Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pár dotazů pro pokročilé uživatele MDA2

jospo (45)|14.1.2005 09:55
Zdravím, mám několik dotazů k MDA2, s nimiž si nevím rady:

1) "Podařilo" se mi přemístit ovlávací prvky fotoaparátu naležato, tzn. tlačítko pro zavžení mám v levém horním rohu místo v pravém. Jde to nějak vrátit zpět?

2) Při nahrávání videa a následném přehrání mi zvuk tohoto videa hodně praská, něco jako kdyby MDA2 nestíhalo vzorkovat zvuk. Video jede přitom slušně. Při snímání videa nemám spuštěné žádné další aplikace. Může to bý třeba tím, že už mám nainstalováno moc aplikací a MDA je líné a tak nestíhá?

3) Nahrávání telefonních rozhovorů: přijde mi, že když při telefonním hovoru spustím nahrávání, později pak při přehrání jde ten kdo mi volal hrozně špatně slyšet, zatímco já jsem slyšet až až. Skoro jako by MDA2 nahrávalo jenom mikrofonem vepředu a slyšet jde jenom to, co se zachytí z horního reproduktoru. Je to tak, nebo to jde nějak vylepšit, abych slyšel i toho druhého?

4) Hodně diskutovaný Task manager pro MDA2: po mnoha hledánáních a zkoušeních jsem zůstal u aplikace MagicButton, tam mi ale vadí, že občas dojde k tomu, že se nelze dostat zpět na výchozí obrazovku dnes - přepínají se pouze mezi sebou obrazovky Telefon a Přehled hovorů. víte někdo, proč k tomu dochází? Nebo mátě nějaký lepší task manager, který zobrazuje i status ikony a rozumí si s telefonem?

Díky za každou radu,
Petr
Laca (154)|14.1.2005 14:20
add 4) Mbutton jsem taky zkousel, ale nevyhovoval mi. Doporucuju SPB Pocket plus (neni free) nebo PocketNav (free)

Ostatní nevím :-(
David_ce4you (199)|14.1.2005 16:10
Ad 1) Přepínání naležato/nastojato přepíná při aktivním foťáku tlačítko kontaktů. Tlačítko kalendáře otevírá nastavení.
Miloš Strouhal (3997)|14.1.2005 17:35
Ad 2 : to je standartní vlastnost MDA2, ten poměr kvality obrazu ke zvuku. Obraz lepší, zvuk horší. Nic s tim neuděláš.
Ad 3: odpověděl jsi si sám.;) Je to způsobeno tím, že se nahrává jen tím mikrofonem. A nelze to změnit. A nejsem si jist, že by existovala nějaká aplikace která by nahrávala interní zvukový záznam přístroje. Spíš ne..
kuko61_ce4you (28)|15.1.2005 00:37
Odstranit praskanie zvuku mi pomohla utilita GB-SOFT Tweak, kde ide nastavit vacsiu prioritu pre audio.
Pomohlo to pri hrach, video som este neprehraval, takze treba skusit.
Miloš Strouhal (3997)|15.1.2005 00:45
To ano, to je skvělá utilitka, skoro rok ji používám, ale nezdá se mi, že by odstraňovala praskání, resp. "nekvalitu" zvuku při natáčení videa.. Mě to praská stále, i přes zvýšenou prioritu..