Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

zlomeny stylus na LOOX 720

GROOVEMAN_ce4you (95)|19.1.2005 23:47
nedavno tady nekdo psal ze zlomil oba stylusy.. a ja se mu divil jak se to mohlo stat..
a ouha.. me se dnes stalo totez a to pri beznem psani..
vztahuje se na tohle zaruka?
kdes sezenu novej?
za kolik?
stacilo by jen ten plastovy vrsek a na celej stylus...
PavelR. (2184)|20.1.2005 07:02
... obávám se, že polovinu stylusu nikdo neprodá a tak majitelé PocketLOOXu budou nuceni koupit celou sadu. Každopádnš bych vyzkoušel kontaktovat Getronics, což je jeden ze servisních partnerů FSC a tuším, že mají na starost i PDA. Třeba budou schopni nějak pomoci.

PavelR.
termit_shw (55)|20.1.2005 10:04
[QUOTE="PavelR."]... obávám se, že polovinu stylusu nikdo neprodá a tak majitelé PocketLOOXu budou nuceni koupit celou sadu. Každopádnš bych vyzkoušel kontaktovat Getronics, což je jeden ze servisních partnerů FSC a tuším, že mají na starost i PDA. Třeba budou schopni nějak pomoci.

PavelR.[/QUOTE]

Včera jsem dopadl uplně stejně. Taky jsem zlomil stylus :( . Nová sada pro Looxe 720 přijde na 612,- Kč. Sunnysoft je nema AhaMobile take ne. Je to špatný. Podařilo se Vám najít nejaké řešení? Řekl bych že sehnat samostatny šroubovací vršek nelze. :no:
termit_shw (55)|20.1.2005 10:16
Tak jsem telefonoval na Getronics a samotný vršek stylusu koupit nelze. Jeden stylus pro Loox 720 stojí u nich 222,- kč a nemají je skladem je třeba objednat. Proc kupovat 3 když je možnost koupit jen jeden. Je třeba si dat priste hold bacha a restartovat pda s pomocí sw treba pres pocket plus
:D
GROOVEMAN_ce4you (95)|20.1.2005 10:50
a neni mozne koupit stylus v jinem provedeni, treba v celokovovem jako je u ipaqu? nevyrabi se nic takoveho?
stylus skladajici se z dvou casti, je reseni ponekud nestastne:(
TheMelin (1642)|20.1.2005 11:26
Také bych koupil raději stylus z jednoho kusu.Ten vršek moc velkou životnost nemá :mad:
A zdá se mi cena za jeden stylus docela vysoká .To by mě zajímalo jaké jsou pořizovací náklady.:sarcastic:
PavelR. (2184)|20.1.2005 12:19
[QUOTE="termit"]Jeden stylus pro Loox 720 stojí u nich 222,- kč [/QUOTE]

... wow, tomu se říká lidová cena za 1 ks.
termit_shw (55)|20.1.2005 14:12
No ted mi poslali jeste upresnující email ze cena 1 ks stylusu pro Loox 720 222,- Kč je bez DPH. Jdu si koupit vteřinové lepidlo :D
Radek Novák (309)|20.1.2005 15:59
Taky mi praskly oba dva stylusy a kdyz jsem to slepil, dalsi den to prasklo znovu :(( . Potom ses do stylusu zkusil nasroubovat spejli, bylo to dobre, ac neesteticke, mohl jsem stylus zasunout do PDA (pouzil jsem spejli se spickou a spicku mel z druhe strany, takze pri SR jsem nemusel odsroubovavat spejli.. Jenze se mi potom zlomila i spejle a neslo to vystoubovat. Vzal jsem slabounky vrtak a vrtacku a spejli vyvrtal. Ted jsem tam dal tuhu od propisky (pasuje tam presne a po par minutach se na ni vytvori vcelku pekny zavit. Do konce tuhy jsem vrazil ztupenou spicku od kruzitka tak, abych se o ni nijak nepichl a aby se vesla do malinkate dirka. Jedina vada je vzhled a mirne vycuhovani kvuli vytazeni stylusu, Planuji ale do tuhy od propisky vyvrtat 2 malinke dirky a dat tam slabounky provazek a tuhu trochu zkratit aby nevycuhovala a stylus vytahavat pomoci tohoto provazku..

Preci jen je lepsi mit vedle PDA provazek nez kdyz z nej vycuhuje tuha od propisky se spickou od kruzitka :-), jinak se da tuha ohybat, odsroubovat a bez problemu ji vymenit za novou :yes:

222,- jim za novej stylus davat nebudu.. jeste k tomu, kdyz bych ho do 14 dni opet zlomil...
TheMelin (1642)|20.1.2005 18:06
[QUOTE="Spider"]Taky mi praskly oba dva stylusy a kdyz jsem to slepil, dalsi den to prasklo znovu :(( . Potom ses do stylusu zkusil nasroubovat spejli, bylo to dobre, ac neesteticke, mohl jsem stylus zasunout do PDA (pouzil jsem spejli se spickou a spicku mel z druhe strany, takze pri SR jsem nemusel odsroubovavat spejli.. Jenze se mi potom zlomila i spejle a neslo to vystoubovat. Vzal jsem slabounky vrtak a vrtacku a spejli vyvrtal. Ted jsem tam dal tuhu od propisky (pasuje tam presne a po par minutach se na ni vytvori vcelku pekny zavit. Do konce tuhy jsem vrazil ztupenou spicku od kruzitka tak, abych se o ni nijak nepichl a aby se vesla do malinkate dirka. Jedina vada je vzhled a mirne vycuhovani kvuli vytazeni stylusu, Planuji ale do tuhy od propisky vyvrtat 2 malinke dirky a dat tam slabounky provazek a tuhu trochu zkratit aby nevycuhovala a stylus vytahavat pomoci tohoto provazku..

Preci jen je lepsi mit vedle PDA provazek nez kdyz z nej vycuhuje tuha od propisky se spickou od kruzitka :-), jinak se da tuha ohybat, odsroubovat a bez problemu ji vymenit za novou :yes:

222,- jim za novej stylus davat nebudu.. jeste k tomu, kdyz bych ho do 14 dni opet zlomil...[/QUOTE]

:D :D Zlaté české ručičky.
A co vyzkoušet (má-li někdo tu možnost) zdali tam nepasuje stylus z jiného PPC,který je celokovový?
GROOVEMAN_ce4you (95)|21.1.2005 09:57
uvazuji ze vytisknu tohle forum a pujdu reklamovat!! takze vsichni piste co maj stylus uz zlomenej...
jestlize se stylus lame skoro vsem,(uz znam 7 lidi!) a me se zlomil za tyden..
tak to neni nase chyba panove, ale spatne vyrobeny smejd..!!
a ja se asi postaram o to aby se na to vztahovala zaruka..
jelikoz se zivim vymahanim dluhu..tak to pujde!
nevite kde je firma fujitsu pobliz ostravy?

u HP 2210 to byly gum.prouzky a u looxu tohle? AT ME NESE..U!!!!

:mad:
RomanCE (105)|21.1.2005 10:08
Nechci se FSC nijak zastavat ten stylus neni buhvi co, nicmene LOOX mam cca 4mes a oba dva stylusy (pouzivam je stridave) jsou v poradku.
Projectill (23)|21.1.2005 14:35
já mám pda od Vánoc a před týdnem jsem zlomil první, ani nevím jak. Obávám se, že druhý ho bude následovat velice brzy.
Dám půlku království a princeznu za celokovový stylus !!
Xman_ce4you (10)|21.1.2005 15:24
Hmm, tak jsem si jednou na 720 neco vytukaval a najednou koukam... Stylus,konkretne jeho horni cast je nalomena.Pri blizsim zkoumani plastova cast odpadla!Pouzil jsem vterinove lepidlo a zatim OK. No, jak vidim tak, nejsem sam...
ntr23 (18)|21.1.2005 16:03
Hlásím se z Ostravy. Stylus taky zlomenej. Pravděpodobně kvůli své délce a tím že jeho plastová část se dotýká při držení boku ruky a tlačí konec do boku a ten se následně zlomí.
termit_shw (55)|21.1.2005 16:25
[QUOTE="Xman"]Hmm, tak jsem si jednou na 720 neco vytukaval a najednou koukam... Stylus,konkretne jeho horni cast je nalomena.Pri blizsim zkoumani plastova cast odpadla!Pouzil jsem vterinove lepidlo a zatim OK. No, jak vidim tak, nejsem sam...[/QUOTE]

Tak jsem to zkousel včera slepit vteřinovým lepidlem a neuspěl jsem :no:
Milan Švec (938)|21.1.2005 16:29
[QUOTE="ntr23"]... Stylus taky zlomenej. Pravděpodobně kvůli své délce a tím že jeho plastová část se dotýká při držení boku ruky a tlačí konec do boku a ten se následně zlomí.[/QUOTE]To mě už začíná zajímat.
Jak to sleduji i venku, skutečně už existují dvě skupiny uživatelů LOOXe 720. Jedni, kterým se stylusy lámou a druzí, kterým se stylusy nelámou. Ti o tom píší míň.
Pánové zkuste mě naučit, jak ten stylus mám držet, nebo co s ním mám dělat, abych ho zlámal.
Ty čtyři stylusy od FSC mám pořád (2x 600 od 11.2002, 2x 720 od 10.2004) a ne a ne je zlomit.
Asi je držím jinak. Jenom ve dvou prstech, jako když se nabírá sůl k posolení polívky a kontrolovaný prostředníkem zespod. Nebo v otevřené dlani položený na ukazováku a prostředníku a fixovaný palcem zhora.
Marně jsem se snažíl najít polohu, ve které by se mi plastový konec stylusu o něco opíral. Pořád trčí do vzduchu a mimo dlaň. První varianta konec směrem nahoru, druhá dolů. A v tom bude asi ta (moje) chyba. ;)

VILIAM_ce4you (156)|21.1.2005 16:51
Tak to je dobrý příspěvek. Sám bych to lépe nevystihnul. Celou dobu jsem se snažil navodit ten stav při kterém by se mě podařilo při používání stylus zlomit - a nic. :no: Asi to chce trochu cviku.
Šeba_oldd (1184)|21.1.2005 17:03
No ja na to taky koukam jako vejr a kdybyste vedeli co vsechno s tim stylusem delam :D
Crusader_ce4you (624)|21.1.2005 18:30
Také jsem stále už půl roku uživatelem původního stylusu a pořád je celý :D U Šeby mohu potvrdit, že tam prochází opravdovou zatěžkávací zkouškou a stále se drží v dobré kondici :D
GROOVEMAN_ce4you (95)|21.1.2005 20:15
prece ho nebudu drzet jak magor (viz foto) jen pro to abych ho nahodou nezlomil...
je to smejd a basta a at s tim kouka FSC neco delat...
:!: :!: :!:
MichalK_ce4you (9)|21.1.2005 21:41
:no: Hlásím se do týmu zlomených stylusů. Stalo se mi to po cca 5 týdnech pouzivaní (rozšroubován byl max. 10x). Ani náhodou by mě nenapadlo založit zde příspěvek, protože jsem považoval tuto skutečnost za ojedinělou (navíc mám náhradní a nerad prudím) ...... ale jak tu koukám, nějak se to množí. Teď používám druhý a uvidím.
Rozhodně držím "špatně" stylus, ale je to pro mě vhodné a nemyslím si, že je to moje chyba. Pán, který navrhoval tento výrobek se měl více zamyslet.
lubosd (60)|21.1.2005 23:28
[QUOTE="GROOVEMAN"]prece ho nebudu drzet jak magor (viz foto) jen pro to abych ho nahodou nezlomil...
je to smejd a basta a at s tim kouka FSC neco delat...
:!: :!: :!: [/QUOTE]

Proc jak magor ?!? Ja si dodnes myslel, ze se stylus ani jinak drzet neda. Btw nekolik let jsem pouzival celoumelohmotne a jedine vada je, ze mam stylus okousany, asi nejake trauma z mladi, to ale asi nevyreklamuju :cool:
Projectill (23)|22.1.2005 09:48
celoumelohmotne stylusy, co mají například HP 5450, jsou ale z trošku pevnějšího plastu (taky jsou delší) a nemají žádný spoj, jako u FSC mezi kovem tou koncovkou. Snad by pro ně nebyl takový problém vyrobit tu koncovku z kovu. Jakej může být rozdíl ve výrobních nákladech?? Rozhodně by ho měli nabízet jako příslušenství k dokoupení. Těch pár korun navíc mě snad nezabije.
Milan Švec (938)|22.1.2005 10:21
[QUOTE="GROOVEMAN"]prece ho nebudu drzet jak ...[/QUOTE]Ještě jednou tedy prosím zejména zde citovaného autora, nechť představí (nejlépe foto, nebo aspoň popis) ten jeho (zřejmě i dalšími) používaný způsob držení dotyčného (a tedy tomuto způsobu nevyhovujícího a proto tedy pro praxi špatně navrženého) stylusu.
Ať se s tím můžou seznámit:
1.) ti, co ho drží z jejich pohledu zcela přirozeně jinak (jak píše :) )
2.) lidi od FSC, kteří k tomu mají co říct.

Mě to skutečně (= zcela věcně) zajímá.
mspalek (0)|22.1.2005 21:54
Takže se hlásím jako další se zlomeným stylusem. Zlomeno po cca. týdnu používání. Mimochodem ke způsobu držení. Držím ho jako tužku nebo pero, tzn. že se mi dotýká o ruku mezi palcem a ukazovákem. Je to pro mě přirozený způsob držení, to co je na fotkách mě nevyhovuje. Když píšu na papír, taky mi přece takhle tužka z ruky netrčí!
Míra
L4m3r (68)|23.1.2005 11:29
Fakt nechápu co s nim provádíte. Mě drží stále dobře, ani neni nalomenej.
Jibaro (15)|23.1.2005 12:12
jestli mohu také přispěji svoji Troškou do mlejna :D

první jsem zlomil po 14 dnech, druhý jsem ani jednou nešrouboval (restartuju jakousi utilitkou) a drží už 2 měsíce normal používání (i horečného a necitlivého).

Možná to s tím nemá nic společného ale je to tak..

GROOVEMAN_ce4you (95)|23.1.2005 12:13
ano! normalni lidi drží stylus jako normalni tuzku..
tedy konec stylusu se opira o misto mezi ukazovackem a palcem!:yes: :no:
Milan Švec (938)|23.1.2005 13:14
[QUOTE="mspalek"]... ke způsobu držení. Držím ho jako tužku nebo pero, tzn. že se mi dotýká o ruku mezi palcem a ukazovákem. Je to pro mě přirozený způsob držení, to co je na fotkách mě nevyhovuje. Když píšu na papír, taky mi přece takhle tužka z ruky netrčí!
Míra[/QUOTE]Nojo, tak jsme doma. Už to mám (aspoň si myslím). Dík za pomoc.

Je to v první třídě (rozuměj základní školy). Jak jsme byli kdo kdysi naučeni (nebo nenaučeni) držet tužku. Musel jsem si ji vzít do ruky, abych zjistil, jestli její konec trčí nebo netrčí. U mě trčí. Bez ohledu na to, jak je dlouhá. I pěticentimetrového špačka (= tužtičku) držím volně ve dvou (třech) prstech a konec je ve vzduchu (= neopřený). Jak mě kdysi naučili, stará škola, no jasně, tehdy ještě pera, násadky, inkoust, později plnící pera a žádné propisky. :)

Já nevím, co je správně. Jenom aspoň teď už chápu (= tuším), jak se dá stylus zlomit zcela snadno.

Uchopit ho jako tužku položenou na prostředníku, drženou zhora ukazovákem a volný (plastový) konec stylusu opřít o horní okraj (nebo zapřít do horního okraje) dlaně mezi palcem a ukazovákem.

Palec zezhora pak svým tlakem působí (= musí působit) proti těm dvěma opěrám zcela bezpečně jako lis.
Skutečně pak je (musí být) jenom otázkou času, kdy to rupne (= musí rupnout).

Je to tak?
mspalek (0)|23.1.2005 14:26
Stejně si ale myslím, že tam bude i nějaká vada materiálu. Náhradní stylus držím stejně a už ho používám asi měsíc a půl a drží. Možná jsem ale přišel na další příčinu. Nevím jak ostatním, ale někdy se mi podaří při zasunování stylusu do PDA tím horním rozšířeným koncem zavadit o okraj otvoru. Tohle + "nevhodné" držení + mikroskopická vada materiálu a je to hned.
Míra
Milan Švec (938)|23.1.2005 22:21
[QUOTE="GROOVEMAN"]... normalni lidi drží stylus jako normalni tuzku..
tedy konec stylusu se opira o misto mezi ukazovackem a palcem!...[/QUOTE]No comment. Enjoy! ;)



Z titulní strany ce4you. Poděkování neznámému autorovi snímku a firmě Sunnysoft za jeho zapůjčení k humanitárním účelům. :yes:
n13 (14)|24.1.2005 06:15
Vůbec jsem tuto diskuzi ze začátku nečetl, jenže ouha. Včera jsem stylus také zlomil.
TheMelin (1642)|24.1.2005 11:28
[QUOTE="Milan Švec"]... Z titulní strany ce4you. Poděkování neznámému autorovi snímku a firmě Sunnysoft za jeho zapůjčení k humanitárním účelům... [/QUOTE]

Ta slečna či paní to drží jak panna ocas ;)
Nemůžeš někomu nutit, jak má stylus držet. Každý ho drží tak, jak mu to vyhovuje. I mně se horní konec stylusu opírá o ruku a tedy jeden už leží na hřbitově. :mad:
GROOVEMAN_ce4you (95)|24.1.2005 17:41
takže myslim ze je nas dost na tolik , abychom uplatnovali stylus zdarma v ramci zaruky..
co rikate?
Projectill (23)|24.1.2005 18:34
jo, myslím, že je nás dost. A to ještě spousta lidí toto téme nenašla.
Myslím, že nás bude stále přibývat...:((
vurmik (145)|24.1.2005 19:32
ja mam 1915, ted uz teda 1940 a u obou uz mam novej stylus, je to fakt strasne spatne vyreseny a kdyz si uvedomim ze me ceka za tak maly kousek zeleza a plastu zaplatit takovej ranec penez, tak na rovinu rikam, ze je to zlodejna !!!!!
termit_shw (55)|25.1.2005 08:18
Porad si rikam ze nekdo zacne vyrabet celokovovou alternativu stylusu pro Looxe 720. Snad casem jen tak to asi nebude :( bohužel. Myslim ze s reklamacemi u Siemense nejspis neuspejem. Asi by se jim neliblo kdybychom k nim v rámci záruky chodili kazdejch 14 dni pro novej stylus :D ,protože déle bohužel nevydrží a nám jako uživatelům myslím také ne. To by musel Siemens oficiálně přiznat svou konstrukční či materiálovou chybu což dobrovolně samozřejmě neudělá. Snad ho k tomu dotlačit ale co si budem povídat cca 10 lidi ho nepřesvědčí. :((
termit_shw (55)|30.1.2005 16:10
Tady je řešení k opravě stylusu pro Loox 720:
GROOVEMAN_ce4you (95)|30.1.2005 19:20
reseni je opravdu super, kde sezenu tento kovovy nadstavec?
TheMelin (1642)|30.1.2005 19:57
[QUOTE="GROOVEMAN"]reseni je opravdu super, kde sezenu tento kovovy nadstavec?[/QUOTE]

I mě by zájímal ten nástavec ;) Sqelá práce
rratio_ce4you (39)|30.1.2005 20:30
Mne by ten stylus taky zajímal. Kde se dá koupit?
Jiří
vurmik (145)|30.1.2005 21:24
jo i ja bych mel zajem na ipaq 1940.

rozhodne to je konstrukcni vada. Staci se jen zamyslet. Kdyz uvazite, jak moc je namahana spicka (pise, drbe zauchem, restartuje ...) a nepraskne a to je mnohem uzsi nez vrchni cast, ktera by mela byt tudiz i pevnejsi. Problem je v tom, ze je horni cast slozena ze dvou kusu a ty jsou slepeny. Nevim co vedlo konstruktery udelat takovou zhovadilost, ale asi nejspis marketingovy tah vuci nam uzivatelum.

Divim se, ze i ostatni vyrobci delaji tuto chybu, zrejme kartelova dohoda.
termit_shw (55)|31.1.2005 11:49
Tento stylus se bohužel koupit nedá - je dělaný svépomocí :). Je to jen návrh jak ho nejlépe opravit.Jsem s ním spokojen je funkční a téměř nezničitelný v porovnání s originálním od Fujitsu-Siemens.Navic je zachován původní vzhled.
GROOVEMAN_ce4you (95)|31.1.2005 12:19
[QUOTE="termit"]Tento stylus se bohužel koupit nedá - je dělaný svépomocí :). Je to jen návrh jak ho nejlépe opravit.Jsem s ním spokojen je funkční a téměř nezničitelný v porovnání s originálním od Fujitsu-Siemens.Navic je zachován původní vzhled.[/QUOTE]

a nechces ho vyrobit i pro ostatni, myslim ze by ti kazdej rad zaplatil...
myslim ze na soustruhu to je pomerne jednoduche..
RomanCE (105)|31.1.2005 17:20
Taky se nabizim ke koupi :))
termit_shw (55)|1.2.2005 08:57
Nemám možnost reagovat na Vaši poptávku. Nechal jsem si to udelat. Dříve jsem pracoval v oboru ale ted delam IT. Vytočení na soustruhu trvalo cca 1/2 hodiny (2ks) - a nejakou dobu vrtání. Co se týče materiálu tak se dá použít ledacos co clovek najde. Jen bych se asi vyhnul korodující oceli. Nemam moznost delat nejaké serie to jsem psal jiz na zacatku je to mysleno jen jako inspirace. Bude-li Vás více zkuste to zadat jako zakázku nejakému soustružníkovi. Vrtání už taková sranda neni - je třeba přesné ustavení.
Použité stroje,nářadí které stačí: soustruh,s. nože, závit. očko M3, vratidlo, stolní vrtačka,vrták odpovídajícího průměru, svěrák,posuvka, úhelník, pilník, a ostatní drobnosti. A co nejduležitější tak šikovný ruce. Myslím ze při větší serii by cena neměla být vysoká. Nechal bych si vypracovat cenovou nabídku od nějaké nástrojařské dílny kde Vám hřídelky i zavrtají.
rratio_ce4you (39)|2.2.2005 17:44
Tak jsem stylus vyřešil. Zjistil jsem že ne u nás prodává za 160,- Kč dvoubarevná propiska s pentelkou a čtvrtý hrot je stylus. Ten umožňuje i měkký restart. Pozor některé propisky tohoto typu mají hrot kterým restartovat nelze. Chce to vyzkoušet. Propiska je neznačková. Obdobný Rotring stojí 790,- Kč.

Jiří Nevrkla:sarcastic:
GROOVEMAN_ce4you (95)|3.2.2005 10:32
[QUOTE="rratio"]Tak jsem stylus vyřešil. Zjistil jsem že ne u nás prodává za 160,- Kč dvoubarevná propiska s pentelkou a čtvrtý hrot je stylus. Ten umožňuje i měkký restart. Pozor některé propisky tohoto typu mají hrot kterým restartovat nelze. Chce to vyzkoušet. Propiska je neznačková. Obdobný Rotring stojí 790,- Kč.

Jiří Nevrkla:sarcastic: [/QUOTE]

a kam tu propisku strkas chytráku? do looxu urcite ne! tos opravdu vyresil:D
rratio_ce4you (39)|3.2.2005 13:53
No ta tužka má jeden hrot z umělé hmoty - náhrada stylusu. S tím je možné nejen klikat na plochu, ale i resetovat. Ostatní hroty jsou vlastně propisky - červená a modrá a třetí je pentelka. Slouží k normálnímu psaní. Ubezpečuji Tě že i když jsem sklerotik, tak jsem se vždycky tím správným hrotem do té správné dírky, trefil. Poslal bych fotku, ale zatím jsem se za ten týden co Loox mám,nenaučil s ním fotit. Snad později.

Jiří