Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Záhadné vybití baterie na hx4700

ok2shi (98)|20.1.2005 18:32
Mám cca 14 dní nový hx4700 a už po druhé se mi stalo tohle: Večer jsem jako vždy vypnul wifi a celé pda s tím že dle ukazatele PocketPlus jsem měl cca 30 procent energie. Ráno zapínám pda a ono nic. Tmavý displej. Dělám softreset - nic. Dělám HR, zase nic. Až po připojení na síť se displej rozsvítí a objevuje se obrazovka po hardresetu s klasickými úvodními úkony. Při nabíjení jsem ale zjistil, že zýložní baterie má cca 100%.
Co se mohlo stát?
IVO
ipf (2136)|20.1.2005 21:18
Jen tak zkusmo: náhodou sis neodemknul baterii? (dole na spodu hápéčka). Měl jsem na počátku HáPéÉry stejnou zkušenost a důvod byl zámek.
ok2shi (98)|20.1.2005 21:51
[QUOTE="ipf"]Jen tak zkusmo: náhodou sis neodemknul baterii? (dole na spodu hápéčka). Měl jsem na počátku HáPéÉry stejnou zkušenost a důvod byl zámek.
[/QUOTE]

Určitě ne. Kontroloval jsem to.
Aifel_ce4you (105)|20.1.2005 22:10
Nebyl iPaq v nějakém pouzdře ?? Nebylo stisknuto trvale nějaké tlačítko ?? To už se mi také stalo a se stejným výsledkem. Totálně vybitaá baterie..
ipf (2136)|20.1.2005 22:14
Kolega Pavlucha měl tuším stejný problém a nakonec musel HáPéčko měnit. Zkus se podívat po jeho příspěvcích.
Pavlucha (1496)|20.1.2005 22:41
[QUOTE="ipf"]Kolega Pavlucha měl tuším stejný problém a nakonec musel HáPéčko měnit. Zkus se podívat po jeho příspěvcích.[/QUOTE]

Mno, mně to NENABÍJELO vůbec, tady to nabíjí.

Ještě je možnost, že je to nastavením: SETTINGS - SYSTEM - POWER - STANDBY.
To je utilitka, která hlídá, aby měla baterka dost energie přežít třeba 2 dny bez nabíjení. Při překročení určité míry vybití nepustí uživatele nikam. Je to pro bezpečí dat, v tomto případě ale spíš pro zlost ... :D

Jinak záložní baterka není určená pro chod PDA, ale jen pro uchování dat v RAM v případě vybití hlavní baterie. Její kapacita vystačí na cca půl hodiny po odpojení nebo úplném vybití hlavní baterie. Ale předpokládám, že to víš.

Já jsem se ještě na 30% nedostal. Jak to jde, mám iPAQ v nabíječce, kolíbce ... Baterce to prý neškodí ... říkal někdo tady ... :D :D :D
ipf (2136)|20.1.2005 23:57
[QUOTE="Pavlucha"] ... Baterce to prý neškodí ... říkal někdo tady ... :D :D :D[/QUOTE]

Já mám cihlu v nabíječce také skoro furt a zatím si nestěžuje ;) .
ok2shi (98)|21.1.2005 07:37
[QUOTE="Pavlucha"][QUOTE="ipf"]Kolega Pavlucha měl tuším stejný problém a nakonec musel HáPéčko měnit. Zkus se podívat po jeho příspěvcích.[/QUOTE]

Mno, mně to NENABÍJELO vůbec, tady to nabíjí.

Ještě je možnost, že je to nastavením: SETTINGS - SYSTEM - POWER - STANDBY.
To je utilitka, která hlídá, aby měla baterka dost energie přežít třeba 2 dny bez nabíjení. Při překročení určité míry vybití nepustí uživatele nikam. Je to pro bezpečí dat, v tomto případě ale spíš pro zlost ... :D

Jinak záložní baterka není určená pro chod PDA, ale jen pro uchování dat v RAM v případě vybití hlavní baterie. Její kapacita vystačí na cca půl hodiny po odpojení nebo úplném vybití hlavní baterie. Ale předpokládám, že to víš.

Já jsem se ještě na 30% nedostal. Jak to jde, mám iPAQ v nabíječce, kolíbce ... Baterce to prý neškodí ... říkal někdo tady ... :D :D :D[/QUOTE]



Je možné,že to bylo nastavením v Settings-system-power-standby, kde jsem měl nastaveno 72 hod. Hned jsem to snížil na 36 hod. Ale stejně nevím proč baterka jak píšeš nikoho nikam nepustí aby si uchovala data v RAM, když je to tak na HR.

Ivo
PavelR. (2184)|21.1.2005 07:56
[QUOTE="Pavlucha"]... Baterce to prý neškodí ... [/QUOTE]

... ne neškodí, baterky na bázi lithia netrpí paměťovým efektem
ipf (2136)|21.1.2005 07:59
[QUOTE="ok2shi"]...Je možné,že to bylo nastavením v Settings-system-power-standby, kde jsem měl nastaveno 72 hod...Ivo[/QUOTE]

Myslím, že ne. Já tam mám nastaveno 72 hodin od počátku a žádné problémy s tím nemám, tj. pokud jedu až na doraz, dostanu se provozní spotřebou až na 10%, pak cihla zhasne, odpojí karty a GPRS, ale můžu s ní "pracovat" dál až do nuly.