Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Smart Maps navigator + turisticke mapy

Banana_ce4you (58)|10.1.2005 00:13
Pouzivate nekdo jiz Smart maps navigator?? Jak to funguje, jaka je silnicni sit??
Jak funguje cyklo navigator? to hleda cyklo trasy??
Pouzivate nekdo turisticke mapy v meritku 1:50 000, jsou dostatecne na turistiku??Nebo lepe zakoupit papirovou mapu??
JP_ce4you (215)|10.1.2005 09:38
Používám od konce prosince SmartMaps Navigátor 2.1.1. a to Autoatlas ČR + Praha a krajská města ČR.
Mohu to porovnávat s PocketKIM.
Instalace a běh na SD kartě bez problémů.
Mapové podklady jsou výborné, dáno tím, že jsou rastrové.
Přesnost GPS – nevidím rozdíl.
Má to docela dobrou věc – zpětné přehraní projeté trasy.
Dobře připravené ovládání GPS, hned se to chytá, žádný problém oproti PocketKIM.

Bohužel ostatní podstatné věci jsou zatím silně nedodělané:

- Není dopracována hlasová navigace! (Má být „začátkem“ ledna, budiž.)
- Nefunguje-nepřekresluje se mapa na celý displej při přepínání Landscape/Portrait módu PDA-VGA a při tom se též ztratí celé ovládací menu. Program se musí vypnout a zase zapnout až po změně módu.
- Chyba inkrementálního vyhledávání v časti Cesta – kde si můžete vyhledat místo (město,ulice). Pokud hledaný „string“ obsahuje diakritiku, tak se nevyhledá. Také má být teprve opraveno.
- Nenašel jsem způsob jak vybrat ze seznamu konkrétní místo (třeba nějaké menší město, vesnici v ČR o kterém předem nevím kde leží), a k tomu pak jet s pomocí GPS se zobrazením nějaké třeba pomocné šipky směrující k bodu, docela ZÁSADNÍ nedostatek!.
Prostě máte na výběr jen určitý výběr ve Výchozích a Cílových místech v menu Cesta a Rejstřík, pokud tam vaše místo není, tak smůla. Tuto potřebnou funkci má i opovrhovaný PocketKIM.
- Neumí to při běhu programu zablokovat automatické stmívání „Brightness“ - nepříjemné.
- Přiložený help je více než stručný.

Takže zatím jsem docela zklamán. Mohu jen doufat, že to v rozumné době opraví a dodělají.
00041771_SmartMaps_1_3d7S.jpg 00041771_PocketKIM_Fjxq.jpg
kjicha (15)|10.1.2005 13:35
Máte pravdu, verze Navigator není v současné době finální. Z tohoto důvodu jsme všem uživatelům slíbili, že do doby kdy nebude aplikace obsahovat všechny slíbené funkce, budou veškeré update zdarma.

O problému s přepínaním do landscape módu víme, již se řeší.

Funkce a vlastnosti finální verze:
- hlasová navigace (můžský i ženský hlas)
- možnost vkládání cesty z mapy
- možnost nastavení více bodů (úseků), přes které chcete/nechcete projet
- blokace automatického stmívání displaye
- nastavení přepočítání trasy (automaticky/nepřepočítávat/dotázat se)
- zrychlení vyhledávání cesty
- detaily o vyhledané cestě (vzdálenost, odhadovaný čas)
- obrácení vyhledané trasy (cesta domů)
- uložení vyhledané trasy a její opětovné načtení
- rozdělení navigace – podrobná a zjednodušená


Pokud budete mít jakékoliv nápady (např. funkce, které by měl program umět), připomínky nebo problémy, napište jej prosím na [EMAIL=obchodn@aponia.cz]obchodni@aponia.cz[/EMAIL]. Konstuktivní kritika je pro nás velice užitečná a všechny nápady zpracujeme.

--
Karel Jícha
Aponia Software, s.r.o.
www.aponia.cz
JP_ce4you (215)|10.1.2005 14:32
[QUOTE="kjicha"]Máte pravdu, verze Navigator není v současné době finální. ...[/QUOTE]

Děkuji za rychlou odpověď a zajímavou informaci i pro ostatní.

+ … velmi si vážím a považuji za pozitivní, že se zde vyjadřuje výrobce sw.
(Na rozdíl od nejmenovaného druhého českého výrobce navigačního sw, jehož výrobek
je zde již dlouhou dobu probírán a i přes přímo zasílané maily „dělá mrtvého brouka“.)

- … bohužel jsem si nikde na Webu a před nákupem nevšimnul, že se ještě NEjedná o finální verzi.
Pouze bylo oznamováno, že bude dodatečně dodána hlasová navigace.

Nicméně děkuji za výčet vlastností finální verze a těším se na to.
Pavlucha (1496)|18.1.2005 15:28
Pokud jsou body, které zde uvádí pan Jícha opravdu v plánu, tak se vážně těším ... :D :yes:

Zajímaly by mě ještě POI? Chybí mi docela v Praze "RESTAURACE" ... nebo je neumím najít??? :cool:
Peta_ce4you (314)|18.1.2005 17:52
Me by zajimalo jak casto budou upd map a kdy bude umet navigovat z ulice do ulice. Prece to nemuze byt takovy problem...
Pavlucha (1496)|18.1.2005 18:24
[QUOTE="petrd"]Me by zajimalo jak casto budou upd map a kdy bude umet navigovat z ulice do ulice. Prece to nemuze byt takovy problem...[/QUOTE]

Ale ve verzi Navigátor to umí. Ne z čísla do čísla, ale z ulice do ulice to běhá!
Kocir (836)|18.1.2005 19:24
Navigovat to z ulice do ulice umi v ramci bodu (neco jako krizovatek), ktere zna. Ovsem neni to jako u PocketKIM. U SmartMaps je to dotazeno vice do konce, byt od posledni "krizovatky" k zadanemu mistu pouze primkou.

Ovsem ten kratky kousek lze pripadne dokreslit rucne.

Plati navic nasledovne:
1) Umi navigovat i k POI ci k Oblibenym
2) Sit "krizovatek" se neustale zhustuje.
shantu (18)|20.1.2005 10:38
Taky to používám od prosince funguje to celkem dokonale . Byl jsem navštívit kvuli jednomu mechanickému problému (při vyndavání z obalu mi prasklo CD) přímo vývojovou kancelář a nastínil jsem jim některé problémy které jsem měl . Pracují na vylepšování celkem velmi rychle přidávají neustále nové křižovatky do navigace ale upgrade dělají pouze jednou za čas až toho bude víc nového. Já jsem si včera odnesl poslední vylepšení v navigaci (mohu poskytnout) a příští týdem by měl být hotov balíček s hlasovou navigací po čechách
ivanmart07 (88)|20.1.2005 12:07
V ponuke som nenašiel verziu pre SR navigator. Pripravuje sa ?
Peta_ce4you (314)|20.1.2005 15:08
je demo toho navigatoru?
ipf (2136)|20.1.2005 21:27
[QUOTE="petrd"]je demo toho navigatoru?[/QUOTE]

Ne, jen verze standard.
karlic (707)|21.1.2005 06:02
[QUOTE="ipf"][QUOTE="petrd"]je demo toho navigatoru?[/QUOTE]

Ne, jen verze standard.[/QUOTE]
Tak to asi nic neprodaj :) , ja co nemam moznost otestovat, tak to nekupuju. Nejakou Trial verzi by meli pustit do sveta, aby pak lidi nenadavali, ze jim to s necim nefunguje.
Peta_ce4you (314)|21.1.2005 08:55
tak myslim ze by t chtelo trial
kjicha (15)|21.1.2005 16:05
Dobrý den,
budu se snažit odpovědět na předchozí dotazy.

1.) Navigator pro Slovensko bude - předpokládáme během března.

2.) Demoverze Navigatoru. Zde je to trochu složitější.
Zatím máme dvě varianty :
Simulace předem projeté trasy. Simulace bude ukazovat vše bez možnosti nastavení cesty - jak ve městě, tak i mimo město včetně hlasové navigace.

Další (složitější) možnost je vytvoření demoverze, kde si budete moct vybrat z omezené databáze rejstříků, naplánovat a nechat si vypočíst trasu. V této verzi by byla zcela vypnuta možnost použití GPS. Demoverze by vlastní jízdu simulovala (pouze by zadávala souřadnice po trase). Výhoda u této varianty je možnost zadání trasy a úkazka, kam a jakým způsobem by vás program do cíle dovedl.Dodanou mapou by byl Autoatlas 1:2 000 000.

Prosím dejte vědět, jaká možnost by vyhovovala.
--
Karel Jícha
Aponia Software, s.r.o.
www.aponia.cz
Pavlucha (1496)|21.1.2005 16:08
... tomu říkám přístup ... :yes:
Šeba_oldd (1184)|21.1.2005 17:15
Bomba - konecne nekdo z vyrobcu, kdo pracuje a spolupracuje s uzivateli i kdyz na Beta verzi to neni zadna lace. Skouknu to na setkani a pokud to bude stat za to zapojim se take to znamena ze si to snad i koupim. :yes:
kjicha (15)|21.1.2005 17:25
[QUOTE="Šeba"]... i kdyz na Beta verzi to neni zadna lace. ...[/QUOTE]

Tomu moc nerozumím. Pokud máte na mysli demoverzi, tak to chápu - nicméně i to je podstatné (minimálně podle výše uvedených příspěvků).

Ale pokud se podíváte na příspěvek z 10. ledna, tak máme samozřejmě velký zájem i o připomínky a nápady pro finální verzi (která se stále vyvíjí a snad nepřestane vyvíjet).
Co dodat? Sem s nimi :yes:
Šeba_oldd (1184)|21.1.2005 17:43
Asi tak - kdyz to tady ctu
O problému s přepínaním do landscape módu víme, již se řeší.

Funkce a vlastnosti finální verze:
- hlasová navigace (můžský i ženský hlas)
- možnost vkládání cesty z mapy
- možnost nastavení více bodů (úseků), přes které chcete/nechcete projet
- blokace automatického stmívání displaye
- nastavení přepočítání trasy (automaticky/nepřepočítávat/dotázat se)
- zrychlení vyhledávání cesty
- detaily o vyhledané cestě (vzdálenost, odhadovaný čas)
- obrácení vyhledané trasy (cesta domů)
- uložení vyhledané trasy a její opětovné načtení
- rozdělení navigace – podrobná a zjednodušená

Snad uz je neco dodelano - ale finalni verzi se to zatim nepodoba.
Ale vsechna čest měl jsem možnost již nahlednout a vypadá skvěle :) Turisticke mapy budou řešeny podobným způsobem?
Peta_ce4you (314)|21.1.2005 18:00
Dobrý den,

taky se mi libi pristup vyrobce asi to fakt koupim:-)

Nejlepsi by bylo treba dvoudenni demo celeho systemu.

Kdyz to nepujde tak druha varianta ale podrobnejsi mapa
karlic (707)|21.1.2005 18:09
Demo verze bez moznosti pouziti GPS je uplne k nicemu, protoze pouziti GPS je zakladni vec navigace. K cemu mi bude naplanovana trasa, kdyz se nebudu moci nechat navigovat. K vypocitani trasy muzu pouzit nejakou stranku na internetu a nepotrebuji k tomu PDA. Nejlepsi by byla plna verze, casove omezena, aby si kazdy mohl otestovat navigaci tam, kde jej bude nejvice potrebovat.
Nepotrebujete beta testery, zebyste poskytli nejakou tu verzi zdarma za testovani :-) .
Diky lidi z Aponia, ze reagujete na prispevky.
kjicha (15)|21.1.2005 18:35
[QUOTE="karlic"]Nejlepsi by byla plna verze, casove omezena, aby si kazdy mohl otestovat navigaci tam, kde jej bude nejvice potrebovat. [/QUOTE]

S časově omezenou plnou verzí je problém - jde o šíření aplikace, která obsahuje všechny funkce a plná data, což je hodně nebezpečné - rychle se rozšíří mezi spoustu lidí a za krátký čas vznikne crack (čas je daleko kratší než při dosavadním způsobu se značně omezenou demoverzí). Z toho vyplývá, že toto bohužel dělat nemůžeme. Podobné je to i s podrobnější mapou.

Demoverze by neobsahovala podporu GPS právě proto, aby se s ní nešlo navigovat. Na druhou stranu by obsahovala funkci simulace jízdy, která by zadávala pozici místo GPS - což je dle mého názoru pro odzkoušení dostatečné. Navíc nemůsíte nikam jezdit a odzkoušíte si program z domu.

Zkoušel jsem se dívat po demoverzích jiných navigačních aplikací (TomTom, Navigon, Destinator apod. - které neobsahují tak podrobnou a aktualizovanou ČR) a buhužel jsem nic nenašel - vždy pouze ukázku (např. video). Možná to takto dělají ze stejného důvodu, jaký jsem uvedl.
karlic (707)|21.1.2005 19:28
[QUOTE="kjicha"][QUOTE="karlic"]Nejlepsi by byla plna verze, casove omezena, aby si kazdy mohl otestovat navigaci tam, kde jej bude nejvice potrebovat. [/QUOTE]

S časově omezenou plnou verzí je problém - jde o šíření aplikace, která obsahuje všechny funkce a plná data, což je hodně nebezpečné - rychle se rozšíří mezi spoustu lidí a za krátký čas vznikne crack (čas je daleko kratší než při dosavadním způsobu se značně omezenou demoverzí). Z toho vyplývá, že toto bohužel dělat nemůžeme. Podobné je to i s podrobnější mapou.

Demoverze by neobsahovala podporu GPS právě proto, aby se s ní nešlo navigovat. Na druhou stranu by obsahovala funkci simulace jízdy, která by zadávala pozici místo GPS - což je dle mého názoru pro odzkoušení dostatečné. Navíc nemůsíte nikam jezdit a odzkoušíte si program z domu.

Zkoušel jsem se dívat po demoverzích jiných navigačních aplikací (TomTom, Navigon, Destinator apod. - které neobsahují tak podrobnou a aktualizovanou ČR) a buhužel jsem nic nenašel - vždy pouze ukázku (např. video). Možná to takto dělají ze stejného důvodu, jaký jsem uvedl.[/QUOTE]

Pokud si přečtete můj příspěvek , tak uvidíte, proč tam je ta GPS důležitá. Asi by bylo potom řešením kousek mapy v každém větším městě. Např. lidi z Prahy by byli asi ochotni zajet do nějaké dané části Prahy a tam provést test. Jezdit až do Brna, které je v nynější demoverzi standard není tak jednoduché. Já jsem si koupil PocketKim a bylo s ním z počátku celkem dost problémů, ale teď je to jediný schopný SW pro navigaci v ČR. Abyste přesvědčili lidi, že je váš SW lepší než jiný SW, to chce více než tupé demo bez praktického odzkoušení.
Co se týče cracku, tak si myslím, že pokud to demo nebude, tak se velmi rychle ostrá aplikace rozšíří, už jenom proto, že si ji lidi chtějí vyzkoušet. Ale potom si ji spousta lidí nekoupí, protože nebude mít důvod.
Naopak pokud by byla situace taková, že se k demo verzi dostanu snadno a rychle a budu si ji moci otestovat a velmi rychle a jednoduše zakoupit přes Internet (eBanka, platební karta), tak to tak prostě udělám. Dále si myslím, že čím je cena přijatelnější, tím více kupujících je. Dělit mapy na nějaké regiony je taky dle mého názoru nesmysl a už na to přišel i Garmin. Lidi se pohybují většinou v nějaké oblasti a určitě si nikdo jen tak nezakoupí úplně všechno z důvodu, jen aby to měl.
Cena srovnatelného sw:
PocketKiM CZ Pro 4.900Kč
MapFactor Navigátor 4 - nová verze mapového a navigačního software s českou hlasovou navigací - 4.300Kč
SmartMaps Autoatlas ČR NAV + Krajská města ČR komplet navigator 3.987Kč

Cenu máte za Autoatlas OK, ale tohle je šílenost: Turistické mapy ČR komplet standard 9.984Kč. Nechápu proč jsou ty mapy tak drahé, když do Garmina např. stojí -> Garmin Turistická mapa ČR TOPO 50 - 3.900Kč. To si většina lidí raději koupí OziExplorer a nahraje si do něj oskenovanou turistickou mapu, nebo si ji vyexportuje z Garmina (pokud ho má). Navigator stejně u turistiky nefunguje, takže v tomto ohledu je ten OziExplorer určitě lepší. Co by mě přesvědčilo, abych nemusel mapy skenovat - jedině cena, nic jiného. Smartmaps je pro turistiku horší a šíleně drahý.
Tohle všechno je jen můj názor, ale třeba se někdo přidá :)
Pavlucha (1496)|21.1.2005 20:06
[QUOTE="petrd"]
Nejlepsi by bylo treba dvoudenni demo celeho systemu.....[/QUOTE]

Bude-li zájem, klidně na srazu půjčím PDA se SmartMaps na celej den. ;)
Peta_ce4you (314)|21.1.2005 20:12
[QUOTE="kjicha"][QUOTE="karlic"]Nejlepsi by byla plna verze, casove omezena, aby si kazdy mohl otestovat navigaci tam, kde jej bude nejvice potrebovat. [/QUOTE]

S časově omezenou plnou verzí je problém - jde o šíření aplikace, která obsahuje všechny funkce a plná data, což je hodně nebezpečné - rychle se rozšíří mezi spoustu lidí a za krátký čas vznikne crack (čas je daleko kratší než při dosavadním způsobu se značně omezenou demoverzí). Z toho vyplývá, že toto bohužel dělat nemůžeme. Podobné je to i s podrobnější mapou.

Demoverze by neobsahovala podporu GPS právě proto, aby se s ní nešlo navigovat. Na druhou stranu by obsahovala funkci simulace jízdy, která by zadávala pozici místo GPS - což je dle mého názoru pro odzkoušení dostatečné. Navíc nemůsíte nikam jezdit a odzkoušíte si program z domu.

Zkoušel jsem se dívat po demoverzích jiných navigačních aplikací (TomTom, Navigon, Destinator apod. - které neobsahují tak podrobnou a aktualizovanou ČR) a buhužel jsem nic nenašel - vždy pouze ukázku (např. video). Možná to takto dělají ze stejného důvodu, jaký jsem uvedl.[/QUOTE]

Je tu jeste jeden problem abych si vyzkousel nove mapy tak to musim udelat na miste ktere znam. Pro me (jsme ze zlina) nema cenu videt demo prahy nebo nejake cesty z prahy do usti apod.
karlic (707)|21.1.2005 20:44
[QUOTE="Pavlucha"][QUOTE="petrd"]
Nejlepsi by bylo treba dvoudenni demo celeho systemu.....[/QUOTE]

Bude-li zájem, klidně na srazu půjčím PDA se SmartMaps na celej den. ;) [/QUOTE]

To jako že by si ti Zlíňáci odskočili to do Zlína vyzkoušet, jak jim sedí mapové podklady :D :D :D

A teď vážně, který sraz - Pražský nebo III. ? Máš verzi navigátor nebo standard? A nakonec otázka - používáš častěji PocketKim nebo SmartMaps?
Banana_ce4you (58)|22.1.2005 02:39
[QUOTE]

ale tohle je šílenost: Turistické mapy ČR komplet standard 9.984Kč. Nechápu proč jsou ty mapy tak drahé, když do Garmina např. stojí -> Garmin Turistická mapa ČR TOPO 50 - 3.900Kč. To si většina lidí raději koupí OziExplorer a nahraje si do něj oskenovanou turistickou mapu, nebo si ji vyexportuje z Garmina (pokud ho má). Navigator stejně u turistiky nefunguje, takže v tomto ohledu je ten OziExplorer určitě lepší. Co by mě přesvědčilo, abych nemusel mapy skenovat - jedině cena, nic jiného. Smartmaps je pro turistiku horší a šíleně drahý.
Tohle všechno je jen můj názor, ale třeba se někdo přidá :) [/QUOTE]

Moje rec, zajimalo by me, kolik se tech map proda, to si radsi mapu naskenuju, nez za takove penize kupovat predrazenou digitalni mapu.
Turistický atlas Česko 1:50.000 stoji 990 Kc a je to uplne ta stejna mapa jako je nabizena za temer 10 000kc uz Aponian. Kazda mapa je jeden list, mapa se pohodlne skenuje i v domacim scaneru. Takhle to delam a ja mam digitalni mapy za babku. Dorucuji vsem, nez kupovat predrazene produkty.
Pavlucha (1496)|22.1.2005 17:03
[QUOTE="karlic"]
A teď vážně, který sraz - Pražský nebo III. ? Máš verzi navigátor nebo standard? A nakonec otázka - používáš častěji PocketKim nebo SmartMaps?[/QUOTE]

Myslím III. sraz.
Mám SM Navigtora.
No, SM mám krátce, ale jezdil jsem většinou podle něj ...
Kocir (836)|22.1.2005 21:29
Turisticke mapy od SmartMaps funguji normalne s NAVIGATOREM. Je to plne kompatibilni. Normalne pouzivam a meritko 1:50 je super. Neni zadny jiny soft, ktery by vas v malych mesteckach ci vesnickach dostal do urciteho mista. Parkrat jsem to vyuzil.
eter (6)|24.1.2005 09:18
[QUOTE="kjicha"][QUOTE="karlic"]Nejlepsi by byla plna verze, casove omezena, aby si kazdy mohl otestovat navigaci tam, kde jej bude nejvice potrebovat. [/QUOTE]

S časově omezenou plnou verzí je problém - jde o šíření aplikace, která obsahuje všechny funkce a plná data, což je hodně nebezpečné - rychle se rozšíří mezi spoustu lidí a za krátký čas vznikne crack (čas je daleko kratší než při dosavadním způsobu se značně omezenou demoverzí). Z toho vyplývá, že toto bohužel dělat nemůžeme. Podobné je to i s podrobnější mapou.

Demoverze by neobsahovala podporu GPS právě proto, aby se s ní nešlo navigovat. Na druhou stranu by obsahovala funkci simulace jízdy, která by zadávala pozici místo GPS - což je dle mého názoru pro odzkoušení dostatečné. Navíc nemůsíte nikam jezdit a odzkoušíte si program z domu.

Zkoušel jsem se dívat po demoverzích jiných navigačních aplikací (TomTom, Navigon, Destinator apod. - které neobsahují tak podrobnou a aktualizovanou ČR) a buhužel jsem nic nenašel - vždy pouze ukázku (např. video). Možná to takto dělají ze stejného důvodu, jaký jsem uvedl.[/QUOTE]

Plně souhlasím s Vašimi nazory a obavy.Ano šířit kompletní program i s daty jako demo je šílenství. Na druhou stranu bez rozumného odzkoušení, je to taky střela do vzduchu.Docela vyhovující je jako to má Vaše vektorová konkurence, myslím že mi to uplně stačilo abych věděl, že to nechci. Upozornění 100m za odbočkou, šipka neustále ukazující doprava na každé křižovatce atd.
Nevím jestli by to šlo i u rastrových map, dát horší rozlišení a navigaci jen třeba mezinárodní, či jen dalnice a pár hlavních tahů. Případně nějakým způsobem znehodnotit mapy.
Jinak jsem stejně neodolal a stačí mi Váš přístup, který vidím na netu a přesvědčil mě a když můžů dát v porovnání za solidní papírový atlas 400Kč, tak cena 1190 Kč za mapu nebo 1690 Kč i s Navigaci včetně DPH mi přijde velmi rozumná, tak jsem si prostě Váš SmartMaps objednal, tak doufám, že budu spokojený ;-)

Jinak je předpoklad, že bude navigace Prahy, je mi jasné, že udržovat údaje o navigaci v Praze je asi daleko horší, než pro celou ČR, tak proto se ptám??

S pozdravem
Zdeněk Aster
KS (29)|26.1.2005 22:53
Mam prvni vydani Cykloatlasu (verze mapy 1). Vzhledem k tomu, ze nejsem s detailnosti mapy spokojen, chci se zeptat uzivatelu SmartMaps:

1/ Je nejaka podrobnejsii verze mapy (ne programu - to vim, ze ano), nejde mi ani tak o vrstevnice, ale o turisticky zajimave objekty, cile, stezky, atd.. (zakreslene v mape - ne tzv. body zajmu).

2/ Jaky je opravdovy rozdil mezi Autoatlasem a Cykloatlasem - nedokazi si predstavit, ze bych mel nekam jet autem s pomoci Cykloatlasu - na jejich webu je napsano, ze Cyklatlas je autoatlas doplneny o c. stezky.

3/ Kdyz si koupim novou verzi SmartMaps Navigator napriklad AutoAtlas - bude mi v tom Navigatoru fungovat routovani cesty i na me stare mape Cykloatlasu - jak je reseno navigovani - programem samotnym nebo daty v mape, ktere jsou jen v novych verzich.

4/ Mate jiz nekdo zkusenost s verzi Navigator - jak to funguje napriklad v porovnani s PocketKim.

5/ Mate nekdo turisticke mapy od SmartMaps - jsou pouzitelne pro turistiku nebo je to stejne tak nepouzitelne jako moje verze Cykloatlasu pro poradny vylet na kolech?

Diky
roadmonster (37)|28.1.2005 16:42
Ad SmartMaps - spokojenost, ale bude to chtít doladit. Mluvil jsem s Aponií, prý takové věcičky jako ukazatel zbývající vzdálenosti (ne k další otočce, ale do cíle), navigace z/do vlastního bodu, přes více waypointů apod. prý plánují ještě v rámci první verze. Pak už to bude slušná aplikace.
Ani bych tolik nepotřeboval hlasovku (tu potřebuju jen sem tam v absolutní špičce v Praze a tam je zatím Route66 oproti jakémukoliv CZ SW nedostižný!!!), ale spíš zněkolikanásobení routingových dat - někdy mi přijde, že i celkem důležité ulice nemají vlastní navigaci... :-(
ipf (2136)|28.1.2005 21:10
Jo-Jo. Zkuste například cestu:
Praha - hlavní nádraží
k Benzínce v Holešovicích
Praha-Holešovice, od Vltavy

To je dálka, co? ;)

Jinak problém s fungováním v REAL VGA je odstraněn, GPS funguje, takže už se těším na hlasovou navigaci.
00045542_Praha_m_m_1T0.jpg
trueman (8)|29.1.2005 16:45
Chtel bych se zeptat na jednu drobnost. Zakoupil jsem si tento strojecek (Acer n35) a uplne nateseny jsem se vrhnul do ulic se zaplou GPSkou. Mam 2 mapy, tou privni je Smart Maps Praha a pak PocketKim. Prave u SmartMaps jsem narazil na jeden zajimavy ukaz. Kdyz zapnu GPS, ma poloha je presne nalezena a vse je ok, jakmile se rozjedu, zacne gpska tak trochu pozaostavat za mou skutecnou pozici. Pokud vypnu/zapnu cteni udaju v programu z gps, je pozice opet spravne, ale za chvili se zase zacne zpomalovat. Myslel jsem si, ze je to tim, ze nestiha prekreslovat obrazovku a zobrazuje stare udaje, no ale pokud hybu s mapu rucne, vse je svizne. Lekl jsem se, ze je neco spatneho s GPS prijimacem (pokazde vycuchal 6-9 satelitu, coz bylo ok), tak jsem dneska vyzkousel mapu od PocketKim a tam je pozice ukazovana naprosto presne, bez jakychkoliv zpozdeni. Nevite nekdo cim by to mohlo byt zpusobene? Chci zakoupit mapy od Smart Maps Autoatlas Navigator a pokud by to delalo to same co dela Praha, nebyl bych zrovna stastny ;-)

Dekuji!
Trueman

P.S.: GPS je integrovana, nastavena na COM8 a 9600baud (jak udava manual)
eter (6)|29.1.2005 23:57
Mam Acer N35 a SmartMaps Navigator + Praha, uvedený problém s ním nemám. Nicméně do Prahy pojedu začatkem týdne, tu jsem ještě nezkoušel, ale na normalních silnicích chodí bez problému.
gard_ce4you (73)|30.1.2005 00:30
[QUOTE="trueman"] Kdyz zapnu GPS, ma poloha je presne nalezena a vse je ok, jakmile se rozjedu, zacne gpska tak trochu pozaostavat za mou skutecnou pozici. [/QUOTE]

To same se mi deje na FSC 410 i na MDAII s ruznyma GPSkama, takze problem bude asi nekde v SW.

Peter GARD
botur (67)|30.1.2005 14:17
Já si myslím, že Smart Maps, jsou velmi kvalitní, hlavně se mě líbí jejich upgrade a komunikace s uživateli. A raději si zaplatím a koupím program, než pořád skenovat tištěnou mapu. To potom, nemá smysl mít sebou PDA! Všechno se dá doladit. A tím, že se podpoří firma koupí produktu, naznačíme to, aby pokračovala ve zlepšování svého programu! Mě se osobně PocketKim nelíbí. Tím ho nijak neodsuzuju ani nechci dělat reklamu. Pouze při srovnání nabídky těchto dvou firem mi pžipadá, že SmartMaps má daleko více možností a větší využití.
Radek
roadmonster (37)|31.1.2005 10:13
to botur:
Jo, kvalitní, ale v rámci CZ. Taky máte někdy dojem, že spousta ptákovin, je prostě jenom nedodělané "cosi"?? (viz můj předešlý příspěvek)
Co se mě týče, strašně mi chybí skutečný, plnohodnotný ekvivalent Route66 pro Čechy a vých. Evropu. V Německu bez problémů jezdím od adresy k adrese, ale u nás...
SmartMaps jsem volil spíš náhodou - byly mi nabídnuté k Deltě v rámci koupě se zajímavou slevou. Pak jsem ale narazil na nějaké PocketKimácké příspěvky, kde nějakcí users psali o zobrazování pozice standardně dvacet metrů od silnice (a tím pádem "turn left" na každé křižovatce!!!!) a podobné perličky, takže jsem si s výběrem platformy oddychl. Navíc mi při nějakých screenshotech PK běhá mráz po zádech.
Ale považte - mám-li koupenou Prahu, očekávám (ne-li čísla domů) alespoň plnohodnotnou uliční síť a ne vzdušnou čáru "nejkratší cestou" ignorující domy i jednosměrky všude, kde nejedu po důležité dopr. tepně...

PS: Ad zpomalení - nepozoruju nic výjimečného, ale zpomalení cca o vteřinu (které se téměř srovná, jedu-li chvíli vyrovnanou rychlostí přibližně stejným měrem) pozoruju bez ohledu na používaný SW (SmartMaps nebo Route66). Takže spíš výpočty...?
Poznámka - mám integrované GPS, nevím, jestli to může hrát roli.
petr22_ce4you (454)|31.1.2005 10:24
SmartMaps je za tu cenu vyborny produkt. Mel jsem moznost vyzkouset PocketKim a to byl des a hruza - neskutecne pomale vykreslovani a posunovani mapy, takze prejet na jiny vysek bylo nejrychlejsi dat tam vyhledat nejake misto. GPS permanentne ukazovalo polohu mimo silnici, takze sipky ukazovaly dost scestne a jet bez koukani na ukazatele se nedalo. Jsem zvedavy na ten pripravovany update - jen aby to nebyla jen oprava dlouho hlasenych brutalnich chyb. No uvidime, treba to bude konecne pouzitelne i pro realnou navigaci.
kjicha (15)|31.1.2005 10:46
Dobrý den,
pokusím se reagovat na předešlé příspěvky.
Jen bych chtěl upozornit, že v samoobsluze je připraven nový update, který již obsahuje hlasovou navigaci. Navíc je zde zcela přepracované zadávání trasy - libovolný počet průjezdů, otočení trasy, aktuální pozice z gps, zadávání z mapy, zadání cesty pomocí jednoho místa atp.

[QUOTE="trueman"]... poloha je presne nalezena a vse je ok, jakmile se rozjedu, zacne gpska tak trochu pozaostavat za mou skutecnou pozici ...[/QUOTE]
V programu byla vážně vážně chyba, nicméně je již opravena - ve verzi 2.2.0 je již komunikace v pořádku
[QUOTE="roadmonster"] ... Ale považte - mám-li koupenou Prahu, očekávám (ne-li čísla domů) alespoň plnohodnotnou uliční síť a ne vzdušnou čáru "nejkratší cestou" ignorující domy i jednosměrky všude, kde nejedu po důležité dopr. tepně... [/QUOTE]
Vše je závislé od počtu křižovatek. Program vždy naviguje k nejbližší křižovatce a zbytek cesty dokreslí jen úsečkou, která je většinou velice blízko cílovému místu. Databáze vyhledávacích cest se neustále doplňuje, ale vše zabere spoustu času.


Doufám, že jsem na většinu odpověděl. Pokud ne, ptejte se - rád odpovím.
Peta_ce4you (314)|31.1.2005 13:57
Jak to vypada s demoverzi?
roadmonster (37)|31.1.2005 15:11
acc. kjicha: Tak jsem si stáhl ten update a HLÁSÍM POCHVALU! :yes:

Navigace z několika bodů, výběr z mapy nebo zobrazované polohy, aktuální GPS, přehazování pořadí WPY (dokonce příjemná fíčurka na zrcadlové otočení trasy), tohle už k plánování trasy půjde použít, myslím ;-)

to kjicha: Co takhle možnost zobrazení malého sumáříku? - jak dlouhá je trasa celkem a její jednotlivé úsek bod-bod...? Mnohokrát se mi stává, že nechci navigovat (ani třeba nejsem na GPS signálu), ale jen si nechat spočítat, jak dlouhá mnou daná trasa je...

A do budoucna by bylo krásné definovat si vlastní nastavení průměrných rychlostí na různých typech komunikací (a tím zásadně ovlivňovat prioritu výběru silnic)...

Večer vyzkouším hlasovou navigaci :-) Zatím to vypadá, že i tam se objevily nové funkcičky v nastavení...
Crusader_ce4you (624)|1.2.2005 09:36
Pro lepší přehled zakládám pro každý navigační sw zvlášť jedno téma. V další diskusi pokračujte prosím zde.

Díky.