Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 38

Téma: Acer N30 a dobíjení přes USB

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Funguje vám u N30 dobíjení přes USB?
    Mi ne. Nevíte čím by to mohlo být? Podporuje to vůbec?
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    May 2006

Me funguje uplne v pohode. Akorat se pres USB dobiji strasne pomalu a nastaveni/napajeni se ti neukazuje Online

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2004

Mne to nefunguje na jednom pocitaci kde je chipset nVidia nForce2
    Zatial som neprisiel na to preco ale je mozne ze nedodava dostatocny pocet amperov. Asi. Inac na druhom pocitaci kde nie je nForec2 ale VIA funguje nabijanie cez usb bez problemov

Nováček
    Registrace
    Dec 2004

Mě to taky nabíjí v pohodě, ale taky neukazuje v nastavení, že nabíjí.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2004

Citace Původně odesláno od blackskull
    Je to tak neukazuje to nabíjení, ale dioda bliká zeleně. Problém bude asi v počítačích s PC USB2.0 to dobíjelo jako čert, ale s USB 1.1 se to snaží dobíjet, jenže to nestíhá, a PDA se pomalu vybíjí.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od miktt
    Citace Původně odesláno od blackskull
    Je to tak neukazuje to nabíjení, ale dioda bliká zeleně. Problém bude asi v počítačích s PC USB2.0 to dobíjelo jako čert, ale s USB 1.1 se to snaží dobíjet, jenže to nestíhá, a PDA se pomalu vybíjí.
    tim to nebude schvalne jsem ho tedka nechal asi hodku v pocitaci s USB1.1 a stejne se me dobijel ....

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Jestli USB 1.1 nebo 2.0 je jedno nejede mi to ani na jednom.
    Mám taky chipset nForce2 Ultra. Až budu mít čas tak to zkusím ještě na druhém kompu tam mám SIS 730.(

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

Jestli se mýlím, opravte mě. Nejse "doposud" majitelem N30, ale podle info z netu je součástí balení kabel - jedna strana szstémový konektor a druhá jsou dva usb (laicky samec a samice). Předpokládám, že by neměl být problém - z hlediska že by se něco hádalo, či dokonce odšlahlo) mít zapojenou do usb host (samice) tohoto káblu např GPS nebo FLashku a druhý využít pro přívod těch 5V 2A na napájení, nejlépe vlatním bastl stabilizátorem do auta. Je to tak? Nebo plácám z horečky a něco bych zmrvil?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2004

Asi nesmysly neplácáš. Teoreticky by to mělo jít (ale proč? ... když máš dobíječku tak ta je shodná s ostatními zař. Pocket PC a je u ní redukce k připojení aceru.) Lepší by bylo sehnat samostatně tu redukci a pak si koupit nejlevnější dobílečku do auta na 5V a cca 1000mA (to by mělo stačit)

Nováček
    Registrace
    Feb 2005

Taktiez patrim k tym, co sa im N30 v USB nedobija. Klascka situacia: ActiveSync funkcny, LED blika, ale N30 sa nenabija, ale naopak - pomaly vybija.
    Situacia je rovnaka aj pri pripojeni k notebooku aj ku stolnemu PC.
    Tak som skusil tento problem tuknut na Acer support a po par vyjasneneniach situacie mi odpovedali toto:

Vazeny pan XY,
    skuste, prosim, aktualizaciu ovladacov USB (pripadne i ROM Image pokial nemate aktualnu verziu) z http://support.acer-euro.com/drivers/handheld/n30.html. V pripade pretrvavajucich problemov odporucam kontaktovat autorizovany servis.

S pozdravom
    ......

Podla toho co je na zmienenom webe, WinCE USB driver mam aktualny, ROM verziu tak isto.
    Takze asi naozaj HW problem?
    Nemate nejake nove poznatky?
    Diky.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2004

Provedl jsem Update z verze 1.00.03 na1.00.17
    mohu potvrdit, že se mi na mém PC nedobíjela přes samostatný USB kabel ani jedna verze!!
    Nedobíjela se mi ani na značkovém PC DELL GX50 (to mám v práci)
    Jednou jsem však skládal PC pro jednoho známého, připojil jsem na něj Acer n30 a on se dobíjel přes USB a to dost rychle!!
    Pokud to není USB1 vs USB2, pak jsou tedy na vině základové desky. Na jedné ano, na jiné ne. (také to může být verzí oper. systému. Mám WinXP SP2)
    . Divím se jen, že se mi dobíjí 50mA (dle systémových zařízení a USB disk Seitec má 500mA. Takže USB je mi schopno dodat více ampér, ale ne do Acera. Proč????

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2004

Software a ani verzia USB na to nema vplyv.Skro tam bude nejaky zadrhel v napajani. Testoval som Acera dnes na KT800 s USB 2.0. a XP SP2. Ok. Potom zase doska Gigabyte 7N400 Pro2 rev. 2.0. s nForce 2 400 Ultra. Tiez XP SP2 a USB 2.0. Ani tuk. Ale ked som to pripojil cez USB 2.0 hub ktory ma vlastne napajanie tak nabijanie fungovalo aj s nforce2.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2004

Tak jestli někdo přijde čím to je,..... (určitě to je nějaká blbost)
    měl jsem podezření na SP2, ale to jsi vyvrátil. Pak by to mohly zapříčinit knihovny od jiných USB zařízení, které přepsaly původní

Ifco: Na kolik mA se nabíjí Acer na PC, které ho dokáže opravdu nabíjet?? Je to taky těch 50mA?
    P.S.: mám ho připojen přes hub Genius USB1.1 s externím napájením, ale bohužel se mi nenabíjí (jen pozvolně vybíjí(nabíjení funguje, ale není dostatek mA))

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2004

DLL a ani ine kniznice na to nemaju vplyv.Napajanie sa tym ovplivnit neda.Jedinne co sa tym da ovplyvnit je inicializacia usb.Ale ak usb nie je inicializovane tak nepripojis ani pda :-) inak windows ukazuje odber 50mA na pda.

Nováček
    Registrace
    Dec 2004

Mne pomaha, ked to 3x zapojim a odpojim do USB portu (nie hned). Po dlhsej chvili dokonca zacne ukazovat aj dobijanie.
    (Zasuvam do notebooku FujitsuSiemens AmiloL 6825.)

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Dobíjení Acer n35
    Od Jíra_ce4you_oldd v sekci Acer
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 07-08-2005, 10:20
  2. Acer n35 - dobíjení přes USB
    Od Gurun_ce4you v sekci Acer
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 15-07-2005, 00:26
  3. Dobíjení LOOX 410 BT přes USB - řešení