Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení Acer n35

Pavel Koza (4761)|17.1.2005 18:38
Acer n35 je druhé Pocket PC, které sice nenadchne svými technickými parametry, ale zaujme uživatele hledající chytřejší GPSku. Tedy zařízení, jehož hlavním smyslem je především přesná satelitní navigace, ale které mimo to zvládne i další činnosti jako práce s emaily, připojení na Internet či trocha pobavení na dlouhých cestách, ať už ve formě multimediálního představení nebo her. Acer n35 právě takové Pocket PC je a já si vám jej dneska dovolím představit o trochu víc.



Přečtěte si celou recenzi.
mkopr (7)|17.1.2005 19:08
tak jsem si jej koupil jako navigátora do auta a za tu cenu jsem maximálně spokojený, snad jen, nevím proč nemá cz lokalizaci, koupen u pdacentrum.cz v Brně
Kleid (213)|17.1.2005 19:26
Dobry den, je mozne, ze vzhledem k rychlemu uvolneni nemel nestihl distributor odeslat lokalizaci vcas. Narokujte sveho prodejce.
Kocir (836)|17.1.2005 20:46
- horsi procesor
- daleko mensi volna pamet (YAKUMO pres 63MB)
- chudy integorvany SW v ROM (YAKUMO ma MP3, prehravac, graficky editor a prohlizec, e-menu, tuning CPU)
- zadny software dodavany (YAKUMO ma autoatlas CR)
- omezene vyuziti infra portu
- velmi omezena vydrz baterii (YAKUMO 8 hodin)
- neni lokalizace

Takze pokud to podtrhnu a sectu, neni to zase az tak levne. :$: :)
Pavel Koza (4761)|18.1.2005 08:21
[QUOTE="Kocir"]- horsi procesor
- daleko mensi volna pamet (YAKUMO pres 63MB)
- chudy integorvany SW v ROM (YAKUMO ma MP3, prehravac, graficky editor a prohlizec, e-menu, tuning CPU)
- zadny software dodavany (YAKUMO ma autoatlas CR)
- omezene vyuziti infra portu
- velmi omezena vydrz baterii (YAKUMO 8 hodin)
- neni lokalizace

Takze pokud to podtrhnu a sectu, neni to zase az tak levne. :$: :) [/QUOTE]

...ale ale ale... To jsou mi zavadejici informace:)

- Procesor je horsi papirove, benchmarkove je plne srovnatelny s Intelem @300MHz.
- Nene, udelejte HW reset a kouknete se, kolik je VOLNE pameti. Rozdil je sice vyznamny ve prospech Yakuma, ale 63MB ani ve snu. Navic Acer ma zase ROM disk (maly, ale ma ho)
- Nad kvalitou toho integrovaneho softu se da polemizovat, ale budiz - je to tam
- Verze s mapou bude, v recenzi je to uvedeno.
- Infra - souhlasim
- :D Yakumo je sice o dost lepsi, ale 8 hodin ani nahodou (beru svuj test max. podsviceni).
- Jasne, ze je lokalizace...

Argumenty beru, i me v podrobnem porovnani nakonec Yakumo vyslo o fous lepsi, ale zase bych to neprecenoval - antenu ma Acer vyresenou 10x lip, lepsi vystup na sluchatka. Yakumo je zase vyrazne mensi a tak by se dalo pokracovat...

V kazdem pripade dekuji za podnet, na jehoz zaklade jsem se s odstupem na to hodnoceni koukl a v nekolika bodech jsem ho upravil, takze rozdil mezi temito GPS zarizenimi je trochu vetsi.
Pinochio (424)|18.1.2005 22:10
A co USB host?
U tak málo rozšiřitelného zařízení by se hodil, nevím proč od něj Acer odpustil, když v modelu n30 ho zvládl, a tady?
NIC
Pavel Koza (4761)|19.1.2005 08:31
Ne, o USB host se nic nepise ani tam na to neni kabel.
cinko (33)|21.1.2005 14:06
Dobry den, chtel bych se zeptat jestli bude a kdyz ano tak kdy nejaka velak recenze pda Acer n50. Chtel bych si ho koupit a jelikoz se bude jednat o me prvni pda tak bych chtel ziskat nejake informace ohledne tohohle pdacka. Na prvni pohled se mi docela libi a vybaveni je dle meho nazoru v porovnani za kolik se prodava spickove i kdyz mozna nemam pravdu, nejsem moc velky odbornik.

Predem dekuji za odpoved

Martin
Pavel Koza (4761)|21.1.2005 21:21
[QUOTE="cinko"]Dobry den, chtel bych se zeptat jestli bude a kdyz ano tak kdy nejaka velak recenze pda Acer n50. Chtel bych si ho koupit a jelikoz se bude jednat o me prvni pda tak bych chtel ziskat nejake informace ohledne tohohle pdacka. Na prvni pohled se mi docela libi a vybaveni je dle meho nazoru v porovnani za kolik se prodava spickove i kdyz mozna nemam pravdu, nejsem moc velky odbornik. [/QUOTE]

Podle mych informaci je uvedeni n50 na trh v nasi republice otazkou spis mesicu nez tydnu, proto brzkou recenzi slibit nemohu. Kazdopadne recenze urcite bude:)
brmbol_ce4you (6)|21.1.2005 21:30
Taky jsem zakoupil Acera n35ku,od firmy kvt a po rozbalení jsem ho opět vrátil na českou lokalizaci,která sice byla avizovaná ale nebyla tam.Už ho mají týden a pořád se na něco vymlouvají...prý to trvá víc jak 4 hod a podobně.Tak čekám.
Může mi někdo poradit jakou mapu si mám zakoupit?Uvažoval jsem o Navigátoru4 od palmpc ale po prostudování jsem zjistil,že to není to pravé ořechové.Musí se trasa plánovat v PC a potom to jde bez problémů.Já by jsem chtěl mít možnost plánovat přímo v PDA.
Jde mi o podrobnou mapu ČR a potom Evropu...konkrétně Německo,Rakousko,Polsko a hlavně Itálii a Španělsko.Do Itálie jezdím už 4 roky a proto ji chci podrobně.
Děkuji.
cinko (33)|22.1.2005 19:27
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="cinko"]Dobry den, chtel bych se zeptat jestli bude a kdyz ano tak kdy nejaka velak recenze pda Acer n50. Chtel bych si ho koupit a jelikoz se bude jednat o me prvni pda tak bych chtel ziskat nejake informace ohledne tohohle pdacka. Na prvni pohled se mi docela libi a vybaveni je dle meho nazoru v porovnani za kolik se prodava spickove i kdyz mozna nemam pravdu, nejsem moc velky odbornik. [/QUOTE]

Podle mych informaci je uvedeni n50 na trh v nasi republice otazkou spis mesicu nez tydnu, proto brzkou recenzi slibit nemohu. Kazdopadne recenze urcite bude:)[/QUOTE]

No nektere net obchody ho uz nabizeji za celkem slusnou cenu slabsi model za priblizne 9.900 a n50 premiuim za 11 200. Proto jsem se ptal na recenzi
Pavel Koza (4761)|23.1.2005 22:46
[QUOTE="cinko"]No nektere net obchody ho uz nabizeji za celkem slusnou cenu slabsi model za priblizne 9.900 a n50 premiuim za 11 200. Proto jsem se ptal na recenzi [/QUOTE]

Tak se jich schvalne zkuste zeptat, za jak dlouho Vam ho dodaji;) Ceny jsou sice znamy, ale jelikoz o tomto zarizeni mlci jak globalni, tak CZ web Aceru si skutecne nemyslim, ze sance na brzke dodani je nejak vysoka...
Pavel Koza (4761)|23.1.2005 23:28
[QUOTE="brmbol"]Taky jsem zakoupil Acera n35ku,od firmy kvt a po rozbalení jsem ho opět vrátil na českou lokalizaci,která sice byla avizovaná ale nebyla tam.Už ho mají týden a pořád se na něco vymlouvají...prý to trvá víc jak 4 hod a podobně.Tak čekám.[/QUOTE]

K tomu snad PDA nepotrebujou, staci dat do obalky CD a poslat...

[QUOTE="brmbol"]Může mi někdo poradit jakou mapu si mám zakoupit?Uvažoval jsem o Navigátoru4 od palmpc ale po prostudování jsem zjistil,že to není to pravé ořechové.Musí se trasa plánovat v PC a potom to jde bez problémů.Já by jsem chtěl mít možnost plánovat přímo v PDA.
Jde mi o podrobnou mapu ČR a potom Evropu...konkrétně Německo,Rakousko,Polsko a hlavně Itálii a Španělsko.Do Itálie jezdím už 4 roky a proto ji chci podrobně.
Děkuji.[/QUOTE]

O mapach je tady toho spousta, zacnete zde, pripadne pouzijte vyhledavani (ja VIM, neni dokonale...:oops: )
cinko (33)|26.1.2005 11:00
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="cinko"]No nektere net obchody ho uz nabizeji za celkem slusnou cenu slabsi model za priblizne 9.900 a n50 premiuim za 11 200. Proto jsem se ptal na recenzi [/QUOTE]

Tak se jich schvalne zkuste zeptat, za jak dlouho Vam ho dodaji;) Ceny jsou sice znamy, ale jelikoz o tomto zarizeni mlci jak globalni, tak CZ web Aceru si skutecne nemyslim, ze sance na brzke dodani je nejak vysoka...[/QUOTE]

Tak jsem se schavlne zeptal a termin dodani stanovili na 1 tyden, coz neni az tak dlouha doba a pride mi ze i na nektere modely, ktere jsou v prodeji jiz delsi dobu, ale obchod je nema na sklade se ceka tak 1 tyden.
Pavel Koza (4761)|26.1.2005 11:28
Tak jsem se zeptal osoby primo nejpovolanejsi a nejdrive se na Acer n50 muzeme tesit koncem unora:)
trueman (8)|28.1.2005 10:34
Chtel bych se zeptat na jednu drobnost. Zakoupil jsem si tento strojecek (Acer n35) a uplne nateseny jsem se vrhnul do ulic se zaplou GPSkou. Mam 2 mapy, tou privni je Smart Maps Praha a pak PocketKim. Prave u SmartMaps jsem narazil na jeden zajimavy ukaz. Kdyz zapnu GPS, ma poloha je presne nalezena a vse je ok, jakmile se rozjedu, zacne gpska tak trochu pozaostavat za mou skutecnou pozici. Pokud vypnu/zapnu cteni udaju v programu z gps, je pozice opet spravne, ale za chvili se zase zacne zpomalovat. Myslel jsem si, ze je to tim, ze nestiha prekreslovat obrazovku a zobrazuje stare udaje, no ale pokud hybu s mapu rucne, vse je svizne. Lekl jsem se, ze je neco spatneho s GPS prijimacem (pokazde vycuchal 6-9 satelitu, coz bylo ok), tak jsem dneska vyzkousel mapu od PocketKim a tam je pozice ukazovana naprosto presne, bez jakychkoliv zpozdeni. Nevite nekdo cim by to mohlo byt zpusobene? Chci zakoupit mapy od Smart Maps Autoatlas Navigator a pokud by to delalo to same co dela Praha, nebyl bych zrovna stastny ;-)

Dekuji!
Trueman
botur (67)|5.2.2005 12:40
[QUOTE="Pavel Koza"]Podle mych informaci je uvedeni n50 na trh v nasi republice otazkou spis mesicu nez tydnu, proto brzkou recenzi slibit nemohu. Kazdopadne recenze urcite bude:)[/QUOTE]

Já jsem mluvil s firmou ACER CR - vyhradnim dovozcem. Dozvedel jsem se, ze uvedeni teto masinky bude již v půlce února! Tuto informaci mam potvrzenou od jedenoho internetoveho obchodu! Tak ze, se muzeme na co tesit v blizske dobe.
Ptam se Pavla Kozy - jestli na to bude nejaka recenze? Doufam, ze jo!
peterm_ce4you (10)|19.3.2005 01:14
Nikde sa mi nepodarilo najst, ci n35 podporuje WAAS/EGNOS. Nevie niekto? Dakujem.

Peter
Tom_HorBoj (2)|11.7.2005 17:50
Zakoupil jsem víše zmíněný Acer n35 s programem PocketKim.Po instalaci a následné registraci programu PocketKim, jsem navolil trasu, nastavil GPS-ku (port com8, přenosová rychlost 9600) a vesele vyrazil do terénu. Ovšem ani jednou po celou dobu používání, PDA nenavázalo spojení se satelity a v PocketKim na mě bliká jen červený otazník. Teď nevím, jestli náhodou Amíci nesestřelili navigační satelity nad ČR, nebo jestli je GPS modul u PDA špatný a nebo jestli dělám něco špatně já. Může mi prosím někdo poradit co s tím?
Pavel Koza (4761)|12.7.2005 09:09
Mam pocit, ze to same se stalo kolegovi z prace - byl vadny modul GPS...
Tom_HorBoj (2)|12.7.2005 15:05
[QUOTE="Pavel Koza"]Mam pocit, ze to same se stalo kolegovi z prace - byl vadny modul GPS...[/QUOTE]

Děkuji Vám za odpověď. Ještě než se někde ztrapním, mení náhodou nutné někde anténu zapnout, zapojit nebo ještě nějak jinak nastavit? Já nastavuji komunikaci s GPS akorát v programu PocketKim, který chci používat. Nerad bych reklamoval něco, co je plně funkční a přitom můj problém je řešitelný např. dvojím kliknutím stylusem někde v nějakém skrytém nastavení.
ondratoral (5)|29.11.2005 08:25
tak jsem si chěl přečíst další recenzi n35 a co nevidím:)

http://www.pdagold.com/articles/detail.asp?a=227
Martak (3)|9.3.2006 19:57
Ahoj vsem. Mam Acer n35 a Loox718. Resim dilema zda jsou konektory na tyto drobecky stejne zapojene..? Vypadajhi stejne, pasuji, ale zda jsou piny stejne mi neni znamo. Jde mi o to zda by se dal kabel a nabyjecka z Looxe pouzit na Acera a opacne. Zdroj ma stejne parametry, tkaze ten by sel, jen nevim zda ten konektor je stejne usporadan a nechci riskovat odpaleni ani jednoho meho drobka. Pokud to nekdo vite a date vedet budu vdecny:D
Dik. Mejte se. Martak