Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HX 4700 samovolné restartování SR

MilanO_ce4you (187)|11.1.2005 18:39
Mám tento problém. Moje HX 4700 se neustále samovolne restartuje SR. Nekdy skočí do obrazovky SR a nejaký čas s ním nejde nic delat a potom zareaguje pouze na zmáčknutí SR tlačítka. Vzykoušel jsem odinstalovat programy jeden po druhém a zatím jsem neprišel na žádný, který by to zpusoboval. SR prichází naprosto nepravidelne, nejvíce pri rotaci obrazovky hardwarovým tlačítkem. Hodne se mi stává, že SR nastane po zapnutí zarizení nekterým tlačítkem. Dnes se mi stalo, že po zapnutí se zarizení opet resetovalo a po nábehu systému jsem zjistil, že mám vybité baterie. To znamená, že behem dvou hodin jsem prisel o cca 70 procent kapacity baterií. Nemáte nekdo zkušenost, co by to mohlo zpusobovat? Je to velmi nepríjemné a možná to bude poslední hrebíček do rakvičky. Nejak moc začínám vzpomínat na MDA II. Omlouvám se za diakritiku, ale jsem na Slovensku a na klávesnici nekterá písmena chybejí. Uz to vypadá jako klávesnice od SS.
MilanO
Šeba_oldd (1184)|12.1.2005 01:03
Nekde jsem neco podobneho cetl a vim ze to bylo ve spojitosti z baterii a dobijenim projed diskuze z doby kdy se hp zaclo u nas prodavat tam to asi najdes. Jinak poslechni XP ale kup si k tomu Looxe.:D
MilanO_ce4you (187)|12.1.2005 08:29
Děkuji za morální podporu, ale já už jsem k tomu nakoupil takových hovadin, že když to budu prodávat tak přijdu na buben. Obal z Anglie, 1 Gb CF kartu, folie na displej, předělal jsem cca 600 Mb dokumentů do formátu PDF atd. Teď to testuji bez OzVGA a od včerejška se to ani jednou nerestartovalo. Pokud nebudu moci používat RealVga, tak jedinej rozdíl oproti MDA je ten, že to netelefonuje. Připadám si jako idiot.
MilanO
Pavlucha (1496)|12.1.2005 10:32
[QUOTE="MilanO"]...Teď to testuji bez OzVGA a od včerejška se to ani jednou nerestartovalo. Pokud nebudu moci používat RealVga, tak jedinej rozdíl oproti MDA je ten, že to netelefonuje. Připadám si jako idiot.
MilanO[/QUOTE]

Vyzkoušej novou verzi (jestli jí už nemáš). Jinak já mám za sebou i samovolný HR při pokusu přepnout mezi OzVGA a SeVGA režimem.
wisp_ce4you (200)|12.1.2005 14:03
U meho iPaqa dochazi k SR po te co se mi (pri noseni v kapse) posune zamek baterie. Chtelo by to pouzdro - snad uz je na ceste.
Wisp
MilanO_ce4you (187)|13.1.2005 23:06
Pánové, jelikož se mi můj hx 4700 bez softu na RealVga nerestartuje, nainstaloval jsem do něj SE_VGA a světe div se, zase žádné SR. A že jsem mu dal řádně pokouřit. Z toho plyne pouze jediná věc, všechny restarty měla na svědomí aplikace OZVGA. Je sice parádní, ale díky neustálým SR nepoužitelná. Teď se dovolím zeptat, nikomu z Vás kdo má nainstalované OZVGA se zařízení nerestartuje? Velmi mě to zajímá, protože jestli ne, tak má moje zařízení nějakou chybku a jestli ano, tak proč o tom není někde v diskuzi nějaká zmínka? Je to velmi závažný nedostatek a mnoha lidem by tato informace ušetřila hromadu nervů a rozčarování nad jejich miláčkem. Já sám jsem začínal uvažovat o prodeji. To jsem zvědav.
MilanO
Pavlucha (1496)|13.1.2005 23:48
[QUOTE="MilanO"]Pánové, jelikož se mi můj hx 4700 bez softu na RealVga nerestartuje, nainstaloval jsem do něj SE_VGA a světe div se, zase žádné SR. A že jsem mu dal řádně pokouřit. Z toho plyne pouze jediná věc, všechny restarty měla na svědomí aplikace OZVGA. Je sice parádní, ale díky neustálým SR nepoužitelná. Teď se dovolím zeptat, nikomu z Vás kdo má nainstalované OZVGA se zařízení nerestartuje? Velmi mě to zajímá, protože jestli ne, tak má moje zařízení nějakou chybku a jestli ano, tak proč o tom není někde v diskuzi nějaká zmínka? Je to velmi závažný nedostatek a mnoha lidem by tato informace ušetřila hromadu nervů a rozčarování nad jejich miláčkem. Já sám jsem začínal uvažovat o prodeji. To jsem zvědav.
MilanO[/QUOTE]

Koukni se o 2 příspěvky výš ...;)
MilanO_ce4you (187)|16.1.2005 15:28
Omlouvám se všem ya svůj chybný úsudek. Samovolné restarty má sice na svědomí ozVGA, ale jen ve spojení s češtinou od SS. Už tři dny jej mám nainstalovaný bez češtiny a funguje naprosto bez problémů. Vrátil jsem se k němu, protože SE_VGA sice funguje, ale není možno nastavovat fonty a bez RealVGA nemá HX 4700 moc smysl.
MilanO
oltcit (1098)|16.1.2005 23:38
Mal som podobný problem ale na Looxovi,ked som pouzival OzVGA dochadzalo k alokovaniu pamate do takej miery,ze sa nedali spustit niektore aplikacie,nefungovalo BT spojenie a pod.Dost som sa natrapil,kým som zistil že to spôsoboval OzVGA.Ja aj tak Real Vga nepoužívam,akurát by som potreboval nájť spôsob ako zmeniť veľkosť programových ikôn.Nevie to niekto?
wisp_ce4you (200)|17.1.2005 22:12
[QUOTE="MilanO"]... Samovolné restarty má sice na svědomí ozVGA, ale jen ve spojení s češtinou od SS....[/QUOTE]
Pouzivam take ozVGA a cestinu od SS (bez prekladu prostredi) a nemam na hx4700 se samovolnymi SR problem.
Wisp
Anitka (108)|22.1.2005 00:23
Čerstvě jsem si koupil hx4700 a nemám ŽÁDNÝ produkt od SS a používal jsem OzVGA. Bylo to dobré, fungovalo to, až najednou ejhle. Při přepínání z OzVGA se přihodil HR (není to příjemné po celodenním nastavování všeho možného). Začal jsem prohlížet diskuzi na téma samovolného HR u hx4700 a našel jsem zde, že už se to někomu stalo a přímo při přepínání OzVGA. Bezva! Už jsem se bál, že mám vadný kousek, ale takhle stačí vynechat OzVGA. :D
Ostatně musím podotknout, že při přepnutí režimu Oz a naopak, jsem přišel o možnost resizování videa ve vysokém rozlišení v BetaPlayeru při použití ATI Imageonu. Stačí ho naštěstí přepnout na jiný režim a zpátky, restartovat, a zase běží, ale trvalo mi to, než jsem přišel na to, že to dělá OzVGA...
Stalo se někomu, že BetaPlayer zahlásil něco o memory overflow a odmítl resize?
MilanO_ce4you (187)|22.1.2005 10:14
No pravdou je, že SR má na svědomí OzVGA. Nemohu vystopovat, co mu vadí. Včera jsem zkoušel knihu jízd a SR začaly z ničeho nic uprostřed zadávání dat do hx. Restartoval se dokonce 4 x za sebou, restart naskočila obr. dnes a znovu restart a tak opravdu 4 x za sebou. Už jsem myslel, že náš společný život je u konce, najednou přestal a od té doby je naprosto v pohodě. Všechno jsem znovu spustil, kniha jízd i vše ostatní jede, prostě všechno v pohodě. Zřejmě se budu muset smířit, že prostě někdy si potřebuje zasportovat, jinak nevím. Bez češtiny nejsou ty restarty tak časté. Pokud není nainstalován OzVga ani SE_VGA restarty se nekonají. Třeba na to někdo přijde co je špatně.
MilanO
PavelR. (2184)|22.1.2005 10:39
[QUOTE="Anitka"]ale takhle stačí vynechat OzVGA.[/QUOTE]

... třeba to řešení nebude muset být až tak radikální. Já jsem OzVGA, naistaloval a nastavil podle potřeby (velikost fontů, side baru atd.) a nechal jej být - tj. používám jen OzVGA rozlišení a do původního rozlišení vůbec nepřepínám :) (a ani nechci); žádný samovolný SW ani HW reset se mi ještě nestal ...

PavelR.
MilanO_ce4you (187)|22.1.2005 12:28
Já zase používám hlavně QVGA. Jediný důvod je ten, že při zápisu nových schůzek a úkolů je to tak strašně maličké. OzVGA zase používám na čtení dokumentů v poště a hlavně dokumentů ve formátu PDF a EXCEL. To jen na okraj. Od doby, co nemám nainstalovanou češtinu ani jeden SR nebyl při změně rozlišení, nebo při rotaci obrazovky. SR přichází při zapnutí hx, samovolně při čtení, i když na hx vůbec nesaháš, při zapisování něčeho. Kdyby SR nastal při spouštění programů tak prosím, ale pokud program již běží, tak to je zvláštní. Ještě jsem vypozoroval, že to možná má něco společného s vypnutím podsvícení. Ale od doby co jedu bez lokalizace to není nijak tragické, někdy přijde samovolný SR i za 3 dny a to vlastně jako by ani nebyl, protože sám dělám SR minimálně jednou za den. Takže už je to jen debata o tom co by to dělat nemělo, ale co vlastně vůbec nevadí.
MilanO
Anitka (108)|22.1.2005 12:41
[QUOTE="MilanO"]Já zase používám hlavně QVGA. Jediný důvod je ten, že při zápisu nových schůzek a úkolů je to tak strašně maličké. OzVGA zase používám na čtení dokumentů v poště a hlavně dokumentů ve formátu PDF a EXCEL. To jen na okraj. Od doby, co nemám nainstalovanou češtinu ani jeden SR nebyl při změně rozlišení, nebo při rotaci obrazovky. SR přichází při zapnutí hx, samovolně při čtení, i když na hx vůbec nesaháš, při zapisování něčeho. Kdyby SR nastal při spouštění programů tak prosím, ale pokud program již běží, tak to je zvláštní. Ještě jsem vypozoroval, že to možná má něco společného s vypnutím podsvícení. Ale od doby co jedu bez lokalizace to není nijak tragické, někdy přijde samovolný SR i za 3 dny a to vlastně jako by ani nebyl, protože sám dělám SR minimálně jednou za den. Takže už je to jen debata o tom co by to dělat nemělo, ale co vlastně vůbec nevadí.
MilanO [/QUOTE]

Jsem asi zhejčkanej, ale samovolný SR jednou denně je pro mě docela šok. :(( Vzhledem k tomu, že jsem zvyklý z H2210tky prohlížet internet (mít otevřeno 5 oken) více jak 4 dny v kuse, občas pustit filmek a pak pokračovat dál ve čtení tam, kde jsem přestal. Na pozadí si pouštět MP3 a tak... Prostě takhle jsem si myslel, že to má fungovat! :?
Představa, že to najednou udělá BLIK, tma a reset, a já budu moct zase přemejšlet, na které stránce jsem naposledy byl a jak jsem se tam vlastně přes ty odkazy dostal... No to je hrůza! Ať mi nikdo netvrdí, že toto je krok dopředu a že to vlastně ani nevadí!!! :evil:
MilanO_ce4you (187)|22.1.2005 12:47
Já jsem nepsal, že samovolný reset přichází jednou denně. Napsal jsem, že já dělám sám SR minimálně jednou denně. Ale souhlasím z Tebou, že samovolně by hx nemělo dělat nic. Mělo by dělat to, co se po něm žádá a nic víc.
MilanO
Anitka (108)|22.1.2005 13:04
[QUOTE="MilanO"]Já jsem nepsal, že samovolný reset přichází jednou denně. Napsal jsem, že já dělám sám SR minimálně jednou denně. Ale souhlasím z Tebou, že samovolně by hx nemělo dělat nic. Mělo by dělat to, co se po něm žádá a nic víc.
MilanO[/QUOTE]

Jo, tak by to mělo fungovat. Nediv se, že člověka, který není zvyklý ani na samovolný SR, vyplaší náhlý samovolný HR. Prostě mě to dost naježilo. Jen doufám, že se to bez OzVGA nebude již opakovat... :sarcastic:
MilanO_ce4you (187)|22.1.2005 15:06
No nemělo by, ale na druhé straně bez OzVGA to není ono a kdy bude více aplikací, které budou podporovat RealVGA je ve hvězdách. Bez možnosti používat RealVGA nemá investice do hx 4700 žádný smysl. Jsou levnější a vybavenější PDA.
MilanO
Anitka (108)|22.1.2005 15:09
[QUOTE="MilanO"]No nemělo by, ale na druhé straně bez OzVGA to není ono a kdy bude více aplikací, které budou podporovat RealVGA je ve hvězdách. Bez možnosti používat RealVGA nemá investice do hx 4700 žádný smysl. Jsou levnější a vybavenější PDA.
MilanO[/QUOTE]

Moment, moment!
Někdo tady psal, že mu způsobovalo OzVGA SR a další vylomeniny a tak ho odinstaloval a nainstaloval si RealVGA a bylo vše OK! Tak doufám, že jsem to pochopil správně... :O
MilanO_ce4you (187)|22.1.2005 22:42
Tak dnes jsem měl 3 SR a všechny když běžel Pocket Informant, ten co je v ROM. Možná, že to je ten škůdce a původce celého problému s SR.
MilanO
Anitka (108)|22.1.2005 23:07
[QUOTE="MilanO"]Tak dnes jsem měl 3 SR a všechny když běžel Pocket Informant, ten co je v ROM. Možná, že to je ten škůdce a původce celého problému s SR.
MilanO[/QUOTE]

Nemohu potvrdit, jestli zrovna běžel. Každopádně se mi moc líbí a byla by ho škoda, ale na druhou stranu jsem bez něj žil až do předevčíra... :oops:
Zkusím ho nepoužívat a uvidím.

Jen tak mimochodem, dneska jsem utrpěl 3 samovolné SR a hned na to jsem poslal do této rubriky (alespoň v to věřím :? ) pár velmi hořkých vět a ten můj příspěvek zde marně hledám. Byl sice hodně od srdce, ale nebylo v něm jediné sprosté slovo. Kam zmizel :?:

Abych to shrnul, mám po dnešku náladu tak akorát na milé hx4700 šlápnout :evil:
Anitka (108)|22.1.2005 23:13
[QUOTE="Anitka"]
Jen tak mimochodem, dneska jsem utrpěl 3 samovolné SR a hned na to jsem poslal do této rubriky (alespoň v to věřím :? ) pár velmi hořkých vět a ten můj příspěvek zde marně hledám.
[/QUOTE]

Omlouvám se, v rozčílení jsem to poslal jinam. Bylo to asi nějak takhle:

Teď jsem se ale vážně naštval! :evil:
Brouzdám si jako obvykle na netu, koukám, čtu, a najednou BLIK a SR!!!
Vždyť tam nemám ani OzVGA (ani žádný jiný VGA), ani soft od SS!!!

Jak může někdo něco takového prodávat!? :evil: :evil: :evil:

Jsem znechucen... :no:
ipf (2136)|23.1.2005 09:41
[QUOTE="Anitka"]...Teď jsem se ale vážně naštval! :evil:
Brouzdám si jako obvykle na netu, koukám, čtu, a najednou BLIK a SR!!!
..[/QUOTE]

Přemýšlím, kde je zdroj tvých problémů. HáPéčko mám víc jak tři měsíce, ale tolik problémů, jako ty, jsem za celou dobu neměl. Na počátku sice bylo pár HáeR a přeinstalací, ale ty byly způsobeny pokusy zprovoznit češtinu. Poté, co jsem toho (po druhém srazu) zanechal, nemám už větších problémů (HáeR ani jeden, samovolný SR také ne). Jediný problém, který se nepravidelně opakuje je, že po nějaké době připojení GPRS přes BT najednou spadne rychlost připojení na nulu a už se nezvedne. Odpojit-připojit nepomáhá, musím udělat SR a pak je vše v pohodě. Ale opravdu se to stává 1-2x týdně a tak, vzhledem k tomu, že jsem připojen skoro furt, v tom nevidím problém (a pak: je i možné, že je to problém operátora).
Co ti poradit? Přijeď na 3. sraz (tedy, pokud ty tři týdny vydržíš a pokud se ho tvá cihla dožije ;) ), bude tam tam víc HáPéček a můžem je testovat vedle sebe (komu dýl vydrží :D ). Ale tak, jak to popisuješ, bych to viděl spíš na vadu výrobku.
Anitka (108)|23.1.2005 10:08
[QUOTE="ipf"]Co ti poradit? Přijeď na 3. sraz (tedy, pokud ty tři týdny vydržíš a pokud se ho tvá cihla dožije ;) ), bude tam tam víc HáPéček a můžem je testovat vedle sebe (komu dýl vydrží :D ). Ale tak, jak to popisuješ, bych to viděl spíš na vadu výrobku.[/QUOTE]

No to mam radost, že to bude jen vada výrobku...
To znamená, že ho budu muset poslat někam do záručního servisu na nějakou dobu.
Ale konec konců, mám ještě tu starou Placku...
...alespoň že to není obvyklá funkce hx4700...

Napadá mě, že používám starou verzi češtiny od Moravie, která neni kompatibilní s VGA (při sw klávesnici je tam hromádka nepoužitelných barevných čtverečků). Přitom letter recognizer funguje dobře (nic jiného stejně nepoužívám). Ale to psaní rovnítka a uvozovek při nabíjení mi funguje špatně i po HR bez Moravie...
ipf (2136)|23.1.2005 10:35
Nevím, odkud jsi a jak daleko to máš do Prahy, ale já budu tuto středu a čtvrtek (tj. 26.- 27.1.) školit svoje holky účetní na místě třetího srazu, tj. v hotelu Troníček kousek od Jílového. Pokud máš možnost ve středu večer přijet, mohli bychom porovnat chování obou cihel (a ještě kdyby dorazil PavelR, nebo Pavlucha, či jiný majitel hx4700, anebo kdokoliv, kdo pojede okolo, bylo by to fajn).
Apropó, píšeš o češtině od Moravie. Měl jsem pocit, že tam nemáš vůbec žádnou lokalizaci, takže problém by mohl být tam (i když asi nei).
Anitka (108)|23.1.2005 10:47
[QUOTE="ipf"]Nevím, odkud jsi a jak daleko to máš do Prahy[/QUOTE]
Jsem z Prahy, ale ve středu určitě nemůžu. Každopádně do třetího srazu vydržím a záruka tou dobou určitě nepropadne... ;)
[QUOTE="ipf"]Měl jsem pocit, že tam nemáš vůbec žádnou lokalizaci, takže problém by mohl být tam (i když asi nei).[/QUOTE]
Problém s nabíjením (který mám jako jediný) se děje i na úplně čisté Placce.
Dneska jsem nespustil ani jednou Informanta a zatím je to bez jediného SR (ale je teprve ráno, že..:sarcastic: ).
Tak uvidíme... :?
ipf (2136)|23.1.2005 15:26
[QUOTE="Anitka"]...do třetího srazu vydržím .. [/QUOTE]

Nějak jsem nezaregistroval tvoji přihlášku. Kolik lidí, aut, cihel :D .
Anitka (108)|23.1.2005 15:54
[QUOTE="ipf"]Nějak jsem nezaregistroval tvoji přihlášku. Kolik lidí, aut, cihel :D .
[/QUOTE]
Mno abych pravdu řek', tak jsem nechtěl dělat nějaký rozruch. Chtěl jsem se jen stavit za Sebou a probrat s nim něco s OZIkem a taky očmuchat, jak to na těch srazech vlastně chodí. Přeci jen jsem stydlivej typ... :oops:

Mno, ale pokud je to potřeba z organizačních důvodů, tak to bude asi nějak takhle:
1x auto osobní s řidičem (mnou)
1x hx4700
1x H2210 (pokud ji do té doby neprodám)
1x Fortuna ClipOn
1x ručně stvořený PowerBank + univerzální rozvod do všech mých mobilních krabiček
1x SonyErricsson T68i

Pokud jsem to dobře nepochopil a je potřeba vyplnit něco závazného, tak do mě kopni, jsem lama v oboru přihlašování se kamkoliv. :(

Jinak musím konstatovat, že jsem dneska vytloukl hx4700 bez jediného samovolného SR či HR. Informanta jsem pustil jen na chvilku, když jsem si chtěl prohlédnout vyfiltrované položky v kalendáři (prostě boží věc) a ten jsem pak hned vypnul. OzVGA jsem už nezkoušel, zato jsem si nainstaloval RealVGA, který mi pořád tupě tvrdí, že Esta versión solo funciona con una ROM en inglés. Vím jistě, že mám odpovídající verzi. :sarcastic:

Byl to první program, co jsem tam instaloval a chodilo to. Ale při objevu OzVGA jsem jej smazal a teď už nemůžu najít onu funkční verzi, co mi chodila. Nebo se snad změnila konstalace a už mi chodit nebude? :?:

Pomoc :!:
ipf (2136)|23.1.2005 16:02
[QUOTE="Anitka"]...si nainstaloval RealVGA, který mi pořád tupě tvrdí, že Esta versión solo funciona con una ROM en inglés. Vím jistě, že mám odpovídající verzi. :sarcastic:
Pomoc :!: [/QUOTE]

Jó, už mám tu samou hlášku. Nevím, co to způsobuje, ale najednou RealVGA zblbne a začne si hrát na Španěla (ale neboj, už jsem v tom také a protože nemám žádnou použitelnou zálohu /páč jsem si je dával na SD a tu jsem si vymazal :disgusted: /, tak dožívám do srazu a tam si opět HáPíčko přeinstaluju).
Možná by kolega Pavlucha (první Španěl :D ).
Anebo PavelR?
Anitka (108)|23.1.2005 16:05
[QUOTE="ipf"][QUOTE="Anitka"]...si nainstaloval RealVGA, který mi pořád tupě tvrdí, že Esta versión solo funciona con una ROM en inglés. Vím jistě, že mám odpovídající verzi. :sarcastic:
Pomoc :!: [/QUOTE]

Jó, už mám tu samou hlášku. Nevím, co to způsobuje, ale najednou RealVGA zblbne a začne si hrát na Španěla (ale neboj, už jsem v tom také a protože nemám žádnou použitelnou zálohu /páč jsem si je dával na SD a tu jsem si vymazal :disgusted: /, tak dožívám do srazu a tam si opět HáPíčko přeinstaluju).
Možná by kolega Pavlucha (první Španěl :D ).
Anebo PavelR?[/QUOTE]

Aha! Takže soft je stejný, jen si začne myslet, že už není... :D
Mnojo, ale co mám tedy použít na VGA? Oz nechci, Real nechodí. Je tu ještě nějaká možnost!? :O
PavelR. (2184)|23.1.2005 16:32
[QUOTE="ipf"]Jó, už mám tu samou hlášku. Nevím, co to způsobuje, ale najednou RealVGA zblbne a začne si hrát na Španěla[/QUOTE]

... pokud máte oba nainstalován SE_VGA a k tomu ještě CZ lokalizaci (klidně i jen malou) tak vězte, že tato hláška je způsobena právě češtinou. SE_VGA si kontroluje jazykovou verzi ROM a pokud je jiná než ENG vyhodí tuto chybu. Existuje ještě verze pro italskou, německou a francouzskou verzi. Pro českou zatím ne ...

PavelR.
Anitka (108)|23.1.2005 16:36
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="ipf"]Jó, už mám tu samou hlášku. Nevím, co to způsobuje, ale najednou RealVGA zblbne a začne si hrát na Španěla[/QUOTE]

... pokud máte oba nainstalován SE_VGA a k tomu ještě CZ lokalizaci (klidně i jen malou) tak vězte, že tato hláška je způsobena právě češtinou. SE_VGA si kontroluje jazykovou verzi ROM a pokud je jiná než ENG vyhodí tuto chybu. Existuje ještě verze pro italskou, německou a francouzskou verzi. Pro českou zatím ne ...

PavelR.[/QUOTE]

Díky. Jen mě to neuklidnilo. Ale alespoň vím, že mi to chodit nebude a nemusim to zkoumat. :oops:
ipf (2136)|23.1.2005 16:38
[QUOTE="Anitka"].. Díky. Jen mě to neuklidnilo... [/QUOTE]

Ani mně NE. Lokalizaci jsem zavrhl velmi rychle.
PavelR. (2184)|23.1.2005 16:43
[QUOTE="ipf"][QUOTE="Anitka"].. Díky. Jen mě to neuklidnilo... [/QUOTE]

Ani mně NE. Lokalizaci jsem zavrhl velmi rychle.
[/QUOTE]

... co pořád vy dva máte? :D :D :D ... já jsem používal jak SE_VGA (pravda občas na mě vyhodilo tu španělskou hlášku) a teď i OzVGA s nainstalovanou malou lokalizací LEng (tj. jen klávesnice) a vše mi funguje (tedy alespoň si to myslím) ...

PavelR.
Anitka (108)|23.1.2005 16:53
[QUOTE="PavelR."]... co pořád vy dva máte? :D :D :D ... já jsem používal jak SE_VGA (pravda občas na mě vyhodilo tu španělskou hlášku) a teď i OzVGA s nainstalovanou malou lokalizací LEng (tj. jen klávesnice) a vše mi funguje (tedy alespoň si to myslím) ...
PavelR.[/QUOTE]

To je přesně ta konstalace, při které mi to udělalo HR :D
Cvaknul jsem na políčko v OzMenu, že chci SeVGA a bum, kalibrace obrazovky...
Né.... Samozřejmě Ti to nepřeji... :))

Malou lokalizaci prostě musím mít nainstalovanou! Nemůžu se smířit s tím, že nenapíšu větu Příliš žluťoučký kůň pěl ďábelské ódy pomocí Letter Recognizeru!!! Co se týče anglických hlášek, ty jsou mi celkem fuk. Jen bych nezvládl "February" a podobně, ale to naštěstí lze nastavit v prostředí...

LEng má tu výhodu, že si můžu předdefinovat vlastní znaky, což se mi nebývale hodí pro programování. Například # [ { jsou příliš časté, než abych je lovil v seznamu Extended characters...
xtremer (1)|24.1.2005 15:34
Ja mam hx4700 a este nebol ziadny problem ... a to mu davam dost zabrat.
Neviete nieco o nejakom ROM update ?
ipf (2136)|26.1.2005 07:20
[QUOTE="Anitka"][QUOTE="ipf"][QUOTE="Anitka"]...si nainstaloval RealVGA, který mi pořád tupě tvrdí, že Esta versión solo funciona con una ROM en inglés. Vím jistě, že mám odpovídající verzi. :sarcastic:
Pomoc :!: [/QUOTE]

Jó, už mám tu samou hlášku. Nevím, co to způsobuje, ale najednou RealVGA zblbne a začne si hrát na Španěla (ale neboj, už jsem v tom také a protože nemám žádnou použitelnou zálohu /páč jsem si je dával na SD a tu jsem si vymazal :disgusted: /, tak dožívám do srazu a tam si opět HáPíčko přeinstaluju).
Možná by kolega Pavlucha (první Španěl :D ).
Anebo PavelR?[/QUOTE]

Aha! Takže soft je stejný, jen si začne myslet, že už není... :D
Mnojo, ale co mám tedy použít na VGA? Oz nechci, Real nechodí. Je tu ještě nějaká možnost!? :O [/QUOTE]

Mám to :D. Podařio se mi odstranit výše zmíněnou chybu SE_VGA. Prostě jsem ho přeinstaloval (přes původní, bez odinstalace) a už zase funguje a v pohodě přepíná mezi REAL VGA s STANDARD SE VGA. A je klid.
Anitka (108)|26.1.2005 14:03
[QUOTE="ipf"]Mám to :D. Podařio se mi odstranit výše zmíněnou chybu SE_VGA. Prostě jsem ho přeinstaloval (přes původní, bez odinstalace) a už zase funguje a v pohodě přepíná mezi REAL VGA s STANDARD SE VGA. A je klid.[/QUOTE]
Supér! Tak to zkusim. Odebral jsem se na dočasné řešení. Přepínám to pomocí toho souboru OzVGA, aniž bych jej nainstaloval. Zatím drží... :)

Od té doby, co nepoužívám Informanta, mi to neudělalo ani jeden crash. Jen občas nejde spustit BT manager, tak musim resetovat. Občas pomůže povypínání všech běžících aplikací a rozběhne se...
asdfg (62)|11.2.2005 00:36
Nu, tak jsem zažil pár SR, ale nejsem si uplně jist co to způsobuje a zda je to vůbec způsobuje. Každopádně jsem na zkoušku jen tak vyndal Baterii a hned jí tam vrátil a juk, bul tam HR. No nezlobte se na mě, ale abych měl půl minuty na výměnu baterky... podle následujících tesů tam malá NiMH baterka vydrží cca 1,5 minuty. Ale ani velká na tom není nejlépe - poslední dobou.... Máte někdo nějáké info co dělat aby tam HR a SR prostě nebyly? Jsem sice zvyklý z Nokia 9110, ale dost mě to štve. Jinak - mám OZvga .53, SunnyS, OmegaOne Baterry bar, divX codeky, adobe reader (nevíte náhodou, jak do Win CE nainstalovat japonský fonty?).
díky
manager (75)|13.2.2005 16:20
Vážené fórum,

mám podobné problémy, jako jsou ty popisované zde. Moje specifikum je však v tom, že mají úzkou souvislost s nízkým stavem baterie. Nejlepší zřejmě bude, když popíši vše najednou.

Je to pár dní, co jsem zapomněl svého iPAQa nabít a s sebou do města ho vzal jen s asi 20-25% na hlavní baterii. Jednou už se mi to stalo, ale tehdy to iPAQ přežil docela bez úhony (do adaptéru se dostal asi s 8%). Ne však toliko tentokrát.
Když se stav baterie dostal tak pod 15-10%, začal se naprosto neočekávaně místo vypnutí softresetovat - tj. po stisku tlačítka zapnout/vypnout následoval někdy (ne vždy) místo vypnutí a zapnutí softreset. Také naprosto nelogicky, když jsem chtěl baterii šetřit tím, že jsem v iTask vypnul podsvícení - iPAQ vypnul podsvícení, ale asi tak po 5 s pípnul a displej zase zapnul. No naprosto na hlavu - neměl šťávu, ale vypnuté podsvícení si neustále znovu zapínal! Při tom při vyšším stavu baterie, když tuhle funkci člověk potřebuje relativně méně, vše funguje bez problémů. (Pochopil bych, kdyby si zapnul displej na varovné hlášení o nízkém stavu baterie. Ale tak dlouho nikdy nečekal, prostě chvilku po vypnutí displeje pípnul a displej si znovu zapnul.)
Co mě však dorazilo:
Přišel jsem domů, v baterii už asi jen 2-3%, dám iPAQa nabít a už si říkám, jaké je to bezva, že jsem tuhle eskapádu zvládnul bez úhony na datech. Nabiji iPAQa na 100% a chci se přepnout do VGA módu. Total Commander - Program Files/Oz_VGA/OzVGA.exe - přepnout na ozVGA - a pak náhle lehký šok - po softresetu mě místo skvělé VGA Dnes uvítala anglicky milá a přívětivá - konfigurační obrazovka! (viz např. [QUOTE="Pavlucha"]Jinak já mám za sebou i samovolný HR při pokusu přepnout mezi OzVGA a SeVGA režimem.[/QUOTE]) - V okamžiku, kdy jsem si myslel, že to nejhorší už mám úspěšně za sebou! (Obnovil jsem z SD karty přes týden starou zálohu, něco přes ActiveSync, ale stejně jsem možná o něco přišel.) - Poučení pro příště.
Přetrvávají problémy se softresetem. Zapnu iPAQ, ten se rozsvítí, ale velmi rychle vytmavne a zhasne displej. Zmáčknu zapnout/vypnout a následuje softreset. Někdy jde softreset i přímo. Potom nějakou dobu funguje všechno OK a pak zase. Je jedno jestli je v baterce 50% nebo 90%, dělá to stejně. Docela nemilé. Navíc to, zdá se, není jen tlačítko zapnout/vypnout. Problémy dělá i tlačítko iTask - stačí několikrát za sebou zmáčknout iTask /vypnout podsvícení a výsledek je tentýž jako výše. Opět ne vždy, jen někdy. (přesně jak zde již bylo zmíněno. [QUOTE="MilanO"]Ještě jsem vypozoroval, že to možná má něco společného s vypnutím podsvícení.[/QUOTE]) Nejhorší ze všeho však je, že už mi můj drahý iPAQ (jak zde již také bylo zmíněno [QUOTE="MilanO"]Kdyby SR nastal při spouštění programů tak prosím, ale pokud program již běží, tak to je zvláštní.[/QUOTE]) seknul několikrát softreset bez jakéhokoli varování přímo při práci. Nemusel jsem ani mačkat žádné tlačítko, nic, jen jsem se díval na displej a najednou tma a jel softreset.

Na pováženou je to, že takhle iPAQ zlobí od té chvíle, co jsem ho nechal, aby si sáhnul na dno svých kapacit. I hardreset, všechno v přímé souvislosti s velmi nízkým stavem baterie. Před tím nic takového nedělal, všechno relativně bez problémů, nebo jsem to alespoň neregistroval tak výrazně.
Nejdřív jsem si říkal, že měsíc a půl používání je docela krátká doba na to, aby odešla baterka. Snad by měla něco vydržet, ne, když už stojí takových peněz, a ne abych ji skorem utavil při prvním (téměř) vybití. Ale jak se zde dočítám, nebude to asi (jenom) baterií. Nejméně v mém případě se však přímá souvislost s "důkladným prověřením" baterie zdá být docela zřejmá. Naštvalo mě to a skutečně vážně zvažuji odnést to na reklamaci s tím, že se prostě po "zvýšené zátěži" utavila baterie - a to by podle všeho neměla (tj. baterie by, co já vím, měla vydržet i úplné vybití a při následném nabití by měla fungovat dále bez zjevného dopadu na stabilitu zařízení). Nejsem si však jist, jestli bych si tím nějak výrazně pomohl. Fakt je však ten, že po (téměř) vybití hlavní baterie nabraly softresety na intenzitě i stupni nebezpečnosti. (Když nepočítám onen záludný hardreset.)

A když už se řeč dostala na realVGA - Stejně si myslím, že si Microsoft až moc ušetřil práci, když v PocketPC 2003 SE nabídnul jen seVGA. - Možná, že zkoušeli i realVGA, ale některá zařízení se jim až podezřele často softresetovala ...

P.S. Nějaký sraz jsem příliš neregistroval. Jsem na ce4you asi měsíc a teprve se tady rozhlížím. (Možná někdy ...) Přesto bych však uvítal pokračování této diskuse a další případné řešení tohoto problému, bude-li to možné.

manager (75)|13.2.2005 16:52
[QUOTE="PavelR."]Já jsem OzVGA, naistaloval a nastavil podle potřeby (velikost fontů, side baru atd.) a nechal jej být - tj. používám jen OzVGA rozlišení a do původního rozlišení vůbec nepřepínám :) (a ani nechci); žádný samovolný SW ani HW reset se mi ještě nestal ...[/QUOTE]

ad "používám jen OzVGA rozlišení" - To já také, téměř, ale zkoušel jste například v realVGA režimu nastavit nativní iTask V2.56? - Docela problém. A není to jediná aplikace, která v realVGA módu nejde rozumně rozchodit. Bez některých se člověk obejde, bez některých méně. Zrovna iTask jsou docela užitečné, až na to, že běží v QVGA režimu a nastavovat jdou jen v seVGA.
Někdy se prostě bez přepnutí do seVGA obejít nedá. Poučení z mojí zkušenosti však je, že před tím bude zřejmě nutné zálohovat RAM. Onoho kritického dne jsem měl totiž zrovna jako na potvoru z minulého dne zapnutý seVGA. Když šla baterie k nule, tak jsem s tím raději nic nedělal, ale když byla 100% - rychle zpět do VGA, myslel jsem si ...
Jinak v realVGA módu mě netrápí ani tak iTask, i když by tato aplikace mohla vypadat lépe, jako spíše deformovaný Pocket Informant. Zkusím nejprve nějaký upgrade. Když nepomůže, tak se kdyžtak v nejhorším případě pokusím, jestli by nešlo něco změnit v registrech.
manager (75)|13.2.2005 20:06
Další nepříjemnost, která se dříve nestávala - iPAQ se sám samovolně zapíná! - Leží na stole a najednou se zapne a rozsvítí. Vypnu ho a za chvíli zase. Četl jsem v jedné diskusi, že se to stává u MDA, ale u hx4700?
MilanO_ce4you (187)|13.2.2005 20:19
Pánové, možná si budete myslet, že nejsem normální, ale: před 5 dny mi můj Hx 4700 vypadl z kapsičky u košile na beton, samozřejmě bez obalu. Vystřelila z něj SD karta a dost si narazil levý dolní roh, je vidět stříbrný kov, ale jinak funguje naprosto v pohodě. Co je však úplně nejlepší, přestaly popisované SR. Prostě můžu s ním dělat co chci, spouštět všechno možné, rotovat na všechny strany, mačkat tlačítka jak se mi zlíbí a SR se nekoná. Samozřejmě nikomu neradím s Hx mlátit o zem, ale něco se muselo stát a já samozřejmě nevím co.
MilanO
Dominique (151)|14.2.2005 07:10
[QUOTE="MilanO"]Pánové, možná si budete myslet, že nejsem normální, ale: před 5 dny mi můj Hx 4700 vypadl z kapsičky u košile na beton, samozřejmě bez obalu. Vystřelila z něj SD karta a dost si narazil levý dolní roh, je vidět stříbrný kov, ale jinak funguje naprosto v pohodě. Co je však úplně nejlepší, přestaly popisované SR. Prostě můžu s ním dělat co chci, spouštět všechno možné, rotovat na všechny strany, mačkat tlačítka jak se mi zlíbí a SR se nekoná. Samozřejmě nikomu neradím s Hx mlátit o zem, ale něco se muselo stát a já samozřejmě nevím co.
MilanO[/QUOTE]

nejses blazen... me divne "hucelo" pc ... do ty doby, nez jsem do nej jednou... kopnul :)
MilanO_ce4you (187)|16.2.2005 08:56
Teprve po nechtěném pádu mého Hx 4700 si pořádně užívám. Opravdu mohu dělat všechno možné a žádný SR ani HR nepřichází. Malinko bych si dovolil tvrdit, že něco společného s SR má levé tlačítko, které aretuje baterii. Má na starosti SR, stačí s ním jen pohnout a SR je na světě. U každého zařízení reaguje jinak, má jinou citlivost. Tzn., že u každého zařízení nastane SR při jiné poloze tlačítka. Zrovna na této straně je moje hx naraženo a najednou mám pokoj.
MilanO
Anitka (108)|16.2.2005 20:29
[QUOTE="MilanO"]TZrovna na této straně je moje hx naraženo a najednou mám pokoj.
MilanO[/QUOTE]
Super! Návod máme! Kladiva a jedem! :D
MilanO_ce4you (187)|16.2.2005 22:10
[QUOTE="Anitka"][QUOTE="MilanO"]TZrovna na této straně je moje hx naraženo a najednou mám pokoj.
MilanO[/QUOTE]
Super! Návod máme! Kladiva a jedem! :D [/QUOTE]

Toho jsem se bál, že to někdo zbytečně rozbije. To nebude tak jednoduché. Nevím co se stane, když k tomu nebudou ingredience, tak jak tomu bylo u mě. Navíc jsem do toho nemlátil kladivem, musí se to hodit na beton. Nejlépe dát do kapsičky u košile a pak se správnou rychlostí sehnout, aby vypadlo. Opakuji, že to musí být na beton, nejlépe zámková dlažba. Pak by to snad mohlo zabrat.
MilanO
asdfg (62)|20.2.2005 13:28
Začíná mi z toho být divně. Poté co jsem se vracel do VGA se mi seknul systém a když jsem restatrtoval, tak mi naběhla inicializační nabídka...
Nemám tam žádnou češtinu.
Proč, proč???
manager (75)|20.2.2005 20:04
Možná že to s tím mlácením o beton nemusí být tak dramatické.

Já osobně mám vážné podezření na problém s baterkou. Tomu by ostatně odpovídal i způsob, kterým se mně osobně iPAQ povětšinou softresetuje. Kdyby se jednalo o kolizi softwaru, došlo by nejspíš k softresetování při nějaké akci a ne samo od sebe. Navíc nejméně v mém případě softresetu často předchází krátké pohasínání obrazovky. Vypadá to skoro, jako kdyby baterka nějakou dobu ztrácela kontakt, až ho ztratí docela, softreset - a opětovné oživení systému.
To by také mohlo více vysvětlovat, proč v mém případě začalo docházet k softresetům mnohem více až po výrazném vybití baterie. Vzorec by pak vypadal asi takto:

problém s kontaktem na baterii + velmi nízký stav baterie = zaděláno na výrazné problémy

Zkusil jsem tedy vyndat a zandat baterii a - měl jsem téměř týden od softresetů pokoj. Je však pravda, že jsem se do seVGA přepínal jen minimálně. Jisté problémy se objevily až dnes, ale bylo to jen dvakrát a v docela specifické situaci - jednou když jsem dal něco mazat, ale mezitím se iPAQ automaticky po 3 minutách vypnul, po zapnutí softreset; to druhé si teď nemohu vzpomenout, ale také to bylo něco zvláštného. Tak jsem opět vyndal a zandal baterii a jsem zvědav, jak dlouho vydržím teď.
Anitka (108)|20.2.2005 20:30
[QUOTE="manager"]Možná že to s tím mlácením o beton nemusí být tak dramatické.
Já osobně mám vážné podezření na problém s baterkou.[/QUOTE]
Začínám docházet ke stejnému názoru.
1) Od doby, co jsem vyndal baterku, zlostně jsem na ní chvíli hleděl, vyfoukal kontakty a zase jí vrátil zpátky, nemám žádné problémy. Ani jediný. A to už déle jak měsíc. Přitom to vypadalo na totální znechucení...
2) Myslím, že jsou problémy podstatně častější u nového zařízení, než u několik dní používaného, což by mohla mít nasvědomí ještě nenabitá záložní baterie. HR mi to udělalo jen druhý den od zakoupení. Pak už to byly jen SR a po vyhrožování baterce nic...

Mam pocit, že už šlape tak, jak má. Mam tam češtinu a přepínám se do VGA často. A nic. Jen ta záhada s Letter Recognizerem při dobíjení... :sarcastic: