Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Redukce na 2 SIM do přístrojů MDA2/DATAPHONE2

Jiří Pospíšil_ce4you (923)|14.1.2005 09:05
Lze někde sehnat - koupit redukci ( nebo něco ) na 2 SIM pro přístroje MDA2/DATAPHONE2.

Při vypnutí-zapnutí přístroje pak bude druhá SIM aktivní.

Nejedná si mi o klonování SIMek, ale o to aby byly SIMky v přístroji fyzicky přítomny.
jsec (42)|14.1.2005 16:55
Pochybuju, že se najde výrobce, který bude vyrábět adaptér na více SIM pro MDA2/XDA2.

Jediná možnost je naklonovat kartu, což ovšem nechceš.

jsec
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|15.1.2005 08:11
[QUOTE="jsec"]Pochybuju, že se najde výrobce, který bude vyrábět adaptér na více SIM pro MDA2/XDA2.
[/QUOTE]

Škoda. :(

Jeden kupec by se v česku našel.
Miloš Strouhal (3997)|15.1.2005 11:50
Podle mne by to neměl být takový problém. Ty adaptéry bývají většinou extrémně tenké, a přizpůsobivé. A mezi zadním krytem baterky a baterkou kapka místa je.. :yes: Pokud někdo seženě ten super tenký adaptér s vhodně tvarovanou a dlouhou přívodní páskou, jež zajede až do prostoru simky,a půjde tam místo ní zasunout.....;) Tak nemusíme čekat na nějakého výrobce, ale vyrobíme si to sami!
PavelR. (2184)|15.1.2005 14:09
... viz zde.

PavelR.
Miloš Strouhal (3997)|15.1.2005 16:31
[QUOTE="PavelR."]... viz zde.[/QUOTE]
Přesně to jsem měl na mysli.. Akorát, že tady to navíc mají přímo na míru MDA2. Super! Tak Jirko, můžeš objednávat. Pak poreferuj jak to chodí..;)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|15.1.2005 21:09
[QUOTE="PavelR."]... viz zde.
[/QUOTE]

Díky moc.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|16.2.2005 09:04
Včera redukce dorazila ( od AHmobile za 832,- Kč ), tak pár poznatků.
Chtěl bych upozornit, že níže uvedená redukce se v žádném případě nevejde do DATAPHONE2, tak aby byl přístroj zavřen zadním krytem, a byl zcela funkční.

Sice se vejde, ale vnější kryt nelze pořádně uzavřít. Občas dojde při stisku vypouklého krytu i k HR.

Zkoušel jsem i varianty dát redukci mezi přístroj a baterku i mezi baterku a vnější kryt. A poslední variantu, že jsem i opatrně sundal z redukce přítlačné plíšky. Ale i tak je to prostě nepoužitelné. :!: :!: :!:

Jinými slovy je ta redukce na dvě věci. Na nic a na ...
00048879_product_1057424020_PA81.gif
Miloš Strouhal (3997)|16.2.2005 10:17
:no: :? Jak si můžou dovolit něco takového vůbec prodávat..
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|16.2.2005 12:49
[QUOTE="xp"]:no: :? Jak si můžou dovolit něco takového vůbec prodávat..[/QUOTE]

To kdybych věděl. :mad:

Holt to byla zkušenost za 832,- Kč.
Pavlucha (1496)|16.2.2005 12:57
[QUOTE="JirkaP."]

Holt to byla zkušenost za 832,- Kč.[/QUOTE]

Zkoušel jsi jim to vrátit? Ke mně, když byly s něčím problémy, se AH Mobile vždycky zachovali férově ... a to co popisuješ je regulérní důvod k reklamaci a navrácení peněz.
Medved_ce4you (200)|16.2.2005 13:30
[QUOTE="JirkaP."]Zkoušel jsem i varianty dát redukci mezi přístroj a baterku i mezi baterku a vnější kryt. A poslední variantu, že jsem i opatrně sundal z redukce přítlačné plíšky. Ale i tak je to prostě nepoužitelné.[/QUOTE]

No podle toho, co pisou pod tim originalnim odkazem od PavlaR, tak ten bazmek musis dat mezi baterku a kryt (jinak dobre nedosedaji kontakty na baterce a zarizeni se samo resetuje). Pak by to pry melo fungovat. Ale jen sem to cetl, nezkousel :-)

Jinak ta cena od AHMobile opravdu stoji za to :-/
PavelR. (2184)|16.2.2005 13:49
[QUOTE="JirkaP."]Jinými slovy je ta redukce na dvě věci. Na nic a na ... [/QUOTE]... tak to mě mrzí.

PavelR.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|16.2.2005 14:48
[QUOTE="Pavlucha"]

Zkoušel jsi jim to vrátit? Ke mně, když byly s něčím problémy, se AH Mobile vždycky zachovali férově ... a to co popisuješ je regulérní důvod k reklamaci a navrácení peněz.[/QUOTE]

Nechci dělat problémy, protože co když si v budoucnu budu chtít u nich ještě někdy něco objednat. A poštovné není už taky nejlevnější.

[QUOTE="Medved"]
No podle toho, co pisou pod tim originalnim odkazem od PavlaR, tak ten bazmek musis dat mezi baterku a kryt (jinak dobre nedosedaji kontakty na baterce a zarizeni se samo resetuje). Pak by to pry melo fungovat. Ale jen sem to cetl, nezkousel :-)
[/QUOTE]

Zkoušel jsem všechno možné, ale fakt to tam nedostanu. jen jsem si poničil i ty zarážky na vnějším krytu přístroje DATAPHONE2.
Jedině, co by "MOŽNÁ" pomohlo, tak celou redukci společně s oběma simkama na nějaké brusce zbrousit co nejvíce na plocho. Ale do toho se mi nechce. Výsledek je nejistý, a pravděpodobnost zničení Simek je asi dost veliká.

Ale jak píšu i jsem opatrně sundal přítlačný plíšky, abych sníšil tu výšku na minimum, ale ani to není dostatečné. Jinými slovy tuto redukci v přístrojích MDA2/DATAPHONE2 používat v žádném případě NELZE.

[QUOTE="Medved"]
Jinak ta cena od AHMobile opravdu stoji za to :-/[/QUOTE]

To máš bohužel pravdu.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|22.2.2005 20:47
Dnes jsem po celoodpoledním domlouvání dostal konečně redukci do DATAPHONE2, tak aby šel kryt zavřít a nešlo ani velmi velkým stiskem na zadní část přístroje - krytu provést HR či SR.

Redukce musí být mezi baterkou a krytem, ale hlavně musí být otočená SIMkama nahoru. Jde to VELMI ztěžka, a musí se dát velký pozor na ten pásek, aby se nepoškodil, ale tím se dosáhne, že bude uprostřed a je správný přítlak kontaktů na obě SIMky.

Teď ještě kdyby uměl program PhoneDashboard, více jak jednoho operátora. Prostě aby uměl rozpoznávat SIMky a pro každou zvlášť si uchovával data. To by bylo. :D

Přepínání mezi SIMkama se provádí pomocí Soft Resetu. Na jiný způsob jsem nepřišel. A nejsem si jist jestli jiný způsob vůbec existuje.
00050166_Image1_qouc.jpg 00050166_Image2_ckLq.jpg
Medved_ce4you (200)|22.2.2005 23:58
[QUOTE="JirkaP."]Přepínání mezi SIMkama se provádí pomocí Soft Resetu. Na jiný způsob jsem nepřišel. A nejsem si jist jestli jiný způsob vůbec existuje.[/QUOTE]
Na prepnuti by mel teoreticky stacit "flight mode" a zpet, tedy vypnout/zapnout telefonni cast. Ale v zivote sem to nemel v ruce, tak fakt jenom strilim od pasu.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|23.2.2005 08:33
[QUOTE="Medved"]
Na prepnuti by mel teoreticky stacit "flight mode" a zpet, tedy vypnout/zapnout telefonni cast. Ale v zivote sem to nemel v ruce, tak fakt jenom strilim od pasu.[/QUOTE]

Střelba od pasu se povedla.
Dík.

PS: Někdy je to nejjednoduší řešení na dosah, ale není vidět. ;)
mojef (27)|3.3.2005 15:54
a funguje ti ta redukce na 2 SIM? mě by ani nevadilo, že se to nedá dát dovnitř, přilepil bych to na zadní stěnu a celé MDA šoupl do obalu.hlavně jestli fungují obě SIM (dáváš pak VYPNOUT TELEFON a po zapnutí máš druhou SDIM, nebo používáš RESET?)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|3.3.2005 16:31
[QUOTE="mojef"]a funguje ti ta redukce na 2 SIM? [/QUOTE]

Ano funguje, vždyť jsem to Ti to popsal v posledním příspěvku před Tvým dotazem. A je i schovaný uvntř přístroje. :)

A můžu říci, že za tu dobu ( asi 10 dní ) nevznikl žádný problém.

Přepínání taky funguje na jedničku. Jen to počítání minut pomocí programu PhoneDashboard je teď trochu mimo mísu. PhoneDashboard totiž nerozlišuje počítání mezi oběma SIMka a sčítá to dohromady. :(
mojef (27)|3.3.2005 17:10
v čem se ta redukce liší od jiných?
mám redukci z NOKIE a pokud bych vložil tu SIM redukci do MDA a zavřel (pásek půjde kolem té těsnící gumy) tak by to přecxe mělo jet, ne?
a mě to nejede:-(((((( hlásí že není vložená SIM
přece SIMka jako SIMKa
mojef (27)|10.3.2005 09:37
tak mi to nedalo a znovu jsem zkusil ten adaptér na SIM z NOKIE. podle tvého příkladu jsem po zastrčení adaptérové SIM (u MDA1 z boku) tam ještě vrazil kus papírku abych ji víc přimáčknul na kontakty. 1. pokus byl neúspěšný, mobil nefungoval. kousek (asi o 1mm) jsem SIM posunul a je to!!!! MDA funguje i s NOKIA adaptérem za 200Kč!!!! drátek je akorát tak široký aby prošel gumovou záslepkou MDA která se musí zavřít. plastový držák pro NOKII jsem ucvaknul, takže zůstal jen ten tištěný spoj s úchyty na 2SIM a ten jsem přilepil leukoplastí na zadní stěnu MDA a celé to strčil do pouzdra.
hybo (3107)|10.3.2005 09:40
proc taky ne, ze jo, ono ruzne verze se delaji jen z duvodu mechanicke funkcnosti a taky zpusobu prepinani (automaticky, manualne), takze pokud cloveku nevadi, ze mu to nekde lita, nebo to resi jako Ty, muze koupit co chce :-)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|10.3.2005 09:48
[QUOTE="mojef"] a ten jsem přilepil leukoplastí na zadní stěnu MDA a celé to strčil do pouzdra.[/QUOTE]

Tak než takové řešení, to snad radši ani žádný adaptér.

Pokud budeš chtít hrát bez pouzdra, tak to brzy o ten adaptér zavadíš a utrhneš si ho. Nebo při každém vkládání do synchro kolébky.

Ale řešení to také je. A proti gustu žádný dišputát ( či jak se to říká :D ).
mojef (27)|11.3.2005 07:42
nikdy nepoužívám MDA bez pouzdra. jsem takový "šikula", že už mi párkrát spadl a jen díky pouzdru se u nic nestalo. takže mi adaptér přilepený na zadní straně vůbec nevadí, v pouzdru není ani vidět:-))
mojef (27)|11.3.2005 07:43
jo a je nalepený v horní třetině, takže jej v pohodě vložím do kolébky
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|3.9.2005 21:24
V případě, že poklesne baterie na min. napětí ( GPRS monitor ukazuje , že zbývá asi 7 minut), tak dojde k hlášce o chybě SIM nebo k hlášce, že není vložena žádná SIMka.

Už se mi to několikrát stalo, ale teprve dnes jsem zjistil, že za tyto chybové hlášky může pokles baterie na minimum.

Stačí dobýt a provést SR ( případně zapnout - vypnou radiovou část ). Pravděpodobně redukce na 2 SIMky potřebuje pro svoji správnou potřebu, taky nějakou tu kapacitu - napětí baterie.
Bud_Bundy (116)|20.12.2005 22:07
Jirko, můžeš mi říct kde jsi redukci koupil? Hledal jsem na AHMobile, ale nikde jsem ji nenašel. Nebo jsi ji objednával ze zahraničí pouze za pomoci AHMobile?
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|20.12.2005 22:30
[QUOTE="Bud"]Jirko, můžeš mi říct kde jsi redukci koupil? [/QUOTE]

Jak píši v jednom z předcházejících příspěvků ( 16. únor 2005, 09:04 ), tak jsem si redukci objednal přímo v AH Mobile s.r.o. pomocí emailu po předcházejícím telefoním dohovoru.

A kde jí sehnali ONI to nevím, mě přišla domů na dobírku na 832,- Kč v obálce.

Jeden telefonát a budeš vědět zda je mají skladem nebo jsou-li schopni jí sehnat - objednat.



JoU81_ce4you (116)|23.2.2006 17:38
Nekde jsem cetl o "bazmeku" ve velikosti SIMkarty, do ktere se vlozi dva cipy z puvodnich SIM, ktere se jednoduse vystrihnou na nejmensi moznou velikost z originalnich SIM. Osobne si myslim ze to je skvely napad, a ja bych do toho urcite sel, mikroskop mam :D
JoU81_ce4you (116)|23.2.2006 17:38
Nekde jsem cetl o "bazmeku" ve velikosti SIMkarty, do ktere se vlozi dva cipy z puvodnich SIM, ktere se jednoduse vystrihnou na nejmensi moznou velikost z originalnich SIM. Osobne si myslim ze to je skvely napad, a ja bych do toho urcite sel, mikroskop mam :D