Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HX 4700 jak nabijet v kolébce ?

k.karel_ce4you (147)|11.1.2005 17:30
Máte někdo nějaké info, který ze způsobů nabíjení je nejvhodnější a nejšetrnější k akumulátoru ?
- externí adapter
- usb pomalé
- usb rychle

Čim se vlastne liší usb pomalé/rychlé nabijení , je jasné , že rychlosti tzn asi proudem, ale proč jsou dvě ?

S tím souvisí otázka jak nabíjet , tzn. pokažné, když jsem u nabíječky nebo jen když to je nutné. Použitá baterie by neměla trpět pamětovým efektem , ale ...

Díky za názory, opřené o něco jiného než jen vlastní ego


:)
Pavel Koza (4761)|12.1.2005 15:09
To je otazka za milion:) Pokud vim, posledne se tu vsichni vice mene shodli na tom, ze je lepsi mit Li-Ionky nabite co nevice, tedy zadny cyklus nabit/vybit. Pokud jde o USB dobijeni, tak jsem nekde zahledl, ze Fast bere 500mA, Slow jen 100mA (ale mozna to bylo i u jineho zarizeni, fakt nevim). A tech 500mA nemusi teoreticky dostat napriklad z USB Hubu, ktery nema vlastni zdroj a je na nej pripojeno vic zarizeni.
k.karel_ce4you (147)|13.1.2005 18:46
Zkusil jsem se poněkud blíže podívat na nabíjení u 4700.

Externí adapter 5.2V 880-950 mA
USB fast 470mA
USB slow 470mA

Jako externi zdroj jsem použil laboratorní zdroj .
USB port , který jsem použil bez problémů zvládá I až 2A
Při pokusech byl stav baterie 62%.
Jak je vidět tak Slow/Fats se neliší velikostí nabíjecího proudu,jediný rozdíl, kterého jsem si všiml byl , že v slow režimu se nabíjí pouze při vypnutém PDA a v Fast režimu i při zapnutém PDA.
windmaster (307)|15.12.2005 23:52
Musím podotknout, že měření nabíjecího proudu pomocí externího zdroje neodpovídá reálnému provozu.

Pomocí pluginu TodayWarrior snadno zjistíme skutečné hodnoty nabíjecích proudů v různých režimech nabíjení i vybíjení.

U hx 4700 tak dosahuje nabíjecí proud hodnoty okolo 600-700mA (baterie cca 75%, připojena dodávaná nabíječka), v režimu fast USB potom cca 170mA a při nastavení na slow USB nenabíjí vůbec.

Uvedené hodnoty nabíjecích proudů jsou orientační, jsou závislé na stavu nabití baterie a budou se také lišit na různých PC, roli může hrát i délka a průřez vodičů nabíjecího kabelu.

TodayWarrior je užitečný i ke zjištění spotřeby PDA v různých režimech podsvícení, připojených spotřebičů (paměťových karet, atd.), zapnutého BT nebo WiFi.