Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PDASoft :: Přijďte na 8. pražský sraz příznivců PDA

Pavel Koza (4761)|18.1.2005 12:19
http://www.pdasoft.cz/modu.....s&file=article&sid=871

Především společensky aktivním čtenářům je určeno pozvání na 8. pražský sraz příznivců PDA, který pořádá server PDAsoft. Sraz se bude konat v restauraci Alabama (Koněvova 57, Praha 3, Žižkov), dne 28.1.2005 od 18:00 hodin. Bližší informace na jejich stránce.

Jenom upozorním, že server PDAsoft pokrývá PDAčka se všemi systémy, takže pokud se vám na jiný systém než Windows Mobile dělá nevolno, raději tuto akci oželte:)
Zdenek Malinsky (9781)|18.1.2005 16:48
[QUOTE="Pavel Koza"]
Jenom upozorním, že server PDAsoft pokrývá PDAčka se všemi systémy, takže pokud se vám na jiný systém než Windows Mobile dělá nevolno, raději tuto akci oželte:)[/QUOTE]
Anebo naopak jít tam prudit s VGA. :D :D
Tentokrát vynechám, musím pracovat. :( :mad: :evil:
beecher (9270)|18.1.2005 21:01
Njo, tak jsem se dival na fotky z jejich 7. srazu... A ma to vubec cenu? Vzdyt tam nebylo ani jedno normalni zarizeni, fsechno nejake podivnosti...
Joj, mi se zveda kufer, jak vidim ty QQVGA (160x160) plecky ... ;) :D

BTW Spise by se meli prejmenovat na PalmSoft...
Palm_ce4you (4)|19.1.2005 14:18
Tsss, vetsina strojecku tam ma 320*320, typicke rozliseni pro Palmy, a mnoha taky 320*480 - o tak jemnem displeji si zatim muzete na PocketPC nechat zdat. Ale takove VGA PPC kdyby se tam objevilo, vubec bych neprotestoval.
Jinak namitky typu "zadne normalni zarizeni" se mi nelibi: vzdyt prijdte, aspon tam nejake to normalni zarizenicko bude :) Ja se sice drzim sveho starickeho Sony, ale proti PocketPC na srazu nikdo nikdy nic nemel, navzdory tomu, ze se tam obvykle neobjevi vic nez 3 kousky... A to je skoda.
Zdenek Malinsky (9781)|19.1.2005 14:45
[QUOTE="xp"]Ty to Beechere prostě potřebuješ slyšet..:? Jasně, máš momentálně nejlepší PDA na světě!!! Všichni to už víme.. Stačí? ;)[/QUOTE]
Já myslel, že nejlepší máš ty.
[QUOTE="xp"]
Počkej pár měsíců, a můžeš ho hodit do šrotu.. Jako XDA2, že[/QUOTE]
...nebo XDA 3 nebo 4 :D :D :D
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|19.1.2005 14:45
[QUOTE="xp"] Počkej pár měsíců, a můžeš ho hodit do šrotu.. Jako XDA2, že[/QUOTE]

Když se před pár lety objevily první barevné televizory, tak na to všichni koukali s otevřenou pusou.
A dnes ??:D

Jinými slovy za rok dva, bude i "Beecherův" DELL vyhovovat tak možná začínajícím uživatelům. A to se říká kdoví jestli. ;)
Pavel Koza (4761)|19.1.2005 15:25
Bezva, tak ted uz zase k tematu, pratele. A tim je sraz PDAckaru. Diky.
Palm_ce4you (4)|19.1.2005 18:16
Tat tak, opet tedy k tematu.
Takze budte na nas majitele Palmu hodni a prijdte, radi se na vec podivame taky z jine strany nez jen jako priznivci PalmOS. Napriklad ja jsem kdysi mel Acer n10 a vratil jsem se s chuti k PalmOS, rad na srazu proberu zkusenosti.
Navic v Alabame nemaji predrazene pivo a dobre vari, takze kdo muzete, necht prijdou - sirte slavu MicroSoftich OS :)
Suoraj (704)|19.1.2005 20:54
Já jdu ... Bechere pojď taky - budem prudit :D Udělám nějaký fotk - nasvítíš mi to Dellem...
beecher (9270)|19.1.2005 21:41
[QUOTE="Suoraj"]Já jdu ... Bechere pojď taky - budem prudit :D Udělám nějaký fotk - nasvítíš mi to Dellem...[/QUOTE] Přece si nenechám Delli oslintat... :D :D :D
Ale tak jo, já jsem pro každou špatnost... Vezmu i BT klávku a ti mne sežerou... :D :yes:
Zdenek Malinsky (9781)|19.1.2005 22:07
[QUOTE="Pavel Koza"]Bezva, tak ted uz zase k tematu, pratele. A tim je sraz PDAckaru. Diky.[/QUOTE]
Nechápu, proč děláš reklamu konkurenci a na pražském srazu c4y jsi nebyl ani 1x!? Suoraj přijel z Francie, Šeba s chřipkou :D ... a velitel zájezdu nic :(
Palm_ce4you (4)|20.1.2005 12:39
To jsem rad, ze prijde i nekdo s Windowsem. Vazne absolutni prevaha palmistu byla ponekud smutna, takhle bude veseleji. Tesim se.
bryndak (24)|20.1.2005 23:16
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Palm"]Tsss, vetsina strojecku tam ma 320*320, typicke rozliseni pro Palmy, a mnoha taky 320*480 - o tak jemnem displeji si zatim muzete na PocketPC nechat zdat. [/QUOTE] Coz je stale mene, nez ma muj VGAckovy Dell, ze... ;) :D[/QUOTE]
Ale Tvuj VGAckovy DELL nevazi min nez 100g a urcite je tlustejsi nez 1 cm a nevydrzi 20 hodin prace vkuse...:D

Brynd@k (bývalý majitel Palmu Vx)
Šeba_oldd (1184)|20.1.2005 23:51
Puvodne jsem se vubec nechtel vyjadrovat(docela jsem se stydel), ale neda mi to. O cem ma byt tato diskuze?O tom co je a neni lepsi?
Pripadne me jako vrchol nevkusu to co se zde deje a jak se zde pise.To za to ze vas nekdo nekam pozval - pripravil prostory zorganizoval akci. Budte panove trosicku uznalí - nechci rici tolerantni. Pro nekoho muze znamenat Palm to same co pro mnohe z nas PDA nebo MDA.Pozvani se da odmitnout(pokud je to nutne) i jinym nez vykricenym zpusobem o opruzovani. :?: :?: :?:
PavelR. (2184)|21.1.2005 08:02
... souhlas se šebou, pročítal jsem si teď tuto diskuzi a některé příspěvky jsou fakt děsné a to i přesto, že byly myšleny s nadsázkou (tedy alespoň doufám). Opravdu není co dodat.

PavelR.
Suoraj (704)|21.1.2005 09:03
[QUOTE="Šeba"]Puvodne jsem se vubec nechtel vyjadrovat(docela jsem se stydel), ale neda mi to. O cem ma byt tato diskuze?O tom co je a neni lepsi?
Pripadne me jako vrchol nevkusu to co se zde deje a jak se zde pise.To za to ze vas nekdo nekam pozval - pripravil prostory zorganizoval akci. Budte panove trosicku uznalí - nechci rici tolerantni. Pro nekoho muze znamenat Palm to same co pro mnohe z nas PDA nebo MDA.Pozvani se da odmitnout(pokud je to nutne) i jinym nez vykricenym zpusobem o opruzovani. :?: :?: :?: [/QUOTE]


Gratuluji PavloviR- skutečně jde JEN o nadsázku a humorné shrnutí toho čím můžeme při návštěvě "konkurenčního sajtu" zaujmout (lampička Dell - jen tak jakoby náhodou vlajková loď Pocket PC), MDAII v roli fotoaparátu - to, že si z něj zavoláš a foto uložíš do 128 Mb RAM je přidaná hodnota:) Není to ani smuteční průvod, setkání důchodců ani konference na Evropské úrovni. Jde se chlastat a Pocketáři i obhajovat svou volbu zařízení. Prudit - přesnou definici sem ve výkladovém slovníku na SIM tool kitu nenašel ale bylo myšleno jako "stavět na obdiv" či zlehčenou formou prezentovat ( nezlehčená by byla provokace a o tý nikdo nemluvil). Pokud mne někdo jako kamioňáka pozve na sraz Porsche clubu tak to tam postavim tak aby na ty svoje "angličáky neviděli - AŤ VIDĚJ V ČEM JE VÝHODA VELKÝHO AUTA... Já sem od začátku jít chtěl a rozhodně se v hnízdě Palmovém nechci nechat uargumentovat, že Porsche = Palm je to nejlepší - né jiným způsobem odmítnout!
Šeba_oldd (1184)|21.1.2005 09:09
[QUOTE="hybo"]Jsi tomu nasadil ted korunu, to musim znat. Cim? Vetou "Pro nekoho muze znamenat Palm to same co pro mnohe z nas PDA nebo MDA." :D Palm je taky PDA ;) [/QUOTE]
Vzdyt pisu to same:O Myslel jsem samo asi rozdil oper.systemu. Vidite jake mam mezery kdybych nebyl mimo republiku zajel bych se urcite podivat.Zdravim timto vsechny ucastniky srazu:)
Nadsazka = slusnost??Kez by totak bylo pochopeno.
PavelR. (2184)|21.1.2005 10:22
[QUOTE="Suoraj"]skutečně jde JEN o nadsázku a humorné shrnutí toho čím můžeme při návštěvě "konkurenčního sajtu" zaujmout [/QUOTE]

... já vím, ale i tak z těch příspěvků mám trochu rozpačitý pocit. No nic nechme toho a zpět k tématu :) ...

PavelR.
Falco_ce4you (311)|25.1.2005 11:18
No, pokud venku ještě nepřitvrdí a nezapadne dálnice, rád bych dorazil. Jsem todiž původem Psioňák, pak PocketPCčkář, pak Palmista a teď zas PocketPCčkář. Tak můžeme diskutovat co je lepší. Sám si tuhle otázku čas od času kladu. Doufám že tam bude nějaký zdatný Palmař - mám pro něj ořech (´"oříšek" ne zcela vystihuje problém, který mám na rozlousknutí ;) )

Jen škoda že pivenko budu muset oželet. Ach jo. :sarcastic:

P.S.
Stejnak nejlepší byl Psion Revo. :D
Suoraj (704)|28.1.2005 17:28
Takže já a XP jsme na cestě - příde eště někdo? Myslím třeba z těch co v téhle diskuzi byly "mravokárci". Becher má omluvenku...:D
Suoraj (704)|28.1.2005 18:53
hoši - stojí to tu za prd. Nemaji tu zásuvky a celkem nuda - samá palma:D
Zdenek Malinsky (9781)|28.1.2005 19:05
[QUOTE="Suoraj"]hoši - stojí to tu za prd. Nemaji tu zásuvky a celkem nuda - samá palma:D [/QUOTE]
Nač zásuvky, Palmy vydrží hodně dlouho. I na Sahaře bez vody. :D
Proveďte rekognoskaci servírek, piva a jídla. Fotky můžete připojiti. ;)
Já jsem v práci, tak můžu jen kávičku. Už mám od 17.30 druhou.
To víš, auta stojí, vlaky taky.:D :D
Miloš Strouhal (3997)|28.1.2005 21:36
Asi takhle.
1. Hodně špatně zorganizované.
2. Samé Palmy, žádné PPC. Jen naše MDA II. Všude absolutní tma.
3. O zásuvek.:dead: Po dlouhé osobní konfrontaci s nepříjemnou a mírně agresivní obsluhou, kdy jsme jim dokonce nabízeli svou vlastní prodlužku a rozdvojku, jsme to nakonec se Suorajem vzdali, zbalili jsme kufry, a přesunuli jsme se do Fresca Venta.:yes:
4. Největší "raritou" a zároveň nejvíce obdivovanou "cihlou" nakonec vlastně nebyla cihla. Byla to moje BlueTooth myška v kombinaci s MDA II a Palm Wireless Keyboard.:cool: BT myšky Palmáci ještě neznají..;)
5. To je asi všechno. Žádné super zařízení, nic exotického, nejlepší tam byla asi Trea 600.
6. Tady máte fotku rezervačky z Fresca, která myslím mluví za vše.;) A nějaké fotečky k tomu.. V Alabamě byla taková tma, že nám nevyšla ani jedna fotka z mobilů a MDÁček..
Už flešujem. A cpeme se výbornou pizzou a zalejváme to Budvárkem..:!: :yes: :) Se zavin@čníkem, jak jinak.;)
00045548_rezer_6OCG.jpg 00045548_Obraz004_nIpR.jpg 00045548_Obraz008_gL9W.jpg
Pavel Koza (4761)|29.1.2005 01:05
[QUOTE="xp"]1. Hodně špatně zorganizované. [/QUOTE]

No jo... Ipf je jen jeden - nas:)
Miloš Strouhal (3997)|29.1.2005 01:43
A přitom je to škoda, jelikož jsme tam potkali celkem fajn lidi.:yes: Mimo jiné i zběhy ze starého ce4you, když bylo ještě v plenkách.. Začínali na PPC, teď mají Trea. Ale přesně byly vidět ty jiskřičky v jejich očičkách, když jsem šoupnul MDA do klávesnice, připojil BT myšku, dal úroveň podsvícení na maximum a začal jim pouštět klipy z MTV..:)) A to jsme tam měli jen rok stará MDÁčka.. Představte si, že bychom tam vytáhli hx4700, delli nebo vysavače.. To by bylo dílo!:yes: :D
Dokonce jsem se shodl se skalními Palmisty, že Palm je celkem fajn na office, ale jak přijde řada na média, PPC je prostě PPC.:yes: (Kluci byli celkem liberální, a nechtěli se hádat, kývli mi skoro na všechno..) ;) ;)
Docela mne udivila informace, že T3 má v sobě 400MHz CPU od Intelu.:O Myslel jsem, že hardware Palmů je na tom daleko hůře.. Ale budiž. K dobru mají ještě ty obrovské 256MB paměti u těch "nej" zařízení, což by PPC též neškodilo..:?
Škoda té organizace, mohlo se to vyvinout v celkem fajn akci, a určitě bychom pár jedinců přetáhli na svou stranu.;) (Myslím, že jsme je fakt slušně prudili ale nahlodávali zároveň).
Ale abych se hádal s číšníkem, a prosil jej skoro na kolenou o zásuvku (skoro mrtvej notebook+obě MDA), a ještě mu nabízel náš kabel a rozdvojku, a on mne přesto odmítl, a poslal sednout.. A když jsme vznesli dotaz na Palmisty, zda by s tím nešlo něco udělat, a oni jen zakroutili krkem, že v celé místnosti prostě není ani jedna zásuvka, a pokračovali dále v hovoru nad vybledlými displeji svých slabě svítících Palmů.. :( (Oni prostě s těmi jejich slaboučkými stroječky neví ani pořádně co je to nabíječka, takže jim nepřítomnost zásuvek ani v nejmenším zřejmě nevadila.. To jim trošku závidim. I ty notebooky co měli na stole působily dojmem, že vydrží aspoň 3x déle naž ten můj.. A taky že jo, nikomu zásuvka nechyběla, kdežto mému skoro 3.5GHz procesoru v Acerovi ano, a hodně rychle..:oops:
Vzpomínám si, že se jich několik ptalo, jak vypadají naše PPC srazy (jelikož jsme se Suorajem furt nadávali, co je tohle sakra za sraz..), tak jsem jim trošku povyprávěl..:D
Docela žasli. Zvlášť když jsem se zmínil o celovíkendové akci pro 30lidí, s pronajmutým celým penzionem a velkým množstvím zásuvek..:yes:
Falco_ce4you (311)|29.1.2005 09:49
Ach jo.
Mrzí mne že jsem to nezvládnul. Dorazil jsem z práce až v osm a mám to do Prahy hoďku po dálnici. Tak jsem to vzdal.
Škoda. Podpořil bych Looxíkem PPC. Třeba by CE4YOU dostal další přeběhlíky. :D
No nic. Zkusím to zvládnout jindy. Nicméně s nedostatkem zásuvek bych asi problém neměl - můj tablet vydrží nějaké 3 hoďky a Loox (pokud nejede s ext. diskem) také něco snese.

Jo a ty "proti PDA (resp. Palm) nálady" v restauracích, nejsou výsadou pouze pražských podniků - podobné reakce jsem zažil v mnoha jiných městech. Je vidět že tam nebyl majitel, protože by si snadno spočítal => prodlužka=prodloužení výdrže PDA=prodlopužení setrvání/konzumace páníčků. ;)