Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Poradte perfektni GPS mapu Madarska

KS (29)|21.1.2005 23:28
Nutne potrebuji velmi podrobnou mapu Madarska s GPS podporou, pokud mozno, vcetne planu mest. Prosim poradte, ktery navigacni balik a od ktere firmy koupit. Dekuji
Zig (11)|22.1.2005 12:25
Vím, že Powerlock Destinator má mapu Maďarska. Program jsem bohužel nikdy neviděl, takže nemohu pomoci s podrobnostmi. Více snad na jejich stránkách http://www.destinator1.com/
Mraky Mrak (21)|3.4.2005 13:57
Ahoj, myslím, že ideální řešení je stáhnout si ze stránek http://www.destinator.hu/upgrade.php (61,3 MB) program Destinator 3 přímo s mapou Maďarska. Je to free a program je dokonce v nejnovější verzi 3.0.75!!! Řeč a jazyk programu se dá navolit, takže pokud nevládneš maďarsky, jde normálně anglicky nebo německy:D SUPER!!!
beecher (9270)|3.4.2005 14:04
Presunuto to do kategorie GPS...
Pavlucha (1496)|3.4.2005 19:41
Podívej se do Googlu na Aeromap. To jsou tuším přímo maďaři. Měl jsem někde screenshoty, když je najdu, plácnu je sem.
Zdenek Malinsky (9781)|3.4.2005 21:05
Já jsem našel toto od Siemense. Možná to budou dodávat k FSC Pocket Loox zdarma (nebo levněji).
00057702_Hungary_em8c.jpg
beecher (9270)|3.4.2005 21:28
Nechci to rikat nahlas, ale ted jiz vim jiste, ze Slovaci odjakziva byli madarska kolonie... :D
bobino (32)|3.4.2005 22:01
[QUOTE="beecher"]Nechci to rikat nahlas, ale ted jiz vim jiste, ze Slovaci odjakziva byly madarska kolonie... :D[/QUOTE]
A kurva fix, fakt sme tam neni:))
Pavlucha (1496)|4.4.2005 09:06
[QUOTE="beecher"]Nechci to rikat nahlas, ale ted jiz vim jiste, ze Slovaci odjakziva byli madarska kolonie... :D[/QUOTE]

To je daň za to, že to bude k Looxu zdarma. :D :D :D
windmaster (307)|6.4.2005 18:00
[QUOTE="Mraky Mrak"]Ahoj, myslím, že ideální řešení je stáhnout si program Destinator 3 přímo s mapou Maďarska. Je to free.[/QUOTE]
Jak jako free:?: To myslíš zdarma? To asi ne.
Mraky Mrak (21)|6.4.2005 23:59
[QUOTE="windmaster"][QUOTE="Mraky Mrak"]Ahoj, myslím, že ideální řešení je stáhnout si program Destinator 3 přímo s mapou Maďarska. Je to free.[/QUOTE]
Jak jako free:?: To myslíš zdarma? To asi ne.[/QUOTE]
No jasně...Vyzkoušel jsi to? Také jsem nevěřil, ale normálně to prdí...
petr22_ce4you (454)|7.4.2005 09:08
Je to free, za predpokladu ze provedes aktivaci :-)

Pri spusteni si to rekne o registracni cislo pro tve PDA
Mraky Mrak (21)|7.4.2005 10:21
[QUOTE="petr22"]Je to free, za predpokladu ze provedes aktivaci :-)

Pri spusteni si to rekne o registracni cislo pro tve PDA[/QUOTE]

Mně to jede, mám koupenou verzi 3.0.65 West Europa. Po přehrání tedy verze 3.0.75 (aktuální) + mapa Maďarska, která v balíku WE není. Zkoušel jsem to podle návodů na německých fórech (tzn. extra instalace + mapa) a jde to po malé dopomoci také...
Mraky Mrak (21)|7.4.2005 10:35
Ještě přidávám odkaz pro uživatele Destinator 3 na pár free"fičurek" - http://destinator.chilfe24.de/ . Např. zvýšení hlasitosti navigace o 50 a 100%, hlášení ve větší vzdálenosti před odbočením (což se může hodit zejména na německých dálnicích při 200 km/h:D a utilitku, která zrychlí spouštění programu (bez nutnosti potvrzování).
ivanmart07 (88)|7.4.2005 11:32
Hladal som informácie o programe Destinator, ale moc diskutovaný teda nie je. Teda spoň nie tu. Preto by som mal pár otázok. Je možné niekde v CR/ČR tento program zakúpiť ? Ako je to s pokrytím ČR a aké mapy sú ešte dodávané. Na hlavne stránke je info o tom aké mapy majú, ale nie o tom v akých balíkoch sú predávané. Zatiaľ všetko. Budem rád ak niekto poskytne info o tomto programe
peter.nr (501)|7.4.2005 11:52
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Já jsem našel toto od Siemense. Možná to budou dodávat k FSC Pocket Loox zdarma (nebo levněji). [/QUOTE]
To by som ale rád vedel, či tam potom v mape Maďarska nájdem aj Slovensko.:)
To že sú Amíci vo všeobecnosti úplne blbí, to som vedel, ale že aj Nemčúri???:mad:
peter.nr (501)|7.4.2005 11:53
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Já jsem našel toto od Siemense. Možná to budou dodávat k FSC Pocket Loox zdarma (nebo levněji). [/QUOTE]
To by som ale rád vedel, či tam potom v mape Maďarska nájdem aj Slovensko.:)
To že sú Amíci vo všeobecnosti úplne blbí, to som vedel, ale že aj Nemčúri???:mad:
peter.nr (501)|7.4.2005 11:53
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Já jsem našel toto od Siemense. Možná to budou dodávat k FSC Pocket Loox zdarma (nebo levněji). [/QUOTE]
To by som ale rád vedel, či tam potom v mape Maďarska nájdem aj Slovensko.:)
To že sú Amíci vo všeobecnosti úplne blbí, to som vedel, ale že aj Nemčúri???:mad:
peter.nr (501)|7.4.2005 11:56
No rozhodne by som nebral navigačný soft od firmy, ktorá nepozná ani hranice štátov EU. Ani keby bol zadarmo. :no:
Mraky Mrak (21)|7.4.2005 12:02
[QUOTE="peter.nr"]No rozhodne by som nebral navigačný soft od firmy, ktorá nepozná ani hranice štátov EU. Ani keby bol zadarmo. :no:[/QUOTE]

Nevím, jak jsi na to přišel...Jednak je Destinator produkt kanadské firmy HSCT a Slovensko rozhodně na mapě Maďarska není (i když bych to také uvítal). A myslím si jinak, že Němčouři(abych použil Tvá slova) nejsou blbý a mají to celkem zmáknuté. Evropská podpora Destinator je v Mnichově...
Mraky Mrak (21)|7.4.2005 12:12
[QUOTE="ivanmart07"]Hladal som informácie o programe Destinator, ale moc diskutovaný teda nie je. Teda spoň nie tu. Preto by som mal pár otázok. Je možné niekde v CR/ČR tento program zakúpiť ? Ako je to s pokrytím ČR a aké mapy sú ešte dodávané. Na hlavne stránke je info o tom aké mapy majú, ale nie o tom v akých balíkoch sú predávané. Zatiaľ všetko. Budem rád ak niekto poskytne info o tomto programe[/QUOTE]

Myslím, že ho v ČR prodává Autocont (a nejen on). Informace na www.destinatoreurope.com a info k prodeji, mapám atd. http://www.comwave.de/destinator/ . Jinak mapové podklady jsou Navtech a od verze 3.0.75 jde údajně výběr Tele Atlas a Navtech. Slovensko na mapách není, Čechy jsou na balíku West Europe a Alps. Jsou to jen hlavní tahy, velká města do úrovně ulic, Praha je myslím udělaná velmi dobře, některé ulice na úrovni čísel, spousta užitečných POI (autoservisy, nákupní centra, hotely, nádraží). Překvapila mě přesnost v Praze, např. v oblasti Michle a Kačerova (kde to znám velmi dobře) ve spleti jednosměrek ve staré zástavbě funguje navigace skvěle a přinutila mě změnit některé zažité trasy:D
peter.nr (501)|7.4.2005 15:00
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Já jsem našel toto od Siemense. Možná to budou dodávat k FSC Pocket Loox zdarma (nebo levněji). [/QUOTE]

[QUOTE="Mraky Mrak"][QUOTE="peter.nr"]No rozhodne by som nebral navigačný soft od firmy, ktorá nepozná ani hranice štátov EU. Ani keby bol zadarmo. :no:[/QUOTE]

Nevím, jak jsi na to přišel...Jednak je Destinator produkt kanadské firmy HSCT a Slovensko rozhodně na mapě Maďarska není (i když bych to také uvítal). A myslím si jinak, že Němčouři(abych použil Tvá slova) nejsou blbý a mají to celkem zmáknuté. Evropská podpora Destinator je v Mnichově...[/QUOTE]
Pozri si, koho som citoval. To bolo info o nejakom SW od Siemens, nie o Destinatorovi. ;)
A keďže Siemens je nemecký, preto tí Nemčúri.:))
Mraky Mrak (21)|7.4.2005 16:31
[QUOTE="peter.nr"][QUOTE="Zdenek Malinsky"]Já jsem našel toto od Siemense. Možná to budou dodávat k FSC Pocket Loox zdarma (nebo levněji). [/QUOTE]

[QUOTE="Mraky Mrak"][QUOTE="peter.nr"]No rozhodne by som nebral navigačný soft od firmy, ktorá nepozná ani hranice štátov EU. Ani keby bol zadarmo. :no:[/QUOTE]

Nevím, jak jsi na to přišel...Jednak je Destinator produkt kanadské firmy HSCT a Slovensko rozhodně na mapě Maďarska není (i když bych to také uvítal). A myslím si jinak, že Němčouři(abych použil Tvá slova) nejsou blbý a mají to celkem zmáknuté. Evropská podpora Destinator je v Mnichově...[/QUOTE]
Pozri si, koho som citoval. To bolo info o nejakom SW od Siemens, nie o Destinatorovi. ;)
A keďže Siemens je nemecký, preto tí Nemčúri.:)) [/QUOTE]

Jo táááák. Tak omluva, nějak jsem se přehlédl. A jinak s Tebou souhlasím...
Zdenek Malinsky (9781)|7.4.2005 17:18
Mraky Mraku, přečti si pořádně pravidla pro diskutující, hlavně druhou část, "Jak NEMÁ vypadat citace". :? :sarcastic: :(

Ad mapa Siemens
peter.nr a Mraky Mrak tu vedou zasvěcenou debatu nad kvalitou mapy od Siemense. Pánové, když si pořádně prohlédnete obrázek, zjistíte, že nápisy "Siemens Finance & Leasing" a "We finance your success" asi moc s mapou Maďarska nesouvisí. Taky Siemens a FSC (který vyrábí Looxe) jsou rozdílné podniky. Vy jste určitě častými zákazníky Horsta Fuchse a jiných TV shopů ap., že?

Bohužel v tomto případě se jedná jen o můj opožděný aprílový žertík. :D :D :D
petr22_ce4you (454)|7.4.2005 17:19
Siemens a FSC jsou jedna a tataz firma :-)
Zdenek Malinsky (9781)|7.4.2005 18:10
Off Topic vysvětlení:
Siemens a FSC nejsou jedna a tatáž firma. Záleží na úhlu pohledu, ale takto pak můžeš říci, že mobily Sony Ericsson vyrábí Sony nebo že Gambrinus je jihoafrické (dříve japonské) pivo.


Fujitsu Siemens Computers je přední evropskou počítačovou společností, která nabízí jedno z nejúplnějších portfólií produktů a služeb v oblasti výpočetní techniky. Firma, která je společným podnikem Fujitsu Limited a Siemens AG....

Firma Siemens AG vznikla již před více než 150 lety a v současné době patří mezi největší světové elektrotechnické koncerny. Jako jediná firma na světě pokrývá prakticky celé spektrum elektrotechniky a elektroniky. Přes 430.000 pracovníků vyvíjí a vyrábí produkty, systémy a řešení v tématických oblastech Informace a komunikace, Automatizace a řízení, Energetika, Doprava, Zdravotnictví, Domácí spotřebiče, Osvětlení, Elektronické součástky a Nákup a logistika. Ve více než 190 zemích je Siemens svým zákazníkům inovativním a kompetentním partnerem.


peter.nr (501)|7.4.2005 22:40
[QUOTE="Mraky Mrak"]Jo táááák. Tak omluva, nějak jsem se přehlédl. A jinak s Tebou souhlasím...[/QUOTE]
OK, to je v pohode. ;)
peter.nr (501)|7.4.2005 22:48
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Ad mapa Siemens
peter.nr a Mraky Mrak tu vedou zasvěcenou debatu nad kvalitou mapy od Siemense. Pánové, když si pořádně prohlédnete obrázek, zjistíte, že nápisy "Siemens Finance & Leasing" a "We finance your success" asi moc s mapou Maďarska nesouvisí.

Bohužel v tomto případě se jedná jen o můj opožděný aprílový žertík. :D :D :D [/QUOTE]

To ti vyšlo! :D
Ešte by ma zaujímalo, či si tú mapu prekresľoval ty, alebo si to fakt niekde našiel?
Ale ak by to fakt nejaká firma dala na svoj sajt, tak si o nej niečo pomyslím. Resp. o "kvalite" jej zamestnancov ... :))
Zdenek Malinsky (9781)|7.4.2005 23:53
Nekreslil, přišlo mi to před časem od někoho mailem. Hledal jsem kolegovi spojení k rodičům do Ilavy a nějak jsem si na to vzpomněl. Myslím, že CZ i SK jsme pro západ stále jen rozvinutější banánová republika. A třeba pro někoho Horní Uhry nebo Rakouská monarchie. :?
petr22_ce4you (454)|8.4.2005 08:17
FSC patri Siemensu AG, tudiz v podstate je to jedna firma

Stejne tak Siemnesu patri VDO a dalsi firmy

Siemens vyrabi ledacos - elektroniku do aut, mobily, PDA a v nasem pripade treba navigacni systemy

Mimochodem, ta mapa Evropy je v Siemensu pomerne proflakla vec - navic je to 2 roky stare

A o tom, ze by Siemns neco inovoval si myslim a vim svoje :-))
Jery_ce4you (65)|11.4.2005 07:50
[QUOTE="petr22"]Je to free, za predpokladu ze provedes aktivaci :-)

Pri spusteni si to rekne o registracni cislo pro tve PDA[/QUOTE]

Zdravím, poraďte prosím jak provedu aktivaci. Z těch stránek jsem úplně vedle :O
Díky
petr22_ce4you (454)|11.4.2005 08:16
Jednoduse - po instalaci se to pripoji na Internet, tam se zada SN co je na krabici a SN PDA. Z toho to vygeneruje aktivacni kod.

Viz manual.