Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kalendář na ploše desktop PC

Pinochio (424)|18.1.2005 22:26
Rád bych měl na ploše na stolním PC něco podobného jako co má většina uživatelů na obrazovce Today (tAgenda, PocketPlus...).
Přehled událostí, úkolů + jednoduché změny.
Nevíte někdo o něčem?
mad2707 (70)|19.1.2005 07:26
MS Outlook v obrazovce Outlook-Dnes :D .
Zdenek Malinsky (9781)|19.1.2005 10:04
[QUOTE="mad2707"]MS Outlook v obrazovce Outlook-Dnes :D .[/QUOTE]
To je rada za všechny prachy. Neděláš na ministerstvu? :D :D
Pinochio myslel něco pěkného-hezčího než Today MS Outlook. Mě by to taky zajímalo, zda je něco více přehledného i esteticky příjemnějšího než výše jmenovaný.
Pinochio (424)|19.1.2005 14:38
[QUOTE="Zdenek Malinsky"][QUOTE="mad2707"]MS Outlook v obrazovce Outlook-Dnes :D .[/QUOTE]
To je rada za všechny prachy. Neděláš na ministerstvu? :D :D
Pinochio myslel něco pěkného-hezčího než Today MS Outlook. Mě by to taky zajímalo, zda je něco více přehledného i esteticky příjemnějšího než výše jmenovaný.[/QUOTE]
Tak nějak. MS Outlook tam snad jde?
mad2707 (70)|19.1.2005 16:16
Ale, ale pánové vy nevíte, že v jednoduchosti je síla Microsoftu ???? :D
Pinochio (424)|19.1.2005 17:07
[QUOTE="mad2707"]Ale, ale pánové vy nevíte, že v jednoduchosti je síla Microsoftu ???? :D [/QUOTE]
A jak to dáš na plochu?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|19.1.2005 17:26
Já jsem dříve používal Lotus SmartSuite, kompletně lokalizovaný kancelářský balík, jehož součástí byl Lotus Organizer. Bylo to něco na způsob ADK plánovače, tzn. graficky na ploše rozevřený diář, po klepnutí na ouško (záložku) se člověk dostal do adresáře, úkolů kalendáře, převracení stránek bylo animované, celkem pěkné, ale určeno jen pro wokna 95, po přechodu na wokna 98 jsem to nerozchodil, u XP jsem se o to ani nepokoušel. Vyhledej Lotus Organizer, možná na něco narazíš ještě dnes. Výhoda byla, že celý ten balík stál asi litr, šlo z toho odesílat faxy, eMail, celkem paráda...

PS: Zadal jsem v googlu Lotus Organizer a vyhledat v ČJ, a ten program stále existuje, tak se na to můžeš juknout...
Zdenek Malinsky (9781)|19.1.2005 17:33
Na Lotus jsem se asi před 1/2 rokem a bylo mi řečeno, že to je server.záležitost, na PC prý to nejde. Tak nevím. :?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|19.1.2005 18:03
Tak jsem vyhledal instlační disk Lotusu a otestoval jsem instalaci v XP, házelo to hlášky o chybách v *.dll, ale já nedbal a pokračoval a mám naistalovaný Lotus Organizer, nyní ale musím otestovat jeho chod, je možné, že se chyby *.dll negativně projeví. Já jsem SmartSuite docela rád používal, ono to přidalo na horní hranu obrazovky rozbalovací roletové nabídky, kam šlo dát spuštění programů, asi jako když máte na ploše instalovanou složku, výhoda byla čistá plocha..
Zatím to běhá, jen musím vykoumat, zda bude možná synchronicace s cihlou a tudíž i s PocketBreeze, pokud to nebude zcela funkční, tak budu muset vyhledat chybné *.dll...
Zdenek Malinsky (9781)|19.1.2005 19:05
Já věděl, že v tobě něco dřímá :D
Tak sorry, mě bylo řečeno, abych na Lotus v PC zapomněl, že nejde. :( Inu, jak říkali soudruzi: důvěřuj, ale prověřuj.:D
Pak dej vědět, jak to vše dopadlo. Doufám, že ne HR PC i PDA. :( :(
Pinochio (424)|19.1.2005 21:34
A přemýšlel jste někdo že používám MS Outlook ne Lotus a že nehodlám ani přejít na Lotus? CIhla běží na MS Outlook tak proč má PC běžet na něčem jiném? A jinak?
Tak víte o něčem co dát na plochu PS události z MS Outlook?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|19.1.2005 22:15
[QUOTE="Pinochio"]A přemýšlel jste někdo že používám MS Outlook ne Lotus a že nehodlám ani přejít na Lotus? CIhla běží na MS Outlook tak proč má PC běžet na něčem jiném? A jinak?
Tak víte o něčem co dát na plochu PS události z MS Outlook?[/QUOTE]
Tak hele, trhni si.... Všichni tady přemýšlejí, co ti doporučit a ty nás sprdneš, že nepřemýšlíme. Asi nevíš, o čem mluvíš, požadoval jsi přehled událostí, úkolů, prvá odpověď byla Outlook, to jsi zavrhl... No a potom nám sem napíšeš, že vlastně nechceš Outlook opustit a na doporučený program hodíš bobek, aniž ho asi znáš... on totiž umí většinu fcí Outlooku nahradit a graficky možná splňuje, co jsi požadoval. Příště laskavě precizuj, o co ti vlastně jde. Já ale na tvoje výkřiky již nebudu reagovat, jsem docela vstřícný člověk, ale tohle nemusím. Jak říká můj kámoš, chlemtal by koňáček, ale hubu má na síťovku hořčáku...
Pinochio (424)|19.1.2005 22:20
[QUOTE="Jarouš"][QUOTE="Pinochio"]A přemýšlel jste někdo že používám MS Outlook ne Lotus a že nehodlám ani přejít na Lotus? CIhla běží na MS Outlook tak proč má PC běžet na něčem jiném? A jinak?
Tak víte o něčem co dát na plochu PS události z MS Outlook?[/QUOTE]
Tak hele, trhni si.... Všichni tady přemýšlejí, co ti doporučit a ty nás sprdneš, že nepřemýšlíme. Asi nevíš, o čem mluvíš, požadoval jsi přehled událostí, úkolů, prvá odpověď byla Outlook, to jsi zavrhl... No a potom nám sem napíšeš, že vlastně nechceš Outlook opustit a na doporučený program hodíš bobek, aniž ho asi znáš... on totiž umí většinu fcí Outlooku nahradit a graficky možná splňuje, co jsi požadoval. Příště laskavě precizuj, o co ti vlastně jde. Já ale na tvoje výkřiky již nebudu reagovat, jsem docela vstřícný člověk, ale tohle nemusím. Jak říká můj kámoš, chlemtal by koňáček, ale hubu má na síťovku hořčáku...[/QUOTE]
A přemýšlel jsi nad první odpovědí podrobněji? Píše se v ní to co já psal na začátku MS Outlook na obrazovce DNES to je něco jiného než PLOCHA. PLOCHA je na PC a ne na cihle.
Mimochodem cca 3. příspěvek v tomhle fóru je že chci události z MS Outlook na PLOCHU do svého PC a kdyby jsi přemýšlel tak ti dojde proč taky na PC.
Proč?
Protože cihlu nemám!! Zatím!

Takže naposledy a pro méně chápající chci události z MS Outlook zobrazit na PLOŠE (tam jsou většinou ikony - např. Tento počítač, KOš, zástupciii) stolního PC (to je ta věc se kterou synchronizijete cihlu).
Zdenek Malinsky (9781)|19.1.2005 22:31
Pinochio, trošku slušnosti! Jarouš se Ti snaží pomoct a Ty mu nadáváš. To ti ta absence cihly leze na mozek? :mad: :evil:
Jarouši, sám vidíš, že každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán.:D
Pinochio (424)|19.1.2005 22:40
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Pinochio, trošku slušnosti! Jarouš se Ti snaží pomoct a Ty mu nadáváš. To ti ta absence cihly leze na mozek? :mad: :evil:
Jarouši, sám vidíš, že každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán.:D [/QUOTE]
CIhla mi na mozek neleze, ani nebude asi.
Lotus neodsuzuji, ale ve 2. příspěvku píšu že používám MS Outlook tak proč Jarouš nemohl místo svého příspěvku napsat něco ve smyslu ať zkusím Lotus, že s ním má tyto a tyto zkušenosti to nechápu. Tímto mě jen utvrdil že Lotus ani nemusím zkoušet že ty rozdíly jsou tak velké, že se za ně musí hádat.

No nic nechme to být, Lotus nebo MS Outlook? Není to jedno, kvůli blbému softu si rozhádáme celé fórům?

Přiznávám mám trochu odpor k Lotusu, Linuxu, PalmOS..., ale je to můj názor takže jestli se to Jarouše (nebo i ostatních dotklo) tak promiňte, já příště specifikuji dotaz mnohem podrobněji.



Tak když jsme dořešili Lotus, tak přejdem k Outlooku. Na ploše by být mohl, jen vědět jak. Nevíte o softu co by vzal databázi Outlooku, zní vypreparoval úkoly a schůzky řekněme na týden a plácnul je na plochu místo pozadí nebo na nějaké určené místo na ploše?
Pinochio (424)|28.4.2005 20:25
Tak už mám svůj kalendář s Outlooku na ploše.
V Outlooku otevřu složku Kalendář, pak dám soubor - uložit jako webovou stránku a tu pak uložím na plochu.
Je to sice nic moc a musím to dělat manuálně ale je to nejlepší.
Zdenek Malinsky (9781)|22.11.2005 13:48
Miloš Strouhal (3997)|22.11.2005 14:00
A co třeba toto? Tak nějak to mam pořešené na PC já..
CommanderZ (1798)|22.11.2005 14:56
Taky to myslim umi Talisman Desktop. Ale nejsem si jistej.
Zdenek Malinsky (9781)|25.11.2006 05:55
Včera jsem něco hledal v off-topicu a všiml si i tohoto tématu. Dneska cesto do služby jsem narazil na gigamanii na toto. Nebo už Pinochio používá něco lepšího?

A už má toho Meka? ;) :D
huhy (16)|29.11.2006 08:52
[QUOTE="Miloš Strouhal"]A co třeba toto? Tak nějak to mam pořešené na PC já..[/QUOTE]

Smím se zeptat, pomocí jaké aplikace jste to dokázal?

Přeji hezký den.
Pinochio (424)|8.12.2006 08:09
Já pokud používám tak Google Desktop s doplňky, teď nepovím jméno, ale hodně mi pomohlo hodit MS Outlook do StartUp, pak Outlook nabýhá rychle a už běží z paměti. tak rychle nabíhá.
huhy (16)|11.12.2006 13:40
Google Desktop používám taky, ale docela se mi líbí ta grafická aplikace, kterou používá Miloš Strouhal, proto jsem se ptal ;)

Přeji hezký den.
Zdenek Malinsky (9781)|27.12.2006 22:10
Něco pro estéty

Outlook on the Desktop 1.2
http://www.michaelscrivo.com/projects/outlookdesktop/




Vista Transformation Pack 6.0 Final
http://www.windowsxlive.net/index.php?page_id=15


PETRMOB (29)|12.2.2008 18:30
A co třeba tohle:

http://www.sosej.cz/Prace/Kancelarske-Aplikace/Desktask.html

Já to používám už asi 2 roky k naprosté spokojenosti.:D

Trochu bych se opravil.Teď jsem přešel na Active Desktop Calendar,který se mi zdá ještě lepší (tolik se neseká).

http://www.xemico.com/adc/
jirii_ce4you (5)|2.8.2010 20:12
Ahoj ted jsem se prokousal timto tématem, protože něco takového přesně sháním. Protože je to tu už nějakej pátek chci se zeptat jesli znáte něco nového, aktuálního,....
Sháním tedy prográmek (ideálně freeware) který zobrazí kalendář a dejme tomu podrobně týden až dva s událostma a úkolama z Outlooku na ploše PC.
Zároveň bych se rád zeptal zda víte o nějaké alternativě organizéru k outlooku, která lze synchronizovat s kalendářem v pda (wm6), lze zobrazit se na ploše pc a je to pokud možno freeware. A aby to fungovalo i bez připojení k internetu (google calendar+spb)
Díky za tipy ;-)