Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Gmail primo v PocketIE

wisp_ce4you (200)|17.1.2005 21:45
Jelikoz mam doma dobre pripojeni na Internet a na displeji hx4700 dost mista, rad bych si cetl emaily na gmailu primo v PocketIE (s nadstavbou Sbp Pocket Plus).
Drive se mi pri pripojeni na server objevila hlaska ze nemam podporovany prohlizec. Dnes jsem se normalne zalogoval, objevila se hlaska "Loading..." a to je vse. Nemate s timto zkusenosni? Pomohl by treba NetFront?
Diky za napady.
Wisp
beecher (9270)|18.1.2005 00:27
[QUOTE="wisp"]Jelikoz mam doma dobre pripojeni na Internet a na displeji hx4700 dost mista, rad bych si cetl emaily na gmailu primo v PocketIE (s nadstavbou Sbp Pocket Plus).
Drive se mi pri pripojeni na server objevila hlaska ze nemam podporovany prohlizec. Dnes jsem se normalne zalogoval, objevila se hlaska "Loading..." a to je vse. Nemate s timto zkusenosni? Pomohl by treba NetFront?
Diky za napady.
Wisp[/QUOTE] A proč to číst přes web, když PocketOutlook umí z GMailu stahovat poštu přes POP3?
wisp_ce4you (200)|18.1.2005 08:20
Jelikoz vetsinu dne ctu Gmail na stolnim PC a i vlastni idea tohoto freemailu je podle meho zalozena spise na praci primo na serveru a ovladani uctu pomoci IE tak bych rad rozchodil Gmail v PocketIE. Asi mi nezbyde nic jineho nez si NetFront do PDAcka nainstalovat - nevite nekdo zda NetFrontu nevadi MW2003SE?
Snad mi Java v NF pomuze Gmail v PocketIE rozhybat.
Wisp
yasmeene2 (794)|6.3.2005 18:40
Pro přístup na gmail přes PIE zkuste http://pocketgmail.com/
wisp_ce4you (200)|6.3.2005 20:54
[QUOTE="yasmeene2"]Pro přístup na gmail přes PIE zkuste http://pocketgmail.com/[/QUOTE]
Diky za radu, shodou okolnosti jsem si dnes pri cteni emailu na PC vsiml odkazu na novinky v GMailu kde se chlubi ze jiz podporuji jakykoliv prohlizec. Ale pocketgmail je samozrejme lepsi. Musim rict ze kombinace realVGA na hx4700, pripojeni na Internet pres WiFi+ADSL a pocketgmail je podle meho idealni pro emailovani (kdyz se cloveku nechce zapinat velkej pocitac).
yasmeene2 (794)|6.3.2005 22:06
[QUOTE="wisp"]
...kde se chlubi ze jiz podporuji jakykoliv prohlizec...
[/QUOTE]

Tak to ať mě moc neštvou, protože dneska mi to v opeře hlásilo, že mám špatný prohlížeč. Než sem našel, kam sem zahrabal IE..... :D
VIta56 (69)|6.3.2005 22:15
Jenom doplnění. Na standardní adrese třeba www.gmail.com to chodí i s PocketIE, verze 4.01, to je verze ve WM2003. Je to skoro stejné jako s IE 6.0. Je zajímavé, že basic HTML už pár dní inzerují, ale do včerejška mi to nešlo, po přihlášení se stránka začala načitat a nic...
Od včerejška to chodí. Zdá se, že to zavádějí nějak postupně. V různých diskuzích se objevuje, že to někomu chodí a někomu ne...
Nicméně pocketgmail.com je super...
Taky se dá přistupovat do schránky, či spíše "upozorňovat" na novou poštu přes rss na adrese https://gmail.google.com/gmail/feed/atom. Jde to i s NewsBreak od Ilium Software. Jenom, i když mám WM2003, jsem musel použít postup pro WM2002, dá se najít na www.iliumsoft.com. Certifikát o kterém tam tvrdí, že je ve WM2003 obsažen u mne tedy určitě nebyl. Dokud jsem jej nevyexportoval z PC a nenainstaloval na PPC, nechodilo to.
beecher (9270)|6.3.2005 22:22
Jak to tak posloucham, zlaty POP3 pristup... Funguje to uz veky (mysleno obecne) a neresim problemy s kompatibilitou prohlizecu...
A at je filozofie GMailu jakakoliv, je to stale E-MAIL!!!
VIta56 (69)|7.3.2005 02:03
Další doplnění k http://pocketgmail.com. Mé nadšení poněkud ochladlo. Funguje to sice super, je to přesně formátované na QVGA, ale stránku provozuje někdo z Polska, nikoliv Google. Sám tam píše, že je to jen otázka času, než mu to google zatrhne, tak ať si to užíváme dokud to jde. Taky ujišťuje, že hesla ani přístupová jména neukládá.. no, snad opravdu ne.. Souhlasím, že pop3 funguje fajn, ale přístup přes web je někdy k nezaplacení. Třeba jsem na gprs a potřebuju někomu přeposlat zprávu s obrovskou přílohou. Přes pop3 ji musím napřed stáhnout a potom znova poslat.. přes web to mám za chvilku a zbytečně nepřenáším tunu dat. ;-)
cubas_ce4you (419)|20.7.2005 16:01
[QUOTE="beecher"]Jak to tak posloucham, zlaty POP3 pristup... Funguje to uz veky (mysleno obecne) a neresim problemy s kompatibilitou prohlizecu...
A at je filozofie GMailu jakakoliv, je to stale E-MAIL!!![/QUOTE]

je videt, ze vubec neznas gmail, to neni jen email, vyzkousej a uvidis...
beecher (9270)|20.7.2005 16:14
Pouzivam Centrum a jsem nadmiru spokojen (aspon maji POP3 100% funkcni, narozdil od radoby "POP3 pristupu")... ;)

EDIT:
V tom, ze GMail neni jenom e-mail se asi neshodnem. Opravdu to neni nic jineho a nemusim to zkouset, zkuste mi poslat e-mail na richard.bukovansky@gmail.com, jestli vam odpovim :D, tuhle schranku mam jiz minimalne rok). Jedine, co GMail prinesl, byla 1GB schranka, ale to je asi tak vsechno.
A co potrebuji vic od e-mailove schranky, nez aby mi prijala a ulozila mou postu a ja si ji pak pres nejaky protokol mohl stahnout do meho e-mailove klienta? Webove rozhrani a reklamu v poste vyhradne pro mne? Ne, diky. :sarcastic: :no:
RStein (2012)|20.7.2005 16:22
Vidim, ze marketing Googlu skvele funguje a ze ten umely hype kolem nej stvoril iluzi uberemailu.:D Souhlasim s Beecherem, ze pro vyzvedavani posty na POcket PC neni nad stary dobry pop3 protokol...
beecher (9270)|20.7.2005 16:46
Neni nad stary dobry IMAP4 protokol... ;) :D
cubas_ce4you (419)|20.7.2005 16:57
oba panove se pletete, nejde vubec o 1GB (mimochodem, ted tam mam 2412 MB a obsazeno jen 143 MB, je to jen marketingovy tah). Na gmailu je dokonale to, ze nepracujete se zpravami, ale s threadem (tezko rict jak to prelozit) zprav, takze kdyz si pisete s kamaradem a vymenite si 30 meilu, tak je vam gmail hodi k sobe, to se neda vysvetlit, staci vyzkouset... Prijde mi, ze gmail dela emailovou schranku hodne prehlednou...
space_cowboy (336)|20.7.2005 17:11
[QUOTE="cubas"]..vymenite si 30 meilu...[/QUOTE]

jezis a naco 30?! :D

ale nie, v pohode. ono je to o tom na co to clovek potrebuje..
niekomu vyhovuje ukladat do zloziek a niekomu spajat maily dohromady..
radsej by som pouzil nejaky instantmessenger..
pocketgmail.com nie je nic moc :sarcastic:
tak tak ..stary dobry pop3.. ;)
beecher (9270)|20.7.2005 17:30
[QUOTE]...tak je vam gmail hodi k sobe...[/QUOTE]To mi Thunderbird dokaze taky a nejen v e-mailech, ale i v newsech... ;)
A v dobe meho pokusu studia na VS (10 let zpatky) to zvladal dokonce i DOSovy Pegasus Mail... :yes:

Uz to pochopte, ze GMail je/byl pouze nahypeovana e-mailova schranka a nic jineho. A kdyz tak trvate na web rozhrani, to Centrumacke mi prijde daleko prijemnejsi (a neni to tim, ze je cesky), tvari se na mne mile a narozdil od GMailu uz neni BETA... :D
cubas_ce4you (419)|20.7.2005 17:38
proc webovske rozhrani? pro to:
1. mam porad emaily prehledne poskladane
2. podivat se na ne muzu z mobilu, z PDA
3. je velice rychle, i na pomalem pripojeni, takze je porad pouzitelne
beecher (9270)|20.7.2005 17:53
1. Pokud si spravne nastavim zobrazovani e-mail v klientu, tak take...
2. Pres POP3 pristup taky, mam je jak v Nokii, tak v PDA, tak na PC...
3. No, nez stahnu pres postu POP3, tak to chvilku trva, ale pak se muzu odpojit a vyridit postu lokalne, tzn. i v tunelu, coz s GMailem pres Web neudelam... ;)

Jeste nejake "vyhody", ktere ma GMail oproti klasickemu e-mail klientu? :D
cubas_ce4you (419)|20.7.2005 18:28
napriklad vyhledavani
cubas_ce4you (419)|20.7.2005 18:35
mimochodem, mas emaily ve vsech zarizenich stejne roztridene?
v Nokii, v PDA, na PC? :-) asi ne, co?
beecher (9270)|21.7.2005 07:13
Vyhledavani? Vy mne vazne bavite... :D Mam ho jak na PC, tak v PDA...

No Nokca s klasickym Series40 se svym minimalistickym e-mail klientem je fakt dost funkcne na stiru, takze tady nejaka organizace do slozek pada, njo ale nedokazu si predstavit, jak to webove rozhrani GMailu v tom internim prohlizeci v rozliseni 128*128 bude slapat. Takze narozdil od vas, si ty e-maily i na ni aspon castecne prectu. Co vy mate za mobilni telefon, ze na nem bezi web rozhrani GMailu, kdyz uz jsme u toho? ;)

Jinak mam organizaci e-mailu stejnou jak na PDA tak na PC. Navic nepotrebne e-maily neskladuji...
cubas_ce4you (419)|21.7.2005 15:47
mam Nokii 6100 a na tom display mam wap gmail a je naprosto pouzitelny.