Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vido a Pocket PC 2002

pecky (9)|20.8.2002 16:05
Zdarek
uz nejakou dobu resim problem s videem na me toshibe e310.. kterekoliv video otevrene v divx ukaze titulni obrazek, zazni sekunda hudby a okamzite se vypne nevite nekdo co stim ?
Nedavno sem ale narazil na Pocket TV, problem se zdal byt vyresen, registrace zadara a video slapalo, ale doba bez registrace uz mi vyprsela a vyrobce se nema k tomu aby mi zaslal heslo..


Muze mi ho poslat nekdo komu se to jiz povedlo diky ..
Pet_ce4you (61)|21.8.2002 15:22
Toto robil divx player 0.8 aj mne a bol som dost zmateny, lebo som myslel ze je nekompatibilne video. Instaloval som verziu pre PocketPC 2002. Potom som stiahol verziu pre iPAQ a ta slape super na ipaq 3870. Hesla pre Pocket TV evidentne vybavuje automat. Pri instalacii som poslal kod a heslo prislo.

Peter
pecky (9)|21.8.2002 16:30
Dik za poradu, to mpg se mi nastesti povedly zprovoznit, ale prozmenu , kdyz chci pustit avi video (konkr. hands.avi ze splachovac.cz), tak se objevi bud Failed to load file nebo incompatible video format .. tak co s tim ?
Pet_ce4you (61)|22.8.2002 00:15
To spomenute hands.avi nie je divx, ale cinepak codec. Skonvertoval som to do divx pomocou vitualdub-u a teraz ide aj v iPAQu bez problemov, velkost sa zmensila dokonca pod 600 kB.
mam ho poslat e-mailom ?


pecky (9)|22.8.2002 14:48
Tak to by bylo vyborne..

Zrovna sem se chtel zeptat na nejakej konvertor videii , takze rikas, ze vitualdub je OK ?
dik
pecky (9)|22.8.2002 14:51
Jo a ete nevite nekdo jak prevadet videa do w.media formatu .wma ?
Pet_ce4you (61)|23.8.2002 17:58
Virtualdub je open source a je zadarmo. Je to vynikajuci program na spracovanie avi videa a audia, ma moznost pri konverzii zapojit mnozstvo roznych filtrov (npr. resize) a komprimaciu videa a audia roznymi codecmi - musia byt samozrejme nainstalovane. Skusal som konvertovat dvojhodinovy film a pri formate 240x102 s mono zvukom sa vojde do cca 110 az 150 MB. Ale toto je mimo hranice zamerania tejto diskusie a ak mate zaujem, informacie najdete v prislusnych video forach.
MaxD (33)|19.11.2002 14:37
Ideální a velice jednoduchý konvertor je přímo od Microsoftu dá se stáhnout z jejich stránek a jmenuje se Windows media encoder. Někde se tam dá najít i profil s rozlišením přímo pro ipaqa.
null (0)|20.11.2002 10:21
Zkusil jsem ten encoder, ale mám problém se zvukem. Při konverzi jsem v nějakém dialogu vybral PocketPC, jinak jsem nechal všechno být (ten profil pro Ipaq se dá najít kde?). Po konverzi to na desktopu jde bez problémů přehrát i se zvukem - ale něco si stáhnul. Po přenesení do Ipaq se video přehraje bez problémů, ale bez zvuku. V properties souboru je uveden audio codec wmaudio 9. Nainstaloval jsem i update wmplayeru, ale zvuk pořád nikde - neví někdo, v čem dělám chybu?
Díky Petr
german.petr@centrum.cz
null (0)|20.11.2002 19:22
To nastavení pro iPaq je tady: iPaq
Proč tam nejde zvuk nevím, mně to funguje normálně.
null (0)|21.11.2002 08:31
Díky za tip, ale po pravdě řečeno, stejně nevím, jestli to pomohlo. Ty profily jsou pro verzi 7.1, já jsem si nainstaloval 9 a ta se asi ovládá nějak jinak. Profily sice má - jako zvlášť aplikaci, Ipaq se tam objeví, ale v samotném WME to vypadá pořád stejně. Možná se to někde v hloubi projevilo - každopádně zvuk už funguje. Jenom nevím, jestli je to profilem, nebo tím, že jsem změnil audio kvalitu z CD na voice. Bohužel , neměl jsem ani nemám čas to hlouběji zkoušet, snad o vánocích bílých. Díky za dobrý tip.
Petr