Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: HX 4700 jak nabijet v kolébce ?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2004

Máte někdo nějaké info, který ze způsobů nabíjení je nejvhodnější a nejšetrnější k akumulátoru ?
    - externí adapter
    - usb pomalé
    - usb rychle

Čim se vlastne liší usb pomalé/rychlé nabijení , je jasné , že rychlosti tzn asi proudem, ale proč jsou dvě ?

S tím souvisí otázka jak nabíjet , tzn. pokažné, když jsem u nabíječky nebo jen když to je nutné. Použitá baterie by neměla trpět pamětovým efektem , ale ...

Díky za názory, opřené o něco jiného než jen vlastní ego

Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

To je otazka za milion Pokud vim, posledne se tu vsichni vice mene shodli na tom, ze je lepsi mit Li-Ionky nabite co nevice, tedy zadny cyklus nabit/vybit. Pokud jde o USB dobijeni, tak jsem nekde zahledl, ze Fast bere 500mA, Slow jen 100mA (ale mozna to bylo i u jineho zarizeni, fakt nevim). A tech 500mA nemusi teoreticky dostat napriklad z USB Hubu, ktery nema vlastni zdroj a je na nej pripojeno vic zarizeni.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2004

Zkusil jsem se poněkud blíže podívat na nabíjení u 4700.

Externí adapter 5.2V 880-950 mA
    USB fast 470mA
    USB slow 470mA

Jako externi zdroj jsem použil laboratorní zdroj .
    USB port , který jsem použil bez problémů zvládá I až 2A
    Při pokusech byl stav baterie 62%.
    Jak je vidět tak Slow/Fats se neliší velikostí nabíjecího proudu,jediný rozdíl, kterého jsem si všiml byl , že v slow režimu se nabíjí pouze při vypnutém PDA a v Fast režimu i při zapnutém PDA.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2003

Musím podotknout, že měření nabíjecího proudu pomocí externího zdroje neodpovídá reálnému provozu.

Pomocí pluginu TodayWarrior snadno zjistíme skutečné hodnoty nabíjecích proudů v různých režimech nabíjení i vybíjení.

U hx 4700 tak dosahuje nabíjecí proud hodnoty okolo 600-700mA (baterie cca 75%, připojena dodávaná nabíječka), v režimu fast USB potom cca 170mA a při nastavení na slow USB nenabíjí vůbec.

Uvedené hodnoty nabíjecích proudů jsou orientační, jsou závislé na stavu nabití baterie a budou se také lišit na různých PC, roli může hrát i délka a průřez vodičů nabíjecího kabelu.

TodayWarrior je užitečný i ke zjištění spotřeby PDA v různých režimech podsvícení, připojených spotřebičů (paměťových karet, atd.), zapnutého BT nebo WiFi.

Podobná témata

1. usb to pc - jen nabíjet
    Od SG_ce4you v sekci Touch Diamond
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 09-02-2010, 18:50
  2. fujitsu siemens n 520 - nelze nabíjet
    Od larkin v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 07-10-2006, 19:58
  3. Vybiti baterie-->nemoznost nabijet:(
    Od mi38k_ce4you v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 26-06-2006, 14:29
  4. Mrtvý iPAQ hx 4700, aneb jak spustím u hx 4700 bootloader?
    Od Miloš Strouhal v sekci Zbývající zařízení HP a Compaq
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 29-09-2005, 23:11
  5. Acer prestal "nabijet" ze site?!
    Od xkovi_ce4you v sekci Acer
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 09-08-2005, 01:46