Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PALM & Pocket PC Wireless Keyboard Universal

Johana_ce4you (73)|12.1.2005 15:58
Dobrý den
Prostřednictvím internetového obchodu jsem u Sunnysoftu zakoupila PALM & Pocket PC Wireless Keyboard Universal 5tiřadá pro MDAII (WM CE). Před objednávkou jsem si kompatibilitu ověřovala u prodejce v Kotvě. Ten se mi dušoval, že s MDAII běží klávesnice v pohodě. Totéž mi tvrdili na objednávkách, kde jsem si to znovu ověřovala. Ovšem po zakoupení a vyzkoušení jsem zjistila, že sice čeština by snad i šla, ale nefunguje klávesa . Na technické podpoře mi poprvé sdělili, že je to problém ovladače od Moravie. Podruhé mi jako řešení bylo nabídnuto zakoupení češtiny od Sunnysoftu.
Nikde ani na internetových stránkách ani v obchodě ani na technické podpoře mi nikdo nedal na vědomí, že kvůli koupi klávesnice za 2,4T (jinde nyní ke koupi za 1,5T) budu muset koupit SW za dalších 1-2T. Mimochodem. Doporučenou češtinu jsem si stáhla jako demo a zjistila jsem, že běží i s češtinou, ale nejde přepínat mezi českou a anglickou klávesnicí a navíc zmizela LengKeyboard dodávaná v MDAII a byla nahrazena klávesnicí podstatně méně praktickou.
Prosím o pomoc, ovladač, češtinu nebo alespoň radu, jak a kde snadno a rychle provést reklamaci.
Děkuji za pochopení
Johana_ce4you (73)|12.1.2005 15:59
[QUOTE="Johana"]Dobrý den
Prostřednictvím internetového obchodu jsem u Sunnysoftu zakoupila PALM & Pocket PC Wireless Keyboard Universal 5tiřadá pro MDAII (WM CE). Před objednávkou jsem si kompatibilitu ověřovala u prodejce v Kotvě. Ten se mi dušoval, že s MDAII běží klávesnice v pohodě. Totéž mi tvrdili na objednávkách, kde jsem si to znovu ověřovala. Ovšem po zakoupení a vyzkoušení jsem zjistila, že sice čeština by snad i šla, ale nefunguje klávesa . Na technické podpoře mi poprvé sdělili, že je to problém ovladače od Moravie. Podruhé mi jako řešení bylo nabídnuto zakoupení češtiny od Sunnysoftu.
Nikde ani na internetových stránkách ani v obchodě ani na technické podpoře mi nikdo nedal na vědomí, že kvůli koupi klávesnice za 2,4T (jinde nyní ke koupi za 1,5T) budu muset koupit SW za dalších 1-2T. Mimochodem. Doporučenou češtinu jsem si stáhla jako demo a zjistila jsem, že běží i s češtinou, ale nejde přepínat mezi českou a anglickou klávesnicí a navíc zmizela LengKeyboard dodávaná v MDAII a byla nahrazena klávesnicí podstatně méně praktickou.
Prosím o pomoc, ovladač, češtinu nebo alespoň radu, jak a kde snadno a rychle provést reklamaci.
Děkuji za pochopení[/QUOTE]
Bohužel editor vyhodil text v ostrých závorkách. Nefunkční klávesa je SHIFT.
Kleid (213)|12.1.2005 17:18
Dobry den,

klavesnice je Palm Wirelles Keyboard je s PPC funkcni.

Pokud se jedna o moznost ceskeho rozlozeni je na vyrobci aplikace aby to zaridil.

Lokalizace Sunnysoft InterWrite zadavani ceskych znaku na Vami uvedene klavesnici podporuje.

Natusim jakym zpusobem probihala komunikace mezi Vami a tech podporou popripade prodavacem. Tazal jste se na moznost psani ceskych znaku nebo jen na to zda je mozne pouzivat klavesnici s MDA II? Jsem si stoprocente jist ze vsichni z techniku jsou instruovani o tom ze MDA II a Palm keyboard zvladaji psat cesky s IW a o tom ze podpora v Lengu na tuto klavesnici neni.

Jinak problem neni v ovladaci ale v podpore v WM2003.
Miloš Strouhal (3997)|12.1.2005 19:08
[QUOTE="Kleid"]Dobry den,
Jsem si stoprocente jist ze vsichni z techniku jsou instruovani o tom ze MDA II a Palm keyboard zvladaji psat cesky s IW a o tom ze podpora v Lengu na tuto klavesnici neni.

Jinak problem neni v ovladaci ale v podpore v WM2003.[/QUOTE]
A já jsem si zase 100% jist, že vaši technici příliš dobře instruováni nejsou. A nebo jsou schopni udělat cokoliv, jen aby udělali kšeft. Jelikož mému šéfovi před cca třemi měsíci prodali v prodejně v Kotvě Smart Wireless Keyboard s tím, že mu 100% bude chodit s Looxem 720! On si chtěl koupit Palm Wireless Keyboard, ale prodejce mu tvrdil, že Palm Wireless je špatná, a že ať koupí Smart Wireless Keyboard a že 100% funguje s Looxem 720, a že i když na dodávaném CD nejsou ovladače přímo pro 720ku, že je snadno sežene na internetu. Na tento popud si muj šef tuto klávesnici zakoupil. Doma ho samozřejmě čekalo obrovské překvapení.. Žádný ovladač na světě prostě tuto klávesnici s Looxem 720 nerozchodí. Neni vůbec na seznamu podporovaných zařízení. A pro mého šéfa je mnohem snažší klávesnici vzít, a zahodit jí do kouta, nebo ji někomu darovat (mě, a já jí také raději daroval dál..), než aby ji šel zdlouhavě u vás reklamovat. Je příliš bohatý, a příliš zaměstnaný než aby toto s vámi řešil. Tudíž na mou radu u vás raději přestal nakupovat, a veškeré další příslušenství, mapy, software, pouzdro, GPSku, atd.. to vše jsem ho poslal, aby nakoupil v AHmobilu a v PDA planet. A je po problémech..

Pracuji v reklamní agentuře. Pro jednoho našeho klienta budeme objednávat v rámci jedné velké propagační akce cca 100 kusů PDA Yakumo s integrovanou GPSkou.. Dostal jsem od kolegyně za úkol, sehnat nějakého dodavatele pro takto velké množství zařízení. Rozhodoval jsem se mezi Sunny Softem, AHMobile, a PDA Planet. Zkuste hádat, koho sem vybral..;) Ano, již jsem se o tom začal dohadovat s Milanem Hruškou z AHMobilu.. K tomu ještě podotýkám, že k mému rozhodnutí přispěla i tato diskuse.
Miloš Strouhal (3997)|12.1.2005 19:13
[QUOTE="Johana"]Dobrý den
Prostřednictvím internetového obchodu jsem u Sunnysoftu zakoupila PALM & Pocket PC Wireless Keyboard Universal 5tiřadá pro MDAII (WM CE).
[/QUOTE]
Mam tu samou klávesnici (čtyři řady), a funguje mi s MDA2 naprosto korektně. To samé HájekM, ten ji má, pět řad, a nemá nejmenší problém s MDA2. Oba máme lokalizaci od Morávie. Tu kterou máš v MDA2 i ty standartně. Takže problém by mohl být někde v té klávesnici například?.. Nebo ovladač? Napiš sem víc podrobností, nějak to rozchodíme, nebo to pujdeš reklamovat. Máme stejné MDA, stejnou klávesnici (tedy HájekM, já mam čtyř-řadou), máme zřejmě i stejnou lokalizaci od Moravie. Tobě to nechodí, nám to chodí na 100% i s Lengem. Tzn. že tu musí být nějaké logické vysvětlení, co tu vlastně nefunguje..
Miloš Strouhal (3997)|13.1.2005 13:48
Já se nechci jenom tak bezdůvodně z nudy do nikoho z vás navážet.. Není to tím, že bych se nudil v práci, a nemam nic jiného na práci než vám sem psát nepříjemné příspěvky.. Od tohoto vyjádření vašeho nadřízeného jsem tady veřejně na ce4you neřekl proti Sunny Softu jediné křivé slovo, alespoň pokud mne paměť neklame.. Prostě ve mne vaše věta:[QUOTE="Kleid"] Jsem si stoprocente jist ze vsichni z techniku jsou instruovani o tom ze....[/QUOTE]
..vyvolala velmi nepříjemné vzpomínky na epizodu s klávesnicí..:( Být vámi, ruku bych za ty vaše "techniky" a zvlášť "prodavače" (nebo to je jedno a to samé?) do ohně opravdu nedával..
Kleid (213)|13.1.2005 13:57
Omlouvam se, nepozorne jsem si cetl prvni prispevek,

Vynasnazim se, aby se podobne neprijemne situace v budoucnu stavaly co nejmene. Obecne jsou informace z vyvojoveho oddeleni k technikum predavany tak aby byli schopni fundovane odpoved.

Uznavam, ze v tomto pripade se tak nejspise nestalo.
Suoraj (704)|13.1.2005 14:00
koukám, že Sunny Soft na co šáhne to se daří. XPe buď ostražitý aby ti pak nepřistálo 100 přístrojů na hlavě :D Zdravím z Choletu ve Francii :))
Zdenek Malinsky (9781)|13.1.2005 14:15
[QUOTE="Johana"] budu muset koupit SW za dalších 1-2T[/QUOTE]
Ja Ti InterWrite prenecham za panaka lahudkove single malt whisky. Ovsem nevim, zda nebude lepsi nechat si LEng(sam malou CJ mam ted na HP 4150) a koupit jinou (treba BT) klavesnici.
Jiří Strouhal (7)|13.1.2005 15:58
[QUOTE="Johana"]Dobrý den
Prostřednictvím internetového obchodu jsem u Sunnysoftu zakoupila PALM & Pocket PC Wireless Keyboard Universal 5tiřadá pro MDAII (WM CE). Před objednávkou jsem si kompatibilitu ověřovala .... Nikde ani na internetových stránkách ani v obchodě ani na technické podpoře mi nikdo nedal na vědomí, že kvůli koupi klávesnice za 2,4T (jinde nyní ke koupi za 1,5T) budu muset koupit SW za dalších 1-2T. Mimochodem. Doporučenou češtinu jsem si stáhla jako demo a zjistila jsem, že běží i s češtinou, ale nejde přepínat mezi českou a anglickou klávesnicí a navíc zmizela LengKeyboard dodávaná v MDAII a byla nahrazena klávesnicí podstatně méně praktickou.
Prosím o pomoc, ovladač, češtinu nebo alespoň radu, jak a kde snadno a rychle provést reklamaci.
Děkuji za pochopení[/QUOTE]

Dobrý den,
předně se musím omluvit za nesprávné informace, které Vám naše technická podpora poskytla. Nebyl v tom rozhodně žádný záměr ani snaha "z Vás dostat peníze". Klávesnici jsme s MDA II testovali a vše se zdálo v pořádku. Výrobek reklamujte samozřejmě u nás, nejlépe přímo v Jeseniově 47. Pokud bude třeba nová lokalizace, dostanete ji zdarma. Jestliže budete mít zájem, napište mi prosím a já Vám dohodnu schůzku přímo s technikem, který bude informován a připraven, aby Vám tentokrát správně poradil.

Jiří Strouhal,

Sunnysoft, s.r.o.
Miloš Strouhal (3997)|13.1.2005 17:24
:yes:
Johana_ce4you (73)|18.1.2005 07:28
[QUOTE="Jiří Strouhal"][QUOTE="Johana"]Dobrý den
Prostřednictvím internetového obchodu jsem u Sunnysoftu zakoupila PALM & Pocket PC Wireless Keyboard Universal 5tiřadá pro MDAII (WM CE). Před objednávkou jsem si kompatibilitu ověřovala .... Nikde ani na internetových stránkách ani v obchodě ani na technické podpoře mi nikdo nedal na vědomí, že kvůli koupi klávesnice za 2,4T (jinde nyní ke koupi za 1,5T) budu muset koupit SW za dalších 1-2T. Mimochodem. Doporučenou češtinu jsem si stáhla jako demo a zjistila jsem, že běží i s češtinou, ale nejde přepínat mezi českou a anglickou klávesnicí a navíc zmizela LengKeyboard dodávaná v MDAII a byla nahrazena klávesnicí podstatně méně praktickou.
Prosím o pomoc, ovladač, češtinu nebo alespoň radu, jak a kde snadno a rychle provést reklamaci.
Děkuji za pochopení[/QUOTE]

Dobrý den,
předně se musím omluvit za nesprávné informace, které Vám naše technická podpora poskytla. Nebyl v tom rozhodně žádný záměr ani snaha "z Vás dostat peníze". Klávesnici jsme s MDA II testovali a vše se zdálo v pořádku. Výrobek reklamujte samozřejmě u nás, nejlépe přímo v Jeseniově 47. Pokud bude třeba nová lokalizace, dostanete ji zdarma. Jestliže budete mít zájem, napište mi prosím a já Vám dohodnu schůzku přímo s technikem, který bude informován a připraven, aby Vám tentokrát správně poradil.

Jiří Strouhal,

Sunnysoft, s.r.o.[/QUOTE]
Děkuji za nabídku. Vaší nabídky případně využiji později, pokud se mi nepodaří klávesnici rozchodit. Zatím doufám, že to bude jen nesrovnalost mezi MDA a klávesnicí. Ještě jednou děkuji za nabídku.
Johana_ce4you (73)|18.1.2005 07:55
[QUOTE="xp"][QUOTE="Johana"]Dobrý den
Prostřednictvím internetového obchodu jsem u Sunnysoftu zakoupila PALM & Pocket PC Wireless Keyboard Universal 5tiřadá pro MDAII (WM CE).
[/QUOTE]
Mam tu samou klávesnici (čtyři řady), a funguje mi s MDA2 naprosto korektně. To samé HájekM, ten ji má, pět řad, a nemá nejmenší problém s MDA2. Oba máme lokalizaci od Morávie. Tu kterou máš v MDA2 i ty standartně. Takže problém by mohl být někde v té klávesnici například?.. Nebo ovladač? Napiš sem víc podrobností, nějak to rozchodíme, nebo to pujdeš reklamovat. Máme stejné MDA, stejnou klávesnici (tedy HájekM, já mam čtyř-řadou), máme zřejmě i stejnou lokalizaci od Moravie. Tobě to nechodí, nám to chodí na 100% i s Lengem. Tzn. že tu musí být nějaké logické vysvětlení, co tu vlastně nefunguje..[/QUOTE]
Díky za zájem. Jistěže tu nějaké logické vysvětlení bude, jenže ho najít.
Volala jsem do Moravie, kde mi sdělili, že by mohl být problém ve verzi ROM. V MDA mám ROM 1.52.00WWE z 10/23/03 (pracuje pod WinCE). Pokud by se mi podařilo přejít na verzi 1.72, dodali by mi novou verzi Lengu, který s klávesnicí spolupracuje. Verzi ROM by mi byli ochotni snad dodat v servisu T-Mobilu za 500.- . Jenže se mi také nezdá, že bych měla zas až tak starou verzi oproti ostatním.
Ke stávajícímu stavu: Po instalaci drivu z přiloženého CD (bez nastavení externí klávesnice v Lengu) funguje v plném rozsahu anglická klávesnice. V okamžiku, kdy se v Lengu nastaví externí klávesnice, jsou sice přístupné české znaky a dokonce i kombinace Fn pro spouštění aplikací, ale nefunguje Shift. A samozřejmě nelze ani klávesnicí přepínat mezi českou a anglickou verzí.
Jiří Strouhal (7)|18.1.2005 11:05
[QUOTE="Johana"]...Ke stávajícímu stavu: Po instalaci drivu z přiloženého CD (bez nastavení externí klávesnice v Lengu) funguje v plném rozsahu anglická klávesnice. V okamžiku, kdy se v Lengu nastaví externí klávesnice, jsou sice přístupné české znaky a dokonce i kombinace Fn pro spouštění aplikací, ale nefunguje Shift. A samozřejmě nelze ani klávesnicí přepínat mezi českou a anglickou verzí. [/QUOTE]
Máme tu samou zkušenost: v MDA II s ROM verze 1.60.00 WWE s lengem nefunguje Shift (vše ostatní vč. diakritiky je ok). S InterWritem funguje vše.

J.Strouhal
Sunnysoft, s.r.o.
Bruczoun (30)|2.2.2005 13:10
Mám zájem o koupi této kravesnice (PALM & Pocket PC Wireless Keyboard Universal) k Looxu 410. Mám v něm InterWrite Pro 8.4. Zajímají mě dvě věci.

1) Použitelnost klávesnice vzhledek u umístění Irda na Looxu. Funguje bez nutnosti otáčení obrazu (např. pomoci dotPocket)?
2) Funkčnost českých kláves s výše uvedenou lokalizací, je to bez problémů, a nebo budu bojovat s psaním českých znaků pátou řadou klávesnice( jako Johana)?

Díky za rady.
VILIAM_ce4you (156)|2.2.2005 15:14
Add1 - Není problém protože Irda je nastavitelné v úhlu 180 stupňů (od vodorovně vpravo po vodorovně vlevo)
Add2 - Nemám sice IW Pro 8.4 ale 8.5 ale české znaky naprosto bez problémů. Jak zde již bylo diskutováno použil jsem originální ovladače na dodávaném CD u klávesnice a ze stránek Sunny jsem si stáhnul podporu a výsledek je tento (píšu právě na ní). Pátá řada píše české znaky a společně se Shiftem číslice.
Crusader_ce4you (624)|2.2.2005 16:40
Bohužel u klávesnice s IW nefunguje CTRL+SHIFT na přepínání klávesnic ani grafické ALT, takže při psaní e-mailu se musí třeba zavináč napsat stylusem. Při použití LENgu také nefunguje grafické ALT, ale lze přepínat mezi klávesnicemi, takže zavináč lze napsat přepnutím na ENG klávesnici.
Bruczoun (30)|2.2.2005 23:43
[QUOTE="VILIAM"]Add1 - Není problém protože Irda je nastavitelné v úhlu 180 stupňů (od vodorovně vpravo po vodorovně vlevo)
[/QUOTE]

No nevim, u Looxe 410 je Irda v levem dolnim rohu (displejem k uzivateli), tenhle uhel klavesnice nejspise nepostihne. Ma nekdo zkusenost s touto kombinaci?

Diky
Crusader_ce4you (624)|3.2.2005 07:14
V tomto případě bych doporučil nějaký sw (např. Nyditot Virtual Display 3.22 z www.nyditot.com ) pro virtuální otočení obrazovky.