Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPAQ rx3715 a SE K700i Prosím pomožte.

Dedé_oldd (8)|19.1.2005 08:03
Po dvou dnech nastavování, jsem propadl naprostému zoufalství. Nejsem schopen nastavit připojení k internetu přes GPRS u Eurotelu a BT. Přenos obrázků nebo kontaktů z telefonu na iPaq chodí, takže zpárované to mám. Bohužel telefon se nezačne vytáčet ani na *99.. ve všech různých kombinacích, ani když jsem už ze zoufalství zkoušel připojení přes HSCD na číslo +4206029.... Telefon mám propojený i s notesem přes BT a jede to všechno OK. V telefonu mám pouze jeden datový profil, který používám pro spojení notesu na inet. Při vytáčení mi na telefonu problikne spojení BT a tím to končí. Nevíte někdo jestli se musí něco dalšího nastavovat v telefonu SE K700i, extra pro PDA. Zkoušel jsem to i v kombinaci Loox410 nebo T630. To samé. Asi jsem holt blbej. Prosím pomožte, než to hodím o stěnu. Dík
Pavel Koza (4761)|19.1.2005 08:23
Jelikoz je to vas prvni prispevek, tak se zeptam - tento clanek jste cetl? Podle meho nazoru je problem v nastaveni PDA, ne telefonu. Jake presne mate nastaveni v PDA?
Dedé_oldd (8)|19.1.2005 08:53
Článek jsem četl a nastavení mám přesně podle něj. Zkoušel jsem i varianty: číslo *99#, *99***1#, ATD*99# (podle webu eurotelu), čekat na oznamovací ton ano-ne, do extra dial string jsem taky zkoušel přidat AT na začátek. Nic. Nezačne vůbec vytáčení spojení. Dokonce jsem odstranil párování BT telefonu s notesem a vypnul jeho BT, jestli to třeba nevadí. Stále nic
Dedé_oldd (8)|19.1.2005 09:32
Ještě jsem přišel na další věc, nefunguje mi SD karta, po zasunutí se nic neděje, v záložce paměťové karty se objevuje jenom iPaq File Store. Mám AGFU 256MB, v notesu, i v kolegově Loox410 jede. Je možne, že některé SD karty nejsou kompatibilní s iPaq?
Pavel Koza (4761)|19.1.2005 09:49
Podle toho popisu bych rekl, ze se Vam tim iPAQem chtel nekdo pomstit:) Pokud jde o karty, tak takova situace nastat muze, ale ja uz vystridal spoustu karet i zarizeni a nikdy jsem na nic podobneho nenarazil.

Pokud jde o BT, kouknete-li do Bluetooth managera -> Tools -> Paired devices, vidite tam jmeno telefonu? Pokud ano, zkuste vymazat a zacit znovu. Napred sparovat, pote spustit pruvodce pro pripojeni k Intenretu pres BT.

Nebo me napadlo - pokud se podivate do Settings -> Connections -> Connections -> Advanced -> Select Networks, co tam mate vybrane?
Dedé_oldd (8)|19.1.2005 12:59

Tak SD už funguje, chtělo to jinou kartu,AGFA prostě nejede, sehnal jsem TRANSCEND 128MB, a vše je OK.
Odstranil jsem z Paired devices telefon a nechal ho znovu najít. Našel, spároval, ale když jsem spustil "Průvodce připojením k internetu přes BT", spárovaný telefon se neobjevil, musel jsem přepnout na "all device", kliknu na něj a objeví se "Vyhledávání služby" "Průzkum zařízení K700i" po chvilce naskočí Průzkum služeb byl neúspěšný.

V Select Networks mám vybráno u obou "Bluetooth setings"

Pokud spustím v průvodci BT "Prozkoumat Bluetooth zařízení", objeví se Výběr služby: Dial-up Networking, Serial Port, Serial Port2, a OBEX File Transfer. Je to OK nechybí mi tam něco?
Pokud použiju Dial-up Networking, přehodí mě to na výběr připojení, vyberu "Eurotel GPRS" a končím na pokusu o vytočení čísla.
Dedé_oldd (8)|19.1.2005 13:04
Pozn. WiFi jsem rozjel na první pokus, tady nad tím trávím třetí den.:mad:
PavelR. (2184)|19.1.2005 14:09
... v jakém tvaru máš zapsán AT příkaz pro GPRS (+cgdcont=1 atd.)? S prefixem AT nebo bez?

PavelR.
Dedé_oldd (8)|19.1.2005 14:19
zkoušel jsem obě varianty, myslím, že problém bude spíš ve spojení BT
PavelR. (2184)|19.1.2005 14:29
... správná verze je bez AT; nicméně důvod proč jsem se ptal je, že někde tady na ce4you jsem viděl, že se někomu podařilo rozchodit připojení přes GPRS s K700i pouhým resetováním modemu - tj. ten AT příkaz vypadal následovně:

z;+cgdcont=1,"IP","internet"

Přes IrDA jsi to zkoušel?

PavelR.
Sanyn (27)|19.1.2005 15:31
po přečtení mi svitla naděje, přečetl jsem článek a zkusím to. Jelikož se ale nejedná o můj iPAQ tak to bude později. Nicméně dám vědět. Než však odejdu z této diskuse, popíši co se nám stalo.
S kolegou jsme si pořídili společně "soupravu iPAQ 4150 a SE T610. Nastavili na T610, iPqu snad vše co jde. sinchronizaci, internet atd. Pak jsme si ale pořídili každej jiný telefon, zatímco já T630 (tím pádem se pro mne nic nezměnilo) tak kolega K700 a tím začali problémy. a zkoušeli jsme všechny kombinace a tak víme že obě pda se připojí na net přes T630 a ani jedno přes K700.
Vyzkouším návod a napíšu jak jsme dopadli.
Pavel Koza (4761)|19.1.2005 15:58
...ze by byla K700i takovy previt? Zabavim telefon me pritelkyni a uvidime:) Mozna je to vic fotoaparat nez telefon.
beecher (9270)|19.1.2005 16:58
[QUOTE="Pavel Koza"]...ze by byla K700i takovy previt? Zabavim telefon me pritelkyni a uvidime:) Mozna je to vic fotoaparat nez telefon.[/QUOTE] Jo, ona si totiž nějak blokne svůj modem a bez jeho resetu to nepřipojíš ani za... Jsem se s tím trápil na 1. PPS (pravidelnem prazskem srazu)...
Kamil_ce4you (25)|19.1.2005 17:31
Já používám SE K700i asi dva měsíce. Připojuji se z IPAQ 5450 přes BT na ETDN a vše funguje OK. Jenom když se chci připojit musím v IPAQu navázat spojení z bluetooth managera (dostupný ze stránky zapnutí BT-ikonka vpravo dole). Když chci přímo např. z IE prohlížeče, tak chvíli dělá že se připojuje a potom napíše, že spojení nelze navázat. Myslím že moje PDA by potřebovalo po dlouhé době HR a znova nainstalovat :?
Vyzkoušej připojit se z bluetooth managera.
Předtím jsem měl SE T68i a tam to fungovalo zcela korektně.
Dave1_ce4you (6)|19.1.2005 17:35
Zdravim, tak SE K700i nepřipojite přes BT k žádnému PDA tento MT tuto službu prostě nepodporuje, týká se tp připojení pouze přes BT k PDA k normálnímu desktopu to funguje. Pokud se zeptáte přímo na sony Ericssonu tak vám řeknou že to bude řešit možná nějaká další verze SW, takže SE K700i nekupovat k připojení k PDA přes BT
Kamil_ce4you (25)|19.1.2005 17:38
No jestli jsi četl o příspěvek výš, tak mě to funguje
PavelR. (2184)|19.1.2005 17:56
[QUOTE="Dave1"]k SE K700i nepřipojite přes BT k žádnému PDA tento MT tuto službu prostě nepodporuje, týká se tp připojení pouze přes BT k PDA k normálnímu desktopu to funguje. [/QUOTE]

... pokud pripojeni funguje na PC/notebooku a MT podporuje standardni DUN profil (coz K700i samoyrejme umi) tak na PDA nemuze byt problem. Pokud se nelze pripojit tak vetsinou bude chyba jeste nekde jinde.

[QUOTE]
Pokud se zeptáte přímo na sony Ericssonu tak vám řeknou že to bude řešit možná nějaká další verze SW[/QUOTE]

... standardni odpoved na vetsine linek technicke podpory ...

PavelR.
beecher (9270)|19.1.2005 18:01
Finální rozhřešení PDA a SE K700i:

Start -> Settings -> Záložka Connections -> Connections -> My ISP: Manage existing connections (obr. 1.) -> Vybrat modemové pripojení -> Edit (obr. 2.)-> Next -> Next -> Advanced -> V Extra dial-string modem commands: Z;+CGDCONT=1;"IP","internet" (obr. 3.) -> OK -> Finish -> OK -> OK -> X.

Pro Eurotel a Oskar:
DialUp číslo: *99#
dial string= Z;+CGDCONT=1;"IP","internet"

Pro T-Mobile (pokud je profil pro Internet pod CID=1, pokud ne, je nutné nahradit ty 1 číslem CIDu s nastavením pro internet):
DialUp číslo: *99***1#
dial string= Z;+CGDCONT=1;"IP","internet.t-mobile.cz"
00043564_image1_YUuM.jpg 00043564_image2_8xs8.jpg 00043564_Image3_Qpa.jpg
Dedé_oldd (8)|20.1.2005 07:18
Ono, to fakt jede!!! Už jsem tomu moc nevěřil, že to někdy bude fungovat. Děkuji všem za rady a pomoc.
Pavel Koza (4761)|20.1.2005 08:19
Potlesk:yes: ...a jeste pro nas hloupe - co ten prikaz Z dela? Resetne modem?
beecher (9270)|20.1.2005 10:12
[QUOTE="Pavel Koza"]Potlesk:yes: ...a jeste pro nas hloupe - co ten prikaz Z dela? Resetne modem?[/QUOTE] Jo, resetne modem... Jak jsem psal, SE K700i si nejak interne blokne ten HW modem, takze se musi pred vytocenim resetnout, coz udela prikaz ATZ.
Leonid Brežněv (5)|3.2.2005 17:50
Nemůžu si pomoct, ale mně to pořád nechodí. Všechno jsem nastavil dle rad s tím Z; na začátku a nic. Vlastním SE K700i fw R2AE033, iPAQ 3970 s WM 2003. Při připojení přes Bluetooth to napíše na displeji mobilu hlášku "Probíhá připojování" a chvilku nato "Odpojeno". Přenos souborů přes BT jde bez problémů z telefonu do PDA i obráceně. Když změním číslo *99***1# na nějaké jiné (třeba pevné linky), tak to vyzvání, takže problém bude až při navazování spojení. Nevím co ještě upravit (na PDA či v mobilu). V mobilu mám v menu Bluetooth položku "Moje zařízení". Zde je vidět mé PDA s názvem PocketPC. U tohoto PocketPC si v menu "Další" vyberu "Služby" a vidím podporované služby tohoto zařízení. Zde je uvedeno tohle:
"Podpor.služba:
Objekty push
Přenos souborů"

a to je vše. Nemělo by tam být něco jako DialUp ?

Na závěr chci ještě dodat, že když si na PDA vytvořím to samé připojení (s těma samýma hodnotama - tedy i inicializační řetězec na začátku s Z;...), ale nedám ho přes BT, ale zvolím Infraport, tak to jede bez problémů a na internet se připojím během pár sekund. Samozřejmě IR není BT a je to jen taková nepohodlná náhražka. Používám DataNonstop od Eurotelu.
PavelR. (2184)|3.2.2005 19:58
[QUOTE="Leonid Brežněv"]Nemělo by tam být něco jako DialUp ?[/QUOTE]

... mělo. Zkus odstranit spárovaná zařízení s PDA a zkusit jej spárovat znovu a to tak, že v Bluetooth Manageru použiješ funkci "Explore a Bluetooth Device", jenž by mělo vyhledat všechny dostpné profily, tedy i DUN.

PavelR.
Leonid Brežněv (5)|4.2.2005 05:53
[QUOTE]... mělo. Zkus odstranit spárovaná zařízení s PDA a zkusit jej spárovat znovu a to tak, že v Bluetooth Manageru použiješ funkci "Explore a Bluetooth Device", jenž by mělo vyhledat všechny dostpné profily, tedy i DUN.[/QUOTE]

Díky za odpověď, ale zatím pořád se stejným výsledkem :(
Odebrání a znovu přidání jsem zkoušel při mých prvních pokusech také, stejně jako jsem nainstaloval nový ovladač na BT u iPAQ 3970 stažený ze stránek HP. Zkusím to několikrát během dneška různě polaborovat. Uvidíme.

Michal
PavelR. (2184)|4.2.2005 08:01
... ten DUN (DialUp Networking) profil tam vidíš? Pokud ne, je něco v nepořádku. Pokud máš možnost zkusit jiný BT telefon, vyzkoušej připojení s ním. Tak alespoň zjistíš, zda je problém v iPAQu (nemyslím si) nebo telefonu. Obligádní "zkus si nechat nahrát nejnovější firmware do telefonu" ani nezmiňuji :) ...

PavelR.
Leonid Brežněv (5)|4.2.2005 18:47
[QUOTE]ten DUN (DialUp Networking) profil tam vidíš?[/QUOTE]
Jestli tím tam myslíš v telefonu, tak ne. Je to stále beze změny, tzn. pouze vidím slžby: Objekty push a Přenos souborů (ty taky fungují). FW mám z prosince 2004, takže nový. Docela by mě zajímalo, co mají ti, kterým to funguje (PDA - BT - K700i - GPRS) v telefonu za služby, když si je nechají jako já v menu telefonu zobrazit u příslušného PDA v Bluetooth sekci.,

Michal
Dedé_oldd (8)|7.2.2005 13:31
Já tam mám pouze "objekty push" a s tím Z v ini.řetězci mi to chodí bez problémů
beecher (9270)|7.2.2005 13:38
[QUOTE="Leonid Brežněv"][QUOTE]ten DUN (DialUp Networking) profil tam vidíš?[/QUOTE]
Jestli tím tam myslíš v telefonu, tak ne. Je to stále beze změny, tzn. pouze vidím slžby: Objekty push a Přenos souborů (ty taky fungují). FW mám z prosince 2004, takže nový. Docela by mě zajímalo, co mají ti, kterým to funguje (PDA - BT - K700i - GPRS) v telefonu za služby, když si je nechají jako já v menu telefonu zobrazit u příslušného PDA v Bluetooth sekci.,

Michal[/QUOTE] Ale jiste, pokud se podivate na profily PDAcka v telefonu, tak tam samozrejme zadny profil DUN neuvidite, protoze PDAcko takovy profil tezko bude mit (maximalne tak MDAcka)... Tento profil se musi objevit pri pohledu na profily nabizene telefonem pro PDAcko...
beecher (9270)|7.2.2005 14:23
Takze pokud muzu doporucit postup:

1. Odstranit vsechna nastaveni na PDA, ktere maji nejaky vztah k dial-up pres BT (v Connections a v BT Manageru) a zrusit sparovani mezi PDA a K700i na obou zarizenich
2. Soft-reset PDAcka
3. V BT Manageru (pokud je tam WidComm) dat New, zvolit Connect to Internet via phone, Next, Next, Next, vybrat vasi K700i, Next, zadat Passkey (treba 0000), pak to stejne zadat na mobilu, zvolit jako Default connection, dat pripojeni nejake jmeno (nejlepe Eurotel, T-Mobile, nebo podle vkusu kazdeho soudruha) a dokoncit proceduru.
4. Pak nastavit pripojeni podle meho drivejsiho prispevku.
Leonid Brežněv (5)|7.2.2005 19:45
Takže se mně to po dlouhém boji podařilo rozchodit.

1) hard reset PDA
2) vytvořit připojení BT ( + spárování mobil - PDA)
3) NEZADÁVAT žádný inicializační řetězec (s ním se mně to pár vteřin po připojení rozpojovalo) pouze v rozšířených možnostech nastavit rychlost portu a nečekat na ozn. tón
4) vytvořit si svůj Datový účet v telefonu K700i (zde zadat APN atd...)
5) připojit se k internetu z PDA

Připojování bez inicializačního řetězce jsem zkoušel před hard resetem také, ale nešlo to. Zřejmě se to hádalo s nějakým nainstalovaným programem.

Děkuji za pomoc
Michal
beecher (9270)|7.2.2005 19:48
[QUOTE="Leonid Brežněv"]Takže se mně to po dlouhém boji podařilo rozchodit.[/QUOTE] Sice zvlastne, ale budiz... Muzu vedet, jaky OS a BT ovladac na tem svem iPAQu mate? Diky.
Leonid Brežněv (5)|7.2.2005 23:00
[QUOTE]Muzu vedet, jaky OS a BT ovladac na tem svem iPAQu mate?[/QUOTE]
Zase takový znalec nejsem, takže to raději opíšu.

Bluetooth About:
Bluetooth for Windows CE (BTW-CE)
Version 1.4.1.Build 05
Copyright 1999-2003 WIDCOMM Inc.

V Asset Viewer je u Bluetooth:
Module Type. BC-01
Radio Revision: 1.0
Radio present: Y

A operační systém v About:
Version 4.20.1081 (Build 13100)

V Asset u Version je:
Product Revision Level: 2.5
ROM Date: 06/09/03
ROM Revision: 4.00.05 ENG
OS Version: Windows CE 4.20

Snad to stačí :-)

PS: ještě snad info o telefonu:
SonyEricsson K700i verze firmware R2AE033

M2M (54)|18.2.2005 06:21
Nedaří se mi rozchodit připojeni na internet přes Loox 420 a siemens S55 přes bluetooth. Telefon mam sparovany vse funguje, kdyz vytačím mobilni číslo, funguje.Prenos souboru funguje ale pripojeni na internet ne.

Nazev pripojeni Eurotel GPRS
číslo: *99# zkousel jsem i toto *99***1#
rychlost:115200
nečeka na ozn.ton
zvl.příkaz +CGDCONT=1,"IP","internet"
nast.portu 8,nic,1,HW
IP přiděluje server

Ve spravci nastaveni mam
Serial port
Dial-up networking
Explorer S55

Kdyz kliknu na pripojeni Dialup nabidne pripojeni Eurotel GPRS a zvolim pripojeni a pripojim se k internetu.Tady vse probiha OK (i kdyz ne vzdy se pripojim, treba pres IE se nepripojim a pise to hlasku viz soubor)
Kdyz otevru explorer a pripojim na www.seznam.cz tak spadne explorer.
Co s tim poradte prosim.Dekuji

PavelR. (2184)|18.2.2005 08:20
... nejdříve malá poznámka moderátora: příspěvky v diskuzi by se měly shodovat s názvem diskuze. Tvůj přísvěvek (i když týkající se připojení na i-net) sem jaksi nezapadá. Prosím pošli jej tam kam patří popř. vytvoř nové téma. Následně přesunu i tuto svoji odpověď. Pomůže to udržet přehlednost a pořádek v diskuzích. Díky.

[QUOTE="MMMMM"]Nedaří se mi rozchodit připojeni na internet přes Loox 420 a siemens S55 přes bluetooth.[/QUOTE]

... S55 (Firmware 16) stále ještě vlastním a k připojení přes GPRS funguje velmi dobře (zkoušeno s iPAQ2210, iPAQ 5450, iPAQ4700) - tj. základní předpoklad, že telefonem by tvé potíže by neměly být způsobeny.

[QUOTE]
Telefon mam sparovany vse funguje, kdyz vytačím mobilni číslo, funguje.Prenos souboru funguje ale pripojeni na internet ne.
[/QUOTE]

OK; ... zkoušel si připojit pomocí S55 i jiné zařízení např. notebook? Funguje ti Eurotel GPRS např. u vestavěného e-mailového klienta v telefonu? Jinými slovy máš GPRS funkčí? S nedávné historie, kdy jsem využíval služeb Eurotelu si pamatuji, že správná aktivace GPRS u tohoto operátora je někdy problematická. Mnoho lidí zde na ce4you včetně mé maličkosti i přesto, že si myslelo, že GPRS mají aktivováno (a operator na infolince tvrdil to samé) tak tomu tak nebylo. Bylo nutné požádat Eurotel o vypnutí a znovu zapnutí GPRS v profilu uživatele na MSC). Po každé změně nastavení u operátora je občas dobré vysunout SIM kartu na několik sekund ze slotu v telefonu a následně ji vrátit zpět (veškerá tvá nastavení se ze sítě načtou znovu).

[QUOTE]
Nazev pripojeni Eurotel GPRS
číslo: *99# zkousel jsem i toto *99***1#
[/QUOTE]

... v případě Siemensu by string pro "vytočení" GPRS měl být vždy *99***1#. Ostatní nastavení jsou OK.

[QUOTE]
Kdyz otevru explorer a pripojim na www.seznam.cz tak spadne explorer.
Co s tim poradte prosim[/QUOTE]

... aha, no pokud spadne explorer při připojování na www.seznam.cz tak by mělo být GPRS funkční neboť toto "padání" způsobuje seznam na většině PDA a samozřejmě až poté, co se na něj pokouší připojit (tj. jedná se oznámou chybu). Ostatní stránky fungují?

PavelR.
M2M (54)|18.2.2005 08:42
Super, ostatni funguji a seznam funguje i na ftxPBrowser. Jeste par dotazu
1.Chci vyuzivat nejvice ICQ. Jde nekde nastavit abych otevrel ICQ a ICQ se automaticky pripojilo k internetu. Kdyz nejsem pripojen k internetu a v ICQ zadam pripojit vypise mi to hlasku "server pro pripojeni nenalezen. Ujisti se ze jsi pripojen k internetu a mas platne jmeno serveru"

2.Kdyz se pripojuji k netu kliknu na ikonu dial-up networking zvolim pripojeni Eurotel GPRS a pri prihlaseni do site mam v uzivateli zadano sve jmeno (proc kdyz v nastaveni pripojeni neni) a jde nejak nastavit aby dialogy pro zadavani do site nepozadoval?
beecher (9270)|18.2.2005 11:53
[QUOTE="MMMMM"]2.Kdyz se pripojuji k netu kliknu na ikonu dial-up networking zvolim pripojeni Eurotel GPRS a pri prihlaseni do site mam v uzivateli zadano sve jmeno (proc kdyz v nastaveni pripojeni neni) a jde nejak nastavit aby dialogy pro zadavani do site nepozadoval? [/QUOTE] Kdyz se chces pripojit, tak v tom dialogu je zaskrtavatko "Save username/password"... Co to bude delat, kdyz to zaskrtnes, asi uz budes vedet, ze? ;)