Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

High End Praha 2005 (přidány obrázky z výstavy)

Zdenek Malinsky (9781)|20.1.2005 14:08
Dovoluji si upozornit přátele hifisty i všechny ostatní, kteří nebyli na vojně u dělostřelců :D , že 26. a 27. února se koná v pražském hotelu Corinthia Towers 8. ročník výstavy High End Praha. Pro veřejnost otevřeno po oba dny od 10 do 18 hodin. Jednodenní vstupenky v hodnotě 100,-kč budou tradičně slosovatelné a na výherce čekají hodnotné ceny. Výtěžek ze vstupného bude věnován fondu UNICEF.
Odkazy:
místo konání
stánky výstavy
vystavovatel-světoznámý špičkový výrobce
Miloš Strouhal (3997)|22.1.2005 00:44
Asi se tam potkáme..:)
Zdenek Malinsky (9781)|22.2.2005 04:36

Zdenek Malinsky (9781)|22.2.2005 04:36
Doplnění, upřesnění, seznam vystavovatelů

Výstava High End Praha 2005

Určitě nebude chybět

Doporučuji navštívit pokoj KAS Audio a poslechnout špičkové reprosoustavy firmy ATC. Pro nemajetné či začínající hifisty mám upozornění na stánek KrautWire, kde kromě bezkonkurenčních kabelů bude možno slyšet malé repro firmy Castle ve spojení s elektronkovým zesilovačem Jadis. Pastva pro uši i oči.

PS:
Nezapomeňte navštívit pokoj 420. ;) :))
Standa_ce4you (380)|22.2.2005 19:16
Jojo, všichni jedou na HighEnd, jen mě to nevyjde :?
Tak se tam mějte aspoň vy :)
Zdenek Malinsky (9781)|23.2.2005 21:41
[QUOTE="Standa"]Jojo, všichni jedou na HighEnd, jen mě to nevyjde :?
Tak se tam mějte aspoň vy :)[/QUOTE]
Jak nevyjde? To je povinnost, jako účast v prvomájovém průvodu!!!!!! :D :D :D

Dneska jsem procházel pasáží Černá růže. Mimo toho, že mě překvapil Bang & Olufsen, že už tam nesídlí, jsem lehce nahlédl do prodejny Reference Cinemas, což je vlastně houmtýtr prodejna Finale Audia. Ve výloze siliče McIntosh s modrými "stěrači" a repráky Sonus Faber a Castle. Oboje skvělá dřevařina, skvělé dýhy. To neurazí ani nejútlocitnější manželku.
Zdenek Malinsky (9781)|27.2.2005 17:24
Obrázky z výstavy

Včera jsem úspěšně provedl návštěvu výstavy. :D Nejvíc mě dostala cena 2 dcl Coca Coly v hotelové pizzerii. Za 45 Kč byla na slevu pro vystavovatele. Kolik je asi full prize?

25 vystavovatelů (dovozců, distributorů, prodejců a výrobců) zde vystavovalo 108 značek . Asi ve 3 pokojících bylo možno zakoupit CD, LP, SACD, DVD-A, možná i DVD obrazové. Nebyl jsem všude, protože zájem byl veliký, byl jsem tam jen 4 hodiny a ne vše mě zajímá. Možná, jsem něco neúmyslně vynechal.

Začalo to úplně hrozně. Při cestě metrem jsem potkal soudruha Ransdorfa :(( :mad: :evil: Naštěstí jsem měl u sebe kámen proti uhranutí, takže se mi nic nestalo. Jeden z vystavovatelů si ze mě dělal legraci, že jsem měl soudruha srazit pěstí a říct, že to má za to, že sem pustili kapitalisty ze západu :D

Zvukově mě nejvíce upoutal pokojík KAS Audio, ve kterém hrála sestava Naim (CD), Pass Labs X 350 a X 2.5 (koncový zesilovač a předzesilovač) a repro ATC SC 35. Kabeláž samozřejmě KrautWire. Repro ATC se mi líbily natolik, že uvažuji o jejich pořízení.

Slušně hrály i sestavy Shanling (CD,zesilovače)+ Reference 3A (repro), Wadia (CD,DVD)+Meridian (AV procesor, zesilovače)+JM Lab (repro). Také spojení Avalon (repro)+elektronika Ayre bylo prvotřídní.


Výborný zvuk byl i v expozici KrautWire (Red Rose integrovaný zesilovač+ CD přehrávač Naim+ repro Castle), ovšem hlavně se zde předváděly a také hojně prodávaly stejnojmenné kabely, vodiče, síťové šňůry a roztoky na praní LP a čištění kontaktů.


Designově mě uchvátil subwoofer francouzské firmy Cabasse s 16 " reproduktorem. Almara jako menší šatní skříň a cena levnější Octavie. Necelých 400 tisíc, naštěstí Kč a ne Euro. Stačí 3-4 stavební spoření nebo penzijní a je to doma :D :D :D

Balzámem pro oči byl na stánku Altei HD projektor JVC. Konečně pro doma kvalita, srovnatelná s kinem. Stačí směšných 800 tisíc. Ovšem ostatní články řetězce (reprosooustavy 5.1 - 10.2, přehrávač DVD, kabeláž), musí být srovnatelné kvality, proto si připravte ještě další tak 2-3 miliony.

Ovšem nejlaškovější cenu (zaváděcí 1.200.000 Kč) požadoval za svoje repro pan Šrol. Ne, že by hrály špatně, ale hodí se spíše do amerických obýváků velikosti hangáru, než pro naše evropské 20-30 m2. Příliš reproduktorů mi také nepřijde jako nejlepší řešení.

V ostatních expozicích to hrálo všelijak. Hodně nahlas, bombasticky...., což nezasvěceného posluchače může na první poslech zaujmout, ale pro delší poslech se nehodí. Nemohu říct, že by to někde hrálo vysloveně špatně, ale asi mám vyšší nároky. Možná si jen vystavovatelé nedali tolik práce s vyladěním instalace (umístění a natočení repro, tlumení pokoje, umístění židlí pro posluchače) nebo to (doufám že ne) neumějí.

Příští rok určitě opět nebudu chybět, jen asi půjdu až v neděli odpoledne, kdy snad nebude takový nával. Pokud máte dotazy, můžete zde v diskuzi nebo SZ.


PS:
Až najdu kabel, přidám i pár foteček.

Tissi (210)|28.2.2005 12:13
Koukám, že se Ti tam asi dost líbilo ;) ...
Standa_ce4you (380)|12.12.2005 19:52
Slyšeli jste někdy DPA380? Budu si ho teď stavět, tak mne zajímají poslechové reference ostatních (což mne ale od stavby neodradí :D )...
Zdenek Malinsky (9781)|12.12.2005 20:53
Dudka nebrat :!: :!: :!:
A pokud ano, proč si ho raději nekoupíš? Prodává se velmi levně second hand. Dej si inzerát (Annonce, High-End Report) nebo se poohlédni po inzerátech ve stejných tiskovinách nebo koukni v bazaru P Audio, Husitská 30, Praha 3. 380 je asi nejpovedenější od Dudka. Pavla Dudka znám, je to strašně hodnej a milej člověk, ale ty jeho zesilovače, opravdu nemusím. Práce je provedená precizně, skvěle pájeno, tišťák radost pohledět, ale zvukově? Možná to hraje dobře na měřácích, ale ne pro uši. Slyšel jsem i ty poslední (koncáky-bipolar i mosfet a předzesilovač-aktivní i pasivní).

Chceš-li si sám postavit, doporučuji něco z dílny Nelsona Passe - jsou tam návody, plánky

taky tady

Jo, k jakým bednám to chceš postavit:?: A jaký předzesilovač k tomu?
00106903_doma_JkOx.jpg
Standa_ce4you (380)|12.12.2005 22:06
Kupovat nechci. Pro mě je součástí koníčku hifi i ta stavba. Zlí jazykové tvrdí, že hifi má být pouze prostředníkem k reprodukci hudby a hifisti to mají právě naopak. Já se tomu nebráním, a s hifi potřebuju i pracovat, takže na co budu stačit, to postavím. Co se DPA týče, jsou dva tábory a nic mezi tím. Jedni říkají Dudek je zvukově super a druzí nebrat. Takže fifty fifty.
Nejsem teda žádný odborník, ale Passovy zesilovače se mi moc nelíbí - ty jeho "dvoutranzistorové" konstrukce... nějak jim nemůžu věřit. A když už bych chtěl něco jiného, tak bych asi zkusil Brystona. U něj je ale problém právě s plošným spojem, který bych určitě nenavrhl tak dobře jak v Brystonu. Jo, a od Passe jsem stavěl relátkový regulátor hlasitosti, a nejsem moc spokojený, na to kolik ty jeho zesilovače stojí. Ale nechci předbíhat (a pomlouvat Passe), prvně ten regulátor ještě jednou zkontroluju. Bohužel ho ve svém pořádku nemůžu najít :D

Moje hifi doma:


Repráky zatím nic moc (TVM), ale teď do nich nemíním vrážet, basová část bedny má objem cca 140l. Zesilovač 2x150W homemade a lowend CD SONY. Předzesilovač taky zatím 2xNE5534. Chtěl jsem postavit preamp z dílny pana Macury, ale po jeho konstrukcích se zaprášilo a mně nezbylo nic :(.

Na čem jedeš ty? :)

EDIT: Aha, to máš fakt doma? Si děláš srandu ne? Mám pocit, že jsem ten obrázek už někde viděl :)) Neříká se těm bednám Lowthery nebo tak nějak?
Zdenek Malinsky (9781)|12.12.2005 22:16
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Repro ATC se mi líbily natolik, že uvažuji o jejich pořízení.[/QUOTE]Douvažováno - od října jsou doma.:yes:
Standa_ce4you (380)|12.12.2005 22:25
Hm, tak to te s radosti pasuji do kategorie blaznu :)
Ty nemas v byte nainstalovany hifiodpuzujici system Manzelka? :D

EDIT: a co mas doma dal (silic, predek, atd...)?
Zdenek Malinsky (9781)|12.12.2005 22:42
Obrázek je doma u Nelsona Passe ;) :D Když se podíváš na výřad zesilovačů, to bych musel vybrat důchodové spoření až do smrti. :?

Tvoje repro-te je nějaká stavebnice od Visatonu, ne? Kámoš z KV má něco podobného, jen výškáč je páskový. Prostě je to na bázi BW Matrix 801-obdobné dělali i Shan.

S tím dvoutranzistorákem Pass Aleph 3 už žiju od roku 98. Měl jsem doma i jiné dražší stroje-namátkou monobloky Burmester, Accuphase, Krell FPB 600, Mark Levinson No.??. S oběma posledními byl Aleph porovnáván v americkém Stereophile (4/1998) a mohu slova Muse Kastanovitche jen potvrdit. Krell i Mark Levinson (jeden 2x, druhá skoro 3x dražší než Pass) dostaly tak na prdel, že jsem se nestačil divit. Přitom má mnohem menší výkon. A obdobně to bylo i s Dudkem. Všechny zesilovače (Krell, M.Levinson, Dudek) hrály ve srovnání s Passem synteticky a to nejen při komorní hudbě, ale při hlasitém rocku, velkém symfonickém orchestru i varhanních dílech, kde byl Pass v nevýhodě menšího výkonu.

Bryston to je něco jako Dudek z Kanady, ale někomu se to možná líbí.


Mám: SME 10 + Koetsu Rosewood Std - Pass Labs X Ono, Aleph L, Aleph 3 - ATC SCM 35 - kabeláž KrautWire - VPI HW 16.5 ....prostě taková malá sestava do dětského pokojíčku. ;)

Standa_ce4you (380)|12.12.2005 22:53
Já nemám poslechové zkušenosti, bydlím v malém (30 000) městě a hifi poslechovku tu nenajdeš. Jsem odsouzen k velmi pomalému hledání zvuku, který bych chtěl mít doma:) Takže jsem v podstatě nic neslyšel. Jediná dobrá poslechovka ve vedlejším městě byla přetvořena na květinářství:!: Aspoň jsem v ní kdysi slyšel sestavu Wadia, Mark Levinson a B&W Nautilus 801.

Visaton to není, to bych neměl repráky TVM. Reprobedny jsou taky DIY. Ale nad Visatonem jsem přemýšlel, právě nad těma páskáčema. Známý, co mi stavěl ty bedny je má doma. Zatím nemá vyladěno, takže nic moc, ale uvidíme. Zřejmě je časem koupím taky.
Zdenek Malinsky (9781)|12.12.2005 23:01
No naše vesnička středisková nemá ani 2000 obyvatel, ale člověk si musí udělat čas a za muzikou jezdit - jak poslechovky, tak koncerty.

A to domácí pokusničení, k tomu se stavím dost skepticky. Pokud člověk chce, aby to bylo na úrovni, musí tomu věnovat velké množství času, stejně většinou jen něco kopíruje, designově to taky nevypadá nijak vábně a když si spočítáš, kolik času tomu věnuješ, tak se vyplatí zaplatit plnou cenu drahého hifi, na které máš záruku a které i designově neuráží. Viděl jsem poměrně dost garažových provedení reprobeden a zesilovačů a bohužel výsledek většinou velmi tristní. :( Tím tě nechci od dalších pokusů odrazovat. Třeba tvé výtvory bydou vyjímkou.
Standa_ce4you (380)|12.12.2005 23:14
Já bohužel nemám čas někam jezdit. Ale rozhodně to nedělám tak, že slepě stavím všechno co najdu, to zas ne :)
Jinak se neboj, zesilovač bude vypadat krásně. Chladiče od Fischera, zbytek si nechám udělat na CNC. Nebude to žádná ožmoulaná dvojka plech :) Tady je velmi předběžný návrh, pořád ještě nevím, jestli bude preamp s koncem v jedné krabici, nebo ne.



Reprobedny fakt moc dobře nevypadají, ale ty nebyly v mé režii. Když už si něco dělám, tak chci, ať už to má jakousi úroveň, když se s tím patlám. A ať se pak nestydím mít to v obyváku.

Ten koncák, co je u reprobeden jsem dělal celý sám i s krabicí. Dneska bych to udělal jinak, ale tehdy nebyly peníze. Dneska už relativně jsou, takže do zesáku vrazím, co bude potřebovat.
Standa_ce4you (380)|12.12.2005 23:15
Jo, a jinak máš pravdu - repráky jsou na bázi B&W Matrix 801. Tato koncepce je mi nejbližší.
Zdenek Malinsky (9781)|13.12.2005 05:40
Ad krabice
Před časem jsme stavěli phono předzesilovač. Jen krabice stála asi 5.000 Kč. Přitom dneska koupíš v Makru v podobné krabici DVD přehrávač za poloviční cenu a to do toho výrobce ještě nablije součástky nevalné kvality a musí na tom vydělat jak výrobce, tak prodejce. Zajímavé.
Standa_ce4you (380)|13.12.2005 15:00
Výrobci mají výhodu v sériové produkci, což jim dost zlevní matroš i výrobu. Pak mají takové ceny o jakých se nám doma v dílně nezdá. A zvlášť u těch dnešních "domácích kin" za pět tisíc i s reprákama nebo DVD playerech za patnáctset.
Na druhou stranu třeba krabici nějakého siliče Accuphase tipuju i na 30000 i víc, ale to už je jiná kategorie.

EDIT: Třeba u takového Accuphase E210 tvoří cena krabice podstatnou část zesilovače celého. Kdysi jsem si podle součástek počítal hodnotu jednoho kanálu koncáku a vyšel na něco okolo 1700,.
Zdenek Malinsky (9781)|23.12.2005 10:08
Tak jsem se konečně dostal k tomu, abych sem přidal pár slibovaných fotek.
00109227_atc1_IjdD.jpg 00109227_atc2_It3P.jpg 00109227_atc3_OCnh.jpg 00109227_sw1_gekU.jpg 00109227_sw2_AJb9.jpg 00109227_Low1_k5ru.jpg 00109227_Low2_PsR3.jpg 00109227_Low3_9lYw.jpg
Zdenek Malinsky (9781)|23.12.2005 10:16
Nejlepší nakonec. Trošku rodinného stříbra ;) :yes:
00109229_kw1_iYn2.jpg 00109229_kw2_YYJJ.jpg 00109229_kw3_7GV4.jpg 00109229_kw4_nPrD.jpg 00109229_kw5_wifZ.jpg 00109229_kw6_A8YE.jpg
Zdenek Malinsky (9781)|23.12.2005 10:29
Foceno obyčejným, 3 roky starým compactem Olympus. Fotil jsem s ním poprvé a navíc jen tak, abych něco vyfotil, když sem se s ním tahal celou výstavu. Fotky nejsou nijak upravovány, jen zmenšeny na požadovanou max.velikost.