveň je u Eurotelu, kdo by mohl ten customize cab pro Eurotel vyzkoušet?.. Díky
Kubiiiik (37)|24.1.2005 21:46
Jo funguje to uuuplně bez problému, ihned po instalaci můžu posílat a příjímat mms i připojit se na síť.
peak_ce4you (28)|24.1.2005 21:52
Možná trochu off-topic, ale hodně mě to zajímá: Ono je možné upgradovat XDA II na second edition ? Legálně či nelegálně? V každém připadě mě zajímá jak (popř. za kolik)? Funguje se Second Edition česká lokalizace ? Velmi uvítám odpověd, popř. link do diskuse. Děkuji.
Miloš Strouhal (3997)|24.1.2005 21:57
romix (134)|24.1.2005 23:42
[QUOTE="xp"]
Nějak nechápu. Funguje ti to nebo ne? Jde mi o to, aby se ti po instalaci toho cabu korektně nastavilo GPRS a MMS, a abys okamžitě bez jakýchkoliv dalších úprav v nastavení mohl odeslat a přijmout MMS. Ano či ne...? Díky
[/QUOTE]
ne, nefunguje, kdyz otevru outlook->tools->mms Setting mam tam same prazdne icony zemekoule a nelze jednotlive polozky vubec editovat, vyresil jsem to opetovnou preinstalaci mms-cab z extRom a rucnim nastavenim. Mozna by pomohla novejsi ver. MMS?
mce (9)|26.1.2005 12:44
Zdravím, k tomuto tématu - mám Rom 2.06.00WWE, 1.18 Radio. K tomu jsem nahrál customize cab pro T-mobile pro GPRS. Vše funguje, ale NIKDE NEVIDÍM PŘIJATÉ SMS! Už jsem vyzkoušel více customize cab, ale stále to samé - SMS ku sice přijmu ( i odešlu), ale nikde nevidím seznam přijatých. Nemáte někdo s tím zkušenost?
Miloš Strouhal (3997)|26.1.2005 13:15
Pravdepodobne jsi ve slozce MMS..:D :D :D Klikni nahore na "inbox", a prejdi z MMS do SMS..;)
Krauke (2)|1.3.2005 16:46
[QUOTE="xp"]Pravdepodobne jsi ve slozce MMS..:D :D :D Klikni nahore na "inbox", a prejdi z MMS do SMS..;) [/QUOTE]

Jsem na tom bohužel stejně, také nevidím došlé SMS, přitom mi doručená pošta hlásí nové zprávy - a jsem ve složce textové zprávy, nikoliv v MMS. Stalo se mi to po kompletním flešnutí dle ROM XP a nainstalování ET cabu získaného tamtéž.

Hilfe!!!
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|1.3.2005 17:28
[QUOTE="Krauke"][QUOTE="xp"]Pravdepodobne jsi ve slozce MMS..:D :D :D Klikni nahore na "inbox", a prejdi z MMS do SMS..;) [/QUOTE]

Jsem na tom bohužel stejně, také nevidím došlé SMS, přitom mi doručená pošta hlásí nové zprávy - a jsem ve složce textové zprávy, nikoliv v MMS. Stalo se mi to po kompletním flešnutí dle ROM XP a nainstalování ET cabu získaného tamtéž.

Hilfe!!! [/QUOTE]
No, textové zprávy = SMS, je to jen trochu jiné pojmenování účtu, než je zvykem... ťapni na účty/textové zprávy a následně na horním proužku máš na výběr z položek doručená/koncepty/odeslaná/odstraněná/k odeslání.. jedu ROM XP a TM CAB, předpokládám, že ET CAB bude v tomto stejný...
Krauke (2)|1.3.2005 20:22
:yes:

U jsem na to přišel - problém byl v obnovení mailů ze zálohy. Po HR jsem pomocí Sprite Backupu nenatáhl zpět maily (pouze kontakty, kalendář a nastavení) a světe div se, doručené SMS se zase objevují!

Cihle zdar!
beecher (9270)|1.3.2005 20:42
[QUOTE="Krauke"]U jsem na to přišel - problém byl v obnovení mailů ze zálohy. Po HR jsem pomocí Sprite Backupu nenatáhl zpět maily (pouze kontakty, kalendář a nastavení) a světe div se, doručené SMS se zase objevují![/QUOTE] No, to je holt vlastnost Sprite Backupu, na standardnich WM2K3 na mem byvalem DP2 po obnove ty SMSky zase nesly odesilat...
Holt Sprite na Phone Ed. neni staveny...