Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

zabezpeceni cihly

blue_ce4you (42)|11.1.2005 13:13
Dobry den pro vsechny,mam takovou pripominku,mam wm2k3 a looxe a zadany heslo pri prihlasovani pri resetu a po ctvrt hodine ale! staci provest hard reset a zakodovani je fuc. Myslim ze tohle zabezpeceni neni dukladne. telefon mam taky chranen kodem telefonu proti kradezi(ktery nejde smazat) a kdyz mi nekdo ukradne pda,tak mu staci hs a muze ho pouzivat. zajimalo by mne kolik lidi ma stejny prob(asi vsichni) a jestli se da udelat neco pro ochraneni pda pri kradezi.timto bych chtel apelovat na ty,co udelali nejake opatreni,aby poradili.jde mi o to,aby byla cihla v pripade kradeze co nejvic nepouzitelna.

psaf (81)|11.1.2005 17:21
Mě to takhle netrklo. Pro mě bylo na prvním místě zabezpečení dat, než samotné PDA .
Pokud by jsi chtěl mít ten vstupní kód i po Hard Resetu, tak to by se muselo šáhnout do Flashpaměti. Nevim, že by to některé PDA již z výroby podporovalo. Osobně si nedokáži ani představit, kam by se ten kód zapsal, aby jsi k němu měl přístup i po HardREsetu. Jedinej způsob ,co znám, jak zapsat něco do FalshPamětí je ji celou Fashnou. Něco jako přepsat FirmWare.
hybo (3107)|12.1.2005 08:02
A ja to pak v PDA i v telefonu necham flashnout a zase je vse OK a pne funkcni. Data jsou pro vetsinu z nas dulezitejsi.
Cadek (13)|12.1.2005 09:51
A je nějaký bezpečný soft pro data které můžu současně používat a upravovat i na PC?
hybo (3107)|12.1.2005 09:58
Zalezi na tom, co chcete a jak si to predstavujete. Treba Resco Explorer nabizi sifrovani Offline i pro PDA i pro PC, pripadne muzete pouzit online sifrovani Sentry2020.
Cadek (13)|12.1.2005 10:06
[QUOTE="hybo"]Zalezi na tom, co chcete a jak si to predstavujete. Treba Resco Explorer nabizi sifrovani Offline i pro PDA i pro PC, pripadne muzete pouzit online sifrovani Sentry2020.[/QUOTE]

Jedna se mi o program pro dulezita data ktery bude dobre zabezpecen a ktery lze upravovat v PC a nasledne synchronizovat s PDA.
hybo (3107)|12.1.2005 11:05
zalezi na stylu prace, udelaji to oba programy
Pavel Koza (4761)|12.1.2005 15:53
[QUOTE="Cadek"]Jedna se mi o program pro dulezita data ktery bude dobre zabezpecen a ktery lze upravovat v PC a nasledne synchronizovat s PDA.[/QUOTE]

Tedy ne o soubory, ale pouze pro informace? Desktop a PDA verzi schopnou sdilet data nabizi napriklad eWallet.
Cadek (13)|12.1.2005 16:08
Díky, to bude ono :yes:
Akorát to není free. No asi budu muset investovat.
jumbo77 (37)|12.1.2005 18:15
Co se týče zabezpečení, umí můj h5550 vyžádat heslo i po HR, resp. mám to tak nastaveno a kdykoliv po HR musím zadat heslo (samozřejmě i po každém SR nebo po nečinnosti delší než mám nastaveno). Občas je to po HR problém, když ještě není zkalibrován displej a musím se různě strefovat kamkoliv jinam, jen ne na ta patřičná místa, abych se vůbec dostal přes intro a mohl dál. Takže jestli šlo o co největší nepříjemnosti pro zloděje, toto považuji za dostatečné. Cihla nejde připojit ani používat bez znalosti hesla, a to ani po hardresetu. Je to součástí VM2003.
Pavel Koza (4761)|13.1.2005 08:12
[QUOTE="jumbo77"]Co se týče zabezpečení, umí můj h5550 vyžádat heslo i po HR, resp. mám to tak nastaveno a kdykoliv po HR musím zadat heslo (samozřejmě i po každém SR nebo po nečinnosti delší než mám nastaveno). Občas je to po HR problém, když ještě není zkalibrován displej a musím se různě strefovat kamkoliv jinam, jen ne na ta patřičná místa, abych se vůbec dostal přes intro a mohl dál. Takže jestli šlo o co největší nepříjemnosti pro zloděje, toto považuji za dostatečné. Cihla nejde připojit ani používat bez znalosti hesla, a to ani po hardresetu. Je to součástí VM2003.[/QUOTE]

...a co kdyz iPAQa uvedu do servisniho modu a flashnu tam novy system?
jumbo77 (37)|13.1.2005 08:57
[QUOTE="Pavel Koza"]...a co kdyz iPAQa uvedu do servisniho modu a flashnu tam novy system?[/QUOTE]

Netuším, nikdy jsem to nezkoušel, neumím to. Ale na druhou stranu, kolik "poctivých" nálezců to umí? A myslím, že žádný dohraný SW to neumí zabezpečit lépe než ten, který je součástí systému, protože HR na něj nemá vliv.
hybo (3107)|13.1.2005 15:49
pokud se nepletu, po 10 spatne zadanych heslech se iPAQ celej smazne a jde vse bez problemu.
emino (4)|31.3.2007 22:40
uf no ja mam opacny problem ako sa zbavit hesla :( pda nemam nove a po resetu to pyta heslo a som z toho zufaly predosli majitel tiez nevie, papiere mam k nemu vsetky.. uz mam posledny pokus na zadanie hesla a pak to zrejme bude nemozne je pisane:

Pokud jste zapomneli heslo, mužete kapesní pocítac restartovat a uvést jej do výchozího nastavení
(viz kapitola „Reset kapesního pocítace (tvrdý reset)“). Pokud jste heslo nastavili jako permanentní,
budete muset v prípade zapomenutí kontaktovat odborný servis.

hm tak to heslo bude permanentni a som z toho zuuufali do servisu sa mi veru nechce nezmaze sa to po dlhsie vybratej baterky? popripade nejaky iny tip nemate?
pslovinsky (37)|1.4.2007 22:06
...mal som ten isty problem...

...nic z toho co by si si zelal nedosiahnes :? ...

...budes musiet ist do servisu, spravili mi to za jeden den, bol som v Getronics v BA...
emino (4)|4.4.2007 16:51
co vsetko treba vziat sebou do servisu?
pytali si zato $ ak hej kolko, zaruka sa na taketo cosi vztahuje? :)
popripade keby som to dal reklamovat do shopu odkial je to kupovane co by oni nato? brali by to ako reklamaciu?
pslovinsky (37)|4.4.2007 18:08
...zaruka sa nato nevztahuje, ja som za odblok platil 800,-Sk bez DPH....

...nic od teba nechcu,len PDA...

...neviem co by robil predajca, ale podla mna by ta poslal do autor.servisu (Getronics)...

...ja som kupoval PDA od ruky, aj ked je este v zaruke, Getronics pytal odo mna $ s tym, ze zaruka sa nato nevztahuje... :?