Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Klávesnice palmOne Universal Wireless Keyboard

Prochy_ce4you (6)|9.1.2005 23:11
Nemáte někdo zkušenosti s touto klávesnicí?? Uvažuju o koupi, ale rád bych se nejdřív dozvěděl váš názor. Případně pokud někdo neví o něčem lepším, co by se hodilo k ipaqu 4150. Za jakékoli informace díky. Prochy
Crusader_ce4you (624)|10.1.2005 07:22
Používám ji a nemůžu si ji vynchválit. Jediné, na co jsem ještě nepřišel, je jak přepínat mezi CZ a ENG klávesnicí pomocí kláves. Někdo tu psal, že používá Ctrl+Shift s češtinou LEng. U Sunnysoftího IW tato zkratka nefunguje.
patros_ce4you (29)|13.1.2005 19:02
Take ja jsem spokojen, ale nepouzivam zatim cestinu, nebot nemam spravnou verzi IW od S.
VILIAM_ce4you (156)|14.1.2005 18:56
Je potřeba něco doinstalovat do PDA nebo pojede okamžitě? Chci ji používat s FS720 a každým dnem ji očekávám v poště.
Miloš Strouhal (3997)|14.1.2005 19:00
Ovladač. Bez něj si ani neškrtne.;)
VILIAM_ce4you (156)|14.1.2005 19:53
Asi jsem mimo ale nikde nemůžu najít vhodný ovladač pro FS 720. Dejte někdo radu nebo se střelím.:D
Miloš Strouhal (3997)|14.1.2005 20:00
Měl by být na přiloženém CD,jež dostaneš s klávesnicí.. Pokud se nemýlím.
Crusader_ce4you (624)|14.1.2005 21:00
Přesně tak. Na CD jsou ovladače jak pro Palm OS tak pro PPC. Pokud chceš ovládat i českou klávesnici od SS, tak po instalaci driveru z CD si ještě musíš stáhnout ovladač pro čekou podporu této klávesnice ze stánky Sunnysoftu. Ta ovšem funguje pouze, pokud máš i na Pocketu nastavenou CZ klávesnici od SS. Pokud na PPC nastavíš třeba Resco CZ, tak ti bude HW klávesnice psát s ENG rozložením.
patros_ce4you (29)|14.1.2005 21:02
[QUOTE="VILIAM"]Asi jsem mimo ale nikde nemůžu najít vhodný ovladač pro FS 720. Dejte někdo radu nebo se střelím.:D [/QUOTE]

Pokud neni ovladac na CD, pak zkusit pozadat prispevatele jmenem TheMelin nebo Crusader
(viz https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=5287&dd=0&fi=0) o ovladac k BT mysi, protoze SW, ktery se nainstaluje, ma v sobe zabudovanou podporu i infra klavesnice, ktera je prave shodna s Palm Wireless Keyboard. Uvedl jsem oba proto, ze maji take 720 a BT mys na tom rozbehali. Vim, ze to zni ponekud nelogicky, ale me na mem iPaqu stacilo nainstalovat SW k teto mysi a klavesnice tam jde potom pres to nastavit.
patros_ce4you (29)|14.1.2005 21:11
A nebo jeste lepe zkusit primo nainstalovat ovladac, ktery by mel zafungovat na vetsine PocketPC.
Jak jsem psal, Palm Wireless Keyboard je de facto Stowaway IR Wireless.
Miloš Strouhal (3997)|14.1.2005 21:12
Neni třeba již někoho žádat.. Tady již vesele můžete stáhovat..;) S tím ovladačem na CD jsem si nebyl jistý, jelikož jsem tu klávku kupoval již použitou..:) Jinak ano, skutečně tento ovladač stačí jak pro BT myšku, tak pro vaši objednanou klávesnici, chodí mi to obojí s jednim ovladačem bezchybně..:yes:
VILIAM_ce4you (156)|14.1.2005 22:09
Super a díky všem za příspěvky. Teď už jen počkám až to dorazí a příště snad budu psát už na novém.;)
VILIAM_ce4you (156)|3.2.2005 13:51
Ještě jeden dotaz. Asi mám zatmění ale nevím co stím. Pokaždé když vypnu PDA a klávesnici a opět to zapnu tak mě to píše AN a nemůžu se toho zbavit. Pouze pokud resetuji PDA tak to začne psát v CZ. To tedy nevím kde dělám chybu nebo co jsem zase vymastil. :oops:
Díky.
ninja_ce4you (102)|4.2.2005 13:03
mam problem s klavesnici a Acerem n10. Klavesni se detekuje, ale funguji jen ketere klavesy (enter, sipky, funkce). Zato normalni znaky to bere, prestoze PDA pipa ze prijalo stisk. Naistalova a nastaveny mam IMHO vse dobre.
Erikt68i (266)|9.2.2005 21:44
Promiňte ale zde došlo ke spletení pojmů - klávesnic. Klávesnice Universal Wireless Keyboard má ovladač na přiloženém CD a ten není zaměnitelný s žádným výše uvedeným. Vzkaz ninjovi - taky jsem se nechal touto diskuzí nachytat a naivně nainstaloval výše uvedený ovladač - ten je však určen jiné klávesnici (4 řadové, zatímco Universal má 5 řad kláves!)!!! Takže dekódování stisknutého tlačítka bylo velice chabé.....Když ony se ty klávesnice jmenují skoro stejně:)) :)) :))
Stačilo nainstalovat správný ovladač a notebook zůstal v koutě, už ho mohu nahradit PDA - autorovi tématu tedy zvláštní dík, navnadil mne:yes:
Crusader_ce4you (624)|10.2.2005 07:21
Abych pravdu řekl, také jsem se nechal nachytat. Po HR PDA jsem nově přeinstalovával pda a chtěl jsem do něj dát co nejméně smetí, tak jsem použil pouze ovladač pro myš a klávesnici Thinkoutside. No poznatky byly stejné jako jako měl Erikt68i, takže do PDA putoval holt i ovladač z originálního CD pro klávesnici :)
ing.dr (116)|11.2.2005 20:09
kdyby se nasel nekdo kdo by mi doporučil obchod, kde ji sezenu levne tak bych byl rad...predem dik
Erikt68i (266)|11.2.2005 22:36
Firma cybex.cz - http://www.cybex.cz/Default.aspx chce za tuto klávesnici 1487 Kč a když si pro ni v Praze hned u GM na Sokolovské dojdeš (nebo Brně) tak již nic více. Dodávku do Prahy realizovali za 2 pracovní dny. V pátek jsem objednal a v pondělí po obědě byla na skladě.:yes:
ing.dr (116)|12.2.2005 17:40
jojo tak jsem ji nasel uz pred drive, ale zkousim jeste konkurenci ale ta je drazsi a drazsi. jeste si to rozmyslim ale nejspis si ji koupim...
VILIAM_ce4you (156)|13.2.2005 18:43
Takže po určitém bádání se mě podařilo tuto klávesnici vcelku docela dobře rozjet. Použil jsem ovladač z přiloženého CD (protože výše uvedený ovladač mě nešel rozjet). Od SS jsem stáhl podporu a vše OK. Problém mám pouze v tom že nevím jakým způsobem přepínat klávesnice. Pokud potřebuji přepnout z CZ třeba na AJ nevím jak na to. Někdy mě prostě po startu najede CZ klávesnice a někdy AJ. Nevím jaká je v tom zákonitost, ale přepnout to už nejde. Pouze pomůže restart PDA a doufat že naběhne CZ. (nutno podotknout že je to tak 80% šance). Je z toho nějaké východisko nebo je to naprosto normální jev?
Crusader_ce4you (624)|13.2.2005 18:52
Bohužel je to naprosto normální jev a v sekci vyhrazené pro Sunnysoft jsem asi před dvěma měsíci na tento problém vznesl dotaz, bohužel bez odpovědi. Tak jsem si prostě pořídil LEng místo Interwrite a tam přepínání chodí korektně přes CTRL+SHIFT a klávesnice běhá super bez jakékoliv nutnosti přídavného ovladače.
VILIAM_ce4you (156)|13.2.2005 19:33
Díky za odpověď, i když mě nepotěšila. Je zarážející že to SS nezajímá protože mě to přijde dost nefér když dodává lokalizaci k Looxu. No každopádně je dobré vědět že zrada je u nich. Asi budu muset přišetřit na jinou češtinu když tam LEng jede.
Milan Švec (938)|13.2.2005 21:42
Dojmy ze 3. srazu:
Jak sami vidíte - tahle klávesnice je skutečně parádní.

Na rovném stole, bez otřesů či pohybů prostředí (PDA na ní nic nedrží, jen zemská přitažlivost), když nehrozí, že nám někdo nebo něco ulomí to otočné raménko s IR čidlem - se s ní píše ČESKY výborně. :yes:

Její nevýhody proti BT klávesnici:
Ta záda za LOOXem tam budou vždycky, i když si to nebudete přát. Když budete chtít PDA umístit jinam, budou vám překážet. A když se nebudou vidět IR prvky, je to celé bez šance. Pro psaní naležato musíte mít vhodný SW, který vám otočí displej proti chodu hodin.

Při rozhodnutí s ní psát ji musíte vždycky nejdřív "Enable" zaškrtnutím v "Settings" ovládacího programu "Foldable Keyboard". Což si musíte pamatovat. Jinak nepíše. Aspoň zatím jsem nikde nenašel možnost to nějak uložit nebo upravit jinak (možná to jde, mě to nešlo).

Její výhoda proti BT klávesnici - ušetřených 1000,- Kč, které zůstanou doma při jejím pořízení (nevadí-li výše uvedené).
Erikt68i (266)|15.2.2005 10:10
Já mám "Enable" zaškrtnuto v "Settings" ovládacího programu "Foldable Keyboard" napořád včetně zaškrtnutí spolupráce s ostatními programy komunikujícími přes InfraPort - nastavení si ovladač pamatuje a kdykoli položím PDA na klávesnici tak hned jede. A když není klávesnice, tak softwérové kl. běží bez nejmenšího zádrhele. Navíc jsem si nastavil pomocí Nyditot překlápění obrazovky o 180 stupňů, nemusím ani vyndavat "křidélko" s Infra, nasadím PDA vzhůru nohama, takže napájení i USB kabel mohu nerušeně používat a pracuji. Při delší práci s textem (zdrojáky) pak obracím obraz o 90 stupňů - větší délka řádku k nezaplacení a rolování obrazu nahoru a dolů pomocí kurzorových šipek na klávesnici v pohodě. Takže pokud na PDA občas (často) něco píšete tak je klávesnice k nezaplacení! A pokud si můžete dopřát klávesnici s modrozubem, tím lépe!
Ludánek (11)|11.3.2005 14:09
Mám problémy s odesíláním zpráv v MSN a ICQ. Dám li enter, dostanu nová řádek , i když zaďubátkuju Send. Pomůže jen Enter na virtualni klavesnici. To samý posuv kurzoru. Označuje se mi text , jak kdybych měl sešláplej shift nebo co. Češtinu mám LEng.
Crusader_ce4you (624)|11.3.2005 14:48
Zkus se podívat na LENG klávesnici, jestli nemáš zmáčknutý shift. Při MSN funguje odesílaní přes ENTER v poho.
ing.dr (116)|14.3.2005 10:51
tak dneska ji objednám... nevíte někdo jestli je ta z cybex na 100% 5řádá...

nevite nekdo kde presne je na sunnysoft ta podpora klavesnice nejak ji nemohu najit.
Laca (154)|14.3.2005 11:56
objednával jsem ji na Cybex.cz minulý týden a přišla mi fakt 5řadá :D
fotky a dojmy zde
Peca_ce4you (45)|25.3.2005 13:01
Ahoj, příští týden jedu na školení a docela by se k mému LOOXovi 718 hodila ext. klávesnice... Bohužel, na BT nemám a ty na USB zase nejsou skladný (koukal jsem na tu malou od BenQ, Mini Budy). Docela se mi zamlouvá tahle na IR, takovej kompromis :) Koukal jsem na net, na Cybex je za dobrou cenu, ale dodací lhůta je 5 dní, což bych nestíhal. Nevíte někdo o obchodě v Praze, kde by se to dalo sehnat osobně a kde to hlavně je na skladě a za rozumný peníz (kolem těch 1500,- s DPH)? Eventuelně kdyby se někomu válela doma a už ji nechtěl... ;)

EDIT: ještě jsem zapoměl - rád bych tu 5ti-řadou :)
ing.dr (116)|26.3.2005 14:31
škoda, že jsem se nedostal dřív na net... já ji objednal v cybexu a hned ten den byla k vyzvednutí...těch pět dnů bude spíš informačně za jak dlouho ji dodají nejdéle.
richard2 (150)|23.4.2005 15:32
Tak už mám tuhle klávesničku taky.
Je super a díky této diskuzi a stáhnuté podpoře od SS píše i perfektně česky.

ZdenekP (224)|2.5.2005 14:15
[QUOTE="VILIAM"]Ještě jeden dotaz. Asi mám zatmění ale nevím co stím. Pokaždé když vypnu PDA a klávesnici a opět to zapnu tak mě to píše AN a nemůžu se toho zbavit. Pouze pokud resetuji PDA tak to začne psát v CZ. To tedy nevím kde dělám chybu nebo co jsem zase vymastil. :oops:
Díky.[/QUOTE]

Děje se mi totéž. Vyřešil to někdo?
MDAc, Palm Universall Wireless Keyb. (5ř), ovladač z CD, čeština SS+CZ podpora té klávesnice.

Díky.
ing.dr (116)|4.5.2005 08:42
super je, jen mě štve že mi u programů v nabídkch např. před formát ve wordu leze znak & a rozmnožuje se po dvou kliknuní přibude jeden. takže když parkrat kliknu na nabidku upravy vytlačí to format a ostatní podnabídky do neznama a jsou tam jen ty znaky. pokud odinstaluju program dodávaný ke klávesnici je vše ok...ale nefunguje klávesnice..
ninja_ce4you (102)|4.5.2005 16:58
Mel jsem presne stejny problem, nevyresil jsme to :(.
ZdenekP (224)|5.5.2005 06:23
[QUOTE="ninja"][QUOTE="ing.dr"]super je, jen mě štve že mi u programů v nabídkch např. před formát ve wordu leze znak & a rozmnožuje se po dvou kliknuní přibude jeden. takže když parkrat kliknu na nabidku upravy vytlačí to format a ostatní podnabídky do neznama a jsou tam jen ty znaky. .[/QUOTE]

Tak to se mi neděje. Ale štve mi to :mad: , že musím provést SR před použitím klávenice (když chci aby psala česky. Už jsem alespoň zvýšil pravděpodobnost toho, že se mi čeština chytne (před SR vypnu "Enable keyboard v ovladači). Mám nainstalovaný novější ovladač od SS - v přehledu ke stažení jsou dva, ten novější je uveden pod HP Bluetooth keyboard.

Ale to s tím & se mi neděje.
ing.dr (116)|5.5.2005 08:10
skusim ho stahnout a uvidím...možná je to tím, že mám starší interw. 8.2 zkusím nějakej novější.
ZdenekP (224)|5.5.2005 08:20
Já má IW 8.5. - MDAc jsem kupoval před týdnem.

Ale ten restart je ne h.......:(( . Jestli na to brzo nepřijdu (nebo někdo jiný), tak už jí nebudu potřebovat - budu jako bývalý palmista psát přímo.
richard2 (150)|5.5.2005 08:24
Zdravím.
Já mám IW 8.5, podporu klávesnice ze SS a funguje naprosto bez problémů. Vždy, jakmile PDA přiložím, se hned chytne a píše česky. Jak jsem to dokázal opravdu nevím :))
Ani jsem to nezkoušel přepínat na AN, snad ani nevím jak :D

R.
ZdenekP (224)|5.5.2005 08:42
Šťastný to člověk. Kéž bych se zařadil do této skupiny.
ninja_ce4you (102)|5.5.2005 10:03
[QUOTE="richard2"]Zdravím.
Já mám IW 8.5, podporu klávesnice ze SS a funguje naprosto bez problémů. Vždy, jakmile PDA přiložím, se hned chytne a píše česky. Jak jsem to dokázal opravdu nevím :))
Ani jsem to nezkoušel přepínat na AN, snad ani nevím jak :D
[/QUOTE]

A mas Acer n10?
ZdenekP (224)|5.5.2005 12:23
Mám MDAc.
ZdenekP (224)|5.5.2005 13:28
Tak opravdu mi nic jiného než SR nepomůže:

Po SR - klávesnice funguje až do doby, kdy se rozpojí (např při jednání nějakou dobu nepíšu a MDAc se vypne. Pak už po zapnutí jede jen US:mad: :mad: :mad: . česky nenapíšu ani řádku. Zase musím použít SR. Zajímavé je,že v případě, kdy funguje čeština, mi při výběru šipkama nahoru a dolů skáče kurzor ob řádek a když ne tak mi to jede po řádcích (například v průzkumníkovi).

Vše jsem koupil u AHMobilu - má cenu si stěžovat?
bryndak (24)|5.5.2005 21:36
Dnes jsem si ji koupil taky. Pouzivam ji s Acerem n10 a cestinou od Sunnysoftu. Nahral jsem ovladac z CD a stahnul podporu od Sunnysoftu. AltGr mi taky nefunguje, ale jde mi prepinat mezi CZ a US klavesnici. Jedine co mi vadi, ze nemuzu docilit, abych mel zhasnute podsvetleni displeje behem psani. Pokud stisknu nejakou klavesu tak se mi vzdycky rozsviti, nevite nekdo co s tim?
richard2 (150)|6.5.2005 07:40
A to ti vadí?
Je to jako když ťapneš stylusem na display. Prostě to zařízení probudíš.

R.
ninja_ce4you (102)|6.5.2005 11:37
[QUOTE="bryndak"]Dnes jsem si ji koupil taky. Pouzivam ji s Acerem n10 a cestinou od Sunnysoftu. Nahral jsem ovladac z CD a stahnul podporu od Sunnysoftu. AltGr mi taky nefunguje, ale jde mi prepinat mezi CZ a US klavesnici. Jedine co mi vadi, ze nemuzu docilit, abych mel zhasnute podsvetleni displeje behem psani. Pokud stisknu nejakou klavesu tak se mi vzdycky rozsviti, nevite nekdo co s tim?[/QUOTE]

Dlouhe podrzeni tlacitka POWER nepohama? A naskakuji ti v kontextovem menu ty "&" pred polozkama?
bryndak (24)|6.5.2005 19:08
[QUOTE="richard2"]A to ti vadí?
Je to jako když ťapneš stylusem na display. Prostě to zařízení probudíš.

R.
[/QUOTE]

To mi vadi, protoze setrim baterky. Obcas pouzivam Acera dlouha a to pak zamrzi, kdyz dojde stava. Krom toho obcas je i podsviceni zbytecne.
bryndak (24)|6.5.2005 19:10
[QUOTE="ninja"][QUOTE="bryndak"]Dnes jsem si ji koupil taky. Pouzivam ji s Acerem n10 a cestinou od Sunnysoftu. Nahral jsem ovladac z CD a stahnul podporu od Sunnysoftu. AltGr mi taky nefunguje, ale jde mi prepinat mezi CZ a US klavesnici. Jedine co mi vadi, ze nemuzu docilit, abych mel zhasnute podsvetleni displeje behem psani. Pokud stisknu nejakou klavesu tak se mi vzdycky rozsviti, nevite nekdo co s tim?[/QUOTE]

Dlouhe podrzeni tlacitka POWER nepohama? A naskakuji ti v kontextovem menu ty "&" pred polozkama?[/QUOTE]

Dlouhe podrzeni tlaccitka POWER sice vypne podsviceni, ale v momente kdy stisknu nejake tlacitko PDAcko se zase rozsviti. Sice jen na moment, ale prece, takze to pak blika jak na nejake technoparty :?

Jinak ty ,,&" se mi tam delaj taky (dneska jsem to objevil). Docela mi to vadi, nevite nekdo co s tim?
ing.dr (116)|7.5.2005 10:40
vím co máš na mysli. stačí zrušit automatické vynutí podsvícení a nechat ho svítit stále...zere to víc baterie ale nedá se nic dělat...furt lepší než strobáč
bryndak (24)|7.5.2005 11:45
A dělají se ti při zapnutém ovladači klávesnice v menu programů ,,&" ? Nevím co s tím, už jsem zkoušel všechno možný. Dokonce jsem zkoušel hard reset, ale jakmile nahraji ovladač začnou se tam objevovat znovu. Verzi firmware mám 2.13.
bryndak (24)|7.5.2005 12:10
Pro představu: