Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Deset největších omylů ve světě PDA

beecher (9270)|14.1.2005 22:28
Top Ten PDA Failures

Většina projektů neuspěla díky nezájmu uživatelů, přemrštěným cenám, drahému vývoji či se vůbec nedostala do výroby.
Spousty zajímavých řešení, nápadů... Možná by se výrobci mohli poučit a něco starého nově implementovat...

Z přehledu vybíráme:
  • 1. Apple Newton
  • ...
  • 4. Palm PC
  • ...
  • 9. HP 200LX
  • 10. Xircom REX
00042771_newton_WRDb.jpg
PavelR. (2184)|15.1.2005 00:49
... odkaz mi funguje OK. K těm zařízením bych ještě pár přidal (např. Jornada 820, 920) ...

PavelR.
Miloš Strouhal (3997)|15.1.2005 01:03
Též mi odkaz funguje OK. Já bych zase přidal třeba MDA III...:D :D :D a jeho displey, co chytil ještě v továrně na výrobním pásu chronickou "žloutenku", a nemůže se jí zbavit...:( A co teprve ty hnusně zkažené "zuby", díky nimž se člověk s trojkou ani nepřipojí na net..:dead: A já se na MDA III tak těšil...:((
Pavel Koza (4761)|17.1.2005 08:00
Ja bych tam (predevsim v prvnim pripade) pridal jeste jeden duvod - vyrazne predbehnuti sve doby. Newtona jsem videl jen parkrat v zivote (mel ho chvili i jeden spolupracovnik nekdy v roce 1997) a propadak ma rozhodne vypadat jinak... Nicmene s tim samozrejme ruku v ruce chodi velmi vysoka cena, takze je nezajem siroke verejnosti pochopitelny.
Milan32 (53)|17.1.2005 08:31
Me to spise nez jako propadaky pripada jako prehled vyvoje. Navic si myslim, ze rozvoji pda paradoxne prospely mobilni telefony. Kdyz naucite lidi davat 300€ a vic, tak investice do pda uz neni tak desiva. Navic mobil naznacil moznosti mobilni kancelare (notebook nepocitam). Ale to je nazor PDA novacka :-)

Milan
Sajbrt (113)|17.1.2005 19:32
Teda pánové, nazvat Newtona propadákem může pouze ten, kdo v jeho době ještě nebyl na světě nebo se mobilitou nezabýval. Nosil jsem po kapsách Newtona Messagepad 100 a pak 120 a kdyby ho Apple nepřestal dělat kvůli finanční krizi (Applu), nosil bych ho dodnes - tak ucelený a kompaktní systém jsem od té doby už neviděl. V roce 1995 uměl rozpoznávat psané písmo, o což se Mobilní Wokna nepokusily dodnes (výrobce mezinárodních klávesnic nepočítaje :-). Zdarma kompletní vývojové prostředí (žádný embedded přidružená výroba, kdy každá půlverze nefunguje s předchozí půlverzí emulátoru). SW reset jsem dělal tak 2x do roka, HW reset nepamatuju.

Ale jak říkal Pavel Koza, předběhl dobu a měli ho tenkrát jen vyložení fandové. Taky jeho cena byla tuším kolem 40 tisíc (notebooky ale stály taky od 80 výš).
blue face (120)|17.1.2005 21:33
[QUOTE="Sajbrt"]tak ucelený a kompaktní systém jsem od té doby už neviděl.[/QUOTE]

Ani kombinace PSION 5MX a EPOC32? Sice nerozeznával psané písmo, neboť měl klávesnici, ale co se týká resetů, platí to samé jako u Newtona (no jo, vzpomínka na mládí ...)
linecur (32)|17.1.2005 23:23
[QUOTE="blue face"][QUOTE="Sajbrt"]tak ucelený a kompaktní systém jsem od té doby už neviděl.[/QUOTE]

Ani kombinace PSION 5MX a EPOC32? Sice nerozeznával psané písmo, neboť měl klávesnici, ale co se týká resetů, platí to samé jako u Newtona (no jo, vzpomínka na mládí ...)[/QUOTE]
Ale rozeznával! Akorát k tomu byla potřeba utilita a jelo to docela dobře...:))
kopec_ce4you (236)|19.1.2005 16:13
REX 6000

mam doma oba exemplare PDA integrovanych v PCMCIA kartach zvanych REX, je to REX 5001 (5000 nemel vlastni kolibku) a REX 6000. Tyto zarizeni naprosto predbehly svou dobu hlavne ve velikosti a snadnemu spojeni s PC. 5001 uz nefunguje, ale ten 6000, kterej mel i dotykovy display, moznost stahnouti specifickych informaci (pocasi, zpravy,...) z internetu, a klasicke "Outlook funkce" a moznost pridani add-on aplikaci je plne funkcni a uplne super.

skoda ze tomu Intel zabrzdil vyvoj. myslim si ze by stacilo trochu reklamy a mel by velky uspech.

Napad to byl puvodne (REX 5000 series) firmy Franklin Electronics, od kterych to koupila firma Xircom (ktera se specializuje na PCMCIA karty) a dala na trh. vyvinula na zaklade ohlasu majitelu Rex5000 lepsi Rex6000 a ten zacala prodavat a dala mu velkou nadeji na uspech. Pak ale cely Xircom koupil Intel a protoze ho na Xircomu zajimaly jiny PCMCIA karty tak celyho e REXe i se sluzbami (pocasi, zpravy) zrusil

!!! Cena REX 5000 byla (rok 2001) tusim asi $80 a REX 6000 stal neco malo pres $100, tzn. ceny rozhodne nebyly premrstene !!!

Tolik o REXovi.
kopec_ce4you (236)|19.1.2005 22:15
je teda pravda ze nepodporuje jakykoliv rozsireni, at uz pameti nebo hardwaru a mohl by mit aspon v sobe nabijeci akumulator (jinak jede nanejaky takovy ty velky "pecky" tusim CR2032)