Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bluetooth mys od ThinkOutside

patros_ce4you (29)|12.1.2005 07:24
Ma nekdo zkusenosti s BT mysi od ThinkOutside na PocketPC?
http://www.thinkoutside.com/btmouse_product.html

Cetl jsem recenzi na
http://davesipaq.com/articles/iPAQ_technology_Think%20Outside_Stowaway%20Bluetooth%20Mouse.html

a vypada to dost zajimave. Tak shanim nekoho, kdo ji treba uz ma a muze nam napsat sve dojmy.
Miloš Strouhal (3997)|12.1.2005 09:59
Tady máš jednoho majitele..
Crusader_ce4you (624)|12.1.2005 12:03
Mám. S Looxem momentálně nepoužitelná. Na Looxe nejsou ovladače. Někde doporučují použít HP ovladače, s těmi to sice chodí, ale nekorektně, myš to nalezne asi po 100 opakováních a potom se to pere s BT připojením k telefonu. Také mi nefungovala při RealVGA módu (kvůli kterému jsem ji chtěl). Takže k Looxovi zatím nedoporučuji. Myšku jsem vrátil (ač nerad) a koupím si ji klidně znova, ale až bude mít Loox a RealVGA podporu.
Miloš Strouhal (3997)|12.1.2005 18:07
Už jsem asi dvě hodiny majitelem této skvělé myšky.. Takže s případnými dotazy můžeš i na mne..;)
patros_ce4you (29)|12.1.2005 21:33
Dnes jsem si ji málem koupil také, ale kvůli práci jsem to nestihl :-(
Chci si ji koupit u AH mobile. Nebo se mám mrknout ještě jinam? Bude to fungovat i s PocketPC 2002? Podle seznamu kompatibilních PDA odhaduji, že by mělo.
Miloš Strouhal (3997)|12.1.2005 21:41
Kup ji v AH, tam je úplně nejlevnější, a je to i nejlepší prodejna na tyhle věcičky..;)
Crusader_ce4you (624)|12.1.2005 21:47
Můžu jen doporučit. Sice první model byl vadný, jak se zdá, ale okamžitě mi byli vráceny peníze a zítra tam jedu vyzkoušet další, když už mi XP tu poslední dnes vyfoukl :D. Tomu říkám kladný přístup k zákazníkovi :yes:
patros_ce4you (29)|12.1.2005 21:48
[QUOTE="xp"]Kup ji v AH, tam je úplně nejlevnější, a je to i nejlepší prodejna na tyhle věcičky..;) [/QUOTE]

A s čím to máš spárované? S jakým PDA? A co mobil přes BT? Nepere se to navzájem jako u Crusadera?
Miloš Strouhal (3997)|12.1.2005 21:53
[QUOTE="Crusader"]Můžu jen doporučit. Sice první model byl vadný, jak se zdá, ale okamžitě mi byli vráceny peníze a zítra tam jedu vyzkoušet další, když už mi XP tu poslední dnes vyfoukl :D. Tomu říkám kladný přístup k zákazníkovi :yes: [/QUOTE]
Sorry, když já se prostě nenechal odbýt, přeci nepojedu domu s prázdnou..:D Tenhle kousek jede vážně už naprosto bez chybičky!;)
Miloš Strouhal (3997)|12.1.2005 22:00
[QUOTE="patros"]
A s čím to máš spárované? S jakým PDA? A co mobil přes BT? Nepere se to navzájem jako u Crusadera?[/QUOTE]Především to pužívám s notebookem ACER Aspire1524WLMi. S tím běhá naprosto bezchybně, dá se s tim hrát i DOOM3 a Half Life 2.. Citlivost dobrá..:D
A teď jsem to začal používat i s MDA2. Též běhá naprosto bezchybně, dokonce mě to tak začalo bavit, že ovládám MDÁčko jenom myškou a klávesničkou, je to jak když posadíš malé děcko na pískoviště, a necháš ho si hrát s bábovičkama...:D :D :D
Miloš Strouhal (3997)|12.1.2005 22:18
Tady máte přímo CAB s tim driverem, ať nemusíte používat CD k instalaci do PDA..
patros_ce4you (29)|12.1.2005 22:23
[QUOTE="xp"]Tady máte přímo CAB s tim driverem, ať nemusíte používat CD k instalaci do PDA..[/QUOTE]

až si ji koupím, tak si o CAB poprosím ještě jednou, nějak nevidím žadný odkaz ;)
Miloš Strouhal (3997)|12.1.2005 22:36
Hle, co jsem našel..:D
patros_ce4you (29)|12.1.2005 22:51
[QUOTE="xp"]Hle, co jsem našel..:D [/QUOTE]

skvělá cena, zítra ráno tam zavolám, díky :D
Crusader_ce4you (624)|13.1.2005 07:19
[QUOTE="xp"]Sorry, když já se prostě nenechal odbýt, přeci nepojedu domu s prázdnou..:D Tenhle kousek jede vážně už naprosto bez chybičky!;) [/QUOTE]
To nevadí :D Já si rád udělám další výlet. Hlavně aby mi začala fungovat. A díky Milanovi Š. jsem se dozvěděl, že myška je schopna pracovat i v RealVGA režimu ( kvůli tomu ji potřebuji, přeci jenom s tímto rozlišením už je práce se stylusem obtížnější), ale musí se použít původní ovladač co je a CD (ten co zde zveřejnil XP). S novějším ovladačem pro VGA obrazovku (ten jsem zkoušel), se při RealVGA dá s myškou pohybovat pouze v levém horním kvadrantu.
Milan Švec (938)|13.1.2005 07:48
[QUOTE="Crusader"]...Hlavně aby mi začala fungovat...[/QUOTE]
Varování!
NA LOOXi 720 je výše uvedený CAB při instalaci do plného LOOXe zárukou Hard Resetu!
Jde-li skutečně o driver z CD, pak jsem to oveřil teď a připomnělo mi to Malou Úpu, kde jsem dopadl stejně.
Tak tedy znovu do čistého a uvidíme, zda Eurotel HK má dneska ještě něco na skladě.

Varování 2!
Ani do čistého. Uf. Naštěstí po ručním Soft resetu se chytnul. Je to starší verze 4.0 - tak jsem zvědavý.

EDIT: Mají, už je rezervovaná, jedu pro ni.
Crusader_ce4you (624)|13.1.2005 08:12
Je to skoro tak, jak říká Milan. Jen upřesním. Při instalaci v zapnutém RealVGA, se při restartu opravdu kousne a HR je nezbytný. Proto pokud používáte někdo oz_VGA nebo SE_VGA, doporučuji tento postup. Přepnout z RealVGA módu do Standard VGA, nainstalovat driver, restartovat a po té přepnout zpět do RealVGA. Nemusí se tedy instalovat do úplně čistého PDA, ale podmínkou je vypnutý VGA hack software. Odzkoušeno :) . Teď ješte odzkoušet myšku, ale to až odpoledne.
patros_ce4you (29)|13.1.2005 12:25
[QUOTE="xp"]Hle, co jsem našel..:D [/QUOTE]

koupeno tam (v ET) ;) s laptopem Dell to běží jako po másle, žádný problém, až bude čas, tak to vyzkouším i s iPaqem 5450
Crusader_ce4you (624)|13.1.2005 17:42
Takze s radosti mohu oznamit, ze jsem se stal hrdym majitelem nove a funkcni mysky a pro vsechny Looxare mohu potvrdit, ze s puvodnima ovladacema chodi i v Real VGA rezimu. Takze jeste jednou dekuji Milanovi Hruskovi s AH mobile za trpelivost (mimochodem jsem tam potkal Pavluchu a ani jsem to nevedel) a ted uz si du mysky do sytosti uzivat :)
TheMelin (1642)|13.1.2005 17:59
Nezkoušel jste tu myšku někdo s MSI BToes USB?Mám ho píchlej v NTB tak jesli to půjde.
patros_ce4you (29)|13.1.2005 18:55
Parada, s iPaq 5450 (PPC2002), Nokia 6310i a infra Palm Wireless klavesnici to jede bez chyby. :D
TheMelin (1642)|14.1.2005 00:41
Jak zjistím zda má MSI BToes "Bluetooth HID Profile"? Nikde to nemohu najít :?
Miloš Strouhal (3997)|14.1.2005 06:08
[QUOTE="TheMelin"]Jak zjistím zda má MSI BToes "Bluetooth HID Profile"? Nikde to nemohu najít :? [/QUOTE]
Jednoduše: BlueTooth Setup Wizard/Next/Service Provided by Remote Device A tady již vidíš všechny služby nad sebou, které tvuj BlueTooth dongle umožňuje... Human Interface Device bys tam měl vidět-to je ta služba na tu naši myšku, pokud ne, máš smůlu..
TheMelin (1642)|14.1.2005 09:03
[QUOTE="xp"][QUOTE="TheMelin"]Jak zjistím zda má MSI BToes "Bluetooth HID Profile"? Nikde to nemohu najít :? [/QUOTE]
Jednoduše: BlueTooth Setup Wizard/Next/Service Provided by Remote Device A tady již vidíš všechny služby nad sebou, které tvuj BlueTooth dongle umožňuje... Human Interface Device bys tam měl vidět-to je ta služba na tu naši myšku, pokud ne, máš smůlu..[/QUOTE]

Tak jsem to nikde nenašel :(
Ale já tu myš chcuuu.Můžete poradit nějaký BT USB,který má to HID?

Našel jsem jen toto:
00042625_bt_GIgi.jpg
Miloš Strouhal (3997)|14.1.2005 10:19
[QUOTE="TheMelin"]Tak jsem to nikde nenašel :(
Ale já tu myš chcuuu.Můžete poradit nějaký BT USB,který má to HID? [/QUOTE]
Rozhodně né žádný od MSI, pokud máš v PC WIN XP SP2.. Ten je po upgradování ovladačů na SP2 totálně ořezaný..:no: Tzn. že HID tam také asi nebude.
Koukni třeba sem
TheMelin (1642)|14.1.2005 10:31
[QUOTE="xp"][QUOTE="TheMelin"]Tak jsem to nikde nenašel :(
Ale já tu myš chcuuu.Můžete poradit nějaký BT USB,který má to HID? [/QUOTE]
Rozhodně né žádný od MSI, pokud máš v PC WIN XP SP2.. Ten je po upgradování ovladačů na SP2 totálně ořezaný..:no: Tzn. že HID tam také asi nebude.
Koukni třeba sem[/QUOTE]¨

Jestli to dobře chápu, tak pokud bych v PC neměl u XP Servis Pack 2 je možnost mít u MSI HID?
Nebo on ho standardně má,ale po instalaci SP2 přijde o nějaké funkce?

Je pro mne jednodušší odinstalovat SP2, než kupovat nový BT a starý aby se mi tu jentak válel ;)
TheMelin (1642)|14.1.2005 10:42
[QUOTE="xp"]
Koukni třeba sem[/QUOTE]

Tak jsem tam našel dva BT USB.
Jeden s Class 1 a druhý Class 2, ale ani u jednoho nepisou v Datasheetu o HIDu :( Nebo blbě koukám?
Miloš Strouhal (3997)|14.1.2005 10:49
No já mam tenhle, a ten ho má..:yes:
Miloš Strouhal (3997)|14.1.2005 10:54
[QUOTE="TheMelin"]Tak jsem tam našel dva BT USB.
Jeden s Class 1 a druhý Class 2, ale ani u jednoho nepisou v Datasheetu o HIDu :( Nebo blbě koukám?[/QUOTE]
Sorry,tak koukáš dobře,žádné USB BT od nich to nema.. Jen ten muj PCIMCIA jo.
Hm,sem zvědav jak jsou na tom ostatní výrobci..
TheMelin (1642)|14.1.2005 11:00
[QUOTE="xp"]No já mam tenhle, a ten ho má..:yes: [/QUOTE]

Mohu tě poprosit o zaslání photo jak to vyčuhuje z noťase? Možná že to PCMCIA nebude špatné ;)
Miloš Strouhal (3997)|14.1.2005 11:12
Nijak to nevyčuhuje!!!:D Ta anténka je celá schovaná uvnitř karty, vysunuješ jí jen když potřebuješ dosah na 100metrů..;) Kouká jen asi 2mm té anténky. Tudíž skoro nic.;)
00042667_IMAGE_00001_xkNH.jpg 00042667_IMAGE_00003_aZeN.jpg
TheMelin (1642)|14.1.2005 11:26
[QUOTE="xp"]Nijak to nevyčuhuje!!!:D Ta anténka je celá schovaná uvnitř karty, vysunuješ jí jen když potřebuješ dosah na 100metrů..;) Kouká jen asi 2mm té anténky. Tudíž skoro nic.;) [/QUOTE]

Tak to je uplně SUPR :yes: Díky Ti moc...
Jdu hledat prodejce.Na czechcomputeru to nemaj.
Miloš Strouhal (3997)|14.1.2005 11:30
www.kobe.cz
Před týdnem ji tam ještě měli.. V porovnání s touhle kartou je každý USB BlueTooth Dongle "pravěk"..;) Tu kartu jednou nainstalujete, a už ji nikdy nevyndáváte z notebooku ven. Není nejmenší důvod. Není tam co urazit..
TheMelin (1642)|14.1.2005 11:49
Takže profil HID je jen otázka software. Teď jsem našel na stránkách MSI nový driver kde píšou:
• Driver + Bluetooth Software + User Guide
• Add Human Interface Device Profile
• Version: 1.4.2.10
• OS: Win Server 2003/WinXP/2000/ME/98

Ale ten BT PCMCIA mě stále láká, neb nevyčuhuje :cool:
TheMelin (1642)|14.1.2005 16:47
Tak už tu mršku mám taky ;)
Dostat se do toho obalu bylo umění :cool: Na NTB už běží, teď jdu zkusit postup Crusadera na Looxu 720, doufám že nepodstoupím Háér :D
TheMelin (1642)|14.1.2005 17:22
[QUOTE="Crusader"]Je to skoro tak, jak říká Milan. Jen upřesním. Při instalaci v zapnutém RealVGA, se při restartu opravdu kousne a HR je nezbytný. Proto pokud používáte někdo oz_VGA nebo SE_VGA, doporučuji tento postup. Přepnout z RealVGA módu do Standard VGA, nainstalovat driver, restartovat a po té přepnout zpět do RealVGA. Nemusí se tedy instalovat do úplně čistého PDA, ale podmínkou je vypnutý VGA hack software. Odzkoušeno :) . Teď ješte odzkoušet myšku, ale to až odpoledne.[/QUOTE]

Mohu potvrdit,teď odzkoušeno :yes: :yes: :yes:

Jen snad jedna otázečka jako málo zkušenému angličtináři. Co znamená to v Mause Pointer Enhanced,nebo Safe?
Crusader_ce4you (624)|14.1.2005 19:30
To ví jenom výrobce :D, ale pro Looxe se doporučuje mód SAFE.
patros_ce4you (29)|16.1.2005 06:35
Tak myška vypověděla službu na pražském srazu, vyměnili jsme baterie, ale nepomohlo. Jak jsem slíbil, pokusím se zjistit, v čem vězí problém a dám tady vědět.
Milan Švec (938)|16.1.2005 09:45
[QUOTE="patros"]Tak myška vypověděla službu ...[/QUOTE]Nejrychlejší je zajít zpátky k dodavateli a zkusit ji s jiným PDA a současně zkusit jinou myšku s vlastním PDA. Všechno ostatní je ztráta času.
Zatím vždycky (zkušenost Tomáše/Crusadera i moje) je (bohužel/bohudík) chyba v HW dotyčné nefungující myšky.
Ze třech, které jsem měl v ruce já, fungovala ta první (servismana Eurotelu) a moje druhá (první se nedala spárovat na ničem).
Ta moje druhá chodí nyní v obou režimech i na LOOXi 720, zatím sice pouze pro každý zvlášť (ještě jednou díky Tomáši!), ale přesto:
driver v. 4.1 na QVGA a driver v. 4.0 na RealVGA
Čekám teď na vyjádření fy Think Outside.
patros_ce4you (29)|16.1.2005 17:42
Zašel jsem do ET reklamovat myšku a vrátil jsem se bez ní, mají rutinu, že všechna BT zařízení musí do servisu k posouzení, tak mi ani nedali novou výměnou. :( Údajně přibližně za týden budou vědět, tak jsem fakt zvědavej, co technici zjistí.
Crusader_ce4you (624)|16.1.2005 18:06
No, tak to je zajimava rutina. Presne to same jsem zazil s Alzasoftem a CF kartou. Hned druhy jsem ji jel reklamovat a vratila se mi za 3 nedele. Proto jsem rozhodnut nakupovat vse u AH mobile. Tam mi za prvni nefunkcni mysku hned vratili penize a verim, ze kdyby se mi porouchala i ta druha, tak mi ji ihned vymeni za novou. Vsechno je to holt o pristupu k zakaznikovi. A praxe hovori tak, ze cim vetsi gigant, tim vetsi problemy, delsi lhuty a tahanice o penize.
Miloš Strouhal (3997)|16.1.2005 20:07
Hmm, pracuji s ní několik hodin denně (notebook), a zatím bez sebemenších komplikací..:yes:
Doufám, že to tak zůstane.:sarcastic:

2 Crus: jo, jo, AHmobile zatim rulezz!, už jsem konečně donutil i svého šéfa, aby přestal nakupovat v jedné nejmenované firmě sídlící v Kotvě, a přešel k AH..:) A už jim tam prý v pátek stihnul nechat majlant.. :$: :yes:
patros_ce4you (29)|19.1.2005 18:07
[QUOTE="xp"]Hmm, pracuji s ní několik hodin denně (notebook), a zatím bez sebemenších komplikací..:yes:
Doufám, že to tak zůstane.:sarcastic:

2 Crus: jo, jo, AHmobile zatim rulezz!, už jsem konečně donutil i svého šéfa, aby přestal nakupovat v jedné nejmenované firmě sídlící v Kotvě, a přešel k AH..:) A už jim tam prý v pátek stihnul nechat majlant.. :$: :yes: [/QUOTE]

Vyměnil jsem svou cihlu za lepší a tak jsem si musel hned koupit novou folii, pouzdro apod. Dal jsem na dobré reference o AHmobile a hned jsem o něco lehčí (peníze), škoda, i tu myš jsem měl koupit tam. Opravdu skvělej přístup.
Milan Švec (938)|19.1.2005 19:40
[QUOTE="patros"]Zašel jsem do ET reklamovat myšku a vrátil jsem se bez ní...[/QUOTE]Tak v HK jsou v ET jinak vychovaní. Mladý místní servisman je vyloženě fanda na PDA. Za ním (k vedlejšímu stolku) mne hned poslali, když jsem jim vylíčil, o co mi jde. Vyzkoušel se mnou všechno, co jsem potřeboval zjistit. Dík jemu mi slečna hned vedle s milým úsměvem první myšku okamžitě vyměnila. Tu jsem měl i tak na sedm dnů na vyzkoušení s možností ji vrátit.

Ale teď - s klávesnicí nebo bez ní - je to prostě zase jako u desktopu. Mimimum pohybů a námahy na pravou ruku, zápěstí a prsty.
Ale je to ještě lepší. Dá se u toho ležet! :D
Jako třeba teď, co píšu tohle. Text z USB (zatím) klávesnice a navigace po displeji myškou.
Miloš Strouhal (3997)|19.1.2005 21:16
Tak už jsem vybil v myšce jeden pár bateríí..:) Vsadím se, že jí dávám asi největší záhul ze všech.. Jede denně cca 13 hodin v kuse na notebooku i MDA. A funguje naprosto bez problémů, takže v AHmobilu jsem asi vyfasoval nějakej hóódně dobrej kousek...;)
Crusader_ce4you (624)|20.1.2005 20:53
xp má asi opravdu na tu myš štěstí. Dnes mi vypověděl službu další kousek. Prostě se najednou myš odhlásila a už se nepřihlásilo. Tak jsem zmáčkl tlačítko na znovuspárování a jediné čeho jsem docílil bylo rozsvícení zelené kontrolky, signalizující párování a u toho i zůstalo. No, tak třeba do třetice. Jestli všechny produkty od Thinkoutside fungují takto, tak by se možná měli přejmenovat na Throwoutside. Kousek malého plastu za nekřesťanskou cenu a ještě nefunkční. A to ještě výměnama projezdím skoro tu samou částku v naftě. Jsem opravdu nas.anej.
Milan Švec (938)|21.1.2005 07:31
[QUOTE="Crusader"]... se najednou myš odhlásila a už se nepřihlásilo. Tak jsem zmáčkl tlačítko na znovuspárování a jediné čeho jsem docílil bylo rozsvícení zelené kontrolky, signalizující párování a u toho i zůstalo...[/QUOTE]Tomáši, nebude to spíš SW záležitost? Zkusil jsi ji se 4.1?
4.0, na RealVGA a na neautorizovaném HW...
Se 4.1, sice bez RealVGA, ale zatím i na oficiálně neověřené 720ce chodí.

Druhá odpověď od Think Outside:
"Out of Office AutoReply: Bluetooth Mouse
Thank you for emailing Support at Think Outside, Inc.
The current expected response time is 3 business days.
We apologize for any inconvenience.
...odkazy na prodavače klávesnice...
If you have general information inquiries please email Think Outside Information at info@thinkoutside.com
Thank you for choosing Think Outside products."

Tři dny uplynuly včera. Tak dnes znova a na info, snad už to přečtou jejich lidi.
Tomáši, napiš jim tam taky, budou rádi.

Aspoň při tom výzkumu není nuda, co? Myslel jsem, že už se 720kou nebudeme mít co řešit.
Crusader_ce4you (624)|21.1.2005 07:44
Nene, určitě to není softwarová záležitost. To by mi mišku alespoň zahlásilo BT, když dám prohledat zařízení. Ale vůbec ji nenajde ani Loox ani BT na stolním PC. Prostě se BT přijímač na myši odporoučel do věčných lovišť. Já jsem prostě klikař.:(
TheMelin (1642)|21.1.2005 08:41
[QUOTE="xp"]Tak už jsem vybil v myšce jeden pár bateríí..:) Vsadím se, že jí dávám asi největší záhul ze všech.. Jede denně cca 13 hodin v kuse na notebooku i MDA. A funguje naprosto bez problémů, takže v AHmobilu jsem asi vyfasoval nějakej hóódně dobrej kousek...;) [/QUOTE]

Jak to děláš s myškou a přechody mezi NTB a PPC?Musíš pokaždé spárovat s daným zařízením?
TheMelin (1642)|21.1.2005 08:41
[QUOTE="xp"]Tak už jsem vybil v myšce jeden pár bateríí..:) Vsadím se, že jí dávám asi největší záhul ze všech.. Jede denně cca 13 hodin v kuse na notebooku i MDA. A funguje naprosto bez problémů, takže v AHmobilu jsem asi vyfasoval nějakej hóódně dobrej kousek...;) [/QUOTE]

Jak to děláš s myškou a přechody mezi NTB a PPC?Musíš pokaždé spárovat s daným zařízením a mačkat čudl na břiše myšky?