Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ActiveSync přes Bluetooth mi stále nefunguje

Rudolf Repka (5)|21.1.2005 15:17
Pokusil jsem se propojit PDA s PC pomocí ActiveSync přes Bluetooth podle návodu na těchto stránkách.
Bohužel jsem narazil na problém.
Při nastavování v ActiveSync/Connection Settings mi položka: "Allow serial cable or infrared connection to this COM port:" -nabízí pouze COM1 a COM2. širší nabídku nemá. Potřeboval bych aby nabídla přiřazený COM28.
Díky za radu.
Pavlucha (1496)|21.1.2005 15:21
[QUOTE="Rudolf Repka"]Potřeboval bych aby nabídla přiřazený COM28.
Díky za radu.
[/QUOTE]

Já myslím, že ActiveSync umí porty jen do COM10 ...
Bruczoun (30)|21.1.2005 15:55
[QUOTE="Pavlucha"][QUOTE="Rudolf Repka"]Potřeboval bych aby nabídla přiřazený COM28.
Díky za radu.
[/QUOTE]

Já myslím, že ActiveSync umí porty jen do COM10 ...[/QUOTE]


Jestli tam mas xp+sp2, tak s tim budes pekne bojovat, me se povedlo dostat bt na nizky COMport pouze na win2000.
Pavlucha (1496)|21.1.2005 16:12
[QUOTE="Bruczoun"]Jestli tam mas xp+sp2, tak s tim budes pekne bojovat, me se povedlo dostat bt na nizky COMport pouze na win2000.[/QUOTE]


No, je to horší, zejména s některými typy BT donglů.

Doporučuji při instalaci ovladačů:

1. Nejprve použít ovladače který nabídnou Windows
2. Nedávat na vyšší COM než COM10

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
miroslav_ce4you (219)|21.1.2005 18:47
Pomoze toto:

Start/Spustit

Vlozit prikaz:
devmgmt.msc
Enter

otvori sa device manager

kliknut na Ports

kliknut na porte s vysokym cislom

Nastavenie portu

Spresnit

A v Cislo portu COM: nastavit port do 10
:) Vnutit mu ho nasilu aj ked tvrdi ze sa pouziva !!!

Je potrebne skutocne vybrat cislo portu ktore nie je obsadene !!!
(cize urcute mimo COM1, COM2 a ak mate interny modem tak mimo toho)

restart pociaca

Po restarte bude vysoke cislo portu znenene na to co bolo vybrate vami !!!

a uz len nastavit tento port v ActiveSync ;-)

Ocistenie schovanych zariadenii v Device manager som popisal tu:
Hlavní stránka :: Diskuze :: Technická podpora & F.A.Q.
Activ synch ignoruje BT COM port :/


:!:
Pavel Koza (4761)|21.1.2005 20:39
1. Pomohlo by napsat, co to je vlastne za BT modul
2. Rovnez by pomohlo napsat, co mate za system

Jinak (pokud je to neco na bazi Windows NT a ne 9x), kdyz kouknete do Spravce zarizeni, sekce porty, to jich tam fakt vidite 28?
miroslav_ce4you (219)|21.1.2005 21:44

Ja osobne som mal porty tak okolo cisla 60 ;-) a vyssie !!!

hore uvedeny postup je odskusany na Win XP SP2 a pomohol

a vobec nezalezi aky je vyrobca bluetooth !

Cisla portov sa automaticky inkrementuju pri kazdej instalacii (reinstalacii)
Vsimol som si to na pocitaci, kde sa testuju rozne bluetooth zariadnia..

Pravdepodobne v ramci Plug&Play si operacny system mysli, ze bude zariadenie este niekedy bude pouzite ???!!!

Ale stale osobne vidim problem v tom ze ActiveSync nezistuje vyssie porty ako COM10

Stalo by zato vyrepotovat tento stav a zaslat do microsoftu !
(uloha pre pana KOZU)

COM portou moze byt 255 (mozno i viac)
cislo 255 som videl na vlastne oci :o

pomohlo by aj rucne zadanie COM portu :)

Hoci som to pisal inde, este raz zopakujem:

vytvorte subor meno. bat

do vnutra vlozte:

set DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES=1
devmgmt.msc

ulozit
spustit

v device manager
menu/zobrazit/zobrazit skryte zariadenia

a divajte sa co tam vseko je !!!!

v tomto pripade su zaujimave porty COM & LPT

nuz jednoducho zmazat co sa z urcitostou uz nebude pouzivat
(skryte zariadenia su zobrazene slabsim odtienom)


pokial su potrebne dalsie upresnenia alebo otazky rad odpoviem !

:!:
miroslav_ce4you (219)|21.1.2005 22:08
[QUOTE="Pavel Koza"] .... to jich tam fakt vidite 28?[/QUOTE]

porty normalne nevidiet

vidiet iba COM1, COM2 a COM28 v tomto pripade :-) (teoreticky)

ostatne od 3 po 27 su schovane !!!

ale su tam !

zviditelni ich len "SET" co som uviedol vyssie !!!
MACHA_ce4you (7)|22.1.2005 17:49
Jak tady ctu toto tema tak musim ric,ze mam asi kliku.Uz jsem instaloval BT do XP Pro SP2 jiz nekolikrat s ruz. BT USB klici. jako podoru zakaznikum v praci.Jestli muzu prispet ,tak uz mam vyzkouseny postup.
Postup 1) uz se zakaznik pokousel nainstalovat z cdecka ovladace k BT:Odinstalovat SW a nechat stale klic v USB.Odinstalovat sitove karty BT a ovladac od Microsoftu.
Restartovat XP s BT klicem a nechat Windows nainstalovat korektne BT sw,tak jak si to Microsoft predstavuje.Znova odinstalovat sitove karty BT ,jsou dve!a ovladac USB.Potom spustit program s ovladacem z CDecka.Pozor stale musite mit BT v USB.To je vse.

2)pokud se jeste nic neinstalovalo zadne BT.Tak do USB dam klic a necham Windows naistalovat sw..Potom odeberu ty dve sit.karty a usb ovladac.
a spustim z cdecka BT ovladac se sw.

ZATIM JSEM VOLIL BT S PODPOROU Widcommu(MSI,G-COMP a pod)
funguji perfektne i klice za 390,- od G-Comp (maji rozmer jako od D-Linku)
spiderspace (18)|26.1.2005 15:52
Dnes jsem rozchodil pripojeni ActiveSync pres BT a mohu rict, ze to byla prochazka ruzovym sadem. Nejpre jsem nainstaloval BT dongle - zasunul jsem ho do USB, winy zachroupali a bylo hotovo (Zadne prilozene ovladace jsem nepouzil). Pak jsem BTcku povolil prohledavani okoli a po vyzve k zadani hela jsem libovolne heslo zadal. V PDA (mam HP6340) jsem aktivoval BT a v jeho spravci jsem zvolil "sluzby", kde jsem vybral "seriovy port". Po ulozeni doslo k prohledani okoli a na PDA se objevila vyzva k zadani parovaciho hesla. Po zadani se v nastaveni BT dongle na PC objevil novy COM port (COM4) oznacen jako "prichozi" a v PDA ve spravci BT se objevila pod volbou "Aktivni pripojeni - odchozi pripojeni" ikona s nazvem "SPIDERSPACE - Generic Serial".
Pak uz bylo jednoduche v "ActiveSync" vybrat COM4 a v PDA, ve spravci BT tapnutim na "ActiveSync with SPIDERSPACE" provest pripojeni. Lahudka. Jeste jsem pro jistotu vypnul v ovladaci BT "prohledavani", aby mi nikdo nelezl do PC. :D Jako BT Dongle v PC pouzivam znacku "billionton Bluetooth USB adapter - up to 100M" a do vzdalenosti 20m jsem nepostrehnul nejake nekorektni chovani. Nadhera - vsechno maka jak ma...
spiderspace (18)|26.1.2005 16:34
No, kdyz uz jsem byl rozjetej v nastavovani ActiveSync pres BT, tak jsem se chtel poprat i s pripojenim na Internet pres BT. Domnival jsem se, ze to bude nejaky velky problem a ona to byla jen dalsi prochazka ruzovym sadem. :D V ovladaci BT na PC stacilo vybrat "Pripojit k siti PAN" a vybrat dostupne zarizeni. V PDA se ve spravci BT objevilo prichozi pripojeni "SPIDERSPACE - Network Access" a nasledne nastaveni IP adresy, brany a DNS bylo uz jen dilem okamziku. Uz to pekne neti, v taskbaru na PC se rozblikali dva zname moniturky a zobrazila se rychlost 1Mb/s ;)