Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Log Me In - PC na PDA díl 2. Zdarma a odkudkoliv (přes web).

Milan Švec (938)|12.1.2005 21:23
Kdo si chtěl už dříve vyzkoušet, jak se dá pracovat s PC z PDA, mohl k tomu použít popsaný PTvncHiRes nebo jeho různé varianty.

Mnohem jednodušší na obsluhu, zato značně širší možnosti pro vzdálené ovládání PC z PDA (i odjinud) nabízí zabezpečená (secure) služba "Log me in" a její klientský SW (samostatně pro PC a PDA).

Její pořízení je dvojí.
Dálkové ovládání zvoleného (zvolených) PC z jednoho PDA odkudkoliv (přes WiFi nebo GPRS - vždy přes web služby "Log me in") je ZDARMA!

Pro úplnost - nabídka obsahující další možnosti (dálkový přesun, sdílení, synchronizaci a tisk vzdálených souborů) je k dispozici jako trial. Po něm se tyto možnosti odpojí a jede free dálkové ovládání PC. Dále jsou tyto služby už jen pro firmy, které je skutečně využijí (100 USD/rok).

Samotné free ovládání PC z PDA přes web ale stojí za to.

Na začátku zadáte dvakrát (pro potvrzení) svoji zvolenou e-mailovou adresu a stejně tak dvakrát zvolené heslo pro vytvoření "účtu". Tyto údaje jsou pak potřeba jako přihlašovací uživatelské jméno jištěné oním heslem pro vlastní přístup ke službě.

Dalším krokem je zadání zvoleného počítače, ke kterému se chci přes web připojovat (např. z PDA). Kliknutí na "Add ..." spustí stažení klientského SW, který se pak po vyhovění všem výzvám nainstaluje na dotyčném PC. Nemáme-li pro otvírání PC už zadané heslo, instalace nás vyzve sama. Toto heslo pak bude vždy vyžadováno pro připojení ke konkrétnímu PC. PC je pak už připravené.

Z PDA se po přihlášení k www.logmein.com a zadání účtu (= zvolené e-mailové adresy) a hesla (jedno zda přes WiFi nebo GPRS, to je jen pomalejší) ozve upozornění, že se chce nainstalovat klientský SW pro PDA. Podmínkou je alespoň WM2003 na PDA. Stáhne se CAB. Po jeho spuštění/instalaci na PDA se lze připojit k už dříve zadanému PC. Není třeba nic zvlášť spouštět, klientský SW se po připojení (= přes Pocket Internet Explorer k adrese www.logmein.com) stará sám.

Ovládání je velmi jednoduché. Nahoře na displeji PDA je malé přemístitelné menu, které umožňuje zapínat volby (rozlišení, zoom, klávesnici, levý nebo pravý na myši a konec).



Displej PC je hned na PDA a stylus funguje hned jako myš.

Stačí pak mít PC připojené k internetu zapnuté i během naší nepřítomnosti. Z PDA stačí v Pocket Internet Exploreru (nebo co používate) adresa www.logmein.com, účet a heslo. Ukáží se všechna předem zadaná PC. Zvolím, ke kterému se chci připojit.



Po správném přístupovém heslu je okamžitý obsah obrazovky PC hned (podle rychlosti spojení, rozlišení, kvality a detailů zobrazení ovládaného na PC z PDA) na celém displeji PDA.

Příklad z displeje PDA vč. ukázky části PDA menu.



Velikosti a rozsah zobrazené plochy lze samozřejmě měnit. K tomu je to View v menu.

Stylusem lze ovládat cokoliv úplně stejně, jako bychom to dělali myší přímo u PC. Tam, kde s PDA právě jsme. Kdekoliv, kde se s PDA připojíme k internetu.

Můžeme tam spustit třeba Outlook na PC a poslat si poštu se souborem/programem, který jsme zapomněli. Nebo si ho rovnou otevřít. :D

Zadarmo.

Pro klid případné místní obsluhy se na displeji PC zobrazí malé okno se sdělením, odkud (ze které adresy a přes kterého poskytovatele) se nám to v tom PC někdo hrabe. :)


yasmeene2 (794)|13.1.2005 13:35
Je potřeba mít na PC veřejnou adresu?
Milan Švec (938)|13.1.2005 18:16
[QUOTE="yasmeene2"]Je potřeba mít na PC veřejnou adresu?[/QUOTE]S adresou to nejspíš souviset nebude. Funguje mi to stejně dobře s interní (=neviditelnou) adresou v rámci místní LAN (je vidět jenom výstupní adresa té LAN, nikoliv konkrétní adresa dotyčného místa - viz poslední obrázek) jako s právě přidělenou adresou mobilním operátorem při spojení přes GPRS.
RomanCE (105)|13.1.2005 18:28
Adresa je v pohode proroutuje se to kupodivu uplne vsude kdyz se klientu povoli FW.

Ale ja mam problem s tim klientem pro PDA nic se mi nestahuje automaticky manuelne jsem take na nic nanarazil.
A kdyz kliknu pripojit na pridanem pc tak se to snazi pripojit pres PIE kde pro zmenu zase krici ze nemuzu pouzivat activex. Nema nekdo radu co s tim ?
jerzy_ce4you (230)|13.1.2005 18:37
Na PDA to bude fachat, pokud není hack na IE6. Musel jsem to vyhodit a pak se to zdetekuje a stáhne se CAB (dll knihovna). Ale díky tomu, že to jede http, které má velikou režii, je přihlašování nekonečné. Možnosti zobrazení jsou slušné, ale bez VGA nepoužitelné. Nepodporuje konkurenční přístup. Propojí se všude, protože TCP server je vlastně pouze u poskytovatele, vše ostatní jsou TCP klienti. Jinak na PC to celkem jde, ale i zde je rychlost proti MS TS nebo VNC slabší.
Milan Švec (938)|13.1.2005 19:27
[QUOTE="jerzy"]...je přihlašování nekonečné...[/QUOTE]Pro urychlení přihlášení lze vytvořit pro zvolený počítač zástupce (v "Computer Settings" přidaného počítače) a toho uložit do Oblíbených/Favorites (za předpokladu, lze-li vyloučit neoprávněný přístup). Přihlašovací heslo se ale zadává pro jistotu i tady.
jerzy_ce4you (230)|13.1.2005 20:28
Přihlašování je dvoustupňové. Nejprve se přihlásíte do sítě LogMeIn a to lze urychlit pomocí shortcutu na desktop nebo do favarits. Pokud tedy máte nastaveno pamatování hesla. Druhý stupeň přihlášení je na:
1. PC
zde je pouze nataveno heslo v rámci instalace
2. Server
Zde se logujete standardně... User, password,doména.

A stejně je to pomalejší, ale na rozdíl od jiných klientů to je průchodné téměř všude.

Nesmíme ale zapomenout na to že veškerá komunikace běží přes zprostředkovatelský server tvůrce, takže přenos je sice jakoby bezpečný, ale známe své "papenhaimské"...
RomanCE (105)|14.1.2005 17:47
[QUOTE="Milan Švec"]
Klient pro PDA (od WM2003 výš).
[/QUOTE]
dekuji
jerzy_ce4you (230)|14.1.2005 18:38
Tak jsem se zamýšlel, jak to vlastně funguje, protože není zajištěno HTTP spojení přes Firewall "keep-alive". Takže se serverová strana (je to vlastně klient) musí neustále periodicky tázat centrálního serveru LogMeIn, jestli není nějaký požadavek na spojení nebo jestli po ní někdo něco nechce. A z toho plyne i to pomalé přihlašování. Ale je to opravdu tak?
Milan Švec (938)|14.1.2005 19:25
[QUOTE="jerzy"]...jak to vlastně funguje...A z toho plyne i to pomalé přihlašování. Ale je to opravdu tak?[/QUOTE]Jak a proč, netuším. Možná to je na prohlídnutí FAQ na logmein.com.
Pokud jde o rychlost/pomalost - u WiFi nic mimořádného. Přes mobilního operátora - experti by mohli určitě doložit, čím to u které služby (GPRS ... EDGE ... atd.) nejspíš bude. To by ale bylo asi už na jinou diskuzi.

Úplně nejlepší je na tom ale konečně fungující BT Stowaway myška (spíš myšička). Dálkové ovládání PC je teď na LOOXi 720 (a práce na něm s čímkoliv na PC) skoro dokonalé. :D
jerzy_ce4you (230)|14.1.2005 19:46
Takže, vyzkoušel jsem na mém DP2:

- MSTSC .. to se jeví díky přímé podpoře serverů nejlepší pro konkurenční přístup. Přes VPN, jinak celkem nelze.

- VNC .. je obecně pomalejší, ale funguje. Existují i servery pro pocket, ale nepodařilo se mi to rozběhnout. Nelze přistupovat konkurenčně a nemám ověřeno přes GPRS, jen přes kolébku.

- LogMeIn .. Nejkvalitnější grafické rozhraní, lze pracovat i přes GPRS na 240x320, i když je logování dlouhé. Následně reaguje interaktivně. Největší výhoda je ta, že funguje i tam, kde ostatní nemají šanci - za firewallem a tudíž netřeba IT administrátora.
;)
Radek Novák (309)|14.1.2005 23:44
Je to vazne skvely.. Ted pisu z IE6 pres PDA, funguje naprosto vse, komercni banka atd atd.. staci mit jen zaply pc z inetem :-) a muzu delat to co na PC na PPC a kdekoli, kde ma signal eurotel :). I rychlost zobrazeni pri dobrem nastaveni je :yes:
Milan Švec (938)|19.1.2005 20:45
Dneska jsem se jen tak na zkoušku připojil zvenku, abych se podíval, jak to chodí s BT myškou, BT mobilem (T68i) a přes GPRS T-Mobilu. Chodí to v pohodě.

Podívat se během své nepřítomnosti do svého PC, je skutečně skvělá možnost.
Lze se tak ale také (v mém případě omylem) dozvědět, k čemu se dotyčné PC právě používá.

Můžete se pak pobavit dvakrát. Nejdřív tím, co uvidíte a pak reakcí druhé strany, když jim tam mobilem hlásíte, k čemu to PC právě slouží.

Předtím, než jim to přepnete. :)
jerzy_ce4you (230)|19.1.2005 22:34
Počítač, na kterém běží serverová část LogMeIn podezřele dlouho nabíhá (cca o 30 sec. déle). Celkem nevidím důvod, proč ty průtahy...
Šeba_oldd (1184)|1.2.2005 17:26
[QUOTE="Spider"]Je to vazne skvely.. Ted pisu z IE6 pres PDA, funguje naprosto vse, komercni banka atd atd.. staci mit jen zaply pc z inetem :-) a muzu delat to co na PC na PPC a kdekoli, kde ma signal eurotel :). I rychlost zobrazeni pri dobrem nastaveni je :yes: [/QUOTE]

Mohu se zeptat o jake nastaveni se jedna? Nikde jsem nenasel nic k nastaveni.Jinak mohu potvrdit uzasna zalezitost. :yes:
Milan Švec (938)|2.2.2005 14:20
Petře, na předchozí stránce je obrázek s příkladem Menu. To nastavení se mění v "Change Color Depth" a "Change Resolution". Tím se mění množství přemisťovaných dat a tudíž i rychlost jejich přenosu. Samozřejmě s vlivem na kvalitu přenášeného zobrazení.

Pokud jde o rychlost nabíhání PC, musím potvrdit. Má na to vliv spouštění několika procesů, které mají za úkol připravit použitelnost dotyčného PC pro případný přenos. Aspoň doufám, že nic jiného. Některé antispywary se k těmto procesům chovají zcela nekompromisně. Jestli oprávněně nebo ne, těžko soudit. Já to zatím nevím.

Také jsem zatím nenašel možnost, jak dotyčnou přípravu PC spouštět pouze na přání a ne pokaždé. Také jak tuto službu zastavit (s možností ji opět obnovit) při provozu PC.

Zkušenosti?
jerzy_ce4you (230)|2.2.2005 19:26
Trochu to rozvinu. Serverová část (podle mně) musí při startu a kdykoliv při rozpadu TCP spojení provést TCP/HTTP(HTTPS) připojení na centrální server. Pokud tomu nic nebrání mohu říci, že tato operace je otázkou (m)sekund. Nijak to ale nemůže zdržovat start PC, neboť to může dělat aplikace (servis) skrytě a na pozadí. Podle mě je toto zpoždění velmi podezřelé. Buď to programoval nějakej blb, což ale nepředpokládám, nebo ...
Milan Švec (938)|3.2.2005 18:50
Výsledky bádání na téma: Je Log Me In spyware nebo ne? Je bezpečný nebo ne?

Odpověď může být ano i ne. Je to v okolnostech jeho použití a jak pro koho.

V adresáři LogMeIn se nainstalují kromě LogMeIn.exe i dva programy (ragui.exe a RaMaint.exe), které označí dobrý antispyware SW za spyware. (Kromě LogMeIn se tyto dva programy vyskytují i ve starším SW s podobným použitím - "Remotely Anywhere".)

Ragui.exe je na webu charakterizován jako "Graphical User Interface service" a RaMaint.exe jako "Maintenance service. Keeps the host server running and restarts it if stops."

Mělo by tedy jít o služby s počestnými úmysly a s technickým zaměřením. Přesto se objevují v seznamech testů jako spyware.

Podle zjednodušené definice je spyware takový SW, který informuje jiný počítač o aktivitách na mém počítači a to vše - BEZ MÉHO VĚDOMÍ !!!

Jestli mi tedy někdo jiný nasadí do počítače Log Me In nebo cokoliv podobného a pak sleduje, co se na mém počítači děje bez mého vědomí, jedná se jednoznačně o spyware. Jeho činnost může mít pro obsluhu takového PC někdy i velmi nepříjemné následky. Pak budu mít nejspíš zájem na to přijít a taky se toho zbavit. Existují k tomu podrobné návody, protože to není zase tak jednoduché.

Jestliže je to ale moje vlastní aktivita pro moje potřeby, pak je Log Me In z tohoto pohledu bezpečný, protože charakteristika spyware není naplněná. Nejde o zjišťování aktivit na mém PC bez mého vědomí. (Komentář k ragui.exe z webu: "Safe if you know you have it - remote control software like gotomypc.com or pcanywhere.")

Můžeme tedy vyloučit, že na našem PC řádí něco tajemného, co nám ho zpomaluje při startu (a pak bůhvíco ještě). Jsou to prostě tyhle dva programy a k tomu i program logmein.exe (všechny fungující jako procesy v pozadí).

Po jejich odstranění najíždí PC zase stejně jako předtím. Nedá se s tím ale pracovat vzdáleně. Spojení s řídícím servrem je zabezpečené (https). Technicky by tedy mělo být všechno v pořádku. Ostanímu zbývá jenom věřit.
jerzy_ce4you (230)|3.2.2005 19:23
Velmi pěkná analýza. Pokud víme, ke jsou potenciální rizika, není asi čeho se bát. A klady tohoto SW jsou nezanedbatelné.
ipf (2136)|16.2.2005 07:56
Tři dny fungoval LogmeIn v pohodě. Včera večer jsem se dostal až do svého domácího počítače (aktivního), až na obrazovku s výběrem: Remote..., Reboot, End... A konec. Po volbě "Remote control My PC" se objeví hláška:

"A Windows PocketPC 2003 device with an ARM processor is required.
You will be prompted to download and open the software required to access your PC. In the dialog box that appears, answer Yes and verify that the box marked "Open file after download" is checked.
Click here to continue."

a po kliknutí na "continue" se objeví:

"Remote control Client is downloading...
Please Wait....
A Windows PocketPC 2003 device with an ARM processor is required.
Click here to start Remote Control after the download and installation process has finished."

a konec. PlísWajtoval jsem čtvrt hodiny, bez výsledku (navíc GPRS monitor neukazuje žádná přenášená data).
Tlačítko "continue" funguje jako Alt+Tab, tj. pouze se přepínají tyto dvě hlášky.
Zkoušel jsem přeinstalovat LogmeIn v PDA, nepomohl ani SR (HáeR jsem opravdu nezkoušel ;) ).
Má někdo stejný problém a ví, jak na to?
Pavlucha (1496)|16.2.2005 09:12
[QUOTE="ipf"]
"Remote control Client is downloading...
Please Wait....
A Windows PocketPC 2003 device with an ARM processor is required.
Click here to start Remote Control after the download and installation process has finished."...
Má někdo stejný problém a ví, jak na to?
[/QUOTE]

Vypni si hack na IE6 a nastav si normální IE4 ! (Říkal jsem ti to už na srazu :D )
Můžeš požít i přiložený instalátor....
Milan Švec (938)|16.2.2005 21:15
Dnes se mi automaticky zaktualizoval LogMeIn host SW na PC na nový Version 2.00.461 Build: Feb 15 2005. Jestli nemáte nastaveno, použijte Check for Updates... v Tools.

Změna se dál projeví přesně v tom, co postihlo už ipf/Pavla.
Po spojení se ozve výzva k downloadu klientského SW pro PDA. Ten (při splnění výše i dříve uvedeného - tj. zajištění čistého standardního PIE) proběhne a vše se spustí jako úplně nové spojení.

Nová verze má nové (3D) ikony na PDA i na PC - tam vč. vyskakujícího textu "LogMeIn - Enabled and Login". Nová grafika je i na stránkách LogMeIn.

A hlavně se to teď dá taky přepínat - Disable/Enable během chodu PC! A taky se to dá nechat vypnuté - pak je najíždění PC stejně rychlé jako před instalací (předchozí verze). A (nechat) zapnout Log Me In (= Enable) teprv tehdy, až když to skutečně potřebuji. :yes:
yasmeene2 (794)|16.2.2005 21:20
Mám dvě otázky:

A) Jak změním heslo v kontrolovaném počítači (prostě to druhé:) )

B) Nefunguje mi klávesnice, když jí zapnu v meníčku nahoře tak se mi sice ukáže, ale ať ťukám co ťukám na vzdáleném pc se nic nenapíše..
Milan Švec (938)|16.2.2005 22:36
Tak mně to nepíše taky. Nejspíš chybka nové verze. Dřív to psalo bez potíží. Asi příště. (Napsal jsem jim, uvidíme...)

Změna hesla je v Tools. Change Computer Password...
Stačí pravý klik na ikonu LogMeIn v PC dole na liště.
ipf (2136)|16.2.2005 23:32
No, já použil úplně jiný postup. Na PéCéčku jsem zaktualizoval, ale na zlobícím PDA jsem vyčistil smetí a po smazání COOKIEs už vše chodí normálně (ale možná je příčina fungování úplně někde jinde ;) ).
yasmeene2 (794)|17.2.2005 12:05
Tak sem přišel na to, že s původní anglickou klávesničkou to píše a s tou z Lengu ani čárku.

Co to heslo? Nevíte někdo?
Šeba_oldd (1184)|17.2.2005 12:07
Mas to o dva prispevky výse a s tou klavesnici je to tak od zacatku.:D i s puvodni verzi.
Milan Švec (938)|17.2.2005 21:35
Petře, dík za připomenutí.
Tohle píšu přes Log Me In z grafické klávesnice LOOXe.

Klávesnice je InterWrite od SunnySoftu. Ta to umí - česky.

Všechno ale ne. Nejde Bs. Lze to nahradit šipkou a Del. Nejde Shift. Náhrada je Caps. VELKÉ ZNAKY ALE zůstávají i po vypnutí Caps. Řeší to ještě jedno yapnutí a vypnutí Caps. Pak jsou po vekém písmenu další zase malá.
Je přehozené Y s Z.

123456789
Tohle jsem psal přes USB, protože numeriku ta klávesnice od SunySoft neumí.

Tak mě nakonec napadlo si zapnout na obrazovce PC grafickou klávesnici. A je vymalováno. Jde všechno.

Kdo by nevěděl, tak v menu Příslušenství, Usnadnění, Klávesnice na obrazovce.

Šeba_oldd (1184)|17.2.2005 21:40
To ano, ale ta klavesnice si nějakým způsobem přebírá znaky z PDA pokud maš pustěnou českou (myslím leng moravia) - tak nepíše.Alespoň ja jsem takto zjistil.
ipf (2136)|17.2.2005 22:01
[QUOTE="Šeba"]To ano, ale ta klavesnice si nějakým způsobem přebírá znaky z PDA pokud maš pustěnou českou (myslím leng moravia) - tak nepíše.Alespoň ja jsem takto zjistil.[/QUOTE]

Nic si nepřebírá. Ta klávesnice je součástí W-XP. Najdeš ji na START - PROGRAMY - PŘÍSLUŠENSTVÍ - USNADNĚNÍ. Tohle už mám puštěné dávno a funguje to v pohodě.
Šeba_oldd (1184)|17.2.2005 22:09
Ale ja myslel PDA sakra ted nemam moznost se pripojit - kouknu na to zítra.Jinak MARIADOL pěkně - mají tam tu místnustku na grilovani?:evil:
null (0)|17.2.2005 22:41
Ještě tomu moc nerozumím, ale mně to připadá jako VPN. Ale ta to asi nebude co? Je VPN bezpečnější?:sarcastic:
null (0)|17.2.2005 22:44
A v LOOXu mám ještě program Terminálové služby, ale to je pro připojení na server. Tohle asi vypadá podobně?
yasmeene2 (794)|17.2.2005 23:08
[QUOTE="Salieri"]Ještě tomu moc nerozumím, ale mně to připadá jako VPN. Ale ta to asi nebude co? Je VPN bezpečnější?:sarcastic: [/QUOTE]

VPN a obecně vzdálená administrace si říká o problém, toto (logmein) je bezpečnější v tom, že se připojuješ skrz jejich server, který budou mít zabezpečen dobře, nicméně v konečné fázi se také připojuješ jen přímo na svůj počítač, takže doporučuju obezřetnost.
ipf (2136)|18.2.2005 07:59
[QUOTE="Pavlucha"][QUOTE="ipf"]
"Remote control Client is downloading...
Please Wait....
[/QUOTE]

Pořád se té hlášky nemohu zbavit a přes ní se nedostanu.

Vypni si hack na IE6 a nastav si normální IE4 !
pořád nemůžu najít, kde a co mám vypnout. Myslíš na PéCéčku nebo v cihle? (na srazu jsi mi to možná říkal, ale:
1. tam mi to chodilo,
2. jsem byl v zajetí dojmů Petra, tj. trochu OT ;) ).

Můžeš požít i přiložený instalátor....
ten jsem použil už dvakrát, bez výsledku. Tak nevím, kde je problém.
[/QUOTE]


sep_ce4you (351)|20.5.2005 10:17
tak to vypada bozsky ... neco v co sem kvuliva nasi securite ani nedou fal funguje uplne perfektne ... az prijde UMTCS, a nebo Wifi tak budu vysmatej jak leco :D ... ted budu poustet jenom pripraveny scriptiky.
PavelR. (2184)|19.11.2005 15:04
... jenom krátké upozornění, pokud někdo chcete používat LogMeIn i na PDA s Windows Mobile 2005 je nutné upgradnout PC klienta této služby na verzi 2.30.511. U starších verzí LogMeIn není správně rozpoznán LogMeIn klient na PDA. Vyzkoušeno s Qtek 9100.
mistm (477)|19.11.2005 17:57
sem asi tupej, ale nemuzu najit verzi pro linux, muze sem dat nekdo odkaz? diky moc
macula_ce4you (691)|25.11.2005 09:35
Dnes jsem to taky testnul. Po dvouhodinovém snažení jsem to skoro vzdal, ale pak mě napadlo místo NetFront použít IE a ejhle, funguje to. Předtím se mi automaticky nestáhl ten .cab a nepomohlo ani jeho stáhnutí a nainstalování z této diskuze.

Mám pouze připojení GPRS, takže práce s tím byla velmi pomalá, ale na nějaké nouzovky to je super. Hned mě napadá několik využití pro mě osobně:

- zapomenu si přeposlat nějaký e-mail, tak se připojím a jednoduše si ho pošlu
- potřebuji nějaký soubor, tak si ho stáhnu (asi jen u placené verze) nebo pošlu e-mailem
- přes víkend potřebuji na firemním PC (přes CDMA) stahovat nějaké soubory z internetu, teď už nemusím na firmu jezdit
- atd atd atd.

Musím uznat, že tímto projdete snad přes jakékoliv připojení. U nás již přes zmiňované CDMA a router.

Nezjistil jsem jen jednu věc. Když mám na PDA zvolen réžim plné zobrazení, jak můžu rolovat s obrazovkou nahoru, dolu a do stran. :?:
Jo, a není nějaká vifikundace na zprovoznění přes NetFront. :?:

Jinak fakt super :yes:
Lord Mystic (164)|29.11.2005 15:50
Takže jestli správně chápu podstatu tohoto programu, tak to na cílovém pc kam se chci připojit vygeneruje a nainstaluje klienta podle přihlašovacích údajů a následně se odkudkoliv mohu přihlásit přes svůj account na webu na logmein.com? Je to tak? Nepotřebuji tedy ani na cílovém PC kam se připojuji žádnou veřejnou IP adresu (mám CDMA od ET)...?
Lord Mystic (164)|30.11.2005 08:37
Tak jsem to vyzkoušel a úplně super. Chodí to parádně, netřeba veřejné IP adresy, spojení i mezi dvěma PC co jsou oba na CDMA. Datový přenos při spojení je relativně malý, až jsem byl překvapen, rychlost přijatelná, kvalita zobrazení solidní. Dnes ještě vyzkouším připojení na domácí PC přes svůj smartphone s Windows Mobile 2003SE for Smartphone - uvidíme jestli již LogMeIn podporují i tento OS...
Marek71 (91)|30.11.2005 09:20
Vypadá to dobre... akurát niečo také hľadám. Ak som správne pochopil, to vzdialené ovládanie PC nie je striktne viazané iba na PDA. To znamená, že je možné vzdialené ovládanie z PDA, notebooku... proste z nejakého web browseru. Je to tak ?

M.
tomasd_ce4you (87)|19.2.2006 11:26
LogMeIn je super. Na Loox 720 jde bez problemu pouzivat rozliseno 800x600 zmensene na fullscreen. Je to sice titerne ale pri pravnem nastaveni pouzitelne i pres GPRS.
Jeste me zjisteni ohledne klavesnice. Mam na PDA lokalizaci od Sunnysoftu InteWrite 8.6. Chodi to jen castecne. Mel jsem problem s logovanim do Win2OOO, protoze v hesle mam cislice. Cisla mi nejdou napsat ani pres shift na ceske ani na anglicke InterWritea ani na puvodni anglicke (1 pise + atd.). Nakonec jsem zjistil ze to jde pokud otocim obrazovku nalezato. Pak InterWrite zapne "dlouhou" klavesnici s numerickou klavesnickou napravo a ta cislice pise.
lang (2)|4.3.2006 16:54
Poradte jak zmenim nastaveni LOGMEIN na PC. Pri instalaci jsem nenastavil proxy server a ted nevim jak to zmenit. Vite nekdo jak na to? Nikde jsem to nenasel
jospo (45)|27.4.2006 21:11
Zkousel nekdo rozjet Logmein na PDA pres Operu? Nejde se dostat pres stazeni pluginu, je to stejne, jako vyse popsany problem se stale dokola opakujici sekvenci - stahnete sw, kliknete az bude hotovo, hotovo, stahnete sw, atd...
IE mi, nevim proc, nefunguje (i na ostatni stranky) a nevim jak ho zprovoznit. :-(
tomasd_ce4you (87)|28.4.2006 09:28
Zkoušel jsem tu Operu a chová se mi to stejně. Co s tím nevím. Rozchodit IE.
jospo (45)|30.4.2006 19:13
[QUOTE="tomasd"]Zkoušel jsem tu Operu a chová se mi to stejně. Co s tím nevím. Rozchodit IE.[/QUOTE]

Tak s Operou jsem nepochodil, nastesti jsem diky beecherovi rozjel IE, takze uz jedu pres nej.
oscar_ce4you (25)|3.7.2006 16:54
Funguje to príma, ale nevíte někdo, jak se dá posouvat obrazem nahoru a do stran?

Edit: Už jsem na to přišel, stačí přidržet stylus na kraji obrazovky.
milos797 (259)|6.5.2007 00:26
perfektneeee.toto som hladal.funguje to aj v pripade,ze cez pda ovladam pc, z ktoreho sa cez bluetooth pripajam na net.navyse na fs560 s ozvga rozlisenie 800*600 funguje super.dakujem.
jarous1977 (1)|26.5.2010 13:10
mohu pozadat o radu logmein me nechce fungovat ve windows mobile 6,5 jak na opere i na ie dostanu se do meho pc akoradme nejde do vzdalene plochy muzu pozadat o radu diky