Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 43 z 43

Téma: Smart Maps navigator + turisticke mapy

KS KS je offline
    Nováček
    Registrace
    May 2004

Mam prvni vydani Cykloatlasu (verze mapy 1). Vzhledem k tomu, ze nejsem s detailnosti mapy spokojen, chci se zeptat uzivatelu SmartMaps:

1/ Je nejaka podrobnejsii verze mapy (ne programu - to vim, ze ano), nejde mi ani tak o vrstevnice, ale o turisticky zajimave objekty, cile, stezky, atd.. (zakreslene v mape - ne tzv. body zajmu).

2/ Jaky je opravdovy rozdil mezi Autoatlasem a Cykloatlasem - nedokazi si predstavit, ze bych mel nekam jet autem s pomoci Cykloatlasu - na jejich webu je napsano, ze Cyklatlas je autoatlas doplneny o c. stezky.

3/ Kdyz si koupim novou verzi SmartMaps Navigator napriklad AutoAtlas - bude mi v tom Navigatoru fungovat routovani cesty i na me stare mape Cykloatlasu - jak je reseno navigovani - programem samotnym nebo daty v mape, ktere jsou jen v novych verzich.

4/ Mate jiz nekdo zkusenost s verzi Navigator - jak to funguje napriklad v porovnani s PocketKim.

5/ Mate nekdo turisticke mapy od SmartMaps - jsou pouzitelne pro turistiku nebo je to stejne tak nepouzitelne jako moje verze Cykloatlasu pro poradny vylet na kolech?

Diky

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Ad SmartMaps - spokojenost, ale bude to chtít doladit. Mluvil jsem s Aponií, prý takové věcičky jako ukazatel zbývající vzdálenosti (ne k další otočce, ale do cíle), navigace z/do vlastního bodu, přes více waypointů apod. prý plánují ještě v rámci první verze. Pak už to bude slušná aplikace.
    Ani bych tolik nepotřeboval hlasovku (tu potřebuju jen sem tam v absolutní špičce v Praze a tam je zatím Route66 oproti jakémukoliv CZ SW nedostižný!!!), ale spíš zněkolikanásobení routingových dat - někdy mi přijde, že i celkem důležité ulice nemají vlastní navigaci... :-(

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Jo-Jo. Zkuste například cestu:
    Praha - hlavní nádraží
    k Benzínce v Holešovicích
    Praha-Holešovice, od Vltavy

To je dálka, co?

Jinak problém s fungováním v REAL VGA je odstraněn, GPS funguje, takže už se těším na hlasovou navigaci.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00045542_Praha_m_m_1T0.jpg 
Zobrazení: 60 
Velikost: 80.2 KB 
ID: 1262  

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Chtel bych se zeptat na jednu drobnost. Zakoupil jsem si tento strojecek (Acer n35) a uplne nateseny jsem se vrhnul do ulic se zaplou GPSkou. Mam 2 mapy, tou privni je Smart Maps Praha a pak PocketKim. Prave u SmartMaps jsem narazil na jeden zajimavy ukaz. Kdyz zapnu GPS, ma poloha je presne nalezena a vse je ok, jakmile se rozjedu, zacne gpska tak trochu pozaostavat za mou skutecnou pozici. Pokud vypnu/zapnu cteni udaju v programu z gps, je pozice opet spravne, ale za chvili se zase zacne zpomalovat. Myslel jsem si, ze je to tim, ze nestiha prekreslovat obrazovku a zobrazuje stare udaje, no ale pokud hybu s mapu rucne, vse je svizne. Lekl jsem se, ze je neco spatneho s GPS prijimacem (pokazde vycuchal 6-9 satelitu, coz bylo ok), tak jsem dneska vyzkousel mapu od PocketKim a tam je pozice ukazovana naprosto presne, bez jakychkoliv zpozdeni. Nevite nekdo cim by to mohlo byt zpusobene? Chci zakoupit mapy od Smart Maps Autoatlas Navigator a pokud by to delalo to same co dela Praha, nebyl bych zrovna stastny ;-)

Dekuji!
    Trueman

P.S.: GPS je integrovana, nastavena na COM8 a 9600baud (jak udava manual)

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Mam Acer N35 a SmartMaps Navigator + Praha, uvedený problém s ním nemám. Nicméně do Prahy pojedu začatkem týdne, tu jsem ještě nezkoušel, ale na normalních silnicích chodí bez problému.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2004

Citace Původně odesláno od trueman
    Kdyz zapnu GPS, ma poloha je presne nalezena a vse je ok, jakmile se rozjedu, zacne gpska tak trochu pozaostavat za mou skutecnou pozici.
    To same se mi deje na FSC 410 i na MDAII s ruznyma GPSkama, takze problem bude asi nekde v SW.

Peter GARD

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

Já si myslím, že Smart Maps, jsou velmi kvalitní, hlavně se mě líbí jejich upgrade a komunikace s uživateli. A raději si zaplatím a koupím program, než pořád skenovat tištěnou mapu. To potom, nemá smysl mít sebou PDA! Všechno se dá doladit. A tím, že se podpoří firma koupí produktu, naznačíme to, aby pokračovala ve zlepšování svého programu! Mě se osobně PocketKim nelíbí. Tím ho nijak neodsuzuju ani nechci dělat reklamu. Pouze při srovnání nabídky těchto dvou firem mi pžipadá, že SmartMaps má daleko více možností a větší využití.
    Radek

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

to botur:
    Jo, kvalitní, ale v rámci CZ. Taky máte někdy dojem, že spousta ptákovin, je prostě jenom nedodělané "cosi"?? (viz můj předešlý příspěvek)
    Co se mě týče, strašně mi chybí skutečný, plnohodnotný ekvivalent Route66 pro Čechy a vých. Evropu. V Německu bez problémů jezdím od adresy k adrese, ale u nás...
    SmartMaps jsem volil spíš náhodou - byly mi nabídnuté k Deltě v rámci koupě se zajímavou slevou. Pak jsem ale narazil na nějaké PocketKimácké příspěvky, kde nějakcí users psali o zobrazování pozice standardně dvacet metrů od silnice (a tím pádem "turn left" na každé křižovatce!!!!) a podobné perličky, takže jsem si s výběrem platformy oddychl. Navíc mi při nějakých screenshotech PK běhá mráz po zádech.
    Ale považte - mám-li koupenou Prahu, očekávám (ne-li čísla domů) alespoň plnohodnotnou uliční síť a ne vzdušnou čáru "nejkratší cestou" ignorující domy i jednosměrky všude, kde nejedu po důležité dopr. tepně...

PS: Ad zpomalení - nepozoruju nic výjimečného, ale zpomalení cca o vteřinu (které se téměř srovná, jedu-li chvíli vyrovnanou rychlostí přibližně stejným měrem) pozoruju bez ohledu na používaný SW (SmartMaps nebo Route66). Takže spíš výpočty...?
    Poznámka - mám integrované GPS, nevím, jestli to může hrát roli.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

SmartMaps je za tu cenu vyborny produkt. Mel jsem moznost vyzkouset PocketKim a to byl des a hruza - neskutecne pomale vykreslovani a posunovani mapy, takze prejet na jiny vysek bylo nejrychlejsi dat tam vyhledat nejake misto. GPS permanentne ukazovalo polohu mimo silnici, takze sipky ukazovaly dost scestne a jet bez koukani na ukazatele se nedalo. Jsem zvedavy na ten pripravovany update - jen aby to nebyla jen oprava dlouho hlasenych brutalnich chyb. No uvidime, treba to bude konecne pouzitelne i pro realnou navigaci.

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Dobrý den,
    pokusím se reagovat na předešlé příspěvky.
    Jen bych chtěl upozornit, že v samoobsluze je připraven nový update, který již obsahuje hlasovou navigaci. Navíc je zde zcela přepracované zadávání trasy - libovolný počet průjezdů, otočení trasy, aktuální pozice z gps, zadávání z mapy, zadání cesty pomocí jednoho místa atp.

Citace Původně odesláno od trueman
    ... poloha je presne nalezena a vse je ok, jakmile se rozjedu, zacne gpska tak trochu pozaostavat za mou skutecnou pozici ...
    V programu byla vážně vážně chyba, nicméně je již opravena - ve verzi 2.2.0 je již komunikace v pořádku
    Citace Původně odesláno od roadmonster
    ... Ale považte - mám-li koupenou Prahu, očekávám (ne-li čísla domů) alespoň plnohodnotnou uliční síť a ne vzdušnou čáru "nejkratší cestou" ignorující domy i jednosměrky všude, kde nejedu po důležité dopr. tepně...
    Vše je závislé od počtu křižovatek. Program vždy naviguje k nejbližší křižovatce a zbytek cesty dokreslí jen úsečkou, která je většinou velice blízko cílovému místu. Databáze vyhledávacích cest se neustále doplňuje, ale vše zabere spoustu času.

Doufám, že jsem na většinu odpověděl. Pokud ne, ptejte se - rád odpovím.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Oct 2004

Jak to vypada s demoverzi?

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

acc. kjicha: Tak jsem si stáhl ten update a HLÁSÍM POCHVALU! :yes:

Navigace z několika bodů, výběr z mapy nebo zobrazované polohy, aktuální GPS, přehazování pořadí WPY (dokonce příjemná fíčurka na zrcadlové otočení trasy), tohle už k plánování trasy půjde použít, myslím ;-)

to kjicha: Co takhle možnost zobrazení malého sumáříku? - jak dlouhá je trasa celkem a její jednotlivé úsek bod-bod...? Mnohokrát se mi stává, že nechci navigovat (ani třeba nejsem na GPS signálu), ale jen si nechat spočítat, jak dlouhá mnou daná trasa je...

A do budoucna by bylo krásné definovat si vlastní nastavení průměrných rychlostí na různých typech komunikací (a tím zásadně ovlivňovat prioritu výběru silnic)...

Večer vyzkouším hlasovou navigaci :-) Zatím to vypadá, že i tam se objevily nové funkcičky v nastavení...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Pro lepší přehled zakládám pro každý navigační sw zvlášť jedno téma. V další diskusi pokračujte prosím zde.

Díky.

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Smart maps pro Pocket LOOX 560
    Od hudrakren v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 26-01-2009, 21:19
  2. Smart Maps - GPS Dash map downloader
    Od jecatomas v sekci Ostatní raritní navigace
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 14-09-2008, 20:30
  3. Problém s nastavením GPS u HP 6515,aproblém u GPS s Smart Maps